Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הילד בן 30 ואין מקצוע

or tesler
שימו לב! השרשור הזה בן 1630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העניין הוא שאתה משליך מציאות שהייתה לפני 25 שנים בשוק העבודה על המציאות בשוק העבודה של היום. לפני 25 - 30 שנה אפילו מנהל חשבונות יכל להגיע לתפקיד חשב/מנהל כספים. אני אישית הכרתי כמה כאלה במהלך הקריירה שלי. סיכוי של בחור צעיר במציאות של 2020 להגיע לתפקיד מנהל כספים ללא השכלה של רואה חשבון + התמחות בביג 4 קלושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תגיד, מר כימי, עשית בסוף הסבה לתכנות? כי קראתי את השרשור הזה ואת השרשור השני שפתחת לפני שנתיים ועשיתי 1+1 ונראה לי שיש לך פוטנציאל. יש נישה למישהו שמבין בפיננסים ומסוגל לכתוב קוד. לא חייב להיות קוד מסובך, אבל כלמיני הטמעות ERP, בילינג, פינטק (תחום שזוכה לעדנה) וכו'.

אני מאוד מאמין שמתכנת טוב יודע לתכנת, אבל מתכנת מצויין גם מכיר את עולם התוכן בו הוא פועל ומסוגל להביא ערך עסקי בכלים המקצועיים שלו.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב! עברת את כל הבחינות. בתור בוגר טרי מצפה לך עולם מרתק של משרדי רואי חשבון אפורים, מתפרקים ומיושנים טכנולוגית מלאים בזקנים שבקושי יודעים להפעיל אקסל

בכלל בשנה - שנתיים האחרונות מדברים על כך שהולך להיות מחסור מאוד קשה במתמחים. צעירים כבר לא הולכים ללמוד ראיית חשבון. הבינו שהכסף נמצא בהייטק אז כולם נוהרים לשם ובצדק. לכן התחילו עם הרפורמה בלימודים + קיצור התמחות בחצי שנה. לא שזה יעזור למקצוע.

אני אקח רק את ה-2 הנקודות האלה:

1) נכון להיום יש מלא משרדי רואי חשבון אפורים עם זקנים שלא יודעים להפעיל אקסל.

2) יש בעיה במקצוע ראיית חשבון - כי כל הצעירים נוהרים להיי-טק ולא לומדים ראיית חשבון

מפה נובע ...

שכל שנה עוזבים אותנו חלק מרואי החשבון הזקנים, וכמות רואי החשבון החדשים לא מכסה את זה.

מסקנה - הביקוש למקצוע עולה..

ופה זה רק אישי.. אם יש לך ביצים ויכולת ואתה יכול לפתוח משרד קטן

אז לפי 2 הנקודות יהיה לך ביקוש של הרבה עצמאיים קטנים שצריכים הגיש דוח שנתי.

נכון .. ייעוץ מס הוא לא רואה חשבון.. והוא לא יכול להתקדם כמו רואה חשבון

אבל זה מקצוע מכובד ובהחלט ניתן להתקדם... גם במשרדים הקטנים השכונתיים ליד הבית

מצאתי כתבה קצת עתיקה בגלובס וזה מה שכתוב בסוף שלה, לא חשבתי שהמצב עד כדי כך קשה:

"היום קיימים כ-3,000 מתמחים במשרדי רואי החשבון, ובעוד שנתיים הצפי של מסיימי הלימודים הוא רק 1,500. יהיה מחסור מאוד גדול בעוד כמה שנים במתמחים וברואי חשבון צעירים".

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001252401

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאתה משליך מציאות שהייתה לפני 25 שנים בשוק העבודה על המציאות בשוק העבודה של היום. לפני 25 - 30 שנה אפילו מנהל חשבונות יכל להגיע לתפקיד חשב/מנהל כספים. אני אישית הכרתי כמה כאלה במהלך הקריירה שלי. סיכוי של בחור צעיר במציאות של 2020 להגיע לתפקיד מנהל כספים ללא השכלה של רואה חשבון + התמחות בביג 4 קלושים.

