Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב ראשון עד 6,000 ש"ח

Pecan
שימו לב! השרשור הזה בן 1814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת שכולם בסדר, לפונטו ספייס רמת קיימת גם רמת איבזור elx עם מנוע חזק יותר בעל 80 כ"ס.

לשאר היו 60 כ"ס.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ה 16 שסתומים 80 כ"ס פחות אמינים.

בתקציב שלו כבר אפשר לקנות את הגרנדה שהיא יותר חדשה ויותר נפוצה. רמת האיבזור ועוד 20 כ"ב לא משחקים תפקיד בתקציבים האלו. האוטו צריך להיות פשוט, נפוץ ומטופל. כל השאר משני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד לדעה של ספריאל אומר שאם יש אמצעים - תקנה. זה כייף, זה התנסות וזה בית ספר.

מבין אלו פונטו הכי נורמאלית, חפש את ה"גרנדה" (דגם חדש) ולא את ה"ספיס" (דגם ישן) מודל 2007 ומעלה, מנוע 1.2 גיר ידני.

לפני תקופה קצרה עקבתי אחרי כל הת'רדים שפתחת, לפחות רובם. מאוד מעניינים :)

ולנושא: ממה שהבנתי, ממוסכניק וגם מחבר, הפונטו ספייס אמינה יותר מהגרנדה פונטו.

ובמידה וזה משנה, התקציב עומד על כחמשת אלפים שקלים חדשים, גמיש במידה.

יש לך ניסיון עליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך הספייס יכולה להיות יותר אמינה מכיוון שמדובר פחות או יותר באותם מכלולים בעיצוב ישן יותר. בהנחה שמדברים על מנוע 60 כ"ס וגיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
תתחדש! ידנית? מה הנתונים שלה? יד, ק"מ?

2003 זו השנה הראשונה של הדור הזה, היא היית המתקדמת יחסית לשנה.

ידנית ממש כפי שרציתי אותה :)

יד שלישית עם כ220 אלף קילומטר.

חבר במשפחה עזר לבחור, מבחינה מכנית מתוקתקת. מנוע עובד כמו שעון.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D673050&share_tid=673050&share_fid=28771&share_type=t

2003 Polo 9N 1.4 75hp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד לדעה של ספריאל אומר שאם יש אמצעים - תקנה. זה כייף, זה התנסות וזה בית ספר. /QUOTE]

בוקי - שים לב למילות המפתח שלך עצמך: "יש אמצעים".

ואם יש אמצעים כנראה שאפשר לרכוש משהו קצת יותר חדש. הסיסמא שלי היא "אני עני מכדי לקנות בזול" - במקרה זה חבל להוציא 6000 ש"ח ואז לתת לרכב להרקיב בחניה. אם מדובר ברכישה לצורך לימוד צריך להביא בחשבון שצריך לשלם שכר לימוד.

מכל מקום - פות"ש - תתחדש ותהנה, הכן גליון אקסל ובעוד שנתיים ספר כמה נהנית וכמה זה עלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נתון שהגיע רק בהודעה מס' 5. ועדיין, אני עדיין תוהה האם יש הצדקה לרכישת רכב על ידי בחור בן 17, עם תקציב מוגבל מאד וכאשר ידוע שהוא עומד להתגייס בעוד מספר חודשים.

דרך אגב - אני פרגנתי לבן שלי (כאשר התחיל לקבל משכורת) בדרך הפוכה: מכרתי לו את המכונית במחיר שאבא מוכר לבן, אבל את האחזקה השארתי לו - שיתמודד ויבין איך המציאות פועלת. כיון שעם כל מיני תהפוכות אותו רכב חזר לשרת באופן חלקי גם את אשתי אני משתתף כיום גם בעלויות השוטפות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נתון שהגיע רק בהודעה מס' 5. ועדיין, אני עדיין תוהה האם יש הצדקה לרכישת רכב על ידי בחור בן 17, עם תקציב מוגבל מאד וכאשר ידוע שהוא עומד להתגייס בעוד מספר חודשים.

דרך אגב - אני פרגנתי לבן שלי (כאשר התחיל לקבל משכורת) בדרך הפוכה: מכרתי לו את המכונית במחיר שאבא מוכר לבן, אבל את האחזקה השארתי לו - שיתמודד ויבין איך המציאות פועלת. כיון שעם כל מיני תהפוכות אותו רכב חזר לשרת באופן חלקי גם את אשתי אני משתתף כיום גם בעלויות השוטפות.

