Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת תם: איך כ"כ הרבה אנשים קונים רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב עבודה הוא כלי כמו מברגה.

הוא חלק מהכלים שאתה צריך לרכוש בשביל לעסוק במה שאתה עוסק.

נטל? כן, הכלים עולים כסף. אבל אתה חייב אותם, זה לא שאתה יכול להיליט שאתה קודח אם האצבע ודופק מסמרים עם אבן. חייב את הכלים, כולל הרכב.

א', סייגתי- כל מקרה לגופו.

ב', אתה תתפלא לשמוע כמה אנשי מקצוע חוסכים על כלים והולכים על המינימום האפשרי. רוצה דוגמא? בבקשה: באיזה מוסך (למעט של מרצדס\BMW) ראית בפעם האחרונה מד מומנט, למרות שזה כלי שנדרש בהוראות הטיפול ברכב (ספרות טכנית מקצועית)? סוגרים עם רצ'ט רגיל, "לפי הרגש אח'שלו", וזהו. אותו הרצ'ט שמשתמשים בו גם כפטיש, יותר מאשר בפטיש.

דוגמא אחת מיני רבות.

זגג חייב רכב מותאם (או לכל הפחות נגרר מותאם), כן. חנות חיות שעושה משלוחים יכולה להסתפק ברכב הפרטי של בעל העסק.

הובלות מחייב משאית (או לכל הפחות טנדר גדול). טכנאי מלגזות יכול להסתפק גם בקנגו. וטכנאי מתקני מים יכולים להסתפק גם בלאנסר שנת 2008:wink:

כל מקרה לגופו.

הנקודה היא יותר "לא להתייחס לרכב כאל השקעה מבחינה רעיונית אלא כאל נטל כלכלי עם פחת, בלאי וצריכה שוטפת של כספים". זה לא נכס שניתן לממש בצורה טובה במיוחד, והוא בפני עצמו לא נכס מניב (אלא אם אתה חברת השכרת רכבים :lol:) אלא הוצאה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 238
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קראתי בעיון את התגובות כאן...

זה מזכיר לי את המצב אצל ההורים של אשתי. הם גרים בבית פרטי ומעסיקים מנקה. המנקה הינה עובדת קשת יום, מגיעה מבית לא פשוט, נוהגת להביא לביתם אוכל מהשבת האחרונה כדי לא לזרוק. למה? כי אצלה יש נוהל שחייבים לאכול טרי ולאחר שהאוכל שהוכן בחמישי ועברו כולה יומיים כבר לא שווה בעיני ילדיה ..... כל קניה כזו של סופ"ש עם כל המצרכים מגיעה ל 1000 ש"ח בלי הגזמה שהיו הולכים לטמיון אלמלא האוכל היה מגיע להורים של אשתי. ותאמינו לי, יצא לי לאכול ממנו כמה פעמים, טעים כאילו הוכן באותו הרגע. כל הרכישות האלה והעדר חשיבה לטווח ארוך רק מנציחה את ההישארות שלהם באותו מצב.

זה הזכיר לי את הדוגמא של נהג המונית והילד עם האייפון. תחושת העוני היא סובייקטיבית ותלויה בנרטיב שאתה מספר לעצמך. בסוף זה עניין של חינוך, כי אם אותו ילד היה לומד שכדי להגיע לעצמאות אמיתית, היה שווה להשקיע בהשכלה... אז הוא היה מרגיש שווה באמת.

בהתייחס לדיון, מזה כשבע שנים אני נוסע באותו רכב, שמשרת אותי מעולה, אני גם מחזיר בהתאם, שוטף בעצמי (כי זו התרפיה שלי) ומטפל תמיד בזמן וכתוצאה, הרכב נראה באמת כמו חדש. לפני כן, הרכב הקודם שלי, שימש אותי גם כן תקופה, כ 6 שנים. שניהם רכבים סטנדרטיים. מעולם לא מינפתי את עצמי כדי לרכוש רכב.

מאידך, אין רגע שאני לא חושב על שדרוג לרכב חלומות...כי כמו כולכם, אני מאוד אוהב לנהוג ואוהב מכוניות ונמאס לחשוב כל הזמן כלכלית. מתישהו גם זה יגיע :)

טיפה מתנשא מצידך לתלות את כל מצבה הכלכלי בזה שהיא לא אוהבת לאכול אוכל לא טרי.

