Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על מפרט מחשב הגיימינג הבא?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

future proof דווקא מאו משנה למי שהתקציב כיום מאפשר ליקנות רק מעבד זול של 6 ליבות אבל הוא יודע שעוד שנה שנתיים הוא יוכל לשדרג ל3=מעבד 16 ליבות בחצי מחיר שבו הוא נימכר היום, וזה מבלי להזכיר את הדור הבא.

הרי עוד שנה~ שנתיים שירצה לשדרג מחשב מבוסס 9600K אז המקסמימום יהיה 9900K אבל המחיר לא ישתנה(חפש 6700K/7700K חדש ותיראה שהמחירים זהים כמו ביום שהוכרזו).

אם ירצה מעבד חזק יותר זה כבר לא אפשרי והוא יאלץ לשדרג הכל כולל מעבד/לוח/זיכרון DDR5, לעומת המחיר הקטן שישלם רק על קניית מעבד חדש מאמאזון כמו ה3900X/3950X שיפלו חזק מאוד במחיר כמו שקרה כל הדורות הקודמים(2700X שקניתי מעל 350$ נימכר כבר במחצית המחיר שנה שעברה).

האם אתה רואה צורך ביותר מ16 ליבות בעוד שנתיים?.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 דקות, hwgeek כתב:

האם אתה רואה צורך ביותר מ16 ליבות בעוד שנתיים?.

אולי, אבל כנראה לא בצורה שתכפה עלי שדרוג מערכת כולל. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז lets agree to disagree במקרה הזה..

ואתה לא צריך VRM מפלצתי כדי לקבל תוצאות יפות. כנ"ל לגבי זכרון.. ספק.. (אלא אם אתה קונה ספק מעפן וזכרון ללא שם, אז בסדר) ואולי בקירור אתה צודק.  אולי לך לא חסר אבל אכפת לפותש רק מגיימינג אז זה נחמד ואפילו רצוי שתהיה אופציית OC כשהוא ירצה.

בקשר לfuture proof המושג היה חסר משמעות עד שAMD נכנסו לשוק ושברו את כללי המשחק. עד היום היה נהוג על כל שדרוג קטן למעבדים של אינטל להחליף גם את הלוח אם. אם הוא יקנה AM4 עכשיו, ובעוד כמה שנים הוא יקנה את המעבד קיצון של סדרת הZEN 3, הוא בעצם חסך החלפה של לוח אם. וגם יהיה לו PCIE-4, מה שאומר שגם אם הוא ירצה לקנות כרטיס מסך קיצון בעוד כמה שנים  אז הוא גם יכול להנות מהלוח אם של AMD כי נתיבי הPCIE4 לא יהיו צוואר בקבוק לכרטיסים החדשים, בזמן שלוח של אינטל עם PCIE3 יכול להיות כבר saturated עם הRTX החדשים שיצאו.

זה נכון מה שאתה אומר לגבי שאם צריך מחשב אז קונים עכשיו, אבל אפשר קצת גם לתכנן לעתיד, לא יזיק, ובהחלט לא חסר משמעות.

עריכה אחרונה על ידי Turbulence
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במעבד 9900K. מבחינת שדרוג עתידי מדובר בפלטפורמה מתה. אין לי לאן לשדרג. אבל עד שהמעבד הזה יפסיק לסחוב יחלפו 3-4-5 שנים ועד אז עולם החומרה ישתנה מקצה לקצה. זה מה שאני למדתי ב-28 שנות גיימינג. 

PCI-E4 זה חביב, אבל גם היום PCI-E3 לא מתקרב לסוף חייו. אולי 3080 Ti ידרוש PCI-E4. אני בספק, אבל מי יודע. מצד שני לא כל אחד רץ להשקיע 1,500 דולר בכרטיס מסך ו-3060/3070/3080 יעבדו נהדר גם על PCI-E3. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה שתרם רבות לזה הינו העובדה שהמחירים של דור קודם בAMD נחתכים בצורה משמעותית לאורך הזמן, זה מה שהופך את השידרוג למשתלם כלכך, באינטל בחיים המחירים לדור קודם לא ירדו ועדיין 6700K/7700K מסכנים עולים מחיר מלא מעל 300$, ככה שאצל אינטל לא היה שום הגיון לחשיבה לטווח ארוך.

