Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על מפרט מחשב הגיימינג הבא?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

משהו שהייתם משנים?

(דברים כמו מסך וכו גמישים).

חברה לזיכרונות? כרטיס מסך? ספק כוח? הדגש היחיד הוא גיימינג.

איזו שהיא חוסר תאימות שאתם מזהים?

הוספתי קירור חיצוני למעבד כי המקורי לא מתמודד נחמד עם אובר קלוק.

אודה לכל עצה.

התקציב המקסימלי הוא 6500 בערך, אבל זה כולל עכבר ומקלדת שאינם כלולים פה. רוצה להזמין מהארץ ובהקדם. לא משנה איזו חנות העיקר שתרכיב, תתקין, תוודא שהכל עובד ותביא משלוח. 

https://www.tms.co.il/100382

1111.jpg

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השיטה של לקחת את המוצר הכי זול בקטגוריה לא עובדת. זכרון שהדביקו עליו את הלוגו שלל HP, יצרן לא ידוע של SSD, לוח אם עם VRM לא מצטיין וBIOS שצריך לבדוק מתי התעדכן לאחרונה. 

את החלומות על OC מציע לשמור לעתיד, להשקיע בבסיס ומקס לשדרג אחכ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה שתחסוך לך כאבי ראש, חפש זיכרונות מהQVL של הלוח שבחרת.

https://download.gigabyte.com/FileList/Memory/mb_memory_b450-gaming-x_matisse.pdf

לגבי כרטיסי 5700- הימנע בכל צורה מASUS!

מומלץ SAPPHIRE/GB ועוד כמה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבתי לך מפרט מבוסס אינטל לאוברקלוק בתקציב דומה 

מה שמשאיר לך תקציב למקלדת ועכבר או שינויים כרצונך.

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 9600KF 3.7Ghz 9MB Cache s1151v2 - Tray 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer 12 1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte Z390 M LGA1151v2, Intel Z390, DDR4, 2xPCI-E, DVI, HDMI, DP 1
      זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3600MHz CL18 Kit 1
      כרטיסי מסך: כרטיס מסך Gigabyte RTX 2060 SUPER WINDFORCE 8GB GDDR6 HDMI 3xDP 1
      כונני SSD: כונן קשיח Crucial P1 CT1000P1SSD8 1TB SSD PCIe NVMe M.2 2280 1
      צורבי DVD: צורב פנימי Asus DRW-24D5MT DVD±RW x24 Black Sata 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי Corsair 650W 80+ White VS650  1
      מארזים: מארז ללא ספק Sharkoon VG7-W Window ATX - צבע שחור LED אדום 1
      מסכים: מסך מחשב לגיימרים Lenovo D24f-10 23.6 Inch LED 1
      מע' הפעלה: מערכת הפעלה Microsoft Windows 10 Home English 64Bit OEM - לרכישה עם מחשב נייד / נייח חדש 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 6053 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבד 6C/6T זה סוס מת, לא שווה להשקיע בו, היום כבר 8T זה המינימום לFPS יציב במשחקים, מה גם שאם ממש רוצים אינטל אז בסוף חודש יוצא הדור ה"חדש" שלהם ושם הHT מופעל בכל הליין כולל הi5.

המעבד היחיד של אינטל שאיכשהו אפשר ליקנות  היום הינו ה9900K, כל השאר חבל על הכסף.

לתקציב שלו ה3600 מושלם, ויתן לא אפשרויות שידרוג של עד 3950X היום ו4950X בסוף השנה (ZEN3).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות. מעריך את זה מאוד.

המחשב בבית של ההורים הוא אינטל ואני מאוד אוהב אותו, אבל כרגע מעדיף את האיי אמ די בגלל ענייני תקציב וכי אני מנסה למקסם כ.מסך לעומת רכיבים אחרים.

נניח שאובר קלוק בצד כרגע.

מה כן הייתם לוקחים? כי בכל חנות יש דגמים שונים ומשונים של רכיבים ואני לא תמיד מצליח לעקוב.

הבעיה עם KSP שזה איסוף עצמי בלבד. 

