Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאיזה רכבים למדתם, ומה?

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנסה את מזלי ונראה אם יהיה שיתוף פעולה. עלתה לי השאלה הבאה: מבין כל הרכבים שנהגתם בהם, מה השיעורים שהם לימדו אתכם (על רכבים, על נהיגה, על החיים) ואילו רכבים הם היו? לאו דווקא משהו שהיה בבעלותכם.

אתן כמה דוגמאות משלי:

טנדר GMC סונומה, שנת 96, בהשאלה - היה הרכב האמריקאי הראשון שנהגתי בו, וככה גיליתי על ההרגלים המטונפים שלהם כמו בלם יד בפדאל וידית הילוכים על ההגה. ממנו גם למדתי איך מתייחסים בארץ לרכבי עבודה (הוא היה של נגריה) כשיום אחד טרקתי את הדלת והיא נפלה לרצפה.

פיאט אונו 45, שנת 92, של המשפחה - הרכב הראשון שלי בגדול. למדתי ממנה הרבה שיעורים, כמו מכאניקה, התמודדות עם תסכול, ואיך נראה רכב אחרי שנגנב ע"י פעילי טרור ונמצא שנה מאוחר יותר בשטחים ע"י מג"ב. אבל השיעור הכי חשוב שהיא לימדה אותי, בדומה לדברה של מישהו מוכר כאן בפורום: אם אתה לא יכול לנהוג מהר עם 45 כ"ס, גם 450 לא יעזרו לך.

אאודי TT 2.0, שנת 2014, השכרה - בנהיגה בכביש מפותל, בלילה, בגשם, אי שם ליד אגם גארדה באיטליה, הבנתי כנראה לראשונה שמראה ספורטיבי ומנוע חזק יכולים לספק הגעה מהירה ליעד, אבל לא בהכרח ריגוש בדרך. לפעמים, יש רכבים שבנויים טוב מידי - תובנה שגם ג'רמי קלארקסון הגיע אליה באחת העונות.

BMW 640, שנת 2015, השכרה - הניסיון הראשון שלי ברכב עם הנעה אחורית היה GT מגודל עם 320 כ"ס. לא יודע כמה זה חכם, אבל ככה למדתי לנהוג בהנעה אחורית. מאז, כצפוי, מכור.

אני חושב שיש לי עוד אבל בינתיים הבמה - שלכם.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דייהטסו אפלאוז קרב' - לימדה אותי על חשיבות מיקום המפלג במנוע. לא לשים אותו למטה יצרנים יקרים, אחרת כל שלולית המנוע נכבה.

אלפא 146 1.6, עם דיסקים לא מאווררים מלפנים ותופים מאחור - לימדה אותי אודות חשיבות הבלמים בנהיגה ספורטיבית. אחר כך גם לימדה אותי על חשיבות תחזוקה מוקפדת של מכוניות איטלקיות ועוד שלל שיעורים לחיים. מצד שני, היא גם הייתה זאת שעליה למדתי לנהוג באמת.

אלפא 156 - לימדה אותי שכשהאיטלקים רוצים, מצליח להם לעשות מכונית עם תנוחת ישיבה של בני אדם.

ב.מ.וו. 135/235 - לימדה אותי שגם מכונית מאד מהירה ואוחזת לא חייבת להיות משעממת, כשגולף R ניסתה להוכיח לי את ההיפך.

M113A1 - לימד אותי אודות חשיבות נוחות הנסיעה ותכנון מרווח נוסעים בנסיעה ממושכת בשטח.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M113A1 - לימד אותי אודות חשיבות נוחות הנסיעה ותכנון מרווח נוסעים בנסיעה ממושכת בשטח.

:lol::lol::lol: אותי הנגמ"ש לימד למה כדאי לשים קסדה כשמתרוצצים בפנים בנסיון לחווט מערכות כמה שיותר מהר. כנראה שעדיין יש לי נזק מוחי מהפיצוצים שקיבלתי, ואני בכלל איש תוכנה...

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להוסיף שהוא לימד אותי גם על חשיבות האילתור, שכן כשהכבש לא נפתח בדרך שבה הוא אמור להיפתח למדנו לדחוף את הפינים עם הסתרשפים, וגם על חשיבות המזל, כי בהתחשב באווירה הרווחת בצה"ל רק במזל לא היה אף אחד מתחת לכבש כשהוא היה נופל לאדמה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אקסנט 96 למדתי הרבה:

איך לנהוג באמת, מהי מעערכת הקירור, ממה לא להכנס לפאניקה, איך פותחים מכסה מנוע, חשיבות צמיגים באוגוסט כשממטרות על אי תנועה מופעלות, והעובדה שגם עם רכב ב2000 שקל בלי סאנרוף מזויף אפשר "להעמיס" בחורות.

