Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו- רשמים תהיות והתלבטויות לאחר נסיעת מבחן

green
שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעבר גם הפריוס פלאג אין (דור3) נמכרה פה בכמויות זעירות ללא הצלחה. הפער גם היה בסדר גודל הזה, בין הגרסא הרגילה לפלאג אין.

צריך הרבה שנים של נסיעה עירונית קצרת טווח כדי לפצות על פער המחיר. נקח רכב שעושה בממוצע 15 אלף ק"מ בשנה עם צריכת דלק 1:20 (פריוס רגילה), כל שנה משלם 4500 ש"ח הוצאות דלק. כלומר רק לאחר 4.5 שנים הוא משתווה במידה והוא נוסע רק על חשמל. בפועל לא ניתן לנסוע רק על חשמל ולכן נקודת האיזון נמצאת יותר קרוב לאזור ה-6-7 שנים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 419
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

החישוב הוא לא כזה, לא צריך הרבה שנים כדאי להגיע לנקודת איזון, ניתן לחשב את נקודת האיזון בכל רגע נתון.

מצד אחד יש ירידת ערך עודפת על ה- 20 אלף ₪ הנוספים שתעלה גירסת הפלאג אין (תוספת הכסף הזאת כמובן לא הולכת לפח יש עליה רק ירידת ערך).

מנגד יש לגירסת הפלאג אין חסכון בעלויות הנסיעה (עלויות דלק בשילוב עם עלויות חשמל) תלוי בתוואי הנסיעה.

לצורך הדוגמה לקיה נירו ירידת ערך בשנה הראשונה של כ- 14 אחוז, דהיינו ירידת ערך של 2,800 ₪ נוספים בשנה על גירסת הפלאג אין לעומת הגירסה הרגילה.

באותה שנה כבר ניתן לחשב לגבי כל משתמש בגירסת הפלאג אין כמה כסף הוא חסך בעלויות הדלק והחשמל בהתאם לתוואי הנסיעה שלו יחסית לגירסה הרגילה ואז להשוות את הסכומים, מצד אחד ירידת ערך עודפת, מצד שני חסכון בעלויות נסיעה.

לא צריך לחכות תקופה ארוכה מכך.

בשנה השניה קיה נירו מפסיד רק כ- 8 אחוז יחסית לשנה מקודם, דהיינו ירידת ערך עודפת של 1,376 ₪, של גירסת הפלאג אין יחסית לגירסה הרגילה.

כבר בסוף אותה שנה שנייה ניתן להשוות את הסכומים שוב, ירידת ערך עודפת מצד אחד ומנגד חסכון בעלויות נסיעה ולדעת איזה רכב היה משתלם יותר באותה שנה שנייה.

וכך הלאה.

קישור להודעה קודמת שלי בעניין האאוטלנדר phev:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?647571-שוקל-לקנות-מיצובישי-אאוטלנדר-phev-חדש-דנדש-(הכותרת-נערכה)&p=5597111&viewfull=1#post5597111

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך הדוגמה לקיה נירו ירידת ערך בשנה הראשונה של כ- 14 אחוז, דהיינו ירידת ערך של 2,800 ₪ נוספים בשנה על גירסת הפלאג אין לעומת הגירסה הרגילה.

נשמע אופטימי מאוד...

ירידת הערך הנמוכה שאתה מדבר עליה זה לפי המחירון? כי בפועל ירידת הערך גבוהה משמעותית. אם תסתכל ביד2 לדוגמא, דגמי 2017 נמכרים ב90,000-100,000 ש״ח.

יש לי שכן שמכר אחת בת שנה. אולי אשאל אותו בכמה מכר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החישובים מניחים ירידת ערך זהה להיברידי ולפלאג אין.

סוללה שמזדקנת מחזיקה פחית טעינה ויתרון הפלאג אין הולך ונשחק. בכלל לא בטוח שרכב בן 3 בכלל ימכר יותר יקר ממקבילו שהוא היברידי רגיל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם פלאג אין לא מדבר אל רוכש רכב היברידי ממוצע בישראל.