הייתי שמח אם למישהו יש חלק לתת מפרט לדוגמה אפילו. בלי מסך, נניח מסך בצד ועד 5500 למחשב. למקסם יכולות גיימינג ל-5 שנים קרובות. 

image.png.43a81aafe225a31b5849ab2c45a508d3.png

@hwgeekמה עם powercolor? ברדיט ביקורות מפרגנות.

זה החברה היחידה שיש ב-TMS שאינה אסוס עם הכרטיס הזה.

יכול להחליף אותו ב-2060 סופר או אולי 2070 עם מתיחה נדיבה של התקציב.

דעתכם?

אופציה נוספת:

image.png.41e82c943ae8f2feb852d3fe1cc9d13e.png

לפני מסך/עכבר/מקלדת. אפשר גם 2070 באותו מחיר אבל לא ראיתי טעם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המארז שלקחת במפרט שהרכבת ב-TMS פח זבל. היה לי אותו וזרקתי אותו לפח אחרי שנה. מארז מאוד, מאוד זול ודק ללא בידוד רעשים כלל. תיקח משהו יותר נורמלי כמו מארז של NZXT. 

ככלל עדיף להשקיע יותר בחלקים שעוברים בין דורות של מחשבים לדוגמא מסך מחשב, מארז, רמקולים, עכבר, מקלדת.

חוץ מזה המפרט שהרכבת שיפור משמעותי בהשוואה למפרט המקורי.

הערה 1: 500GB נפח מאוד גבולי בשנת 2020. אני השתמשתי באותו כונן בדיוק ונאלצתי לשדרג ל-1TB כי כל הזמן סבלתי ממצוקת מקום. *כונן SSD עובד יותר לאט ככל שיש פחות מקום פנוי

הערה 2: אל תקנה Windows 10. אתה יכול לקנות Serial Number באיביי ב-2-3 דולר. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיפוש אציע לך את השילוש המועדף+ תאימות של הזיכרונות ללוח:

תקח את ה3600X ועזוב OC, אפילו קירור נוסף לא חייב, לוח בחרתי בעל VRM טוב למחיר שטוב גם עבור 3900X לעתיד(יש לך רשימה כאן), זיכרונות שנימצאים ברשימת QVL של הלוח, וכרטיס בדגם המומלץ של 5700XT.

לזה תוסיפו את כל השאר לפי בחירתכם, לגבי המארזים הזולים של ANTEC- זבל, זבל, ושוב פעם זבל!.

במחיר שלהם אני מעדיף את המארזים של SHARKOON בהרבה, אכותיים הרבה יותר למחיר ומהונדסים טוב יותר.

פשוט תקח מארז שגם ינשום טוב כי יש הרבה חום לפנות(עדיף רשת מקדימה ולא זכוכית וכו' + שיהיה פתח עליון לאוורור)
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=102176
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=102560
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=102753
https://www.tms.co.il/AXRX5700XT-8GBD6-3DHE-OC

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, hwgeek כתב:

מעבד 6C/6T זה סוס מת, לא שווה להשקיע בו, היום כבר 8T זה המינימום לFPS יציב במשחקים, מה גם שאם ממש רוצים אינטל אז בסוף חודש יוצא הדור ה"חדש" שלהם ושם הHT מופעל בכל הליין כולל הi5.

המעבד היחיד של אינטל שאיכשהו אפשר ליקנות  היום הינו ה9900K, כל השאר חבל על הכסף.

לתקציב שלו ה3600 מושלם, ויתן לא אפשרויות שידרוג של עד 3950X היום ו4950X בסוף השנה (ZEN3).

אני לא מסכים איתך ואני אסביר לך מדוע 

נכון ש ל- AMD יש 2 תהליכונים לליבה בודדת וזה יתרון בעבודה מרובת תהליכים אבל זה לא אומר שמעבד 6C\6T הוא "סוס מת"

למעשה מדובר במעבד שהיכולת אוברקלוק שלו היא טובה בהרבה מה AMD כך שבמשחקים 

נטו שמושפעים מביצועי ליבה בודדת היכולת של האינטל לעלות לתדר גבוהה יותר משחקת תפקיד.

אני בניתי מפרט לאוברקלוק שמאפשר למעבד לעבוד בתדר 5GHZ וזה יתן לו ביצועים 

משמעותית יותר טובים מ 3600 או 3600X בתדר בסיס מקורי.

