Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פטישון בוש

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיבל אמור להכנס בלחץ.

מוצא את עצמי עם פטיש זמין בכל התקנה.

מנסיון אם לא נכנס בלחץ:

או שהדיבל חרא (קניתי פעם שקית של 100 יחידות כאלו שרק קיללתי..).

או שהיד לא יציבה עם הפטישון והחור גדול.

או מקדח לא מתאים במידה.

או מקדח עקום.

גילוי נאות.. יש בעברי כמה אלפי דיבלים..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא לשכוח שבקידוח רוטט החור יותר גדול מהמקדח, וצריך לבחור במקדח מעט קטן ממידת הדיבל.

אישית - בגלל הניסיון המוגבל שלי - אני נוהג לקדוח חור מוביל קטן ואז להרחיבו בהתאם לצורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש אין צורך לקדוח קטן קודם. חשוב להקפיד על מקדח איכותי, יד יציבה ולחיצה מתגברת. בהתחלה מתחיל בלחיצה עדינה שמתחילה את החור על הטיח ומסייעת לשמור על המיקום המדויק.

ואז לאט מגביר קצב. בכללי בבלוק לא כדאי לתת ''פול גז''. בבטון אין בעיה.

ולא ללחוץ יותר מדי על הכלי בקידוח בבלוקים.

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידת הדיבל זהה למידת המקדח (7ממ).

הדיבל נכנס לקיר עם מעט התנגדות ללא צורך בפטיש.

לא יודע למה אבל כאשר קדחתי חורים עם מקדחה רוטטת רגילה זה לא קרה אף פעם...

ניסיתי לסובב את הבורג בדיבל מחוץ לקיר, הוא מגיע עד הסוף ומסתובב חופשי...

כדאי להחליף את הבורג לעבה יותר או לדיבל מסוג אחר?

95e42dc3bd19113c15d0ae4d23fc9c6d.jpgbf1e039aeff7c32ef1afba9727b14170.jpg

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עם דיבל 6 ללא דפיקה (ייתכן שהקיר ישן ומתפורר לבד).

ברגע שצריך, תפעיל דפיקה.

תכניס את הדיבל. לא נכנס? תנסה עם פטיש, לא נכנס? תגדיל ל7.

אם החור גדול מידי, תכניס את הדיבל עם קצת גבס, תן כמה דקות שיתייבש וזהו.

הקירות במישור החוף בבתים בני יותר מ - 50 שנה הם הניסיון הכי טוב :)

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהדיבל לא תופס טוב בקיר אני לוקח חתיכת חוט נחושת של חשמל עם הבידוד. דוחף לחור במקביל לדיבל וזה פותר את הבעיה.

כשאין בנמצא גם קיסם, מקל אוזניים, גפרור וכו' עושים את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

99% מהדיבלים שיש בשוק הם או זבל או שלא מתאימים כלל לשימוש בבלוק חלול - למרות שמספרים עליהם שהם כן. רוב רובם (האדומים והלבנים) מיועדים אך ורק לקיר בטון.

אם כבר קונים דיבל לקיר בלוק - צריך להקפיד שיהיו לו "כנפונים" רציניים בקצה שנתפס בבלוק.

שימו לב לדיבל בקישור הזה: http://www.mytad.co.il/productscatlog/dibels/29--1/465-mzk.html

יש לו כנפונים רציניים בקצה שנתפס בבלוק, ואם הדיבל מספיק איכותי - זה הדבר שמונע את הסתובבות הדיבל בזמן הידוק הבורג.

יש דיבל (שאני לא מוצא אותו ברשת) תוצרת חוץ, בצבע כחול, שבשנתיים האחרונות אני עובד ר-ק איתו. אצלם בהזדמנות ואעלה. מכל הדיבלים שניסיתי עד היום, דיבלים כאלה עוד לא מצאתי בשום מקום. לצערי הרב אני מצאתי אותו רק אצל ספק אחד שלי - ואין לדעת עוד כמה זמן הוא ימשיך להביא אותו.

נקודתית לנושא הנ"ל של הדיבל המסתובב - אל תשבור את הראש.