מי שקונה היברידי, קונה בשביל לחסוך, בין אם בגלל שהוא נוסע הרבה, מקבל הנחה בשווי שימוש או שניהם ביחד.

לקוח ליסינג עם מכסת קילומטראז׳ לא ייקח רכב יקר יותר כשיש אלטרנטיבה זולה יותר שמציעה את אותו דבר, ולא צריך לחבר אותה למטען.

ללקוח פרטי ייקח כמה שנים טובות עד שההבדל במחיר יתקזז עם ההבדל בצריכת דלק (פלוס חשמל שגם עולה כסף).

קחו לדוגמא פריוס דור 3, שבסך הכל נמכרה פה בכמויות יפות, לצד גירסת פלאג אין שנמכרו בודדות ממנה, עד כדי שהוחלט לא להביא לכאן גירסת פלאג אין לדור 4.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע אופטימי מאוד...

ירידת הערך הנמוכה שאתה מדבר עליה זה לפי המחירון? כי בפועל ירידת הערך גבוהה משמעותית. אם תסתכל ביד2 לדוגמא, דגמי 2017 נמכרים ב90,000-100,000 ש״ח.

יש לי שכן שמכר אחת בת שנה. אולי אשאל אותו בכמה מכר...

אני מתכוון למחיר המחירון של יצחק לוי, מחיר המחירון הנוכחי של נירו מחודש 01/2016, כלומר לאחר שנתיים וחצי בדיוק על הכביש, (לפי מחירון לוי יצחק מחודש 07 שנת 2018, הוא 106 אלף ₪).

מחיר נירו חדש 137 אלף ₪.

מחיר נירו לאחר שנה ראשונה (ירידה של 14 אחוז)= 117,860 ₪.

מחיר נירו לאחר שנה שניה (ירידה של 8 אחוז ממחיר השנה לפני כן)= 108,394 ₪.

מחיר נירו לאחר חצי שנה נוספת, (אמור לשקף ירידה של 4 אחוז נוספים ממחיר השנה לפני כן)= אמור להיות 104,058 ₪. כאמור בפועל מחיר המחירון הנוכחי אפילו גבוה מכך, 106 אלף ₪, משקף ירידת מחיר של 2 אחוז בלבד בחצי השנה האחרונה (אבל הצפי הוא שירידת המחיר בחצי השנה הנותרת תהיה של כ- 6 אחוז נוספים וסה״כ 8 אחוז. ייתכן דרך אגב שירידת המחיר תהיה אף נמוכה מ- 8 אחוז. זה גם קורה למשל עם הספורטג׳, מעת לעת.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללקוח פרטי ייקח כמה שנים טובות עד שההבדל במחיר יתקזז עם ההבדל בצריכת דלק (פלוס חשמל שגם עולה כסף).

.

מראה לי שלא קראת את ההודעה שלי, או שלא הבנת אותה.

בכלל נוכחתי שיש חוסר הבנה של ציבור רחב כיצד באות לידי ביטוי עלויות הנוגעות לאחזקת רכב ועקב כך מגיעים להחלטות לא נכונות כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון למחיר המחירון של יצחק לוי, מחיר המחירון הנוכחי של נירו מחודש 01/2016, כלומר לאחר שנתיים וחצי בדיוק על הכביש, (לפי מחירון לוי יצחק מחודש 07 שנת 2018, הוא 106 אלף ₪)

טוב המחירון של יצחק לוי זו הזיה אחת גדולה (במקרה הזה במיוחד מסתבר). זה יופי אם הרכב נגנב לך או הולך טוטאל לוס, אבל בפועל, תנסה למכור את הרכב ולא תקבל אפילו קרוב לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב פלאגאין הנחת שווי שימוש כפולה מזו שלרכב היברידי סטנדרטי, גם חשבון ואפילו לא בכלל לא זניח.

