Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מובילאיי בלקסוס וב.מ.וו

arielshiran
שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מתלבט לגבי התקנת מובילאיי ברכבים של לקסוס וב.מ.וו שאינם מצויידים במערכות בטיחות אקטיביות.

השאלות:

1. האם המתקינים המורשים שעובדים עם היבואנים האלה הם גם מתקינים מורשים של מובילאיי? ממש לא מתחשק לי שמתקין חאפר יעשה עבודה לא מקצועית... בב.מ.וו אני יודע שעובדים עם קוברה בפתח תקוה. לא סגור מי המתקין של לקסוס.

2. האם יש כמה גרסאות של מערכת של מובילאיי היום? מה ההבדלים ביניהן? האם שווה לשקול מערכת אחרת שגם היא מקנה הנחה בעלות הרישוי השנתית?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה את זה. כשהוריי קנו רכבים חדשים (עם מערכות בטיחות מקוריות) אמרתי להם שאם היבואן דוחף להם מובילאיי שיגידו לו שהם מבטלים את העסקה.

הדבר האחרון שאתה רוצה זה שאיזה ילד יפרק לך את הדשבורד וירכיב חזרה. וחוץ מזה, אם יש מערכות מקוריות למה אתה רוצה את הדרעק הזה בכלל?

ד"א לדעתי מובילאיי זו אחת הקומבינות הגדולות במדינה ואני חושב שמישהו שילם למישהו הרבה כסף כדי שזה יהיה בפריסה כזו ומציגים את זה כפריט חובה בכל רכב. אם זה לא היה המצב לא היה ליבואנים שום אינטרס לדחוף את זה לכל רכב שהם מוכרים, כולל כאלה עם מערכות הגנה מקוריות, אבל הם בכוח מנסים לדחוף את זה, זאת אומרת שכולם גוזרים קופון חוץ מהלקוחות (שברגיל משלמים משהו כמו 2000 או 2200 שח להתקנה ובסוף מקבלים הנחה רק 1500 שח). אבל אין לי דרך להוכיח את זה כמובן, אז נשאיר את זה בגדר השערה.

עריכה אחרונה על ידי xXxRoVeRxXx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקין חאפר? אם למתקין לא קוראים Hans Adelshofen והמערכת מותקנת ברחוב Petuelring 130 במינכן, הוא חאפר.

לגבי המוביליי עצמו אין מה להוסיף. במקום אידיאלי, היו במצעים מחקרי אורך ורוחב על פני כמה שנים כדי לוודא שזה אכן מונע תאונות (כמובן שבמצב כזה המערכות הללו היו נכנסות בכל מקרה כסטנדרט ואז לא היה צורך במוביליי). אז כמובן ש.. הממ. מה? אה 15 מיליארד אוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסיון מר עם מתקינים מורשים. סיכוי טוב שישבר איזה פלסטיק או קליפס ואחר כך תאלץ להתחיל לחפש מאיפה מגיעים רעשים.

ממליץ להמתין לפעם הבאה שמחליפים רכב ואז לוודא שיש שם מערכות אקטיביות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנו מובילאיי לפני כשנתיים באלפא ג'ולייטה, והכל תקין.

לדעתנו זה כלי עזר טוב מאוד בנהיגה, ולא מטריד ביותר.

ההתקנה בוצעה ללא בעיות ואין רעשים ורישרושים

(זה היה החשש שלי, והמוסך המתקין התחייב שלא יהיו רעשים - ובמידה ויהיו לחזור אלייהם והם יסדרו)

גש למתקין רציני - יש להם כבר ניסיון של שנתיים, בהרכבה בדגמים תואמים לשלך.

הסבר את החששות, שאל על הניסיון ובקש אחריות להתקנה ווטיפול במידה ויהיו רעשים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקין חאפר? אם למתקין לא קוראים Hans Adelshofen והמערכת מותקנת ברחוב Petuelring 130 במינכן, הוא חאפר.

לגבי המוביליי עצמו אין מה להוסיף. במקום אידיאלי, היו במצעים מחקרי אורך ורוחב על פני כמה שנים כדי לוודא שזה אכן מונע תאונות (כמובן שבמצב כזה המערכות הללו היו נכנסות בכל מקרה כסטנדרט ואז לא היה צורך במוביליי). אז כמובן ש.. הממ. מה? אה 15 מיליארד אוקי.

אבל אם Hans Adelshofen כבר מתקין מערכות מקוריות שמותאמות לרכב בזמן שהוא מרכיב את כל הרכב ברחוב Petuelring 130 במינכן. למה שאני אתן לשלומי כהן או מוחמד טביבי או משה יהורמאי לפרק את הרכב כשברור שהוא לא אמור להיות מפורק דבר ראשון כשהוא מגיע לארץ? כשיש לי איזשהו סוג של מושג על רמת המקצועיות + רמת השירות בארץ.

