Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב - מפגר טורבו (או קניתי דודג' ניטרו SXT שנת 2008)

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעולם לא ייצא לי ליירר,זה כולה פח עם גלגלים עם כל הערך המוסף שהוא נותן.

אני עובד עם טבלאות אקסל שסוגרות לי 80% מההתלבטויות.

ראיתי שמה4500 שקל שאני מכניס בחודש הפג'ו תאכל לי 2500 והקורולה 1500 בנוסף לזה שקורולה אפשר להחזיק גם עוד 7 שנים אבל להתקע עם ספורטיבית מזדקנת זה לא משהו שבא בחשבון, ומבחינתי להתקע איתה עד שהיא תמות/יהיה לי רכב מהעבודה.

סה"כ הרכב יעשה אצלי 11 ק"מ הלוך חזור לעבודה פעמיים בשבוע ונסיעות פה ושם.

לא משהו שמצריך ייחודיות או ערך מוסף-מקסימום אשדרג את המערכת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכמו שאני יכול להזמין קבלנים הביתה שייבנו לי פרגולות, גדרות, שערים ועוד הרבה דברים, נהניתי לעשות ולבנות לבד למרות שזה ממש לא המקצוע שלי. אפילו עשיתי עבודה יפה. גם כיף לחסוך קצת אבל במיוחד לעשות לבד ולהינות מזה ותוך כדי אז גם ללמוד ולהחכים.מה שאני מבין שלאנספורס גם יורד way below התקציב המקורי, גם עושה בעצמו ונהנה, וגם מחכים על הדרך. הרי כל הכייף בלהחזיק בהמה כזו הוא לדרדר בפקק אך להסתכל על נהגי הקורולות במבט מתנשא משהו...(;-

לדעתי יש כאן עוד יותר עניין בזה שאומר שלטעמי האישי הבהמה האדמונית הרבה יותר סקסית מכל גרנד צ'ירוקי מצוי, ולדעתי אם אדי יחליף לגרנד אז הוא מסתכן באובדן החדווה ! הגרנד כבר לא כזה ייחודי ובטוח גם שאין כאלה באדום...

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין,

אתה בוחר להתנהל בדרך מאוד הדוקה, קפדנית ודקדקנית - זו דרך נכונה מאוד לנהל משק בית חכם ויעיל אין ספק - אבל זה גם לא מתאים לכל אחד.

אני לא מסוגל בזמנים בהם הכלכלה שלי מאפשרת - לחיות על השקל.

אני לא מאמין בלחסוך כמו שאני מאמין בלהרוויח - כמובן אני גם חוסך כמה שאני מסוגל אך לא על מחיר של מניעת סיפוקים מעצמי לאורך זמן.

החשיבה שלי היא פחות או יותר כזו - אני עדיין "צעיר", אני מסוגל לייצר כלכלה טובה סה"כ - למה עכשיו לרוץ לקנות אלנטרה ולהתבאס מאי-הגשמה של החלומות המוטוריים שלי כשאני יכול להרשות לעצמי לצאת להרפתקה?

כשאני אגיע לרגע בו אמצע את עצמי ממציא את עצמי מחדש ואצטרך להצטמצם - אם אצטרך לוותר בכלל על רכב אעשה זאת (באתי משם - מעוני) אם סדר העדיפויות יהיה מכריע. עד אז - אני רוצה להנות ממשהו לא סטנדרטי.

STI - לא פונה בשמך הפרטי בכדי לכבד את פרטיותך

ממש לא בקטע של להתנשא - למען האמת אחד הדברים שלא ממש רציתי זה להיות בעלים של רכב מנקר עיניים וזו אחת הסיבות שאני כנראה אמנע מלקנות רכבים שבעיניי הם לגמרי מנקרי עיניים כמו פורשות, פרארי, מזראטי גם לו היתה לי היכולת לכך - פעם אמרתי את זה לעצמי ואז התבגרתי והבנתי שאני לא צריך להתחשב באף אחד אם זה החלום שלי ואני לא אשם אם יש לי יכולת ולאחר אין.