אתה יכול לראות אפילו פה במבחן השוואה על אוברקלוק ולראות שהאינטל לא נופל 

במשחקים בכלום.

מעבר לכך ה -Radeon™ RX 5700 XT שהוא על הנייר כרטיס מסך VFM מספר 1 

מציג גם בעיות יציבות ובעיות דרייברים ,לעומתו ה RTX2060 SUPER שנמצא כמעט על אותו בנצמרק

יציב בהרבה וללא בעיות מיוחדות.

בעניין שידרוג עתידי אני לא חושב שזה בכלל פקטור בקצב שהטכנולוגיה מתפתחת 

בעוד 5 שנים אנחנו נהיה עם מפרטים שונים לחלוטין ולשדרג מעבד ישן לא 

יהיה בכלל על הפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לזה, אבל כבר זה ידוע לכל וניבדק ע"י כל היוטובררים והאתרים המובילים- 9600K כבר היום גורם לנפילות בFPS, במיוחד במשחקי מולטי, ככה שלמרות שאתה תיראה FPS ממוצע גבוהה יותר מאשר ברייזן- במציאות יהיו לך הרבה מילישניות של נפילות FPS שירגישו שמשחק רץ פחות חלק מאשר במעבדים בעלי 8 נימים ויותר, יש הרבה מידע- גם GAMERS NEXUS עשה ביקורות על זה, וזה המצב היום - אז תחשוב מה יהיה במהלך תקופת השימוש במחשב.

אינטל כיום איבדה את הרלוונטיות בכל התחומים, החל ממשחבים שולחניים, HEDT,SERVER ועכשיו גם בניידים כאשר RYZEN 4000 לא רואה אותם ממטר, אפילו אינטל הודו שהם מעריכים שיחזרו להיתחרות רק ב2021 וינסו לחזור להוביל רק ב2022.

בשוק DIY כמעט ולא קונים אינטל יותר, היחס מכירות הוא בערך כ80% ומעלה לAMD.

אז אם אין תקציב ל9900K+ RTX 2080TI עם מסך 200 הרץ+ אז אין סיבה להשקיע באינטל, לפחות לא בשנה~שנתיים הקרובות.(אלא עם בדור העשירי שיוצא בסוף החודש המחירים יהיו אטרקטיביים- הם יפעילו HT בכל הליין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות OC למעבד זה כל כך תחילת - אמצע שנות ה-2000. אני בכלל לא הייתי מתעסק עם OC. המעבדים היום מאוד חזקים הרבה מעבר למה שצריך אדם ממוצע והשקעה במערכת שמסוגלת לתת OC רציני זה בזבוז כסף, זמן ואיבוד יציבות מערכת בשביל תוספת ביצועים חסרת משמעות מחוץ לעולם הבנצ'מרקס. 

קח אינטל + לוח אם איכותי עם שבב H + זיכרון 2400 כי לאינטל, להבדיל מ-AMD, מהירות זיכרון לא מהותית, תוריד את ה-windows 10 (תקנה סיריאל באיביי) ותשקיע את ההפרש בכרטיס מסך יותר חזק. 

לפני 2 דקות, hwgeek כתב:

אני מודע לזה, אבל כבר זה ידוע לכל וניבדק ע"י כל היוטובררים והאתרים המובילים- 9600K כבר היום גורם לנפילות בFPS, במיוחד במשחקי מולטי, ככה שלמרות שאתה תיראה FPS ממוצע גבוהה יותר מאשר ברייזן- במציאות יהיו לך הרבה מילישניות של נפילות FPS שירגישו שמשחק רץ פחות חלק מאשר במעבדים בעלי 8 נימים ויותר, יש הרבה מידע- גם GAMERS NEXUS עשה ביקורות על זה, וזה המצב היום - אז תחשוב מה יהיה במהלך תקופת השימוש במחשב.

עזוב את מאונני בנצ'מרקס האלה. אם לא יושבים על הבנצ'מרקס לא רואים/מרגישים הבדל. המטרה היא לקנות מערכת איכותית שנותנת תמורה טובה לכסף. 