על גטס 2005 למדתי לגעת במה שמתחת למכסה המנוע ובקרבתו, למדתי קצת דייטיילינג וסאונד, רכשתי אכפתיות גבוהה יותר לרכוש שלי ולרכוש של האחר, ובעצם את תרבות ה DIY.

על מגנטיס 2010 אני עוד לומד על מנוע דיזל, על ההבדלים ברכבים שונים ברמות האבזור וזלזול היבואנים בלקוחות שנוהגים בגיר ידני.

אבל אני מקווה יום אחד להבין מאיזשהו רכב, מדוע אנשים עוד קונים צרפתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרקטור צבאי(ממש לא יודע את הדגם לצערי) המסוגל לגרור 20 טון(אולי גם יותר) תחמושת:

ממנו קיבלתי שיעור טוב של הבדל בין מהירות למומנט.

כאשר חייל בעייתי רצה להכנס ב-20 קמ"ש(מהירות מקסימום של הטרקטור) בקיר ולעשות מעט רעש וצלצולים, במקום זה הטרקטור שבר את הקיר מבלי למצמץ, ואותו חייל עף מהטרקטור ולמזלו יצא רק עם שבר ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן ZX 1.4 ידנית שנת 1994 - האוטו הראשון שלי, לימד אותי לחיות עם גיר ידני.

קסנטיה - לקח חשוב - הנוחות של אוטו צרפתי לא שווה את זה.

דייהו נובירה - זול וזוגלובק, מתחיל בז', ומקבלים נקניקיה.

לנסר - אוטו יכול להיות אמין. יכול גם לא לסחוב בעליות ולשתות הרבה דלק. מצד שני - זול, אמין וזול לאחזקה. אם הייתי מחפש עכשיו רכב זול, הייתי קונה לנסר שוב.

פוקוס - לא כל אירופאית היא זבל לא אמין ומתפרק.

מונדאו - הפוקוס היא יוצאת דופן. אירופאיות זה זבל שמהונדס להתפרק אחרי שנגמרת אחריות יצרן.

קורולה - אוטו יכול להיות גם אמין, גך חזק וגם חסכוני (יחסית למשפחתית 1.6, כן?).

פריוס - אני רוצה אוטו חשמלי. מנוע תבערה פנימית זה כל כך 2017.

המכוניות בסרט בלייד ראנר - לא משנה איזה אוטו זה, אם זה לא מעופף, זה לא שווה. מכוניות שנוסעות עם גלגלים על הכביש זה זמן עבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאית לימדה אותי כמה זה כיף להיות הכי גדול בסביבה.

אופנוע לימד אותי שבעצם הכיף הכי גדול מגיע עם גודל פיזי קטן.

VFR800 לימד אותי שלפעמים דווקא יש דבר כזה יותר מידי כח,

ורכבים (בנאליים) בעיקר לימדו אותי כמה זה משעמם (יחסית) תצורה של 4 גלגלים בלבד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רנו מגאן 1996 - לימדה אותי לראשונה איזה כיף החופש שנותן לך רכב. להגיע לאן שאתה רוצה בלי להיות תלוי באף אחד. גם לימדה אותי על הנדסה גרועה, כי כשהגומיה של האנטנה בגג נסדקת המים מטפטפים ישר על האימבולייזר ואי אפשר להניע.

סוזוקי איגניס 2003 - לימדה אותי כל מה שצעיר טיפש בן 18 צריך לדעת: "דריפטים" עם בלם יד, עבירות בשטח טכני עם רכב כביש, מהם הגבולות של הרכב ומה קורה כשעוברים אותם.

אופל אסטרה 2001 - לימדה אותי שתחבורה מA לB זה לא מספיק. גם לימדה אותי שחלפים סיניים זה זבל ושמכוני בדיקה שווים לתחת. 3 פעמים בשנה אחת על גרר.

סוזוקי ג'ימני אלפיים ומשהו של חברת שמירה - לימדה אותי איך יוצאים משדה מלא בוץ בגובה הברך עם הנעה כפולה באמצע הלילה ואיך עושים דריפטים בחצץ.

גולף דור שני 1992 - לימדה אותי מה באמת חשוב ברכב ומה לא. למדתי מחדש מה זה נהיגה, ללא בקרות אלקטרוניות, ש"תקשורת עם הנהג" זה לא סתם מונח פלצני של כתבי רכב אלא משהו אמיתי, איך משפצים, מתקנים ומשפרים בעצמך דברים וכמה אמין רכב יכול להיות אחרי 350k ק"מ אם מטפלים בו כמו שצריך. למדתי גם שמזגן ברכב זה חובה במדינה שלנו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי I10 2011 לימדה אותי מה זה רכב ליסינג וסוג של רכב עצמאי ראשון בשבילי , עד כמה זה לא נוח לנסוע באחד מאות קילומטרים ביום ברכב מיני ומה זה רכב לא נוח באמת.

