Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת עד 10K (הכותרת נערכה)

Maorswan
שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא רוצה להעיף את הפרימה כי בתכלס יקח לי שנה למכור אותו וזה יהיה בשביל גרושים, אז עדיף לי להשאיר אותו

שיגביר את הסט האחורי ואת הסאב, זה מספיק, ואז אשקיע מגבר טוב שיעיף את הקדימה

הבעיה שאני צריך להתחיל להתעסק במוצרים, אני צריך שמות ואני צריך מחירים, גם פה בפורום אני רואה הרבה יד שנייה אבל זה לא אומר לי כלום כי אין לי ניסיון עם חברות חוץ מהרץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מצטער שאני מגיב תגובה אחר תגובה, אבל לוקח זמן עד שאתם עונים לי [חס וחלילה לא בא אליכם בטענות, מעריך את העזרה] ובזמן הזה אני קורא ובודק וצץ עם רעיונות חדשים, אז תגידו לי מה אתם חושבים על זה:

הבמה הקדמית

כרגע מותקנים לי בבמה הקדמית המידבאס של Hertz MLK 165, שמותקן בדלת כפי שאתם זוכרים וגם לא כ"כ אהבתם, והטוויטרים של אודיסון ווצ'ה. אני רוצה לבדוק אופציה להעביר את ה-Hertz לדאשבורד, ולהוסיף עוד מידבאס, שימוקם הוא בדלת [רוצה לבדוק אם אפשר לתקן את מה שהמתקין הקודם עשה לי], ואז לתת לכל מידבאס לנגן תחום תדרים משלו. בעצתו של אדי בודק עם אליקו לגבי רכישת הטוויטרים שהמליץ לי עליהם.

2017-kia-picanto.jpg

האם הדבר אפשרי [מבחינת הבנייה בדאשבורד] והאם מומלץ? לגבי מידבאס נוסף, ראיתי פה בפורום למכירה את הדגמים האלה:

SEAS LOTUS RW 165/1 L0017-04S

CDT Audio ES-02Bl

מה דעתכם עליהם? הייתם ממליצים על מידים של חברה אחרות שישלימו את הסאונד של הרמקולים הקיימים?

במה אחורית

בבמה האחורית אלך על קומפוננט פשוט יותר, ראיתי בפורום למכירה Audison APK 165. קומפוננט מספק להשלמת הסראונד?

הגברה

פה כבר נוצר הסיבוך הגדול: כן, הפרימה לא סוחב. אך עם זאת הוא סתם ישב בארון כי למכור אותו לא יהיה קל, אז אני רוצה להפיק ממנו את המיטב.

יש כמה אופציות:

1. האם אפשר להפוך את הפרימה רק ל-DSP? שלא יגביר, רק יעבד את האות. במידה וכן, פשוט אשתמש בו בתור DSP ואקנה מגברים מתאימים שירימו את הסטים שלי.

2. במידה וזה לא אפשרי, אשתמש בו להגביר את הבמה האחורית ואת המונובלוק והסאב. ה-Audison APK מאוד נצילים [ראיתם? למדתי מושג :lol:] והפרימה לא תקרוס, ולבמה הקדמית אקנה מגבר מתאים + פרוססור. פה בפורום מוכרים Audison Bit One וגם Mosconi 6to8 ואחבר HU אנדרואיד דרך כבל RCA בחיבור אופטי [שלטענת אדי לא אמור לפגוע באיכות].

3. האם לא צריך בכלל פרוססור? האם אפשר פשוט לקנות קרוסאובר לבמה הקדמית שיטפל בכל החיתוכים וההנחתות וכל המושגים האלה שעד היום אני לא מצליח להבין וכך אחסוך בערך 2000 ש"ח על פרוססור ופשוט אקנה מגבר חזק עם כניסה אופטית [אם יש כזה]? או שהפרוססור מלבד חיתוכים גם "מלטש" את הסאונד הפגום שיצא מה-HU?

ועל איזה מגבר לבמה הקדמית הייתם ממליצים? אשמח אם תהיו אפילו ספציפיים עם חברה ודגם.

שאלה נוספת

אם רמקולים של חברות שונים הם בעלי אופי שונה [רך ונעים, מתכתי וקר וכו'], מה קורה אם משלבים כמה חברות באותו רכב? זה לא הורס את הסאונד? לא שומעים ניגודים?

תודה רבה לכולם!

עריכה אחרונה על ידי Maorswan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור,

תתרחק מלסבך את המערכת שלך ותנסה לפשט אותה כמה שיותר - אתה לא מסתדר עם הנושא הזה והגעת למצב שיבואן בכדי לעזור לך השתלט לך מרחוק על המחשב וכיוון לך פרוססור וזה עוד ממה שזכור לי על מגבר שקנית יד2?

