Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הילד בן 30 ואין מקצוע

or tesler
שימו לב! השרשור הזה בן 1631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלי קשר למקצוע, תשגיח על המינוף הזה שלא ינשוך אותך באחוריך. כשהמוסיקה מנגנת המינוף הזה מאוד מלטף, אבל כשהיא מפסיקה... (או סתם יש שריטה בתקליט, או שהאינטרנט התנתק לרגע, אם נקביל את הדימוי לימינו אנו).

מה שאני מנסה להגיד זה שכשאתה מתמנף, נסה לקחת מראש גם תחשיבים סאב-אופטימליים (לאו דוקא קריסה מוחלטת, פשוט תקלות כאלו ואחרות לאורך הדרך), שלא כל שיעול קטן יהפוך למגיפה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגלל שהשרשור עסק הרבה בייעוץ מס וראיית חשבון. הנה משנתי - (אני לא זה ולא זה אבל בבעלותנו משרד אשתי היא היועצת מס)

קודם כל הלימודים קשים!! בשני המסלולים מיש שחושב שזה קורס חביב אחת לשבוע בערב טועה ובגדול. אחוזי המעבר נמוכים מאוד וכבר היה מי שכבר כתב שחלק גדול מאחוזי המעבר הם חרדיות (גם אני חרדי:) שיושבות רק על זה כל היום. כי אפשרויות התעסוקה שלהן מצומצמות מאוד.

אנקדוטה קטנה= העובדת שלנו שלמדה בבית ספר חרדי במחן האחרון עברה עם "כל" הכיתה את מבחן חשבונואות. ובת דודותי שלומדת במכללה כללית בת"א היא "היחידה"!!!!! שעברה מכל הכיתה וגם זה עם ערעור.....

לגבי תעסוקה. אין הרבה מה לעשות עם רשיון יועץ מס. המשכורת במשרדים נמוכה מאוד מאוד אגב שם מצבם של רו"ח עגום בדיוק באותה המידה. מה שכן זה פותח אופציות לעבוד בחברות כמנה"ח ראשי למשל שם המשכורת יותר נורמלית.

לגבי ראיית חשבון הלימודים עוד יותר מפרכים ובדרך כלל האכזה עוד יותר גדולה. זה נכון לביג 4 חסרים מתמחים אבל רק מתמחים!! כל שנתיים הם פולטים החוצה את רוב המתמחים שעשו את העבודה השחורה ומביאים חדשים זה סבב קבוע. משם יוצאים אינספור רו"ח בלי שום נסיון אמיתי במקצוע כי כל אחד עשה נישה קטנה. מה שכן למשרות ניהוליות קל יותר להתקדם עם הסמת רו"ח.

וזו נקודה חשובה מאוד. זה שיועץ מס/רו"ח עבר שנתיים/שנה סטאז' לא אומר שבהוא יודע את העבודה!!! יש כאלו שעברו את כל תקופת הסטאז' בלתייק מסמכים ולענות לטלפונים ובמשרדים לא ששים במיוחד למכור את הידע. מטפטפים לאט שלא תברח.

בגדול יש שתי אופציות להשתכר היטב במקצועות האלו. או שאתה כוכב על ומוצלח ואז תתברג בכל מקום גבוה. או לפתוח משרד עצמאי זה לא קל בכלל ודורש הרבה כישורים אחרים שלאו דווקא קשורים לכספים ואז אפשר להשתכר בצורה מכובדת. אבל שתי האופציות האלו לוקחות זמן.... אם אתה טוב בזה ועיתותך בידך זה אחלה ואפילו כיף אם אתה חצי קלאץ' אל תתחיל עם זה בכלל.

(חשב שכר- לא רלוונטי כמקצוע בפני עצמו היום רוב מנה"ח ויועצי מס/ רו"ח לומדים כחבילה גם את זה אף אחד נורמלי לא יקח רק חשב שכר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה מקצוע יועץ מס גוסס. לימודים קשים, אפשרויות תעסוקה מצומצמות, מעמד נמוך בשוק ותקרת זכוכית יחסית נמוכה.

