Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רציניים בלי כסף ביד - עד 130 אלף ש"ח

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באמת שלא מבין את כל הביקורת.

להבנתי הכתבה היא תרגיל מחשבתי שתפקידו לחפש משהו שונה מיפאנומטית/אסייתית שהיא הבחירה האוטומטית של ההדיוט.

ראינו פה גישות שונות החל מרכבי שטח, דרך רכבי אספנות ועד למכוניות מנהלים. זה מראה איך חשיבה שונה מאפשרת לבחור אופציות שונות שפונות לאנשים עם טעם שונה.

לטעמי מי שיקרא עם ראש פתוח יכול לקבל רעיונות שלא חשב עליהן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בחירות שבהחלט גורמות איך לאמר, לנוע באי נוחות בכסא... בעיקר כשמדובר במישהו שקיבל תואר מוביל דעה בפורום שעוסק ברכב.

הדבר שהכי בולט זה דווקא חוסר חשיבה מחוץ לקופסא כמו שאמרו לפני.

קצת מביך.

שלום! אני הזקן שבחר במאליבו רחמנא ליצלן! כמה נוראה וכמה איומה היא בחירתי!

איך אני מעז להכניס את כף רגלי בפורום חובבי רכב?!

:shock:

"תואר" מוביל דעה? מביך? חוסר בהבנת הנקרא זה קצת יותר מביך.

בשרשור המקורי בפורום מובילי הדעה (על האולימפוס, עם כוס נקטר ביד כמובן),

נתבקשנו לפרט מה היינו רוכשים לעצמנו ב-130K כרכב דיילי שהיינו אמורים להחזיק באופן שוטף ולמלא את דרישותינו מהרכב כפי שהן כיום.

לכן, לי באופן אישי, חשוב שהרכב יהיה מרווח, מאובזר, יחסית חסכוני בדלק, נראה טוב ונוח לאחזקה, ולדעתי מאליבו בת שנה עונה בול על ההגדרה הזאת.

אם אלו הדברים שגורמים לך לנוע בחוסר נוחות על הכיסא ולהרגיש מבוכה - אשריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios סיכם את זה הכי טוב.

בגלל זה In Flames נתן רקע כללי בכמה מילים על כל אחד מהמשתתפים, כי ברור שאם היה לי 130K "פנויים" לרכב בלי אילוצי משפחה, מקום וכו' וכו' לא הייתי בוחר במאזדה 6 2.5 ל'. מקווה שעכשיו הרציונאל מובן.

דווקא מעניין אותי מה כל אחד מכם היה בוחר ב-130K כתלות במצבו המשפחתי ואילוצי יום-יום שונים.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הביקורת על הבחירות, כנראה זה עניין של הבנת הנקרא.

לפי מיטב הבנתי זו המשימה - בחר את הרכב הכי מתאים לך ב-130 אש"ח ללא התחשבות באחזקה/סחירות/צריכת דלק.

לענייננו, הבחירה במאזדה 6 פרימיום היא מצויינת, בהחלט עלתה בראשי גם כן.

ההתלבטות שלי, בנוסף ל-6, היא רכבים שונים בתכלית שלאורך השנים האחרונות שמתי עליהם עין:

סובארו אאוטבק, וולוו XC60, פיג'ו 508.

בהינתן אחזקה וסחירות בטלות - הפיג'ו אצלי מנצחת.

הבעיה האישית שלי (ואני כנראה לא לבד) שאיני מסוגל לנתק לגמרי את השיקולים היומיומיים - אז נשארתי עם האאוטבק (ורק בגלל שבוולוו צריך לרדת עוד 2 שנתונים עבור התקציב הזה).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shaharper, אתה אכן צודק בהבנת המשימה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום! אני הזקן שבחר במאליבו רחמנא ליצלן! כמה נוראה וכמה איומה היא בחירתי!

איך אני מעז להכניס את כף רגלי בפורום חובבי רכב?!

:shock:

"תואר" מוביל דעה? מביך? חוסר בהבנת הנקרא זה קצת יותר מביך.

בשרשור המקורי בפורום מובילי הדעה (על האולימפוס, עם כוס נקטר ביד כמובן),

נתבקשנו לפרט מה היינו רוכשים לעצמנו ב-130K כרכב דיילי שהיינו אמורים להחזיק באופן שוטף ולמלא את דרישותינו מהרכב כפי שהן כיום.

לכן, לי באופן אישי, חשוב שהרכב יהיה מרווח, מאובזר, יחסית חסכוני בדלק, נראה טוב ונוח לאחזקה, ולדעתי מאליבו בת שנה עונה בול על ההגדרה הזאת.

אם אלו הדברים שגורמים לך לנוע בחוסר נוחות על הכיסא ולהרגיש מבוכה - אשריך.

לדעתי פיספסתם את הפואנטה של עצמכם.

זה כמו לומר שאם היו לי 130K הייתי סוגר את המשכנתא וקונה סטוק של נייר טואלט לעתיד.

יותר מעניין לשמוע על פנטזיות מוטריות שסכום כזה יכול לקנות, רכבים שנקנה אם נשים את ההיגיון בצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הפואנטה הייתה בכיוון הפרקטי.

חוץ מלחלום, לרובנו אין אפשרות לקנות רכב סופ״ש בסכום המדובר. מוזמן לבחור את ה911 שתכנס בשנתון הזה וסגרת את הכתבה.