בסופו של דבר הפרימה הוא פתרון SQ והוא פתרון SQ צנוע - בייחוד ה8.9BIT הוא לא נועד לשום SPL או SQL ומעולם לא היה אמור למלא את הדרישה הזו מה גם שבכדי לעבוד עם הפרימה נכון ועדיין לקבל הספק שמע גבוה - המפתח הוא לבחור רמקולים עם נצילות גבוהה ככל הניתן.

אני בכלל אם הייתי עושה פרוייקט פרימה עם ה8.9BIT הייתי בוחר או ברמקולים מסדרת הפרימה או בכלל רמקולים נוסח FAITAL PRO עם למעלה מ90DB נצילות לכל אלמנט ויכולת ספיגה בRMS של 20 וואט סה"כ - הם יקרעו לך את הצורה בתוך הרכב.

אבל אני בספק אם זה הכוון שלך.

הרעיונות שלי יהיו ובסדר עדיפות מההכי הגיוני עבורך והרחק משם:

1. HU דאבל דין משולב DSP כמו פיוניר סדרה 8 למשל שיכול גם לבצע TC

מגבר ארבעה ערוצים ח-ז-ק לסט קידמי פאסיבי + רמקולים אחוריים קואקסיאליים או אפילו המקוריים.

מגבר מונובלוק ח-ז-ק בשביל סאב וופר קילר

כשלרמקולים - לסט הקידמי הייתי משלים טוויטרים או של HAT כמו שהצעתי דרך ELIK0 (זה הספרה 0 ולא האות "או" באנגלית) או משלים להם את הטוויטר של המילה עצמו דרך דרור.

רמקולים אחוריים - משאיר את המקוריים ורק נותן להם HPF במגבר שלא ינגנו מתחת לאזור ה300-400 הרץ.

מגבר נוסח HDP1 או משהו אפילו יותר חזק ושדרוג שלושת הגדולים.

בלי להסתבך בהתקנה, בלי להסתבך עם כל שאר מרעין בישין - זה לא בשבילך.

2. מביא DSP חיצוני ביחד עם HU אנדרואיד - מוסקוני, אודיסון, אטון, ארק וכך הלאה כולם טובים ונהדרים.

משלים את הסט הקידמי כמו שציינתי בנקודה מס' 1.

מוסיף קואקסיאלי אחורי או מקוריים והגברה - הכל כמו בנקודה מס' 1.

3. משאיר את הפרימה ומשנה את הרמקולים לנצילים יותר! מחליף את המונו ואת הסאב למשהו חזק ככל הניתן.

לא משנה איזו החלטה - אני אותך לסט שלושה חלקים - לא מעביר. נכון, יהיה לזה יותר הספק וישאר ברור ונקי מאוד - יחד עם זאת הוספת אחוריים תעלה לך את ההספק הכולל במקביל ולעומת זאת מעבר לסט שלושה חלקים יסבך אותך יותר מהרצוי ואם זה סט פסיבי זה עדיין יותר התעסקות ממה שאתה צריך\רוצה.

וסט אילייט- הטוויטרים האלה מדהימים אבל פשוט לא בשבילך או סגנון המוזיקה שאתה שומע - זה לא הקטע שלהם בלשון המעטה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם ככה, מספר 2 הכי עדיף.

אני איתך הפעם, לא מתווכח, לא מסבך.

אז מה שאני צריך זה HU אנדרואיד, טוויטרים, מגבר לסט הקדמי, DSP, קוואקסלים לאחוריים.

ה-HU מחובר ל-DSP, ה-DSP מחובר לטוויטרים ולרמקולים.

ה-HU גם מחובר לפרימה, והפרימה מחובר למונובלוק ולסאב, ולקוואקסלים מאחור.

עכשיו שאלה: אם כבר רק זוג אחד מאחור, לא עדיף ללכת על מיד? ואז זה יעשה את מה שרציתי וגם יהיה באיכות גבוהה כי אביא משהו איכותי.

ועכשיו כשאנחנו סגורים על רעיון, יש לך המלצות למוצרים? Bit One ב-2200 או Mosconi ב-1500? על איזה מגבר אתה ממליץ, איזה דגם איכותי וחזק בעיניך? על איזה רמקולים נצילים והיי אנד אתה ממליץ לאחורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הPRIMA יוצא החוצה! למכירה...

גם אם יקח לך שנה למכור אותו זה עדיין מוצר נהדר בשביל מי שמבין לאיזה סוג שימוש הוא נועד וזה באמת, מוצר נהדר! אני אומר את זה כי כיוונתי כבר שני רכבים עם 8.9BIT באחד קיבלתי תוצאה נאה ובשני קיבלתי תוצאה שמפילה לסתות.