אבל לא בקטע של לבוא ולהתנשא על אחר חלילה וחס.

וכן הניטרו אכן ייחודית מאוד בכביש הישראלי (למרות שאני רואה לפחות אחת או שתיים כל פעם שאני על הכביש משום מה)

והיא אכן גוררת מבטים, למען האמת עוקרת גרונות בחלק מהמקרים לאנשים שפשוט מסתכלים במבט תמוהה של מה זה הדבר הזה וכן יש גם פה ושם מבטים מבנות המין היפה נקרא לזה ככה שאני אומר לעצמי איפה כל זה היה כשהייתי רווק?!? אמיתי לגמרי.

וסה"כ קניתי כאן רכב בכמה - 40+ אלף שקלים? לא כזה סיפור גדול - למען האמת זה מצחיק אותי שאני מתנהל כמעט כמו תפרן בזמן שאני רואה הומלסים עם אייפון חדש ביד הולכים ברחוב ושומעים מוזיקה ממנו.

הידע שאני רוכש הוא לא רק מתוך נהנתנות ואהבה או צמאון לידע - זה גם בכדי להכשיר את עצמי ולהגדיל את "תיבת הכלים" שלי ואת מספר הכישורים והמקצועות שאותם אוכל לעשות אם אצטרך יום אחד או ארצה יום אחד להחליף מקצוע.

אני יכול להיות איש סאונד מקצועי, אני יכול להיות חשמלאי, מכונאי תוך תקופה קצרה מאוד אם ארצה, אני יכול להיות קלדן (מקליד עיוור בקצב מהיר מאוד בשתי שפות) וכך הלאה וכך הלאה - סוג של יצר הישרדותי גם אם נרצה להביט על זה כך.

גם אני למען האמת במעבר האחרון לדירה שלנו - חוץ מלתלות גופי תאורה ולנקות ייסודי את הדירה - עשיתי בעצם את כל השאר וזה כולל בניית גינות צפות בשתי מרפסות עם מערכות השקיה וניקוז אוטומטיות, עמודי תאורה, בניית דק, שטילת עציצים ועצים בערוגות, הקמת מחסנים וכך הלאה וכך הלאה.

אתמול נסעתי לראות את המשחק בבית של חברים לעבודה בהרצליה - לקחתי את הסובארו, רק לומד להעריך את הרכב הזה יותר ויותר.

ואז התנעתי היום את "באנדי" בבוקר ונסעתי לעבודה - חיוך מטומטם עלה לי על הפרצוף ישר על ההתנעה והצחוק המתגלגל הזה ברגע הראשון שאני לוחץ על הגז...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רחוק מלהתנהל כמו תפרן.

יותר כמו אלה שטסים לואוקוסט ומבזבזים את הכל בקזינו :)

הדרך לנהל משק בית היא לשים סדרי עדיפויות לדעתי.

לי הרבה יותר קריטי לחסוך מאשר להתפרע עם רכב.

מה שכן,לא בא לי רכב ישן,אז במידה כלשהי אני מתפנק.

פשוט פחות מפריע לי כשזה חד פעמי,ולא מפתיע אותי ברמה החודשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו זכותך המלאה להתנהל כך ואני מכבד ומפרגן אך אני מקבל את התחושה שאתה מנסה להכתיב לי או "לתקן" אותי לגבי משהו שאני לא בהכרח רואה כשגוי וגם אם כן - בוחר לטעות.

וזו תשובת "תבונת הפרט" שלי ל"חכמת ההמונים" שzaf דיבר עליה קודם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו זכותך המלאה להתנהל כך ואני מכבד ומפרגן אך אני מקבל את התחושה שאתה מנסה להכתיב לי או "לתקן" אותי לגבי משהו שאני לא בהכרח רואה כשגוי וגם אם כן - בוחר לטעות.

ולי לא מגיעה פרטיות :?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה - zaf אתה איש יקר - ערכתי את ההודעות בהתאם - אולי קצת לא יבינו עכשיו למה אתה מבקש פרטיות אבל :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

אתה מבזבז את הכסף שלך ומצידי תעשה ממנו מדורה.