פנטזיה נטו לא מועילה, דווקא לחשוב מה הדבר הכי מתאים לרכב יומיומי בשילוב הגישה של כל אחד יותר מעניינת.

להערה שלך על משכנתא ונייר טואלט, אם זה מה שיעזור לך להתנייד שיהיה לך בכיף

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושבת שהסתירה נמצאת בין ההצהרה הזאת:

"הכתבה הינה כתבה לצורך הפאן בלבד. נושאים "שוליים" כגון תחזוקה, צריכת דלק, ביטוח והיכולת למצוא את הרכב במציאות נזנחו לצורך הסקרנות העיתונאית."

לזאת

דווקא לחשוב מה הדבר הכי מתאים לרכב יומיומי בשילוב הגישה של כל אחד יותר מעניינת.

כי אם מתעלמים מעלויות אחזקה וסבירות למציאת הרכב בחיים האמיתיים אז זה כן לוקח את המחשבה לכיוון לפנטז על רכב החלומות אבל במחיר הנתון.

כשמתחילים לדבר על רכב יום יומי אז כן צריך לקחת בחשבון את העלויות הכרוכות סביב הרכישה.

בגלל זה נוצר הקונפליקט בין הקוראים לכותבים של הכתבה, כי זה יצא "חצי דרך".

סתם לדוגמא, הרי אם עלויות אחזקה לא היו פרמטר מר שנקלי כנראה שהיה לוקח אאודי S8 שחוגגת עשור בקרוב (נראה אותך מכחיש את זה :wink:) ולא מאזדה 6 כמו שהוא עשה בפועל.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פנטזיה נטו לא מועילה, דווקא לחשוב מה הדבר הכי מתאים לרכב יומיומי בשילוב הגישה של כל אחד יותר מעניינת.

בדיוק זה, מה מעניין חלומות שאי אפשר להגשים?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי פיספסתם את הפואנטה של עצמכם.

זה כמו לומר שאם היו לי 130K הייתי סוגר את המשכנתא וקונה סטוק של נייר טואלט לעתיד.

יותר מעניין לשמוע על פנטזיות מוטריות שסכום כזה יכול לקנות, רכבים שנקנה אם נשים את ההיגיון בצד.

יש המון הגיון בלקנות קורבט בת 46..

או לנד קרוזר בן 10 בתקציב של מכונית חדשה טובה.

אבל זו בדיוק הפואנטה של הכתבה - שכל אחד לקח אותה לכיוון שלו, ובשל כך היא יצאה מגוונת ומעניינת.

שיב לב לשוני העצום בן המכוניות שהועלו בה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כן. מאזדה 6 בגרסאת 2.5 ליטר אם פספסת.

מאליבו? פיתרון בהחלט מעניין למי שרוצה פינוק אמריקאי.

לאון 1.4 זה הרכב החדש הכי זריז עד 130k שיכול לשמש גם כמשפחתית. לא כיף? מוזמן ללכת לאופציה שלי של היד השניה (מגאן rs).

חוץ מזה, זה דיון וכל אחד יכול לשתף את הבחירות שלו.

אנחנו מובילי דעה אבל בהחלט לא קיסרים/אלים/רודנים ונשמח לראות עוד דעות, זה היוםי בכתבה עם דיון פתוח

קודם כל אני חושב שאתה צריך להרגע מעט, משתמע שאתה קצת מתעצבן.

ולעניין כל הבחירות הם בחירות מעולות סה"כ בהתחשב בתנאים שכל אחד הציב לעצמו.

מה שהם לא זה מעניינות, וזה העניין לדעתי, אני ציפיתי למשהו מעניין , משהוא שונה, מיוחד אולי כמו שהזכירו כבר חשיבה מחוץ לקופסא.

לא יודע אולי הבעיה בי שרוב הבחירות שלכם נראות לי שטחיות ומשעממות...

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios היקר,

כמובן שבתגובה שהעלתי לא היתה שום כוונה לשום דבר אישי. אם היתה פה פגיעה בך או מישהו אחר מהכתבים אני בהחלט מתנצל.

לגופו של עניין - בסוף בסוף כל אחד מחליט לעצמו כמובן.

ערב טוב ומקווה שהבחירות שלכם יכללו רכבים עם 2 מקומות שכיף לנהוג בהם. או עם 7 מקומות, לוגמי סולר שכיף לנהוג בהם בשטח (הבחירה שלי בחיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios היקר,

כמובן שבתגובה שהעלתי לא היתה שום כוונה לשום דבר אישי. אם היתה פה פגיעה בך או מישהו אחר מהכתבים אני בהחלט מתנצל.

הכל טוב, בוודאי שלא לקחתי את זה אישית.

אחרי ההודעה של Murzilka שמתי לב שאולי הייתה אי התאמה בין מה שנאמר בהודעה שאנחנו קיבלנו לבין מה שנאמר בתחילת השרשור פה, וזה גרם לחוסר הבנה של הרעיון כולו.

לדעתי מה ש-In Flames רצה להעביר הוא שבתקציב נתון של משפחתומטית אפורה סטייל קורולה אפשר למצוא דברים אחרים קצת יותר מעניינים בהתאם לדרישות של כל אחד מהרכב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...