Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפוליים עצמיים והשפעה על שווי ואמון בעת מכירה

netsan
שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פות"ש, אתה אכן תתקל בתגובות כמו של יוליאן וזה בסדר.

היום מי שמוצא לנכון לשאול שאלות ולהתעמק כנראה גם הגיע עם שיעורי בית שעשה.

שאני רציתי למכור את הרכב הסברתי שטיפולים אני מבצע לבד [לא במוסך] בעזרת חברים שמבינים, יש קבלות על חלפים כמובן, ללא תיעוד ק"מ.

שאלו למה והתחלתי לספר על הפעמיים האחרונות שהייתי במוסך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פותח השירשור, מדובר ברכב חדש לחלוטין מיבואן?

אם כן, אתה מטפל בו במוסך מורשה נקודה.

אם זה רכב משומש, תן שנה ותקציב. רכב ב 250.000 ש"ח זה משהו אחד, רכב ב 5000 ש"ח זה משהו אחר.

ככל שהרכב יותר חדש, משקל של הסטוריית טיפולים ממסוך במכירה עולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם תגובות כמו של

, הן נפוצות.

נדמה שבמידה שתרצו למכור את הרכב בו טיפלתם בנאמנות רבה, עם יחס אישי (וגם חסכתם לא מעט שקלים חדשים בדרך) לאדם *לא מהפורום/קהילה*, ברגע שהקונה ישמע שהרכב לא טופל במוסך מורשה, ואין תיעוד מלבד היסטוריית רכישות של חלקי חילוף - או שינסה להוריד במחיר בצורה קריטית, או פשוט פניית פרסה בלי יותר מדי דיבורים.

במידה מסויימת, אי אפשר שלא להבין את החשש מאי אמון... (וללכת על בטוח בצורה יחסית)

אני אמנם לא מכרתי רכב בחיי, ורציתי לקנות רכב יחסית זול. כאשר שאלתי על ספר טיפולים, כל מוכר אמר לי "איזה ספר טיפולים לרכב בן 7?".

לכן, אני גם לא חושב שבעלי הרכב עם ידע קצת מקצועי יוכל לעשות טיפולים בסיסיים ברכב באדיבות הפורום (עם כמות המדריכים שמפרסמים כאן), הרשת, ובמיוחד לכנופיה הטיפולים השוטפים.

לכן, רכב ישן מאוד, עם קבלות של חלקי חילוף, ואתה מציג לקונה את הקבלות כטיפולים, אני לא רואה הבדל בין זה לבין מוסך. כי אנשים או פוחדים או יודעים לתפעל מפתח.

כמובן אם הידע שיש ברשת על מכוניות משומשות, או תשלום כלשהו לאוטודטה, אתה יכול לדעת איך לטפל ברכב.

אם זה רכב חדש זה סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שאין ספר טיפולים,יש קבלות ואם גם זה לא אז כמו שהוצע לגשת למוסך המטפל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שוב,

במקרה שלי - כן, מדובר ברכב חדש מהיבואן. - Buki, תודה על התשובה הברורה.

אך אני חושב שהשאלה במקום בכללותה, (לאו דווקא לחדש), ואני אשנה אותה לכיוון יותר כללי:

אם כפי שרשמו פה מעליי מספר חברי פורום,,אכן יש יותר קושי למצוא קונה (לא מהפורום באופן ספציפי) כאשר אדם מטפל באופן עצמאי ברכב, האם זה עדיין כלכלי מבחינת הTradeoff של להפסיד במכירה או לפחות להערים קושי (צימצום קהל היעד ואולי גם במשא ומתן) לעומת רכב שתמיד טופל במוסך מורשה (ללא קשר אם יבואן או לא כרגע) וביקש עבור כך מעט יותר כסף ?

אני שם כרגע בצד את ההנאה מהעניין. (ואכן, אני מבין כמובן שזה תלוי במצב הרכב ובגילו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שיש קונספט שגוי על כך שעבודה במוסך מורשה או מורשה יבואן היא בהכרח איכותית, שזה לא בהכרח נכון.

אז "הראש השקט" אפילו לא מוצדק, אלא סתם אפקט פסיכולוגי.

אני מסכים עם מה שכתב בוקי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שרוב האנשים לא מביני עניין, ויש שפע של רכבים בלוח יד 2, אתה כנראה תפגע.

אני באופן אישי מאמין יותר לספר רכב חתום ע"י מוסך ומגובה בקבלות מאשר אדם זר שאומר לי שהוא טיפל בעצמו במקצועיות.

אם זה חבר זה עניין אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ומדובר ברכב מיני או סופר מיני שעלותו המקורית היא עד 70 אלף.

רצויי לטפל בתקופת האחריות במוסך מורשה בתקופת האחריות אם מדובר ברכב שאין לא בעיה בסידרתית כגון מנועי TSI ומנועי פיג'ו 1.2 החדשים שמתחילים לקפוץ פה עם חוסרי שמן לא הגיונים לאחרונה או הTHP.

במנועים כאלו רצויי לטפל במוסך מתמחה או מורשה יבואן, רצויי מורשה יבואן לפחות בזמן האחריות.

בכל השאר שאין תקלות סדרתיות לדעתי אפשר לטפל לבד אחריי האחריות כי בכל מקרה רכב כזה אחריי חמש שניים הרכב שווה מקסימום 35 אלף ש"ח.