אתה כמו כל מי שקונה רכב מנסה לייצר איזושהי הצדקה שהיא מעבר לרגשית לקנות אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכמת ההמונים, כשמה היא, מבוססת סטטיסטית על מדגם רחב מאד מעבר לכל סקר אפשרי של המונים האוחזים בדעה מסויימת, אותה דעה, כלשהיא, מקבלת חיזוק על ידי ההמונים ומכאן נובע "כוחה". אבל חכמת המונים אינה בהכרח עובדה מוצקה או הוכחה לנכונות או אי נכונות של עובדה כלשהיא, אלא שהיא משקפת את דעת ההמון.

ניתן לאמר שיש יותר "המונים" שאינם "מגשימי חלומות" מאשר כאלו שאכן רודפים אחר חלומם ואף מגשימים אותו. ( אני ביניהם :-P)

אני לא חושב שיש מקום לביקורת על אף אחד מהצדדים. אבל בפורום של חובבי רכב , חשבתי שיהיו יותר "רודפי חלומות" מאשר אחרים (אין משמעות לאיזה חלום )

כמו שאמר חכם אחד - כל אחד מהפוזיציה שלו :)

אני מניח שה"גרעין הקשה" של חובבי הרכב נמצא יותר תחת נושאי השיפורים, הטיפוח, הספורט המוטורי ופחות ב"כללי" , ושוב אין הכוונה לבקר אף אחד.

אישית אני מעדיף לעודד אנשים להגשים חלומות מאשר ל"כבות" אותם.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

אתה מבזבז את הכסף שלך ומצידי תעשה ממנו מדורה.

אתה כמו כל מי שקונה רכב מנסה לייצר איזושהי הצדקה שהיא מעבר לרגשית לקנות אותו.

אני מכיר מישהו שחי לפי טבלת אקסל, הכל טוב ויפה ואולי לטווח הארוך זה סבבה אבל החיים בצורה הזאת דיי משעממים!

לבזבז, לטעות, להנות, להרוס, לתקן זה בשבילי חלק בלתי נפרד מהחיים! מרבית הרכבים שקניתי נקנו גם בגלל רגש, הרבה דברים שעשיתי נעשו בגלל רגש גם אם הוא רגעי או מתמשך, תכלס נהנתי ואני נהנה.

אולי התוצאה בסופו של הליך פחות טובה מתוצאה של טבלת אקסל אבל הדרך מהנה, ובשביל מה אני עובד אם לא בשביל..... כחלק מהעניין.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין,

אתה בוחר להתנהל בדרך מאוד הדוקה, קפדנית ודקדקנית - זו דרך נכונה מאוד לנהל משק בית חכם ויעיל אין ספק - אבל זה גם

STI - לא פונה בשמך הפרטי בכדי לכבד את פרטיותך

ממש לא בקטע של להתנשא - למען האמת אחד הדברים שלא ממש רציתי זה להיות בעלים של רכב מנקר עיניים וזו אחת הסיבות שאני כנראה אמנע מלקנות רכבים שבעיניי הם לגמרי מנקרי עיניים כמו פורשות, פרארי, מזראטי גם לו היתה לי היכולת לכך - פעם אמרתי את זה לעצמי ואז התבגרתי והבנתי שאני לא צריך להתחשב באף אחד אם זה החלום שלי ואני לא אשם אם יש לי יכולת ולאחר אין.

אבל לא בקטע של לבוא ולהתנשא על אחר חלילה וחס.

וכן הניטרו אכן ייחודית מאוד בכביש הישראלי (למרות שאני רואה לפחות אחת או שתיים כל פעם שאני על הכביש משום מה)

והיא אכן גוררת מבטים, למען האמת עוקרת גרונות בחלק מהמקרים לאנשים שפשוט מסתכלים במבט תמוהה של מה זה הדבר הזה וכן יש גם פה ושם מבטים מבנות המין היפה נקרא לזה ככה שאני אומר לעצמי איפה כל זה היה כשהייתי רווק?!? אמיתי לגמרי.