בנוגע למשכורת של יועץ מס במשרדים המוכשרים יצליחו להגיע ל-11,000 - 13,000 ברוטו 3-4 שנים מסיום ההתמחות. הבעיה היא ששם המשכורת תיעצר אצל רובם והאפשרות היחידה להרוויח יותר היא להתחיל להביא לקוחות פרטיים שעובדים עליהם בשעות פנויות ובהדרגה לעבור מסטטוס של שכיר לסטטוס של עצמאי.

לדעתי אם מחליטים ללמוד חשבונאות ומיסים אז רק מסגרת לימודי ראיית חשבון. התחלה קשה אצל כולם, אבל לרואה חשבון מוכשר שקיבל בקורות חיים את השורה של הביג 4 יש לאן לצמוח.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל תלוי מה השאיפות שלך בחיים...

ברור שבמצב שלך שאתה עובד/עבדת בביג 4 , אתה רואה את כל אלו שמעליך ומרגיש את תקרת הזכוכית כואבת הראש.

מצד אחד אתה נוטה להאשים במצב את התעודה שלך , אבל מצד שני אתה מכיר היטב את כל המתמחים לראיית חשבון שנזרקו מהביג 4

ולא עזר להם התואר, האופציה שלהם זה או להיכנס למשרד קטן בינוני או להקים משרד משלהם.

עכשיו .. אם בסוף הדרך במילא מגיעים לכך שבוחרים בהקמת משרד קטן בדירת מגורים בשכונה , או במחסן בחצר,

אז מה הקטע ללמוד תואר ראשון 4 שנים במשרה מלאה?

מה הקטע בכל המבחנים הקשים של ראיית חשבון, אם בסוף לא משתמשים בכל החומר?

ההבדל המהותי בין יועץ מס לרואה חשבון זאת האפשרות לטפל החברות... האם זה שווה את ההפרש בלימודים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה חשבון או יועץ מס, אבל להבנתי הבסיסית זה לא רק עניין של שאיפות, אלא של גמישות ויכולת להתאים את עצמך לשוק העבודה המשתנה.

אתה מסתכל היום על מצב מסויים, בעוד 30 שנה לא בטוח שהתפקידים שאתה רואה היום יהיו בכלל קיימים. כשאתה מקבל הכשרה מלאה יש לך הרבה יותר גמישות אם תחום ההתמחות שלך מצטמצם, כשאתה מקבל הכשרה חלקית ויודע בעיקר "להציב בנוסחאות", יש סיכוי שאם התחום שלך יצטמצם עוד עשר או עשרים שנה, אתה תהיה מהמובטלים האלה שמצטלמים בחדשות כועסים על מישהו.

ואם אתה שואל אותי, חלק לא קטן ממה שעושים יועצי מס הוא קלאסי לאוטומציה. זה רק שבישראל הכמות של חייבים בהגשת דוחות מס הופכת את זה (כרגע) ללא ממש כלכלי, אבל זה יכול להשתנות בעתיד. ע"ע סוכני ביטוח.

מעבר לזה, יש את כל הקטע של עניין בעבודה וחבורתו, אבל זה קטע אחר.

ומעבר גם לזה, צריך שוב לזכור שלימודי יועץ מס והסמכה (לפחות ע"פ מה שמעידים פה) הם ממש לא פשוטים. אז אם כבר מתאמצים, לא עדיף להתאמץ עוד קצת ולקבל תואר מלא והרבה יותר אפשרויות?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שאם אתה מתכוון להיות עצמאי עדיף שתהיה רואה חשבון ביננו זה משדר יותר מקצועיות. וכן חברות זה נתח לא רע בהכנסה.