אני לא משליך כלום.

אתה משליך.

אני מציע סברה.

היא לא הפכה למנהלת כספים לפני 25 שנים. היא הפכה לכזו אולי בעשור האחרון, אפילו פחות.

במשך 25 שנים היא עבדה כיועצת מס בתפקידים שונים בתחום.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה עדיף לתת פוש עכשיו ואולי אחרי זה " לקטוף את הפירות "

או להתחיל בחברה בתפקיד זוטר ביותר, בכוונה להתקדם עם הזמן.

מנכ"ל אני לא שואף להיות...

רוצה עבודה 8 עד 16\17 והביתה למשפחה...

זה רק אני שקצת מטרידה אותו הגישה הזו? לא שאני מתיימר להבין בשוק העבודה לבוגרי הסמכה מקצועית כלשהי, אבל בקצב ההתקדמות הטכנולוגית היום, הסמכה מקצועית סבירה עכשיו עלולה להיות לא יותר טובה מנייר טואלט בעוד עשור, בוודאי שניים.

יש כמה דברים שתמיד ידרשו: אנשים שעובדים עם הידיים (מסגר, אינסטלטור, טבח, וכו'), אנשים שעובדים עם אנשים (ספר, מאמן כושר, מורה וכו'), יזמים (בכל תחום) ואנשים שמפתחים טכנולוגיה, אבל פה כבר תצטרך תואר רציני והרבה השקעה.

בגדול, לדעתי, שוק העבודה היום לא יציב מספיק כדי שתוכל לבנות על הסמכה מקצועית מסוג של "להעביר נייר מא' ל-ב'" ל-30 ומשהו השנים הבאות, בטח לא כשאתה מתבסס על התקדמות באותו ארגון. כדי להתקדם בארגון צריך (מעבר לסתם מזל, ולא מעט ממנו) גם חוש פוליטי ויכולות בין אישיות גבוהות. זה לא סתם קידום על בסיס פז"ם, בטח אם אתה מתחיל מתפקיד זוטר, לפחות ברוב המכריע של המקרים.

הימים של עבודה מ-8 עד 4 בתפקיד פנאן די עברו להם, מחוץ למוסדות הסתדרותיים, שגם זה לא רע אם אתה יודע איך להיכנס ולהתקמבן באחד מהם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הגישה נכונה וקיימת..

תמיד יש 2 אפשרויות:

1) לעצור הכל בחיים וללכת ללמוד , יש לימודים במשרה מלאה ואז אי אפשר לעבוד

ויש לימודי ערב של פעם או פעמיים בשבוע ואז ניתן לשלב עבודה רגילה וחיי משפחה.

2) לעבוד במקום גדול בתור עובד לא מקצועי , ולהתקדם בהתאם למערכת .. פה צריך מזל ולבחור מקום רלוונטי,

יש הרבה מפעלים קטנים .. תמיד צריכים בהם עובדים לא מקצועיים, לפעמים צריך נהג מלגזה ואז שולחים אותך לקורס

לפעמים עובד שמתבלט לטובה מתקדם להיות אחראי על אגף.. לפעמים העסק מתפתח , מוסיפים עוד אגף..

אבל פה צריך הרבה מזל..

אור כתב .. שהוא בן 30.. עבד בתחום הרכב ורוצה לשנות

כתב שהוא התעסק קצת בהשקעות נדל"ן .. כתב יפה שהוא מבין במיסוי , לפחות במיסוי נלד"ן

שאל ספציפית לגבי חשב שכר .. מצד אחד תמיד צריך חשב שכר אבל מצד שני אתה תמיד תלוי בחברה שאתה עובד בה.

לא מכיר חשבי שכר עצמאיים..

לדעתי .. אור לא נמצא בפוזיציה לעצור את החיים לצאת ל3 או 4 שנות לימודי תואר.

אבל כן הוא במצב ללימודי תעודה.. אני הצעתי את מה שאני מכיר..

הייתה פעם מישהי שנורא הצליחה - משהו מבאר שבע.. וגם בתחום הנדל"ן..