שרשרת החיול שלך תיראה כך

HU אנדרואיד + סמארטפון

מקלט BT לאופטי (למוסקוני יש את הAMAS2 שאני משתמש בו עם הביט 1)

DSP - אם המוסקוני זול יותר לא רואה שום סיבה לא להעדיף אותו (רק תבדוק שיש לו שלט ווליום)

הHU מחובר לDSP

הסמארטפון יכול להתחבר בBT או לHU וככה להיות משורשר לDSP

או לסירוגין אם תביא מקלט BT שימיר לאופטי - הסמארטפון יהיה מחובר בBT ישירות למקלט הזה וכך תקבל סיגנל דיגיטלי נקי לגמרי מרעשים עד הפרוססור.

מהפרוססור אתה יוצא למגברים כאן אתה יכול\צריך לבחור בין שתי תצורות

מגבר 4 ערוצים + מגבר 2 ערוצים (או מגבר שישה ערוצים) + מונובלוק

ככה את הסט הקידמי תגביר אקטיבית ללא קרוס פסיבי.

או אופציה שניה

מגבר 4 ערוצים + מונובלוק (או מגבר חמישה ערוצים)

או אופציה שלישית - מגבר שישה ערוצים כאשר השניים החזקים שלו יעבדו בגישור

לאופציה שלישית - זד אודיו לוייתן שאתה יודע בוודאות שהוא תקין ועבר את כל התיקונים במידה ומדובר בדור ראשון או שני.

לאופציה שניה יש לא מעט מגברי חמישה ערוצים אבל הייתי מעדיף להפריד ולהשתמש במונובלוק לסאב בכל מקרה.

אין לי המלצות מיוחדות רק תיקח בחשבון שזו פיקנטו ויש לך תא מטען קטן - מונובלוק גדול ניחא - יכנס אבל שאר ההגברה תנסה להשאר עם מגברים קטני מידות יחסית.

היות וזו פיקנטו וגם מערכת החשמל לא הכי חזקה שבעולם - לא הייתי משתגע בכל מקרה.

HDP4+HDP1 לדעתי יעשו אצלך עבודה נהדרת

הייתי בודק את האפשרות להחליף את הHDP4 במגבר מסדרת KS או CAR של ARC AUDIO

שני מגברי BX4 בגישורים של מאסיב אודיו למשל יכולים להיות עוד דרך טובה לתקוף את זה - או אולי BX4 אחד בגישורים למידבאסים ועוד BX4 לטוויטרים ולרמקולים האחוריים.

אני גם מנסה איכשהו להשאר כאן במסגרת התקציב - אני יכול לרשום לך בלי להזיע דואל מונו של ג'נסיס אבל זה לבד - חצי מהתקציב שלך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה הוספנו אופציית סמארטפון ורכיב BT? אני מזרים הכל דרך USB שמחובר ל-HU.

לא הבנתי את אופציה מספר 2, באופציה הזו בעצם אני לא מגביר מאחור?

והמגברים לא נמצאים בתא המטען, נכון לעכשיו הפרימה מתחת לכיסא הימני והמונובלוק מתחת לכיסא שלי. אני מעדיף ללכת על מינימום מגברים מקסימום עוצמה, לכן הפיתרון של HDP4 או Arc יותר רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור למספר הרמקולים ואיפה הם ממוקמים או סוג המגברים ומיקומם זה קשור לאיך אתה מעביר את האות לתוך הפרוססור - אפשרות אחת ופחות איכותית היא ישירות דרך הHU שהוא גם ככה לא מוצר איכותי במיוחד - כל מה שאתה מזרים דרכו מUSB גם סובל מאותה נקודת חולשה שהיא הHU.

ואפשרות שניה היא להזרים ישירות מהסמארטפון שלך בBT לממיר לאופטי וממנו ישירות לDSP ובכך לעקוף את הHU כשאתה רוצה לשמוע נטו מוזיקה בסיגנל סופר איכותי ונקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע.

שיגעו אותך. (והם יודעים מצויין מה הם אמרו)

אתה סגור על המגבר שיש לך.

חלק.א

לחבר אותו אקטיבי לרמקולים האחוריים.

מאחורה טיווטרים של אודיסון ווצה (יש לך אותם כבר). + וופרים שלהם .

שיהיו מחוברים אקטיבית לפרימה. וזהו

חלק ב.

תביא מגבר מונו אמיתי של לפחות כפול מהסאב שלך. שיהיה למדבר אוויר. הסאב ישמע אחרת לגמרי.

חלק ג

סט קידמי

יש לך וופרים מעולים.