יונדאי I30 2011 לימדה אותי מה זה הגה גרוע ונוחות נסיעה בין הגרועות במשפחתיות של אותה תקופה, ומה זה מזגן מקפיא וסנרוף .

יונדאי I35 2013 לימדה אותי שיונדאי הבינו שבני אנוש נוסעים במכוניות שלהם והם מסוגלים לייצר רכב נוח יחסית, אבל ההגה הכי גרוע שיצא לי לנסות מכל המכוניות בהן נהגתי ושאני כנראה לא אתחבר בחיים למותג הזה.

רנו פלואנס 2013 לימדה אותי עד כמה חשובה נוחות נסיעה בנסיעות ארוכות ואיזה הבדל היא עושה כשיורדים מהרכב בסוף היום, איך מתנהג גיר רובוטי כפול מצמדים והכוח של מנוע טורבו דיזל.

סיאט איביזה 2014 - כמה הייתה חסרה לי הבקרת שיוט בפלואנס ובכלל בכל רכבי הליסינג שהיו לי.

אאודי SQ7 2017 -כמה מנוע חזק זה ממכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה רובוטית 2008 לימדה מה זה גיר רובוטי חד מצמדי ועם הזמן ואיך להתנהג אליו, משמע כמו ידני כמעט.

קיה ריו 2010 סדאן לימדה אותי מה זה מושבי קרש והתחת רק רוצה שהדם יעבור אליו, וגם אוטו קטן כבד עם צריכת דלק מפלצתית.

איסוזו דימקס 2010 S לימד אותי שאם יש טיפת מים על הכביש ולא נזהרים אתה פשוט מחליק מהדרך, אין בו מערכות בטיחותיות חוץ מABS ו2 כריות אויר!.

מיצובישי אטרא'ז לימדה אותי לעוף ברוח, כן כן כל רוח צד פשוט משפיעה על הרכב, רכב שפשוט לא יודע לנסוע בכבישים מפותלים.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן C4 2008 - הייתה אצלי 3 שנים כרכב ליסינג מהעבודה. למדתי שלא צריך לנסוע במרצדס אס קלאס כדי לקבל נוחות נסיעה מדהימה ולשכוח מהקיום של במפרים ובורות בכביש.

יונדאי וולוסטר (עלית) - הייתה אצלי חצי שנה כרכב ליסינג מהעבודה. למדתי שגאדג'טים לא באמת עושים לי את זה וההתלהבות מהם נעלמת אחרי תקופה קצרה מהצפוי. למדתי גם שהעובדה שרכב נראה ספורטיבי לא בהכרח מעידה כלום על חווית הנהיגה שלו.

מאזדה מיאטה דור 3 - הרכב הראשון שקניתי בחיי (ישר אחרי השיחרור הכל היה ליסינג עד כאן) לאחר שהבנתי שאין רכבי ליסינג שיכולים לעניין אותי. לימדה אותי לנהוג! העברות משקל, היל-אנד-טואו, דריפט, פתיחה נכונה. לימדה אותי על חשיבות המשקל הנמוך, כמה לא צריך פאר ופיצ'רים כדי להנות, כמה כיף זה קבריולט, כמה כיף זה הנעה אחורית. למדתי לטפל לבד ברכב ולהכיר את המכלולים. מאחל לכל חובב רכב שתעבור בידיו אחת כזו, לפחות לכמה חודשים.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי סוויפט 92 - רכב ראשון, היה במשפחה מהסוכנות.

לימד אותי את הבסיס למכונאות:

החלפתי לו שמנים ופילטרים לפני גיל בר מצווה.

החלפתי בלמים לפני גיל רשיון.

אחרי שקיבלתי רשיון והרכב עבר לאחריותי, החלפתי לו גם טיימינג ומשאבת מים, צינורות בלם, התקנה של מערכת אודיו...

הוא גם לימד אותי לנהוג לנהוג בכבישים הרריים רטובים עם צמיגים סינים שעשו איזה 100K ק"מ. לימד אותי שבלמים יודעים לרתוח באמצע ירידה ארוכה, ושבלם יד הוא לא רק לחניה.

קוואסקי ER5 - אופנוע ראשון.

לימד אותי לרכב, כי בשיעורי רכיבה לא מלמדים כלום בשיט.

לימד אותי גם ליפול, לאסוף את השברים ולדעת להסיק מסקנות.

המשיך ללמד אותי מכונאות: שיפוץ בולמים, שיפוץ וכיוון קרבורטור ועוד..

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפושית 66 -

א. אפשר לנהוג תוך כדי קבלת סקס אוראלי

ב. אפשר לנהוג בלילה תוך כדי קבלת סקס אוראלי

ג. אפשר לנהוג בלילה בגשם תוך כדי קבלת סקס אוראלי

ד. אפשר לנהוג בלילה, בגשם, בכביש משובש תוך כדי קבלת סקס אוראלי... אבל זה כואב.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...