שמעת על אפליה? הסללה? פריפריה? אנשים שלא נולדים בבתים מבוססים? אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם השכלה למרות שהם רוצים ואז הם במעגל עוני נצחי.

בקיצור אין לך מה להשטיח את המציאות, תאמין לי יש הרבה יותר גורמים לזה שהיא במצבה הנוכחי... והרבה מהם לא תלויים בה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
טיפה מתנשא מצידך לתלות את כל מצבה הכלכלי בזה שהיא לא אוהבת לאכול אוכל לא טרי.

שמעת על אפליה? הסללה? פריפריה? אנשים שלא נולדים בבתים מבוססים? אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם השכלה למרות שהם רוצים ואז הם במעגל עוני נצחי.

בקיצור אין לך מה להשטיח את המציאות, תאמין לי יש הרבה יותר גורמים לזה שהיא במצבה הנוכחי... והרבה מהם לא תלויים בה בכלל.

הוא דווקא די מדייק. כי אותה אישה יכולה לעזור לעצמה להתרומם ולא צריך השכלה מיוחדת כדי להבין שאוכל שהולך לפח זה בדיוק כמו כסף שהולך לפח.

והיא לא צריכה השכלה מיוחדת כדי ללמד את ילדיה שאין שום דבר רע באוכל בן יום או יומיים.

והיא לא צריכה השכלה מיוחדת כדי לכלכל את עצמה נכון יותר. זה לא תורה מסיני - תוציא יותר ממה שיש לך - תישאר עני.

אז תחזור ותגיד שיש אנשים חלשים, בלי השכלה, בפריפריה. העובדה היא שאפשר אחרת.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

me5000 - אפליה קיימת כלפי אוכלוסיות מאד ספציפיות. פריפריה זו בעיה בגלל מסחור בהזדמנויות - אבל גם לתובי הפריפריה יש דרכים לעקוף את החוסרים האלה.

אתה חושב שכל העולים מאירופה הגיעו עם כפית של כסף? יש לי חדשות בשבילך. ההורים שלי, למשל, הגיעו חסרי כל. אבל מה שהיה להם הוא מסורת משפחתית של השכלה ועבודה. אז אבא שלי השקיע את הנשמה בעבודת פרך וגם בלימודים והגיע למעמד מקצועי מכובד וגם למצב כלכלי סביר.

ולגבי אותה אשה שמביאה את עודפי המזון - היא צריכה ללמוד לבשל בכמות מתאימה לצרכי המשפחה, היא צריכה ללמוד לקנות את המוצרים הזולים והלא פחות איכותיים, ובני משפחתה צריכים להפסיק להתפנק. כאילו שמזון שנשמר כמה ימים (וגם יותר) בקירור הוא פחות טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף, בן אדם שנתקל בבעיה יכול לשאול את עצמו מי אשם בבעיה, או מה אני עושה כדי לפתור את הבעיה.

אפשר לדון עד מחר במי אשם בבעיה, איך היא קרתה, ולמה זה בכלל לא אשמתו של אותו אדם. המהדרין גם יוסיפו רשימה של סיבות למה המצב לא פתיר.

או שאפשר להתעלם לרגע מחיפוש האשמים (שהם אף פעם לא האדם עצמו, כמובן) ולהתרכז בפיתרון.

תבחר בעצמך את הגישה שלך למציאות, רק קח אחריות בהמשך על הבחירה הזו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אתם מנותקים ברמות אחרות.

ברור היא יכלה לעבוד גם בהיי טק אבל בחרה לעבודה כמנקה.

ולא גומרת את החודש רק כי היא "מפונקת כמו בני משפחתה" ובגלל זה מצבה הכלכלי לא טוב.

שמעתם על מיליוני אנשים שמתפרנסים משכר מינימום? שמעתם על אנשים שלעולם לא ילמדו באוניברסיטה כי אין להם את התנאים או היכולת הכלכלית כי הם לא באו "מהרקע המתאים".

ברור הרי לכולם יש אותה נקודת פתיחה בחיים נכון, ילד בשדרות וילד בצפון תל אביב.

חלאס יש גבול.

יש אפליה כלפי מזרחים, יש אפליה אתיופים ועוד ועוד.