קח את הדיבל ושים אותו בחור שקדחת.

קח בורג ותכניס אותו עם המברגה (שים לב טוב טוב למה שרשום) -> בין הדיבל לקיר. לא לתוך הדיבל - אלא בין הדיבל לקיר. אם החור שקדחת ממש ענק, שים אפילו שניים.

אחרי הנ"ל, שים בורג בתוך הדיבל ונסה לסגור אותו כרגיל.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומות בעייתים אני מורח קצת שפכטל על הדיבל ומכניס אותו לקדח ולאחר דקה מהדק את הבורג. שיטה שהוכיחה את עצמה המון פעמים.

במקרים מיוחדים אני מורח קצת דבק אפקוסי המתאים גם לבטון/בלוקים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפצתי היום לחנות טמבור ליד הבית, המוכר המליץ לי על דיבלים בעלי מבנה קצת שונה ממה שקניתי בהום סנטר (מצ"ב תמונה).

הם באמת יותר חזקים וצריך פטיש כדי להכניס אותם לחור. הבורג בהם לא מסתובב וצריך להפעיל הרבה יותר כוח כדי להבריג את הבורג עד הסוף.

המוכר גם אמר לי שאם הקיר רך אז עדיף להשתמש בברגים דקים יותר כדי שלא יסובבו את הדיבל בזמן ההברגהc59fa74b1b00fad4cdf5b8955510decd.jpg

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דיבל (שאני לא מוצא אותו ברשת) תוצרת חוץ, בצבע כחול, שבשנתיים האחרונות אני עובד ר-ק איתו. אצלם בהזדמנות ואעלה. מכל הדיבלים שניסיתי עד היום, דיבלים כאלה עוד לא מצאתי בשום מקום. לצערי הרב אני מצאתי אותו רק אצל ספק אחד שלי - ואין לדעת עוד כמה זמן הוא ימשיך להביא אותו.

איציק

כזה ?

IMG_20190303_213356_HDR.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הדיבל הזה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו שהוא נתפס טוב, הדיבל האדום הפשוט זה עדיין דיבל שמיועד לבטון ולא לבלוק. זה שמשתמשים בו לבלוק וזה איכשהו עובד - סבבה. אבל המבנה שלו והחוזק שלו מתאימים לבטון (גם חלק מהסחורה הזו היא זבל - מוכרים דיבלים ממוחזרים שהצמנט\סיד בבטון מאכל אותם אחרי כמה שנים).

כשתולים תמונה זה זניח כי המומנט שמופעל על הבורג הוא אנכי לקיר, אבל כשעושים תקרת גבס ומעגנים קונסטרוקציה לתקרה, הכח האנכי שולף אותם החוצה ואחרי כמה שנים אתה שומע על עוד איזה תקרת גבס שהתמוטטה...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידת הדיבל זהה למידת המקדח (7ממ).

הדיבל נכנס לקיר עם מעט התנגדות ללא צורך בפטיש.

לא יודע למה אבל כאשר קדחתי חורים עם מקדחה רוטטת רגילה זה לא קרה אף פעם...

ניסיתי לסובב את הבורג בדיבל מחוץ לקיר, הוא מגיע עד הסוף ומסתובב חופשי...

כדאי להחליף את הבורג לעבה יותר או לדיבל מסוג אחר?Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דיבל גדול מדי. לבורג הזה מתאים 6.

בכלל, יש נטייה כזאת בפורום לשים דיבלים גדולים מדי או ג׳מבו איפה שלא צריך.

אני תולה דברים כבדים מאוד עם דיבל 6, בלי שום בעיה, כל עוד מקפידים על עבודה מסודרת ומיקום אסטרטגי.

הדיבלים בארץ הם לרוב קטסטרופה, קשה למצוא טובים. לאחרונה אני פשוט מזמין מחו״ל.

אלה, למשל, מעולים: https://www.amazon.de/fischer-FIXtainer-DUOPOWER-Universald%C3%BCbel-Set-Allzweckd%C3%BCbel/dp/B016G0N06S/ref=lp_2076625031_1_12?s=diy&ie=UTF8&qid=1551692944&sr=1-12

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...