ואז התנעתי היום את "באנדי" בבוקר ונסעתי לעבודה - חיוך מטומטם עלה לי על הפרצוף ישר על ההתנעה והצחוק המתגלגל הזה ברגע הראשון שאני לוחץ על הגז...

אני מתנצל. קשריי הוצאו מהדברם. לא התכוונתי לממש מתנשא. רשמתי "מתנשא משהו" בעקצוץ להלפרין שנוסע בליסינגומטית החדשה שלו איתי בפקק ואני מסתכל עליו מגבוה ב40 אלף שקל שלי עם מפלצת אדומה שיורקת אש...

כל אחד שיילך בדרכו ויעשה מה שהוא מאמין בכסף שיש לו וגם בכסף שאין לו. מבחינתי רגעים קטנים של אושר זה לא רק גלידות שטראוס ובהחלט סיבוב באוטו שאני אוהב עם קצת מוסיקה טובה יכול לתת קיק לכל יום אפור.

(קלטתם ? קיק? תרתי מנישמע...איזה חד אני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שמסב לך הנאה זה להסתכל על אנשים מלמעלה אתה צריך פסיכולוג ולא רכב גבוה.

(אל תיעלב עלי,אבל זה לא נשמע טוב).

סה"כ ליסינגומטית זה אחלה,אחרי מיני ידנית זה חתיכת שדרוג בכל אספקט אפשרי,הקפיצה הבאה מבחינתי היא למשפחתית פרמיום כמו לקסוס IS.

אבל זה יקרה לפחות עוד עשור.

סיסטם,אני נהנה מלהיות מחושב.

אין לי דרך טובה להסביר את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוב מתנצל. אם אתה לא לוקח את הדברים בהומור אז אין טעם. סע לשלום, רק לא ממש הבנתי איך הגעת עד הלום.

כותרת שרשור: רכב מפגר טורבו.

הוסבר לך מי המפגר ומי ללא טורבו.

לא מפרגן? לא מתחבר? זה בסדר.

אולי עדיף שתחפש שרשור אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שמסב לך הנאה זה להסתכל על אנשים מלמעלה אתה צריך פסיכולוג ולא רכב גבוה.

(אל תיעלב עלי,אבל זה לא נשמע טוב).

סה"כ ליסינגומטית זה אחלה,אחרי מיני ידנית זה חתיכת שדרוג בכל אספקט אפשרי,הקפיצה הבאה מבחינתי היא למשפחתית פרמיום כמו לקסוס IS.

אבל זה יקרה לפחות עוד עשור.

סיסטם,אני נהנה מלהיות מחושב.

אין לי דרך טובה להסביר את זה.

ברור לי שאתה נהנה אחרת לא היית עושה זאת, זה סוג של אופי.

אנחנו בני אדם וכל אחד שונה מהאחר לכן אני לא מצפה שתזדהה איתי ואני לא רואה את עצמי חי כמוך אבל מה? כנראה ששנינו נהנים כל אחד בדרכו.

גם להיות מחושב ניתן בכמה דברים ובמקום שכותרת טבלת האקסל תהיה איך אני מתנהל הכי טוב או הכי הגיוני עם הכסף אתה יכול לעשות טבלה שאומרת מה עשיתי ועושה לי טוב, במקרה שלי בטבלה יופיע ''קניתי רכב גרוטאה ואני נהנה להתעסק בו''.

ושוב אני נהנה מהתהליך שאני עובר, או הייתי עובר בעבר אם גרוטאות שהיו ברשותי, מזמין חלקים מחו''ל, דברים נהרסים, שעות על האינטרנט למצוא את התקלה שיש לי, להשיג חלק נדיר, לא לשלם מכס בפוקס על חלקים שהזמנתי, כל זה ועוד היה מסב לי הנאה יום יומית, גם הרבה כאב ראש אבל מהסוג המאתגר והמהנה. עד היום הייתי רוצה לחיות ככה אבל זה כבר יותר בעייתי ואני נאלץ להסתפק בהחלפת סמל ישן של סקודה בסמל חדש [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...