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב למה עדיף ללכת על AMD בתקציב ובשימושים שלו זה תמיכה ב-PCI-E 4.0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה לא הבנת, דווקא בבאנצים תיראה עדיפות לאינטל אבל בפעול בחווית המשחק שלך אתה תרגיש מיני נפילות FPS שתנסה לשחק משחקי מולטי עם המון אקשן, מפה ענקית + 100 ומשהו שחקנים שיורים ומפוצצים, שם ה6C/6T יחנק.

אין טעם ליקנות אינטל כי הפלטפורה מתה, בAMD כבר היום הוא בעל אפשרויות שידרוג עד ל16 ליבות ואפילו גם לדור הבא ZEN3 שיוצא עוד כחצי שנה שבכלל יפתח פער גדול ממה שיש לאינטל כרגע שזה בעצם מעבד SKYLAKE שצורך הפסק כפול+ בשביל הליתחרות במעבד מקביל של AMD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? הוא ציין שאכפת לו רק מגיימינג, אז למה לא לקבל עוד 5-10% ועוד FPS אם אפשר? אין שום בעיה ושום חוסר יציבות אם אתה מכוון לתדר הגיוני. ללכת על מעבד AMD ייתן לך יותר future proofing מבחינת הSOCKET, כי AM4 ייתמוך גם ברייזן החדש(ים) שאמורים לצאת בקרוב.

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

לעשות OC למעבד זה כל כך תחילת - אמצע שנות ה-2000. אני בכלל לא הייתי מתעסק עם OC. המעבדים היום מאוד חזקים הרבה מעבר למה שצריך אדם ממוצע והשקעה במערכת שמסוגלת לתת OC רציני זה בזבוז כסף, זמן ואיבוד יציבות מערכת בשביל תוספת ביצועים חסרת משמעות מחוץ לעולם הבנצ'מרקס. 

קח אינטל + לוח אם איכותי עם שבב H + זיכרון 2400 כי לאינטל, להבדיל מ-AMD, מהירות זיכרון לא מהותית, תוריד את ה-windows 10 (תקנה סיריאל באיביי) ותשקיע את ההפרש בכרטיס מסך יותר חזק. 

עזוב את מאונני בנצ'מרקס האלה. אם לא יושבים על הבנצ'מרקס לא רואים/מרגישים הבדל. המטרה היא לקנות מערכת איכותית שנותנת תמורה טובה לכסף. 

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב למה עדיף ללכת על AMD בתקציב ובשימושים שלו זה תמיכה ב-PCI-E 4.0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה טעם להתווכח על מה שכבר ידוע ברוב הקהילת חומרה, אם רוצים מחשב עכשיו אז לתקציב הזה ה3600X מושלם, אם רוצים אינטל אז לחקות ל30 לאפריל וליקנות את המקביל של ה3600 בדור העשירי בעל 6C/12T:

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-10900k-core-i7-10700k-and-core-i5-10600k-marketing-materials-leak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Turbulence כתב:

למה? הוא ציין שאכפת לו רק מגיימינג, אז למה לא לקבל עוד 5-10% ועוד FPS אם אפשר? אין שום בעיה ושום חוסר יציבות אם אתה מכוון לתדר הגיוני. ללכת על מעבד AMD ייתן לך יותר future proofing מבחינת הSOCKET, כי AM4 ייתמוך גם ברייזן החדש(ים) שאמורים לצאת בקרוב.

5%-10% תוספת ב-OC זו תוספת זניחה ובשביל לקבל אותה צריך לקנות לוח אם יותר יקר, זיכרון יותר יקר, ספק יותר יקר, קירור יותר יקר. אני שנים לא מתעסק עם הקשקוש הזה וממש לא מרגיש שחסר לי משהו מבחינת ביצועים. 

future proof מושג חסר משמעות בעולם המחשוב. קונים מה שצריך לקנות בשביל לקבל את התמורה הכי טובה לכסף היום. מה יהיה בעתיד אלוהים יודע. אולי עוד שנתיים אינטל יוציאו מעבד שיקרע את ZEN 3/4 לגזרים. מה עוזר לי שהשקעתי ב-AM4?

מעשית למעט כרטיס מסך אין טעם לשדרג מחשב בפרק זמן קצר מ-4-5 שנים. בהסתכלות כזאת מושג future proof הופך אפילו עוד יותר חסר משמעות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...