Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה יצוגית נגד סוברו.

shus2000
שימו לב! השרשור הזה בן 2469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוודאי שהיא הייתה יותר אמינה מהמתחרות שלה. ע"ע BX.
התכוונתי לקורולה/לנסר/סאני/323/סיויק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יבואן אדיוט, יהרוס את המוניטין שלהם בגלל קמצנות וחוסר הבנה בעולם המדיה המודרני.

לחבר שלי יש XV, הלך לו הקלאץ הידני (פחות מ 60 אלף) והאוטו באחריות. היבואן לא היה מוכן לעזור לו, דרך קשרים פרטים השיג 20% הנחה. היבואן טוען שזה בלאי טבעי. הבוקר הוא שלח לי את הכתבה הזו על השמן. הרכב שלו שותה שמן בטרוף. סובארו הוא בחיים לא יקנה יותר, הוא שונא את הרכב שלו, ועכשיו היבואן מגעיל אותו.. חבל לי על סובארו, מוצג שאני מאוד מחבב.. יש לכם תקלה, קחו אחריות, הלקוחות ידעו שהיבואן והיצרן מאחוריהם ובקניה הבאה זה יהיה שיקול רציני.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

ממלאים שמן זבל תוצרת הארץ שהם קונים בטונאג'ים בגרוש וחצי לליטר ומזילים דמעות הקוזאק הנגזל על "התאמת השמן לאקלים".

אגב, השמן בצוברים האלה זה לא משהוא ייחדוי לסובארו, כל היצרנים עובדים עם הקומבינה הזאת.

...

אני רק הסתייגות קלה; לאחרונה בוצע טיפול 15K באסטרה שלי, והמכונאי מילא שמן מתוך ג'ריקן מקורי של GM, לא משום צובר. כך שעדיין יש כמה צדיקים בסדום.

כשלי נדלקה הנורה הלכתי לסניף של "אלדן" בנתניה ובאמת השמן היה מתחת למינימום .

ברכב תקין עם 25000 ק"מ לא אמורה לדלוק נורה זו

לא רוצה להשמע קטנוני, אבל חוץ ממני, יש כאן עדיין מישהו שמרים מכסה מנוע לבדוק נוזלים ברכבים החדשים, או שכולכם מחכים שתידלק נורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני וברור שאני לא מכיר את כל השוק, הכנסת שמן ממיכלים מקוריים הם רק במקרה והשמן הדרוש הוא לא בסטנדרט של השמן שיש בצובר (כמו רכבים ספורטיביים או רכבי דיזל מסויימים).

הרוב המוחלט מקבל שמן מצובר שגם אם השמן עצמו בסדר, אני בספק גדול אם יש לצוברים האלה איזו שיגרת ניקויים וטיפולים או שנוקו אי פעם בהיסטוריה של המוסך.

לסאנגיאנג יש שמן פרטני וייחודי לתיבות ההילוכים שנקרא ATF (על המיכל כתוב FOR BTR AUTO TRANSMITION), היבואן של השמן הפסיק לייבא אותו, איזה מישהוא אצל יבואן הרכב החליט על איזה שמן של פז שהוא "100% תואם" ומיד אחרי זה התחילה התופעה ש"זה ידוע שתיבות ההילוכים של סאנגיונג בועטות בהחלפת הילוכים".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה מילים על שמן מנוע ואקלים ישראלי-

אחרי שהמנוע התחמם טמפרטורת העבודה שלו אמורה לנוע בתוך טווח תקין וידוע, גם בישראל, גם בגרמניה וגם בשוודיה.

על וויסות הטמפרטורה אחראית מערכת הקירור שהיא שנאלצת להתמודד עם פגעי האקלים ולא שמן המנוע שמתמודד עם חום ולחץ פנימיים אחידים.