אולי תנסה להקים שותפויות של קבוצות רכישה ..

אבל יש לך בעיה קצת עם השם.. לדעתי לאנשים תהיה רתיעה להשקיע בקבוצת רכישה שמנוהלת ע"י אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם אתה בונה את הקריירה שלך על מזל. זה אף פעם לא מזיק, אבל לא יודע אם הייתי מסתמך על זה באופן בלעדי (ושוב, זה אפילו לא רק מזל, זה לדעת מה להגיד, למי להגיד ומתי להגיד, לא לכולם יש את היכולת הזו).

לגבי הגברת ההיא, זה היה על התפר שבין יזמות לרמאות (לסתם הזיה). לא חושב שמישהו פה רוצה לגמור כמוה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לעצור הכל בחיים וללכת ללמוד , יש לימודים במשרה מלאה ואז אי אפשר לעבוד

ויש לימודי ערב של פעם או פעמיים בשבוע ואז ניתן לשלב עבודה רגילה וחיי משפחה.

Let me stop you right there

התשובה היא שזה לא המצב - ויש הרבה אמצע.

כשלמדתי מדעי מחשב - עשיתי תואר תלת שנתי ב4 שנים - בלי סמסטרי קיץ בכלל עם שילוב של 60-70% משרה.

נסכים שזה לא תואר קל ? היה קשה - אבל בהחלט אפשרי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לפות"ש.

מדוע שלא תישאר בתחום הרכב?

ממרום שנותיי אני רואה 2 כיוונים שיתפסו תאוצה/ביקוש בזמן הקרוב:

שוק הגז. אין לי מושג בזה ולא מתיימר להבין, אבל הגז הוא האנרגיה העתידית בארץ.

דבר שני: שים לב טוב טוב מה קורה בשוק הרכב או מה יקרה והכוונה לא להסתכל מה קורה כעת ופה בארץ: תיקרא קצת במדיה הבינלאומית, לאן הרוח נושבת, במה עוסקים ומתנסים היצרנים: הרכב כפי שאנו מכירים היום הולך להיעלם בעתיד הקרוב. הרכב החשמלי יכנס במקום. מדובר במהפיכה, לא פחות. ואם כיום יש מחסור באנשי דיאגנוסטיקה, מה יהיה בעתיד? כאשר כל המכלולים יהיו חשמליים? המצברים יהיו אחרים בתכלית ממה שהם כיום? כל הפלטפורמה של השליטה ברכב שיהיה גם אוטונומי?

ולגבי גילך: אל תדאג. אתה תצא לפנסיה בגיל 80... לא כמוני בעוד מס' שנים.

תוחלת החיים עולה ותמשיך לעלות. איכות החיים עולה ותמשיך לעלות ופיצוץ האוכלוסין לא ירשה פרישה כמו היום.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון .. ייעוץ מס הוא לא רואה חשבון.. והוא לא יכול להתקדם כמו רואה חשבון

אבל זה מקצוע מכובד ובהחלט ניתן להתקדם... גם במשרדים הקטנים השכונתיים ליד הבית

מסכים. אם הוא יהיה טוב בעבודתו ויש לו יכולות בינאישיות גבוהות הוא יוכל להגיע למשכורת חמש ספרות 2-3 שנים אחרי ההתמחות.

הנקודה שלי שלימודי יעוץ מס הם לא קיצור דרך. מדובר בלימודים לא פשוטים שעלולים להימרח שנים רבות ובסופם הוא יכול למצוא את עצמו בלי רישיון יועץ מס וגם בלי תואר ראשון.

מצד שני לימודי ראיית חשבון יקחו יותר זמן ויעמיסו עליו 3.5 שנים, אבל בסופם הוא יקבל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ועם עוד קצת מאמץ ושנתיים בשכר רעב גם רישיון רואה חשבון.

"היום קיימים כ-3,000 מתמחים במשרדי רואי החשבון, ובעוד שנתיים הצפי של מסיימי הלימודים הוא רק 1,500. יהיה מחסור מאוד גדול בעוד כמה שנים במתמחים וברואי חשבון צעירים".

