Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפוליים עצמיים והשפעה על שווי ואמון בעת מכירה

netsan
שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טיפול במוסך נותן סימוכין לכך שהרכב טופל,זה שאדם אומר לי שהוא טיפל בבית,חד משמעית מוריד לי מהרכב.

טיפלת בבית - אין סימוכין לכך שהרכב טופל = לא קונה את הרכב.

אף אחד לא אמר תלך לטפל במוסך יבואן,גם מורשה משרד התחבורה זה בסדר,כל עוד יש תיעוד זה בסדר.

קבלות על חלפים זה לא סימוכין לכך שהרכב טופל בבית כראוי.

ועם כל הכבוד,גם אם חבר ה"כנופיה" ילמד מישהו מהפורום לטפל ברכב,זה לא אומר שהטיפולים יעשו כראוי,יש הבדל גדול מאוד בין אדם שמתפרנס ומתעסק עם זה יום יום מאשר אדם שעושה את זה פעם באף פעם כדי לחסוך 100 שקל,ובנינו זו הסיבה העיקרית שרוב האנשים מטפלים בבית.

וזה מבלי להזכיר בכלל את עניין האחריות.

טיפולים ברכב לא מסתכמים בשמן פילטר שמן,מה עם בדיקה כללית של הרכב? מי עושה את זה בבית?

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אריק חייב לציין שאני לא מסכים איתך.

לדעתי סטטיסטית רכב שמטופל בבית; ועוד על ידי חבר כנופיה יזכה לטיפול משובך יותר עם שימוש בחלפים ונוזלים שלא יורדים מדרישות היצרן.

קשה לספור כמה שרשורים נפתחו בנושא שימוש בשמן בצמיגות לא נכונה ומצתים לא נכונים כי זה מה שמוסך שם.

כאשר אדם מטפל ברכבו הוא מקדיש לו תשומת לב רבה, אני עמדתי ליד מכונאי שעשה טיפול לרכב שלי.

אני בניגוד אליו ממתין יותר זמן לאפשר ליותר שמן לטפטף מהאגן וטורח לשים שמן מנוע על אטם המסנן לפני הרכבה.

הרכב שלי פיזו 309 הגיע אליי אחרי שנים שטופל במוסך עם מסנן שמן חליפי ומצתים לא מתאימים.

הרכב שלי נכנס לטיפול טיימינג במוסך אחר וחזר ללא מכסי טיימינג שעכשיו קשה לי נורא למצוא להם תחליף.

דבר כזה בחיים לא היה קורה לו היה טופל על ידי חברי כנופיה או על ידי לו הייתי מרגיש בנוח לעשות טיפול טיימינג.

סביר מאוד להניח שאם אבקש ממכונאי להחליף לי שמן גיר(ידני) ב90% מהמיקרים ישתמשו ב80-90 כי זה מאוד נפוץ ולא ב75-80 שהרכב דורש.

הרכב חזר מטיפול במוסך נוסף בוא התבצע גומיות שסתומים עם חוסר בחלק פלסטיק במצערת(אפשר בלעדיו), וסדק שנוצר בשרוול מסנן האוויר(חלק מהמסנן-הוחלף על ידי).

אני יודע להגיד שהסדק נוצר בגלל שניסו להתקין את המסנן בלי לפרק את בית המסנן.

דבר המאריך את הטיפול בכ3 דקות.

עריכה אחרונה על ידי yonatanalman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר,צריך לדעת לאן ללכת ולאן לפנות.

ברור שלא חסר מוסכים חאפרים.

אם תלך למוסכים המומלצים בפורום,סיכוי קטן מאוד עד אפסי שיקרו מקרים כמו שתארת.

שוב, אני לא מדבר ספציפית על חברי הכנופיה,הם דווקא היוצאי דופן בתחום הטיפולים הביתיים.

רוב האנשים שמטפלים בבית זה כדי לחסוך כמה שקלים ולא לטובת הרכב.

וכמו שאמרתי מקודם,טיפול זה לא רק שמנים זו בחינה כוללת של הרכב.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על פחחות וצבע אלא על טיפולים ואחזקה.

אם יש שני רכבים מאותה שנה,במצב דומה כאשר אחד טופל במוסכים והשני על ידי אדם פרטי שאיני מכיר אני אוטומטית פוסל את הרכב הזה.

אתה החלטת אתה בא בגישה שאתה סומך על האנשים שאתה לא מכיר,אוקי זה אתה.

אני בגישה שונה,יש אדם זר,יצר אצלי רושם חיובי,לוקח את הרכב לבדיקה וזה משהו שהוא חובה ולא אם אני ממש לחוץ כמו שרשמת.

אני לא אתחיל לבדוק בספר רכב אם מה שהיה צריך להיות מוחלף הוחלף.

אני נוטה יותר להאמין למוסך שהחליף מה שתריך היה במסגרת טיפול.

נכון שיש מוסכים חאפרים,אבל אם ההבדל להאמין לאדם זר או למוסך מורשה,אני בוחר במורשה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שצריך להאמין למישהו. אני במעמד בחינת רכב לקנייה מיד פרטית לא מאמין, מנקודת המוצא שלי, לשום דבר שנאמר ללא קשר אם טופל במורשה יבואן או מורשה משרד תחבורה או באופן עצמאי לחלוטין או שילוב של עצמאי ומוסך כמו שרוב האנשים שעושים DIY נוהגים לעשות.