יש הצדקה כי הכסף שתחסוך לא יקדם אותך לרכישת דירה אבל בעייני החוויה וה skills שתרכוש בתקופת בעלות על רכב ישן, שווים יותר.

אצלנו במשפחה אגב מכוניות עוברות "בחינם" מאבא לבן וגם מבן לאבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזו שאלה מורכבת שיש לה המון סיבות, השורה התחתונה שכנראה כלכלית כנראה היא לא. נניח למשפחה יש רכב יקר ומעדיפים שהבן לא "ישחוט אותו", למשפחה יש רכב ליסינג שלא מאפשר נהיגה של נהגים צעירים מגורים בישוב מרוחק נטול תחבורה ציבורית. כלכלית אי אפשר לחסוך אבל כיום חייל קרבי מרוויח 1600 שח בהנחה שאינו בזבזן ,זה סכום שאפשר להחזיק רכב בתמורה עם מעט עזרה בהנחה שלא עומדים לסוע הרבה ובתקווה רבה ויספק עלויות תחזוקה סבירות לרכב ישן שלא נוסע יותר מידי ובמצב סביר פלוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, הגיעה שעת ההנצחויות.

בוקי - התנסות זה טוב, אם אתה יכול לעמוד בהוצאה. אם אין בעיה להשקיע בחלקי חילוף, ונהנים לגרז את הידיים (ורצוי שיהיה גם מדריך בסביבה) זה אכן בית ספר מצויין. מזכיר לי את הבחור שלמד אתי בטכניון, היה לו 2CV עם שני מנועים ושתי תיבות הילוכים - בכל זמן נתון מערכת אחת היתה מותקנת ברכב והשניה בשיפוץ, וכל כמה חודשים מוחלפות. אבל זה היה גם מעין תחביב.

חלונות - חייל קרבי שחי מדמי כיס של 1600 ש"ח לחודש יהנה מהרכב סופ"ש אחד בחודש, במקרה הטוב שניים. האם אתה רואה הצדקה לשלם את עלויות הרכב בשביל שימוש של 3-4 ימים בחודש? רכב שיעמוד 90% מהזמן? אני לא. אבל זה כבר עניין אישי ומשפחתי.

לגבי מעבר רכב במשפחה - במצב של בחור רווק בן 25 אני לא רואה את הרכב כמוצר חיוני, אז שישלם תמורתו. יתכן שבמצב של נשוי פלוס עם כל העלויות הנלוות לכך, ואם אני יכול לעמוד בכך הייתי מעביר לו את הרכב (ואני מכיר לא מעט משפחות שעושות כך). אבל זה עניין של נסיבות. ולהביא בחשבון, יש לו שני אחים, אז צריך להיות גם הוגן כלפיהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של מוצר חיוני. זה ענייו של איך מתהנהלים היחסים בין בני נמשפחה.

אני בזמנו קיבלתי ללא תשלום רכב מההורים ואחרי כמה שנים העברתי אותו ללא תשלום לאחי, בשלב מסויים אני ואחי קנינו רכב עבר אמא שלנו, אני מתחזק את כל המכוניות של ההורים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה גם פן חינוכי. מה שחיוני הוא מקבל (או, לפחות, קיבל לפני שהתחיל להתפרנס). סתם דוגמא - בעת הלימודים הושבת מחשב נייד - תוך שעתיים יצא מ-KSP עם מחשב חדש. רכב, לפחות בשלב זה של חייו, הוא מותרות - אז שידאג לעצמו. בדיוק כמו לתחביבים שלו. בשביל זה הוא עובד, וצריך לקבוע את סדרי העדיפות.

חוץ מזה - מבחינתי חשוב שוויון בין הבנים. נכון שכל אחד נמצא בשלב אחר בחיים. אבל, בסופו של דבר, אם אני נותן רכב במתנה לאחד אני מחוייב (גם אם בעתיד) לתת גם לאחיום שלו. אופס - זה כבר פי 3 כסף. אז כיון שהתמיכה שלי ברכישת הרכב הזה היתה קטנה, כנראה שלא יהיה קושי גם עם האחים. לתת לכל אחד רכב בשווי 50 אש"ח זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...