עכשיו ראיתי ש"לא" אחד מיותר, נדמה לי שהראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראה לי שלא קראת את ההודעה שלי, או שלא הבנת אותה.

בכלל נוכחתי שיש חוסר הבנה של ציבור רחב כיצד באות לידי ביטוי עלויות הנוגעות לאחזקת רכב ועקב כך מגיעים להחלטות לא נכונות כלכלית.

אני לא מחשיב את הירידת ערך, ולא מאמין בלחזות את הירידת ערך. החישוב שלי הוא זה שמבחינתי הכסף ששילמת על הרכב בסוכנות נבלע בחור שחור, והרכב לא יהיה שווה כלום בסוף תקופה, וכל מה שמעבר לזה, בונוס.

מעבר לזה, הוצאות על טיפולים וביטוח אני מאמין שיהיו אותו דבר כמו בגירסה ההיברידית (כמה יעלה להחזיק את הרכב מעבר לתקופת אחריות אני לא בטוח שאני רוצה לדעת). יכול להיות שיש הנחה נוספת בשווי שימוש, אם היא משמעותית, אז זה כנראה משתלם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב הוא לא כזה, לא צריך הרבה שנים כדאי להגיע לנקודת איזון, ניתן לחשב את נקודת האיזון בכל רגע נתון.

מצד אחד יש ירידת ערך עודפת על ה- 20 אלף ₪ הנוספים שתעלה גירסת הפלאג אין (תוספת הכסף הזאת כמובן לא הולכת לפח יש עליה רק ירידת ערך).

מנגד יש לגירסת הפלאג אין חסכון בעלויות הנסיעה (עלויות דלק בשילוב עם עלויות חשמל) תלוי בתוואי הנסיעה.

באותה שנה כבר ניתן לחשב לגבי כל משתמש בגירסת הפלאג אין כמה כסף הוא חסך בעלויות הדלק והחשמל בהתאם לתוואי הנסיעה שלו יחסית לגירסה הרגילה ואז להשוות את הסכומים, מצד אחד ירידת ערך עודפת, מצד שני חסכון בעלויות נסיעה.

לא צריך לחכות תקופה ארוכה מכך.

בשנה השניה קיה נירו מפסיד רק כ- 8 אחוז יחסית לשנה מקודם, דהיינו ירידת ערך עודפת של 1,376 ₪, של גירסת הפלאג אין יחסית לגירסה הרגילה.

כבר בסוף אותה שנה שנייה ניתן להשוות את הסכומים שוב, ירידת ערך עודפת מצד אחד ומנגד חסכון בעלויות נסיעה ולדעת איזה רכב היה משתלם יותר באותה שנה שנייה.

וכך הלאה.

קישור להודעה קודמת שלי בעניין האאוטלנדר phev:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?647571-שוקל-לקנות-מיצובישי-אאוטלנדר-phev-חדש-דנדש-(הכותרת-נערכה)&p=5597111&viewfull=1#post5597111

אתה נכנס כאן לספקולציות שאפשר להתווכח עליהם שנים האם הם מחזיקות מים או לא.

על הנייר אתה צודק, העניין הוא שהמציאות היא לא על הנייר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחשיב את הירידת ערך, ולא מאמין בלחזות את הירידת ערך. החישוב שלי הוא זה שמבחינתי הכסף ששילמת על הרכב בסוכנות נבלע בחור שחור, והרכב לא יהיה שווה כלום בסוף תקופה, וכל מה שמעבר לזה, בונוס.

X 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015

אז כל אלה נתרמו לצדקה?

מה זה בונוס? ירידת ערך זו ההוצאה הגדולה ביותר באחזקת רכב, בדיוק בגלל יותר זול להחזיק הונדה S2000 מאת היונדאי איוניק שלך.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא קורולה, נמכר במחיר זנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...