השאלה כאן אם עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ. הרבה מאוד חברות של אשתי למדו כמעט עד הסוף ראיית חשבון ופרשו או לא הצליחו במבחן שתיים האחרונים ונשארו קרחות מכאן ומכאן. או שעד שהן סיימו יצא להן המיץ ונגמרה האנרגיה לפרוץ קדימה (במגזר שלי זה קשה כפליים חרדיות בגיל כזה כבר מטופלות בילדים יש כבר משכנתא ואין הרבה יכולות תמרון)

אבל זה כבר תלוי במצב אישי ומנטלי של כל אחד.

האמת חשבתי אני בעצמי ללמוד ראיית חשבון אבל ירדתי מזה מסיבה פשוטה בשנים האלה עדיף לי לפתח את העסק הקיים ולהעסיק רו"ח. שוב=שיקול אינדיבידואלי.

דבר אחרון. כל מקצוע בעולם​ יכול לפרנס היטב מי שאוהב אותו וטוב בו. גם אם השוק מוצף וכ'ו (שעל כל המקצועות כבר אומרים את זה) הטוב-מנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שבעולם משרדים קטנים אין הבדל מהותי בין רואה חשבון ליועץ מס. בכובע של עצמאי מה שקובע זו היכולת להביא עבודה ולא עניין הטכני של היעדר אפשרות לחתום על מאזנים של חברות בע"מ. עניין של טיפול בחברות אפשר תמיד לסגור בשיתוף פעולה עם רו"ח בשיטת יד רוחצת יד.

בכובע של שכיר לרואי חשבון יש הרבה יותר אפשרויות תעסוקה וזה הבדל מהותי מאוד כי לא כולם בנויים או רוצים להיות עצמאיים. יש הרבה יתרונות להיות שכיר במקום עבודה מסודר שמתגמל, מטפח, מעניק הפרשות סוציאליות ומאפשר לטפס בהדרגה בהיררכיה הארגונית.

אגב, משהו שהרבה אנשים לא יודעים, אבל לפי החוק יועץ מס לא יכול להיות שותף במשרד רו"ח! רק רו"ח יכול להיות שותף עם רו"ח באופן רשמי.

כלומר אפילו בעולם המשרדי שזה לכאורה המגרש הביתי יועצי מס מוצאים את עצמם בעמדת נחיתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תמצא עוד יועץ מס ותקימו שותפות של יועצי מס..

גם למנהל מוסך בעל תעודה יש 2 אפשרויות . להיות שכיר של בעל מוסך אחר , או לפתוח מוסך עצמאי.

תתפלא אבל לרוב (לא תמיד) שאתה שכיר יש תמיד תקרה - אתה לא יכול להרוויח כל כך הרבה כשכיר.

אבל כעצמאי, אתה מתוגמל בהתאם למה שאתה שווה.. ופה אין הרבה מגבלות ..

אם אתה טוב אז אתה טוב.. הלקוחות יגיעו ויגיעו ויגיעו ..

ואז אפילו אם אתה יועץ מס , אתה יכול לשכור רואה חשבון זוטר שיעבור תחתיך.. ולגזור עליו את הקופון.

משרד בוטיק קטן של 15 עובדים יכול להיות מנוהל ע"י יועץ מס.. התעודה של רואה חשבון לא באמת נותנת לך יתרון

בקטע הזה..

ואיזה קטע ... בדקתי עכשיו את הדרישות ליועץ מס.. הורידו הרבה מגבלות..

אפשר לעשות את 4 הבחינות אקסטרני - ממש לא חייבים ללמוד בשום מוסד

לא חייבים תעודת מנהל חשבונות סוג 2 לפני תחילת הלימודים

וכנראה אפשר להתחיל (זה לא ברור בדיוק) את ההתמחות אחרי הבחינה הראשונה בחשבונאות (או השתיים הראשונות כולל מיסים א).