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001252401

"הירידה בביקוש ללימודים נובעת מהגידול בביקוש למדעי המחשב. הצעירים של היום רוצים להשיג שכר גבוה בזמן קצר, ולא להשקיע בלימודים קשים והתמחות ארוכה. התגמול במקצוע שלנו מגיע בשלב מאוד מאוחר, לעתים אחרי עשור במקצוע, וזה מרחיק סטודנטים פוטנציאליים.

אוי הצעירים האיומים האלה שלא רוצים לעבוד שנים על גבי שנים בשכר רעב ולהביא קופסאות אוכל מההורים בגיל 35.

בסופו של דבר רואי חשבון אוכלים את הדייסה שהם בישלו. שמרנות, קמצנות כרונית, ניצול כוח אדם, גילדה מקצועית, אי השקעה בטכנולוגיה, אי השקעה בטיפוח ושימור כוח אדם, מאפייה של הביג 4.

עכשיו זה מתפוצץ להם בפנים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדברים פה על ההשוואה בין הייטק לראיית חשבון, אז כמה מילים מהנסיון האישי שלי, לא מחקר מייצג או משהו...

אני בן 46, עובד בהייטק. עובד מהשורה, לא מנהל. נכון להיום, מרוויח מצויין. משכורת, בונוסים מניות. באמת שלא מתלונן, מעולם לא היה מצבי הכלכלי טוב יותר. לענ"ד הגעתי לרמת ההכנסות המקסימלית של מי שהוא לא מנהל ולא "כוכב" ברמה בינלאומית.

אבל, בדרך עברתי שנים פחות מוצלחות. עברתי כבר איזה 6 או 7 מעסיקים. עשרות ראיונות עבודה. לפעמים חיפשתי עבודה ביוזמתי ולפעמים זה נכפה עלי. אחרי המשבר של 2008 ישבתי שנה בבית וחיכיתי שהשוק יתאושש.

וכשאני מביט אל העתיד, אני יודע שאני חייב להתכונן ליום שיגיע בעוד שנה, או שנתיים או חמש, שבו שוב אצטרך לחפש עבודה, בשוק שאולי לא יהיה "חם" כמו היום.

חבר טוב שלי, לעומת זאת, בחר בדרך אחרת. למד ראיית חשבון, בלימודי ערב, תוך כדי שירות בקבע. קרע את התחת. עשה התמחות ופתח משרד עם כמה חברים\שותפים. נכון להיום הוא מרוויח הרבה יותר טוב ממני וחי ברמת חיים יותר גבוהה.

מה שיותר חשוב, סיכוי סביר ביותר, שהוא רק ימשיך לעלות ברמת ההכנסות ויהיה לו מקור הכנסה יציב, עד שיחליט לפרוש.

עכשיו, שלא יובן לא נכון, אין בי חרטות על המסלול שבחרתי. אני בחיים לא הייתי מוכן להיות רואה חשבון, כי זה לא מתאים לי. אבל כתבתי כדי לתת קצת פרופורציות, לכל אלו שמאוד רוצים "הייטק" ופוסלים כל דבר אחר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להסתכל איפה נמצא העובד הממוצע בתחום ולא איפה נמצאים הטאלנטים. אני מכיר אנשים שהפכו לשותפים בביג 4 בגיל 34-35 או יצאו החוצה והצליחו להתברג בתפקידי ניהול בכירים בגיל צעיר. זה ממש לא משקף את המציאות של העובד הממוצע בתחום.

יציבות תעסוקתית עד הפרישה לא מובטחת לאף אחד. כמו שמפתח תוכנה עלול למצוא את עצמו בחוץ במשבר כלכלי רואה חשבון יכול למצוא את עצמו בחוץ או נאלץ לעשות עבודה בשכר הרבה יותר נמוך בעקבות אוטומציה.

אדם קודם כל צריך לחשוב היטב מה מעניין אותו, מה מגרה את התאים האפורים במוח שלו ומה יאפשר לו שילוב של עניין ורמת חיים אליה הוא שואף. השאיפה היא שמכלול היתרונות יעלה על מכלול החסרונות.