להגיד שמצבה הכלכלי לא מזהיר בגלל ש"היא זורקת אוכל"

נו ברור אם הייתה קונה פחות בסופר היו לה היום 2 וילות בכפר שמריהו.

שמעתם על הסללה? משרד החינוך שמפנה ילדים מרקע מוחלש לתיכונים מקצועיים ובכך די חורצים את גורלו של אותו הילד?

מה עם קשרים, שמי שאין לו במדינה הזאת די נדפק.

יש עוד מיליון גורמים, אז נא לא להתנשא על אותה אישה מסכנה ומשפחתה ה"מפונקת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז מטרת השרשור בתכלס להטריל?

מי שרוצה לחסוך כסף, יאכל אוכל בן יומיים ולא יקנה מצרכים ב1000 שקל בשבוע כדי לבשל כל יום מנה חדשה. לא משנה מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך, זה עובדה יבשה. תקנה פחות = תחסוך יותר. אתה מתווכח על זה כאילו הפינוק של אוכל חדש כל יום זה משהו שלא ניתן לחיות בלעדיו וכל מי שכותב לך את זה חי באחוזה עם משרתים שמכינים לו אוכל חדש בכל יום.

החיים זה לא מסטר שף, ובתכלס לאנשים עובדים אין כ"כ זמן לבשל כל יום.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לוילה בכפר שמריהו, אבל זה ההבדל בין מינוס בבנק לבין חשבון מאוזן.

ואגב, אני עובד במכללה גדולה מאוד בה לומדים תואר ראשון בהנדסה.

מכיר אנשים שלמדו איתי בתיכון, באו ממעמד נמוך, משכונות מצוקה (!!!) לקחו החלטה והלכו ללמוד באותה מכללה שאני עובד. בלי תמיכה כלכלית מההורים, חיו ממלגות ומעבודות מזדמנות.

דוגמה אחת, היום אחד מהם מהנדס עם תפקיד טוב ומשכורת יפה שהלוואי עלי.

אני מקנא בהם שלא הלכתי ללמוד לימודי תואר ראשון בהנדסה (הנדסאי כבר יש לי, ההבדל במשכורת בין הנדסאי למהנדס זה שמיים וארץ).

השכלה, אם בחרת נכון, זו השקעה לטווח ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מטרת השרשור בתכלס להטריל?

מי שרוצה לחסוך כסף, יאכל אוכל בן יומיים ולא יקנה מצרכים ב1000 שקל בשבוע כדי לבשל כל יום מנה חדשה. לא משנה מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך, זה עובדה יבשה. תקנה פחות = תחסוך יותר. אתה מתווכח על זה כאילו הפינוק של אוכל חדש כל יום זה משהו שלא ניתן לחיות בלעדיו וכל מי שכותב לך את זה חי באחוזה עם משרתים שמכינים לו אוכל חדש בכל יום.

החיים זה לא מסטר שף, ובתכלס לאנשים עובדים אין כ"כ זמן לבשל כל יום.

זה סתם טיעון דמגוגי אתה לא יודע כמה היא מוציאה בסופר, וגם אם הייתה חוסכת את הכביכול בזבוז הזה היא עדיין הייתה עובדת כמו חמור כל חייה ולא מגיעה לדירה או רכב חדש לדוגמא. אז תחסוך ממני את הטפות המוסר שלך על אנשים שעובדים כמו חמורים ובשיא חוצפתם "מתפנקים" עם אוכל טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מוכן לקבל דעה שונה אז חבל על הזמן.

קח דף ועט, לך לסופר ותתחיל לעשות חשבון כמה עולה לבשל כל מאכל, הפשוט ביותר. קח שניצל וספגטי.

אני מפסיק להגיב כי פשוט חבל על הזמן. השרשור איבד את זה.

מי שלא מתנהל כלכלית נכון גם אם ירוויח 40 אלף לחודש יהיג בחובות ואני מכיר כמה אנשים כאלו שמרוויחים טוב ואין להם לא בית ולא אוטו משלהם.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אתם מנותקים ברמות אחרות.

ברור היא יכלה לעבוד גם בהיי טק אבל בחרה לעבודה כמנקה.