כנראה באמת חסרים יועצי מס ורואי חשבון בשוק..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא רק שאלה של מקצוע כן/לא, זו שאלה של ״רעב״.

הקריירה שלי היא בהנדסה, אבל כבר כיום אני עושה מהצד עוד שני דברים (נדלן / ייעוץ), מכין קרקע ובונה אסטרטגיה לדבר נוסף (סושיאל אינטגריישן), ויש עוד כל מיני שיט בפייפליין לאם/כש יהיה זמן/יכולת.

עובדים איתי הרבה חבר׳ה של ניין טו פייב. אם וכש הקקי והמאוורר ייפגשו, או כשהם פשוט יתחילו להשתרך מאחור או להתעייף, לא יודע מה יעשו.

אדגיש כי אני לא שופט(!!!), אלא רק מציין שחשוב לגדר את עצמך. אתה לא יודע מתי יגיע יום סגרירי, שלא נדבר על שנה...

שכל אחד יעשה את החשבון שלו ויבין לאן הרוח נושבת, והאם יש לו פלאן בי. אם יש לך קרן חירום (emergency fund) בצד ברמת הכספים, אין סיבה שלא תהיה ברמת הקריירה.

(ואם אין ברמת הכספים אז ממליץ לשקול את זה בחיוב)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אתה מעלה שאלה מעניינת - האם להתרכז בתחום אחד ולהשקיע בו את כל להמאמץ, או להתפרש על מספר תחומים, במקרה שלך שונים לחלוטין. נראה לי שזה מאד אינדיוידואלי, אבל אני לא צריך ללמד אותך על הדרישות של עולם ההנדסה.

ודרך אגב, לדעתי התרגום הנכון של fan הוא "מניפה". משמעות המילה הזו הרבה יותר רחבה מ"מאוורר" וכוללת החל במניפה של הגברת באופרה ועד המדחס של מנוע סילון. גם בעברית וגם באנגלית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג למה אתה הולך לכיוון ניטפוק האנגלית שלי, אבל בקונטקסט של When the shit hits the fan אותו תרגמתי, הfan הוא מאוורר. קקי שפוגע במניפה זה ממש לא ביג דיל. תנסה לזרוק קקי על מניפה ועל מאוורר ותחזור לחלוק איתנו תובנות קליניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאותם חבר'ה של ניין טו פייב מרגישים בטוחים ביכולת שלהם להתמודד עם שנים קשות גם בלי לקפץ בין 2-3 תחומים מראשון עד חמישי ובסופי שבוע לחפור מקלט גרעיני בחצר האחורית שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאותם חבר'ה של ניין טו פייב מרגישים בטוחים ביכולת שלהם להתמודד עם שנים קשות גם בלי לקפץ בין 2-3 תחומים מראשון עד חמישי ובסופי שבוע לחפור מקלט גרעיני בחצר האחורית שלהם.

בעוונותי הסתקרנתי ופתחתי את ההודעה שלך, ואני מוכרח לשאול - אתה לא הברנש ההוא שדורך במקום כמה שנים?

אתה באמת חושב שאתה בפוזיציה לתת לי (או לכל אחד אחר האמת) ביקורת על כיצד להתנהל נכון ברמת הקריירה או הבטחון העצמי..? מצחיקול שכמותך (:

אני אמשיך לקפצץ בסבבה שלי גם כשאתה תהיה תקוע באותה משבצת קטנה עוד שנים קדימה, ואתה מוזמן להמשיך להטריל - אם זה מה שעוזר לך להתמודד עם החיים מחוץ לפורום, שיהיה בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל לא הטרלתי אותך ולא נתתי לך טיפים לקריירה. בסך כל כתבתי סיבה אפשרית לדפוסי התנהגות של אותם אנשים שהעברת עליהם ביקורת. התגובה האגרסיבית שלך מעידה על כך שפגעתי בנקודה רגישה, אבל זו כלל לא הייתה הכוונה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...