תוסיף טוויטרים תואמים (L1 לדוגמא. ועוד)

מגבר 2 ערוצים וופרים 200*2

מגבר 2 ערוצים טוויטרים 2*100

או פחות עדיף. אבל

4 ערוצים של 150 וואט לערוץ מינימום.

זה הבסיס. ג'ק

פרופסור 7 ערוצים לפחות.

ולגבי מקור השמע. תחליט אחרי.

הוא הבעיה האחרונה שלך כי הוא הכי קל לשנות.

יכול להיות שאחרי שינוי כזה יהיה לך מספיק. הרדיו הקיים.

למרות שהוא פחות איכותי

אתה רוצה מינימום מגברים. אבל יש לך דרישות.

מגבר צריך כוח. אוויר. ומקום

מתחת לכסא זה לא הכי טוב. חם שם. ויש מכוניות שהאגזוז מחמם את תחתית הרכב.

אתה צריך להחליט.

כוח. + איכות

מול מקום.

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז להעיף או לא להעיף את הפרימה.. אני כבר מבולבל.

כעיקרון אני רוצה לקנות לאחורה מידריינג', יש פה בפורום בחור שמוכר Seas Lotus Rm120 חדשים בקופסא במחיר מצחיק, הם 4", חשבתי לשים אותם בדלתות מאחורה וככה בעצם גם להיות עם סט 3 חלקים וגם לקבל סאונד גם מאחורה. מה אתה אומר על זה? ובכללי על הדגם הזה? כי לא התנסיתי עם החברה הזו אבל קראתי עליה דברים טובים. אתה אומר להוסיף את הטוויטרים של אודיסון ווצ'ה מאחורה, אני אוסיף אותם. לסט הקדמי כנראה אביא HDP4 שזה יוצא 150W לערוץ.

לגבי המונובלוק אני חושב שאני מסודר עם ה-HDP1 שלי, הבאסים במוזיקה שלי לא חזקים ועד עכשיו הסאב [Focal 12" 300 RMS] קיבל רק 75W מהפרימה ובשירים עם באס חזק הוא הרעיד את האוטו, אז עכשיו כשהוא יקבל 600W אני לא חושב שיש סיבה לדאגה.

בקשר למקום, אין לי שום בעיה של מקום, פשוט חשבתי שזה לא כזה רלוונטי כי עד עכשיו הם היו מתחת לכיסא אבל אם אתה אומר שזה קריטי אקשיב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח קישור למגבר שיש ל היום.

להכניס מידים בדלתות האחוריות ימשוך לך את הסאונד אחורה ונמוך.

עדיף מידים גבוה מאחורה. וקרובים לטיווטרים.

ובכללי תנסה להקשיב לרמקולים

לא לעשות סלט של חברות באוטו. זה מתכון לבעיות.

לכל חברה יש אופי סאונד אחר.

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.hertzaudiovideo.com/car-audio-amplifiers-hdp1/

לגבי האופי של כל חברה זה נכון, בגלל זה אני שואל פה - כי הרבה אנשים פה שמעו הרבה חברות ויכולים לומר לי אם Seas Lotus ישתלבו יפה עם Hertz ו-Audison.

לפי חישובים שלי אני כבר חורג לאיזור ה-12-13K וסך ההתקנה הקודמת היה גם באיזור ה-10-12K, הפחד הכי גדול שלי זה שגם אחרי שאשקיע כ"כ הרבה כסף לא יהיה שינוי משמעותי. מה שאני הולך לעשות הולך להביא שינוי משמעותי? אני מפחד לשבת באוטו ולומר "זהו? בשביל זה השקעתי?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע.

יש בעיה בכל תחום בחיים.

ההבדלים בין חרא לסביר. זה יחסית קצת

ההבדלים בין סביר לסבבה. זה גם יחסית עוד טיפה

ההבדלים בין סבבה לטוב. זה כבר יקר

וההבדל בין טוב למעולה זה עוד יותר יקר.

וההבדל בין מעולה להכי טוב. זה המון המון כסף.

המדרגות הראשונות הן יחסית זולות. וההרגשה והקפיצה בהן היא הכי גדולה.

לדוגמא.

מערכת מקורית. + רמקולים סינים. = חרא.

מערכת איכותית + 4 רמקולים פיוניר = סביר

תוסיף מגברים + סאב = סבבה.

תוסיף איטום + התקנה + רכיבים יותר טובים. = טוב

עכשיו תחליף את רדיו לאיכות. + פרוססור. וחיווט ברמה

התקנה ברמה גבוהה. בניות. כיוונים. רמקולים עוד יותר טובים = מעולה.

הבנת את ההבדלים.

אבל מעשית. ב3 רמות הראשונות יהיו הכי הרבה הבדלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...