ChemGuy85 : כמו שאמתרי מקודם- מי שיכול להרשות לעצמו 9900K הוא מסודר, הבעיה זה המחשבה להשקיע בi5 בפלטפורה הזו היום.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תרגיש נוח לשדרג ל9900K ב500$ בעוד שנה שנתיים(רוב הסיכויים שביכלל לא יהיה קיים במלאי) כאשר מעבדי 12~16 יעלו הרבה פחות? זו הבעיה עם אינטל חח.

אצל AMD המחירים ימשיכו לרדת כי המעבד שלהם מורכב בעצם מציפלטים שמיוצרים בכמויות ענק בשביל השרתים, מה שברמה טובה נימכר בשרתים וTRX40, ורמה נמוכה נארז במעבדי AM4, לכן המלאי תמיד יהיה קיים והמחיר ימשיך לרדת.

ככה זה גם בדור הקודם וכניראה יהיה גם בדור הבא.

spacer.pngspacer.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני משתמש במעבד 9900K. מבחינת שדרוג עתידי מדובר בפלטפורמה מתה. אין לי לאן לשדרג. אבל עד שהמעבד הזה יפסיק לסחוב יחלפו 3-4-5 שנים ועד אז עולם החומרה ישתנה מקצה לקצה. זה מה שאני למדתי ב-28 שנות גיימינג. 

PCI-E4 זה חביב, אבל גם היום PCI-E3 לא מתקרב לסוף חייו. אולי 3080 Ti ידרוש PCI-E4. אני בספק, אבל מי יודע. מצד שני לא כל אחד רץ להשקיע 1,500 דולר בכרטיס מסך ו-3060/3070/3080 יעבדו נהדר גם על PCI-E3. 

אוקיי אבל זה שיש לך 9900K לא אומר שפותש גם צריך להכניס את עצמו למצב שהוא לא יכול לשדרג אם הוא ירצה. בגלל זה אמרתי שבעוד כמה שנים הוא יכול "לשדרג" לzen3, כשכבר AMD ישחררו את zen4-5-6, וזה יהיה משתלם כפליים, כי הוא לא צריך החלפת לוח אם, וגם zen3 יהיה זול יותר. על הדרך הוא מקבל PCIE4 שיספיק להמון שנים, גם אם הוא פתאום יקבל תסביך בעתיד וירצה לקנות איזה 4080TI. כאילו אם היה לאינטל כרגע משהו מעל AMD הייתי מנסה להבין אותך אבל נכון להיום אין כ"כ סיבה ללכת עם הקבוצה הכחולה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Turbulence כתב:

בגלל זה אמרתי שבעוד כמה שנים הוא יכול "לשדרג" לzen3, כשכבר AMD ישחררו את zen4-5-6, וזה יהיה משתלם כפליים, כי הוא לא צריך החלפת לוח אם, וגם zen3 יהיה זול יותר. 

זהו שזה לא באמת עובד ככה. על מנת להשתמש במעבד היותר חדש צריך לעשות שדרוג bios (אם יהיה) וגם לאחר השדרוג אין 100% תאימות בין הדורות ולא כל הפיצ'רים נתמכים במלואם. 

Zen 3 אולי יעבוד על לוח אם עם צ'יפ 4XX, אבל Zen 4/5 סביר להניח שלא וגם אם יעבוד רוב הפיצ'רים החדשים לא יעבדו. 

אולי עוד שנתיים אינטל יוציאו לשוק מעבד כל כך טוב שהוא יגיד "וואו אני מוכן לשלם עוד 1,000 שקל על לוח אם וזיכרון בשביל לקבל את המעבד הזה" ואז כל תוכנית ה-future proofing עם AM4 הולכת לפח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שיהיה. ושדרוג BIOS זה לא מסובך..

בוא נצא מתוך נקודת הנחה שלא יהיה לZen 4 תמיכה.. (למרות שהסיכויים קלושים, אבל יאללה). בכל מקרה Zen 3 יתמוך ב100%, זה כבר חתיכת Bullet point שלאינטל אין. אפשר להסכים לפחות על זה? למה לסרס את כל המערכת עם אינטל כבר מעכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Turbulence כתב:

בוא נצא מתוך נקודת הנחה שלא יהיה לZen 4 תמיכה.. (למרות שהסיכויים קלושים, אבל יאללה). בכל מקרה Zen 3 יתמוך ב100%, זה כבר חתיכת Bullet point שלאינטל אין. אפשר להסכים לפחות על זה? למה לסרס את כל המערכת עם אינטל כבר מעכשיו?