אני יכול להעיד על עצמי בתור אחד שנמצא ביעוץ מס מסוף 2015 בערך ומאז הספיק לעבור מספר תפקידים שאני משועמם למוות, מוקף זקנים, אין לי חיי חברה בעבודה ואפשרויות תעסוקה שלי הן או ללכת לעבוד במשרד אחר שזה מבחינתי ללכת מן הפח אל הפחת או לפתוח משרד משלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות.

אני לא במצב שאני יכול להתחייב עכשיו ללימודים 3 שנים. גם לא במסלול ערב. אין לי רצון וכוחות לזה.

אני חושב שבמקרה שלי עדיף לי ללכת לעבוד בחברה טובה ולנסות את מזלי.

בלימודי תעודה מתחילים במשכורות מאוד נמוכות וזה בתנאי שאמצא איפה "להתמחות ".

גם ככה בסופו של דבר לקראת גיל 40 + ( אם אחייה עד אז... :-)

אני מצפה שחלק גדול מההכנסה שלי , יהיה הכנסה מהשכרת דירות .( לפעמים חלומות מתגשמים ... )

ולא בטוח שאהיה תלוי בעבודה כלל.

תודה לכולם !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבמקרה שלך עדיף לך Get your shit together. Get it all together and put it in backpack וללכת ללמוד תואר אקדמאי פרקטי במוסד הכי איכותי שאתה מסוגל להתקבל אליו.

אם אתה חשוב שקשה לך ללמוד בגיל 30 חכה שתגיע לגיל 40. הסיכוי שלך להשיג השכלה אקדמאית איכותית יהיה כמעט אפסי ללא בת זוג שתסכים ותהיה מסוגלת לתמוך בך כלכלית ונפשית ב-3-4-5 שנים שיקח לך לסיים את התואר.

הפנטזיה של התעשרות מהשכרת דירות... נו באמת. יש לך איזה ירושה שמנה בדרך שלא סיפרת לנו עליה? כי אם הפנטזיה שלך היא להתעשר מהשכרת דירות בבולגריה או ארה"ב אז אני ממליץ לך בחום להתעורר ומהר. היחידים שעושים כסף הם היזמים שמוכרים אשליות, עורכי דין ורואי חשבון שגוזרים קופון על ליווי העסקאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבמקרה שלך עדיף לך Get your shit together. Get it all together and put it in backpack וללכת ללמוד תואר אקדמאי פרקטי במוסד הכי איכותי שאתה מסוגל להתקבל אליו.

אם אתה חשוב שקשה לך ללמוד בגיל 30 חכה שתגיע לגיל 40. הסיכוי שלך להשיג השכלה אקדמאית איכותית יהיה כמעט אפסי ללא בת זוג שתסכים ותהיה מסוגלת לתמוך בך כלכלית ונפשית ב-3-4-5 שנים שיקח לך לסיים את התואר.

הפנטזיה של התעשרות מהשכרת דירות... נו באמת. יש לך איזה ירושה שמנה בדרך שלא סיפרת לנו עליה? כי אם הפנטזיה שלך היא להתעשר מהשכרת דירות בבולגריה או ארה"ב אז אני ממליץ לך בחום להתעורר ומהר. היחידים שעושים כסף הם היזמים שמוכרים אשליות, עורכי דין ורואי חשבון שגוזרים קופון על ליווי העסקאות.

ברור לי שיהיה קשה יותר בגיל 40, אבל אני לא מעוניין גם היום בזה.

אין לי את היכולת והרצון.

לא אמרתי שהתעשר מהשכרת דירות. אמרתי שזה יהיה הכנסה משמעותית בשבילי.

להכניס 10,000 ₪ מהשכרה של כמה דירות בפרייפריה או 2 במרכז, לדעתי זה לא מילה גסה.

ממש לא מחפש מציאות בבולגריה או ארה"ב, לא מאמין בזה וזה לא הכיוון.

הכל עניין של מינוף ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...