המנקה שעובדת רצלי יודעת להתנהל. מעבודתה כמנקה בבתים פרטיים היא שוכרת דירה סבירה באזור בכלל לא רע, וכנראה שבאולכללי רמת החיים שלה סבירה לגמרי. אבל היא למחזיקה, למשל, רכב.

ולא גומרת את החודש רק כי היא "מפונקת כמו בני משפחתה" ובגלל זה מצבה הכלכלי לא טוב.

צריך לבדוק כמה שעות היא עובדת וכמה היא מרוויחה לשעה - וגם את מבנה ההוצאות שלה. צרכנות חכמה חשובה ליציבות הכלכלית לא פחות מהכנסות גבוהות - וזה בולט יותר ככל שההכנסות יותר נמוכות.

שמעתם על מיליוני אנשים שמתפרנסים משכר מינימום? שמעתם על אנשים שלעולם לא ילמדו באוניברסיטה כי אין להם את התנאים או היכולת הכלכלית כי הם לא באו "מהרקע המתאים".

נכון. לא לכל אחד יש יכולת ולא כל אחד יכול למצות את כל יכולתו. אבל הוא צריך להתאים את עצמו למגבלות. ודרך אגב, אני לא יודע מהו "רקע מתאים" - קרא קצת בפורום ותראה שאנשים לא מתבכיינים אלא מתאמצים לשפר אתת מצבם.

ברור הרי לכולם יש אותה נקודת פתיחה בחיים נכון, ילד בשדרות וילד בצפון תל אביב.

אתה יודע מה? גם לשלושת הבנים שלי נקודות פתיחה שונות. אותה משפחה, אותו מצב כלכלי, אבל לכל אחד יכולות שונות. אז כל אחד יצטרך להתפתח אחרת. ותתפלא, אבל גם לילד משדרות יש לא מעט אופציות להתפתח. אני מכיר אנשים שגדלו בפריפריה של הפריפריה, אבל ניצלו את ההזדמנויות שמדינת ישראל הציעה להם ושינו לגמרי את מצבם, ואני מכיר גם בנ יטובים שסיימו את דרכם בכלא וגרוע מזה. היתה. נגמרה מזמן

חלאס יש גבול.

יש אפליה כלפי מזרחים היתה. נגמרה מזמן. יש אפליה אתיופים לצערנו הרב זה נכון. ועוד ועוד.

להגיד שמצבה הכלכלי לא מזהיר בגלל ש"היא זורקת אוכל"

בדרך כלל מדובר בשילוב של שורת גורמים. יש גורמים שבהם היא אינה יכולה לשלוט, יש כאלה שבהם היא יכולה. ניהול נכון של משק הבית הוא אחד מהם.

נו ברור אם הייתה קונה פחות בסופר היו לה היום 2 וילות בכפר שמריהו.תהיה

אל תהיה מגוחך. אולי לא וילה בכפר שמריהו ואפילו לא דירה בשיכון ג', אבל פחות לחץ, ואפשרות ללכת לטיפול מונע אצל רופא השיניים ואפילו לצאת פעם בשנה לשבוע חופש.

שמעתם על הסללה? משרד החינוך שמפנה ילדים מרקע מוחלש לתיכונים מקצועיים ובכך די חורצים את גורלו של אותו הילד?

אתה חי ב-1960? הלואי והיו לנו היום תיכונים מקצועיים. זה היה משפר פלאים את מצבם של אותם אנשים שאינם מתאימים ללימודים גבוהים או עיוניים אחרים, וגם מקדם את המשק הישראלי.

מה עם קשרים, שמי שאין לו במדינה הזאת די נדפק.

בעולם הזה. ישראל ממש לא שונה משום מדינה אחרת.

יש עוד מיליון גורמים, אז נא לא להתנשא על אותה אישה מסכנה ומשפחתה ה"מפונקת".

בחור, תפסיק לקטר ותתחיל לעבוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה אפליה ונגמרה? או-קיי אנחנו חיים במדינה ומציאות שונה כנראה.

תיכונים מקצועיים? עדיין קיימים, ר-ק איפה שיש אוכלוסיה מוחלשת זאת בדיוק הנקודה.

את האוכלוסייה החזקה דוחפים תהיי טק.

אני יכול להמשיך עוד ועוד.

יש פה רמת ניתוק מאוד גבוהה בפורום הזה וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...