לא ב-100%, אבל כן תהיה תמיכה כלשהי ב-Zen 3 ועל הנייר זה אכן יתרון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

לעשות OC למעבד זה כל כך תחילת - אמצע שנות ה-2000. אני בכלל לא הייתי מתעסק עם OC. המעבדים היום מאוד חזקים הרבה מעבר למה שצריך אדם ממוצע והשקעה במערכת שמסוגלת לתת OC רציני זה בזבוז כסף, זמן ואיבוד יציבות מערכת בשביל תוספת ביצועים חסרת משמעות מחוץ לעולם הבנצ'מרקס. 

קח אינטל + לוח אם איכותי עם שבב H + זיכרון 2400 כי לאינטל, להבדיל מ-AMD, מהירות זיכרון לא מהותית, תוריד את ה-windows 10 (תקנה סיריאל באיביי) ותשקיע את ההפרש בכרטיס מסך יותר חזק. 

עזוב את מאונני בנצ'מרקס האלה. אם לא יושבים על הבנצ'מרקס לא רואים/מרגישים הבדל. המטרה היא לקנות מערכת איכותית שנותנת תמורה טובה לכסף. 

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב למה עדיף ללכת על AMD בתקציב ובשימושים שלו זה תמיכה ב-PCI-E 4.0.

שחכת שאם הוא רוצה ביצועים מקסימליים אחרי כל ענייני האבטחה, צריך לוודא STEPPING מעבד בקנייה ולבדוק אם קיים עדכון מיקרוקוד ללוח.

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

זהו שזה לא באמת עובד ככה. על מנת להשתמש במעבד היותר חדש צריך לעשות שדרוג bios (אם יהיה) וגם לאחר השדרוג אין 100% תאימות בין הדורות ולא כל הפיצ'רים נתמכים במלואם. 

Zen 3 אולי יעבוד על לוח אם עם צ'יפ 4XX, אבל Zen 4/5 סביר להניח שלא וגם אם יעבוד רוב הפיצ'רים החדשים לא יעבדו. 

אולי עוד שנתיים אינטל יוציאו לשוק מעבד כל כך טוב שהוא יגיד "וואו אני מוכן לשלם עוד 1,000 שקל על לוח אם וזיכרון בשביל לקבל את המעבד הזה" ואז כל תוכנית ה-future proofing עם AM4 הולכת לפח. 

ZEN 4 לא תוכנן לAM4, אין בזה שום חידוש  וZEN 5 בכלל לא מופיע במפת דרכים העדכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו גם הסיבה שבחרתי בלוח MSI- כי יש לו כפתור על הפאנל האחורי שנותן לשדרג ביוס למעבד החדש בלי בעיות, USB BIOS Flashback יכול להציל מהרבה צרות .

X570 בארץ לא מישתלם, רק מחול אבל כרגע המצב עם אמאזון לא מוזיל ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, shake כתב:

שחכת שאם הוא רוצה ביצועים מקסימליים אחרי כל ענייני האבטחה, צריך לוודא STEPPING מעבד בקנייה ולבדוק אם קיים עדכון מיקרוקוד ללוח.

בעיות אבטחה יש גם ב-AMD. אני מעדיף בעיות אבטחה שהתגלו על בעיות אבטחה סמויות.  

לפני 12 דקות, shake כתב:

ZEN 4 לא תוכנן לAM4, אין בזה שום חידוש  וZEN 5 בכלל לא מופיע במפת דרכים העדכנית.

נכון המקסימום שהוא יקבל זה תמיכה כלשהי ב-Zen 3. לך תדע איזה מעבד אינטל תוציא לשוק בשנת 2021/2022. אולי המעבד העתידי של אינטל יהיה כל כך יותר טוב מ-Zen 3 שבכלל לא יהיה לו טעם לשדרג למעבד Zen 3 והוא יעדיף להחליף לוח אם בשביל לקנות את המעבד של אינטל. 

לכן הגישה שלי היא לקנות את המפרט שנותן את הפיתרון הטוב ביותר נכון להיום. האובססיה הזאת עם future proofing היא מיותרת. 

* החריג לכלל שלי הוא כאשר הדור הבא נמצא ממש מעבר לפינה עניין של חודש - חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...