החסכון של שלוש שנים הוא לא מעט.

מן הסתם לשמור קבלות לייצר איזשהו ספר טיפולים אלקטרוני.

וכקונה רכב בן חמש אני בכל מקרה עובר דרך מוסך מתחמה שיבדוק את מצבו הכללי ואחריו מכון בדיקה אז התיעוד הוא יותר למען המשך טיפולים סדיר כדי שלא אצטרך לעשות ייושר קו עצבני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כן יכול להשפיע ביום של מכירת רכב שלך כי זה עניין פסיכולוגי.אם תעשה סקר תגלא שרובם היו מעדיפים לרכוש רכב שמטופל בחברה ולא אחת שחסך כסף כי ידע שהולך למכור את הרכב בקרוב.

עוד דבר,אם מדובר ברכב ממש לא חדש והיה אצל מוכר הרבה שנים והוא טיפל בו לבד עם כל הקבלות ורישומים אז כן אפשר להתרשם מזה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קבלות לא ספר טיפולים ולא נעליים תלוי באדם שעומד מולי ומה כמות הידע שיש לו על הטיפולים שהוא עשה

אם עומד מולי מישהו כמוני שיודע להגיד בידיוק מה הוא החליף ולאיזה חלפים ולמה הוא החליף לכאלו או אחרים, כמו למשל פלאגים אירדיום במקום רגילים, או שמן סינטטי מלא מתוצרת זו או אחרת במקום חצי סינטטי מעפן אז בטח שאם שאר הרכב תקין אקנה ממנו את הרכב ואהיה הרבה יותר שקט מאשר אם הוא מטופל במוסך

לעומת זאת אם עומד מולי מישהו שהגישה שלו לטיפולים לבד היא "כן אני מטפל לבד ברכב זה הרבה יותר זול מהגנבים האלו במוסכים" אז וואלה לך לחפש פרייאר אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שיש קונספט שגוי על כך שעבודה במוסך מורשה או מורשה יבואן היא בהכרח איכותית, שזה לא בהכרח נכון.

אז "הראש השקט" אפילו לא מוצדק, אלא סתם אפקט פסיכולוגי.

אני מסכים עם מה שכתב בוקי.

מה שאתה כותב זה נכון, לרוב במוסכים של דילרים קשה עד בלתי אפשרי למצוא מומחים מהשורה הראשונה בארץ.

לעיתים קרובות העבודה נעשית בניגוד להוראות יצרן (על ידית מומנט במקומות כאלה לא שמעו, לא בטוח שיודעים איך זה נראה בכלל), לעיתים אף בצורה מרושלת - מורידים צינורות עם מברג וקורעים אותם. עם הזמן הצינור נפתח ומתחילות בעיות, או ניקוי על ידי לחץ אויר כאשר הורידו פילטר אויר וכל הג'יפה נכנסת לסעפת יניקה, וזה רק קצה של קצה הקרחון.

במוסכים של הדילרים השונים לעיתים המכונאים מתקשים לעבור מבחני הסמכה של היצרן, לא קוראים TSBים כי לא יודעים אנגלית. העיקר, יש להם יועצי שירות אדיבים שיודעים לספר אילו "טובות" הם עשו לרכב ואיזה גיבורים הם ש"הצילו" את הרכב מתקלות קשות מאוד.

הבעיה זה מימוש האחריות. ובמקרה של תקלה מחוץ לאחריות רצון טוב יהיה מותנה בזה שהטיפולים נעשו במוסך של הדילר.

בעיקרון, למימוש האחריות צריך להוכיח שהטיפולים נעשו במוסך מורשה (משרד תחבורה) ובהתאם להוראות היצרן. הדילר עלול להתנער מאחריות אם לדעתו הטיפולים נעשו לא כנדרש.

אני לא הייתי קונה רכב ממישהו שאין לו תיעוד טיפולים, אלא אם כן מדובר על רכב ישן מאוד ואז לפי מצב הרכב.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper
שגיאות כתיב

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן משהו שרוב האנשים לא מבינים...

האיש שואל האם הוא יפגע, לא מה חשוב לכם כשאתם קונים רכב.

בהנחה שחברי הפורום הם לא אפילו חצי אחוז משוק היד 2 זה כלל לא רלוונטי.

התשובה היא קצרה וחד משמעית. כן.

גם אם יש הרבה אנשים שיסמכו עליך, יש כמות גדולה הרבה יותר שיסמכו יותר על מוסך מורשה.

אני לא חושב שרוחמה השכנה ושרה'לה מהקונדיטוריה יתחילו לפשפש בספר הקבלות של חלקי החילוף.

אז בבקשה חברים, אל תפתחו לו ציפיות שווא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בדעה הזאת,לדעתי רוב אנשים לפחות מהסביבה שאני מכיר יסמכו הרבה יותר על קבלות ל מוסך מאשר על אדם זר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי היא שככל שהרכב ישן יוצר ככה ההיסטוריה מעניינת פחות. לכן אם אתם מתכננים להחזיק את הרכב לא מעט זמן אין עם זה בעיה.

גם כשקונה בא לראות את הרכב ורואה שהחזקת אותו 5-6-7 שנים זה נראה אחרת.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...