בכל מקרה, אני בוחן את הרכב מא עד ת וגם לוקח למכון בדיקה כמו שהבחור שקנה את הפאביה שלי עשה למרות שטיפול 3 שנים בוצע לבד.

עצם העובדה שהוא לא פסל את הרכב מלכתחילה ובא לראות אותו ובסוף קיבלתי 2000 ש"ח מעל המחירון אומרת המון.

אני אמרתי לו מראש שטיפול אחד נעשה עצמאית ויש לי תמונות וקבלות על חלפים הוא דווקא אמר לי שהוא מאוד מעריך את זה והוא חושב שאני מזן נדיר של אנשים ובטוח שהרכב שלי במצב יותר טוב מרוב מה שהוא ראה עד כה.

במבחן התוצאה הוא צדק.

אני ממש לא מסכים שכל מי שעושה דברים לבד זה רק בשביל לחסוך כסף.

מי שרוצה שדווקא בדברים הפשוטים שהם הכי מונעים בלאי ותקלות עקב תחזוקה לקויה ואי הקפדה על הוראות יצרן כמו שגם מוסכים מורשי יבואן פושעים עושים במסננים ושמנים ועוד דברים שלא נרחיב אבל הוכחה חד משמעית קיימת בדוגמאות של רון לרכבים שהגיעו אליו עם קבלות על חלקים מקוריים וגילו שבפועל התקינו מסנן חיקוי סיני ללא אב ואם.

כולנו יודעים כמה רגישים מכלולי הטורבו במנועי TSI אז אם אני בא לקנות רכב ממישהו שרק טיפל ביבואן או מישהו שעשה מה שחייב לשם האחריות ואחר כך פנה לאפיקים אחרים כמו מוסך מומחה כמו רון או שילב מוסך ועשה לבד דברים פשוטים אני אעלה אותו לראש סדר העדיפויות שלי מבחינת לראות את הרכב לפני קנייה וזה ממש לא משנה מה גיל הרכב. בכל מקרה הוא יעבור בחינה ובדיקה מקצועית של מכון. על זה לא מוותרים.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם רכב מיושן ניגשתי בעצמי לשני מוסכים לקבלת אישור רכב מיושן הכולל בדיקת בלמים.

הבדיקה "המקיפה". ערכה 2 דקות, גלגל לא הוסר מהרכב ותוף לא נפתח.

כאשר הרכב הועבר על ידי מכונאי הוא עובר חלק.

כאשר לקחתי אותו בעצמי נכשל על עישון, זיהום אוויר וצמיגים.

יש המון חאפריות בארץ עד כדי כך שישנם רכבים שלא ראויים לנסוע בכביש עם טסט.

לדעתי הבדיקות שאמורות להתבצע על ידי מכונאים במוסך לרוב לא מתבצעים במלואן.

אני כן נוטה להאמין למוסך מורשה, לפחות יש תיעוד מסודר ולרוב שימוש בחלפים איכותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכל אחד יעשה מה שנוח לו, זה תלוי על מי אתה נופל ואיך אתה מסתכל על זה.

אני אישית ואנשים כמוני יעדיפו לקנות מאדם שרואים ש'אוהב' את הרכב שלו, כי כנראה והא ישקיע בו, בין אם לקח למוסך או לא

דרך אגב, אדם כזה אם ידע לחהליף שמן יחליף כמו שאמרת, ואם הוא לא יודע ולא מבין מה תפוחים וסרנים וכל מיני דברים מורכבים יותר הוא ילך למוסך כדי לא להרוס, וגם אם הרס ילך למוסך ויחליף לחדש ושוב, כי הוא אוהב את הרכב

ואפשר בכמה דקות לראות אם האדם שמולך אוהב את הרכב או לא ואיך הוא התייחס אליו.

אני נוהג כבר 6 שנים (לא הרבה בכלל) אבל במהלך ה6 שנים האלה בכעל רכב ישן מאוד לשעבר (סיויק 97) ביליתי לא קצת במוסכים ובכל פעם החלפתי כי כל אחד היה חאפר ואלו שהיו טובים לקחו מממש הרבה כסף. אז מוצאים איזון מסויים

אז כמו שאמרתי אם הרכב באחריות - רק למוסך מורשה שהאחריות תהיה בתנאים וכו'

אם לא אז אני יצא מנקודת הנחה אחרת ממה שנאמר כאן, אני לא יסמוך על אףד זר, אני אבחר לא לסמוך ולבדוק מא עד ת את הרכב בכל פינה

ואקח גם לתשומת ליבי ביקורות על אנשים / עסקים, כי ביקורות זה כלי טוב מאוד שאפשר למצוא דפוסים כלשהם על העבודה.

ושוב, כל אחד שיעשה מה שנוח לו, אבל לנושא של פותח האשכול: אני חושב שתיעוד מסודר, השקעה איכותית ברכב תשפיע יותר מאשר איזו קבלה פיקטיבית וטיפול לקוי או כללי. (בסופו של דבר יקחו ויבדקו את הרכב לפני הקניה ... )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...