ונכון שיש הרבה מכוניות שההתקנה עוברת חלק ואין בעיות אבל לא שם נמדדים היבואנים, אלא במקום שכן יש בעיות, ושם בוא נגיד שהציון לא מגיע ל"בקושי מספיק" אפילו. אז אתה כבר קונה רכב חדש לקסוס/ב.מ.וו בסכום כסף מכובד אני חושב שאפשר לסמוך על המהנדסים הגרמנים/יפנים שהמערכות המקוריות שלהם עובדות קצת יותר טוב מהדרעק הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

מתלבט לגבי התקנת מובילאיי ברכבים של לקסוס וב.מ.וו שאינם מצויידים במערכות בטיחות אקטיביות.

השאלות:

1. האם המתקינים המורשים שעובדים עם היבואנים האלה הם גם מתקינים מורשים של מובילאיי? ממש לא מתחשק לי שמתקין חאפר יעשה עבודה לא מקצועית... בב.מ.וו אני יודע שעובדים עם קוברה בפתח תקוה. לא סגור מי המתקין של לקסוס.

2. האם יש כמה גרסאות של מערכת של מובילאיי היום? מה ההבדלים ביניהן? האם שווה לשקול מערכת אחרת שגם היא מקנה הנחה בעלות הרישוי השנתית?

תודה רבה.

כולנו סובלים מהשיקוץ הזה.

רק לחמם לך את הלב קצת תיראה מי גם צריך לקבל באהבה את השיקוץ כדי לעלות לכביש

2027be8824a3130a59bfa14277bf8755.jpg

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שפירוק דשבורד זה מדע טילים, ובכל זאת אני הייתי נמנע.

הניסיון האישי שלי עם התקנות מקומיות הוא לא משהו, לפחות בכל הקשור למרימי שמשות -

ברכב הקודם, הרמת החלונות הימני/שמאלי שמאחור ממתגי הנהג היתה הפוכה בעוד שההורדה לא (להוריד חלון ימני אחורי עם המתג הימני, והעלאה עם המתג השמאלי).

ברכב הנוכחי קוברה לא אטמו טוב את דיפון דלת הנהג מה שגרם להצפה כל פעם שיש גשם חזק, אבל לפחות תיקנו כמו שצריך במסגרת האחריות.

האם רמת ההתקנה של רכיבים מקומיים אחרים (מובילאיי/קודנית) היא דומה למה שחוויתי? מכיוון ששמעתי על הרבה אנשים שחוו חוויות דומות עם התקנות מקומיות, אני נוטה להאמין שכן.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לפרק דשבורד, נשמע שהמגיבים פה בכלל לא יודעים לאיזה צד לסובב את הראצט...

התקינו אצלי מובילאיי, מפרקים פלסטיק מתחת להגה כדי לגשת לחיווט של האיתות וOBD מחברים ומשחילים את הכבל דרך הקורה ונגמר הסיפור.

כן, אצלי המתקין לא סגר את הקורה כמו שצריך והערתי לו על זה והוא התנצל ואמר שיבוא לסדר את זה, אבל סידרתי בעצמי. אבל בסופו של דבר ההנחה מסתכמת ביותר מ1500 שח, כל שנה אני משלם 300-400 שקל פחות בביטוח, כבר 3 שנים זה 1000+ שח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לפרק דשבורד, נשמע שהמגיבים פה בכלל לא יודעים לאיזה צד לסובב את הראצט...

התקינו אצלי מובילאיי, מפרקים פלסטיק מתחת להגה כדי לגשת לחיווט של האיתות וOBD מחברים ומשחילים את הכבל דרך הקורה ונגמר הסיפור.

כן, אצלי המתקין לא סגר את הקורה כמו שצריך והערתי לו על זה והוא התנצל ואמר שיבוא לסדר את זה, אבל סידרתי בעצמי. אבל בסופו של דבר ההנחה מסתכמת ביותר מ1500 שח, כל שנה אני משלם 300-400 שקל פחות בביטוח, כבר 3 שנים זה 1000+ שח

אז אם יש חשש, למה לא להתקין לבד? משרד התחבורה לא מרשה?

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ELI ,אם זה היה רק עצם ההרכבה, אפשר עוד להבין..

אבל תוסיף לזה את עניין ה"צפצפה" שלרוב היא מעצבנת יותר מאשר מועילה,

בחושך היא מתקשה לבצע את המשימה,

כנ"ל מול שמש ישירה,

בהרבה מקרים היחידה הקטנה מתנתקת מהדבק. ראיתי הרבה רכבים, שפשוט השאירו את זה ככה זרוק על הלוח מחוונים,

גם היחידה הגדולה נושרת. ואז צריך לבצע איפוס.{כרוך בתשלום},

לא חסרים מקרים שהצג הקטן מתפוצץ מעצמו, ואז החברה מחייבת את הלקוחות בסכומי כסף גדולים בהחלפתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צריך את הקשקוש הזה.

בצבא למפקד שלי היה את זה ורק סבלנו בנסיעה מכל הצפצופים, ולא תמיד הוא מראה מידע נכון.

לדעתי חבל על הכסף ועדיף להימנע מבעיות פוטנציאליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המובילאיי די מדויק, למעשה הוא ממש מדויק.

אם הוא מצפצף כנראה שהנהג נוהג חרא.

אבל ישראלים יודעים הכל והמובילאיי "סתם מצפצף".

אז במקום לשפר את רמת הנהגים אנשים מנמיכים אותו.

חלם זה כאן

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...