לכן תירוץ היבואן נחמד וכמעט משכנע אבל ממש לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כן, מצד שני, אם תסתכל בספרי רכב שונים, היצרנים בד"כ מגדירים קריטריונים שונים למה שקרוי "תנאים קשים" המחייבים תדירות החלפת שמנים ופילטרים מוגברת. אצלי למשל נכנסים להגדרה זו: גרירה באופן קבוע, שימוש לנסיעות קצרות עם זמני המתנה ארוכים בסרק, נסיעה בסביבה מאובקת, וכן מעל 5000 קילומטרים בשנה בטמפרטורה מעל 30 מעלות. אני מניח שהנחיות כאלה (בוריאציות שונות) יש גם אצל יצרנים אחרים. כך שכנראה בכל זאת יש קשר לטמפרטורה.

כמובן שזה לא סותר שתגובת היבואן המצוטטת לעיל מטומטמת מאין כמוה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק הסתייגות קלה; לאחרונה בוצע טיפול 15K באסטרה שלי, והמכונאי מילא שמן מתוך ג'ריקן מקורי של GM, לא משום צובר. כך שעדיין יש כמה צדיקים בסדום.

לא רוצה להשמע קטנוני, אבל חוץ ממני, יש כאן עדיין מישהו שמרים מכסה מנוע לבדוק נוזלים ברכבים החדשים, או שכולכם מחכים שתידלק נורה?

ברכב חלופי לשבוע אני לא בודק שמן ומים אבל אוויר בהחלט כן וכמעט תמיד היה חוסר לא קטן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת באמת מחלה בדגמי סובארו האחרונים. אצלנו מחזיקים הרבה באימפרזות וב-XV, כולן מטופלות בזמן ורובן זקוקות למילוי שמן בין הטיפולים. באופן מוזר צריכת השמן הגבוהה נעלמת עם הזמן ומופיעה יותר כשהרכב חדש (עד כ-45K) ואז איכשהו זה מתאזן בדרך כלל (לא תמיד, אבל לרוב). קצת מוזר האמת...

התירוץ שזה בגלל האקלים בארץ בהחלט לא סביר. כל סוג שמן ששמים נאכל שם, אם תשימו את אותו הסוג ברכב אחר סביר להניח שאצלו הוא יחזיק יותר. חבל, דווקא דגמי סובארו די חביבים עליי למרות החסרונות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כן, מצד שני, אם תסתכל בספרי רכב שונים, היצרנים בד"כ מגדירים קריטריונים שונים למה שקרוי "תנאים קשים" המחייבים תדירות החלפת שמנים ופילטרים מוגברת.

אתה לגמרי צודק.

אבל אם נפרוט לפרוטות את ההנחיה הזו אז נגלה שהיא מתייחסת לקיצור מרווח הטיפולים בשל התנאים הקשים.

קיצור המרווח יכול לנבוע מפילטר שנסתם ולכן מבצעים ברכב טיפול תקופתי מלא או ממערכת קירור שצריך לטפל בה או ממגוון סיבות אחרות.

לי קשה להבין למה טמפרטורת האוויר החיצוני שנניח מגיעה ל- 40 מעלות מקשה במשהו על שמן המנוע שנמצא בתוך סביבה אלימה בהרבה שם רק טמפרטורת נוזל הקירור היא מאה מעלות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעייתי... אני לא ממש מצליח לדמיין את אמא שלי או סבתא שלי בודקות שמן פעם בחודש וממלאות חוסרים.

להגיד שזה תקלה? לא ממש, אבל גם לא משהו שאמורים לעשות על בסיס קבוע בשנת 2017.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי בנושא היום עם המוסך המרכזי. במנוע ה- 2.0 הם בכלל לא מכירים את זה, ולטענתם גם ב- 1.6 זה לא קורה הרבה. כמובן שזה מוזר לאור מה שכתבו פה גולשים, מעניין כיצד יתפתח.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהטמפרטורה החיצונית משפיעה על תהליך הקרור של השמן בכיבוי מנוע. במדינות חמות הוא חם יותר זמן ,כשהמנוע כבוי,וזה משפיע על תכונותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...