Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לכלים שיקלו עלי להחליף גלגל

מתחילה
שימו לב! השרשור הזה בן 2652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי קיה פורטה, ואני רוצה לקנות עבורה כלים שיקלו עלי החלפת גלגל במקרה הצורך. שמעתי על ג'קים מתנפחים ועל מברגות שמתחברות לרכב - האם יש לכם המלצה אלו ג'ק ומברגה כדאי לי לקנות? האם יש כלי נוסף שאני צריכה עבור התהליך? פשוט, אין לי מספיק כוח כדי לעבוד עם הכלים הרגילים (המפתח משחרר הברגים והג'ק שבאים עם הרכב)

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תישאר עם הג'ק המקורי, מה שיכול להקל עליך מאוד (מנסיון) זה ידית ארוכה ובוקסה ארוכה. זה מקל מאוד על פתיחה וסגירת הברגים. סיפור של כ100 ש"ח.

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הבחור שמעליי,

תקפצי ל-ל.כ ברמלה,

תקני ג'ק עגלה ב-150 שקל

וידית כוח 60 ס"מ + בוקסה 21 מ"מ. שניהם יחד בסביבות 130-140,

והחיים שלך יהיו הרבה יותר קלים.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני כלים שיהפכו את עניין החלפת הגלגל למשחק ילדים:

מפתח ברגים חשמלי בסגנון http://www.mako.co.il/men-money/consumers/Article-7f3a719e0fac221004.htm

ג'ק עגלה http://www.brandtools.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=4202

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי מפתח ברגים חשמלי (מחנות בשם: על-גלגלים) שהיה גרוע בטירוף ולא פתח את הברגים.

בהמלצתו של אסף, לפני שנה קניתי ג'ק עגלה וידית כוח 60 ס"מ (בוקסה 21מ"מ כבר היתה לי).

את לא צריכה שום דבר אחר..

כבר הספקתי לפתוח את כל ארבעת הגלגלים פעמיים, בקלות וזריזות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם ג'ק עגלה היא בכך שהוא גדול וכבד מידי, אם מדובר באוטו קטן הוא יתפוס חלק נכבד מנפח תא מטען ולדעתי מיתר לחלוטין לקנות אותו רק בשביל החלפת גלגל.

אפשק להסתפק בג'ק מקורי וידית כוח עם מאריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים עם בוקי.

מספיק שיהיו ברשותך: ידית כוח 60 ס"מ (או ידית עם מאריך) ובוקסה 21 מ"מ וכמובן ג'ק מקורי של הרכב.

במקרה שלי, לג'ק העגלה יש שימושים נוספים - ביצוע טיפולים / תיקונים בשני הרכבים שברשותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם בוקי. היה לי רכב שמשקלו מעל 2 טון והסתדרתי יופי עם הכלים המקוריים להחלפת גלגל. הכלים המקוריים שבאים עם הרכב נועדו לעשות את העבודה כשצריך. לא רואה שום סיבה לסחוב ליפט, ג'ק 3 טון ופטיש אויר או כלים אחרים שרק תופסים מקום ומשקל בתא המטען.

קומפרסור באמת יכול לעזור. אבל אני אישית מסתדר עם משאבה מכאנית.

קיימים כבר רכבים שבאים לגמרי ללא גלגל חלופי, אלא קיט לתיקון תקר.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידית כוח זה חובה, הידיות הקטנות שמגיעות במוקר עם הרכב לא שוות הרבה, במיוחד אחרי שסגרו את הגלגלים עם פטיש אוויר. אני רואה אנשים דורכים עם כל הגוף שלהם על הידיות הקטנות וזה כבר מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. בדיוק בגלל זה בסגירה חזרה מומלץ להשתמש בידית המקורית, בידית כוח להשתמש רק לפתיחה.

אורך הידית המקורית מותאם כך שאדם בעל כוח פיזי ממוצע יסגור את הברגים בערך במומנט הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי בזמנו (לפני כמה שנים טובות), את המפתח החשמלי של VOLTA, עלה בערך 180-190 ש"ח. קניתי אותו לאחר שלא הצלחתי לפתוח את האומים של אחד הגלגלים עם הידית המקורית (שהייתה קצרה מאוד ועם ראש מברג מעצבן בקצה). המכשיר מרגיש ונראה כמו צעצוע והאמת שלא האמנתי שיהיה שווה משהו, אבל ממש הופתעתי. זו הייתה אחת הקניות המשתלמות שעשיתי, לא רק שהוא פתח את האומים בלי למצמץ, הוא הציל אותי מספר פעמים. פתחתי איתו ברגים עקשנים בזמן החלפת משולשים, אומים של בולם הזעזועים ואפילו את הבורג של גלגלת האלטרנטור ללא צורך בנעילה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נוסיף מריצת כוח או חשמלית...

לדעתי ידית כוח עם בוקסה מתאימה זה מספיק.

את המגבה המקורי כדאי להכיר ולדעת לפעל אז לעשות שמוש בו פעם אחת "על יבש".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...