Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספורטיבית ליום ליום עד 80K

Afeef
שימו לב! השרשור הזה בן 2504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני כבר תקופה נוסע עם רכב ליסינג (סקודה ראפיד), רכב מעולה להגעה מנקודה לנקודה.

ואני מחפש אלטרנטיבה (לא ליסינג) לרכב עם התנהגות ספורטיבית שיחליף את הראפיד וישמש לנהיגה יומית לצד סיפוק מוטורי בסופ"שים.

מה המטרה ?

לנסוע עם חיוך מאוזן לאוזן לעבודה, כ 30Km יומי.

להתאמן עם הרכב פעם ב- (במקומות המותרים לכך) לשיפור יכולות הנהיגה ובעיקר נהיגת מסלול .

מה אני מחפש ?

1.הנעה אחורית- חובה.

2.התנהגות- כמה שיותר אינפורמציה שתעבור דרך ההגה, וכמה שיותר כיף.

3.שנתון לא יותר מדי נמוך (הייתי רוצה לחזור ל E30 אבל פחות ריאלי הסיפור הזה) .

4.צריכת דלק - עדיפות לרכב שלא מגרד את ה 8 לליטר (בסטוק).

5.הילוכים - ידני, אלה אם כן יש אפשרות להסבה עם זמינות לחלקים ומחירי רצפה.

6.מראה -המראה של הרכב לא פחות חשוב (לא בגלל הפוזה אבל אם כבר אז כבר),

לכן העדיפות היא לרכב קופה 2 דלתות/רודסטר/קבריולת .

7.אמינות/טיפולים - מעדיף לא להגיע למוסך הרבה ואם כבר אני מגיע אז לצאת בלי לחתום על משכנתא.

8.לגבי הכח זה הפרמר הפחות חשוב (מה רע ב 150 כ"ס הנעה אחורית ?)

9. רכב עם פוטנציאל שיפורים למקרה שבעתיד אראה לנכון לשפר התנהגות/כח.

התחלתי לבדוק אפשרויות, מה שהכי עניין אותי ונכנס לתקציב :

* MX-5, מיאטה NC 2006-2008- לקחתי אחת אדומה לסיבוב, הרכב נראה סבבה אך דרושה עבודה לפחות בצד הקוסמטי- בנסיעת המבחן הרגישה מאוד עצלה, לא יודע אם זה בגלל הרעש של הפליטה שנראה הרבה יותר זועם ממה שהיא באמת מציעה (168 כ"ס ? ), הסקודה ראפיד 1.4 TSI מרגישה הרבה יותר חזקה (אולי בגלל זמינות הכח ? או כי לראפיד יש טורבו ? לא יודע, לא בדקתי אותה במכון עדיין).

* מה עם ה Z4 E85 ?

אם יש לכם עוד הצעות לרכבים מעניינים שיכולים בראש וברשונה לשמש לנסיעה יומית לצד הרבה כיף אשמח לשמוע .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר עם דילמות דומות לשלך בחר במיאטה וכיום הוא מאוד מרוצה מההחלטה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיאטה זה לא רכב חזק - זה רכב מתנהג. נראה שאתה מחפש יותר רכב חזק. לדעתי פיג'ו 208gti תתאים. אומנם לא הנעה אחורית - אבל תכלס כמה כבר תעשה שימוש בהנעה האחורית ביום יום? הפיג'ו תיתן לך נוחות, כוח, אחזקה סבירה וביצועים מצויינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיאטה לא חזקה במיוחד, אבל מאוד מהנה לנהיגה. בנוסף, יש לה עוד יתרון - היא גם מאוד זולה לאחזקה. נהגתי על הרבה רכבי הנעה אחורית חזקים ותמיד נהנתי לקפוץ חזרה לסיבוב במיאטה - ההגה חד ומדויק, הגיר לא פחות ממדהים, תנוחת הישיבה נמוכה, חלוקת המשקל מושלמת והזנב שמח. בקיצור, כיף.

לגבי הזד4, הבסיס לא רע בכלל בהנחה שתצליח למצוא אחת ידנית. אבל כדי שהיא תהפוך לקצת יותר מסתם רכב עם הנעה אחורית (נהיגה ספורטיבית ונהיגת מסלול), צריך להתקין דיפ׳ מוגבל החלקה, ברוב הדגמים הוא מגיע פתוח אם אני זוכר נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת שונה מהמיאטה, אם כי גם לה הנעה אחורית ושווה שתיכנס לרשימה: אינפיניטי G37?

הרכב נחשב למאוד מוצלח ואמין, מהנה לנהיגה. חזק, מאוד, הרבה יותר מהמיאטה. ללא גיר ידני אך עם מנופים להעברת הילוכים מההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

G37, לא עונה על קריטריון צריכת הדלק, עלויות האחזקה רחוקות שנות אור מהמיאטה, האמינות גם לא מזהירה, מנועים רבים נפחו את נשמתם, רובם מחוסר שמן ועוד כמה מחלות ילדות.

המאזדה בהחלט עונה לצרכייך, אני כמובן משוחד ומאוהב, אך מסכים עם אביאל, היא בהחלט מספקת את התמורה והפאן הגבוהה לשקל.

אם אתה מסוגל למתוח את התקציב או אולי לרכוש רכב משומש במימון אז הייתי בודק את הBRZ\GT86 הנהדרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...