Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסתבך בשיעורי נהיגה

hexxt
שימו לב! השרשור הזה בן 2966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה פשוט זורק את הקלאץ' במקום לעזוב אותו לאט, או שאתה ממשיך ללחוץ על המצמד ומשלב הילוך בסלד גבוה יחסית ומרגיש מכה קלה (בהעלאת הילוך)

פותח השרשור, במקום לחשוב במונחים של "לשחרר את המצמד" תחשוב במונחים של "להתחיל לשחרר את המצמד."

זה מאוד עוזר לפתח את הרגישות הנדרשת, ועם הזמן לומדים לעשות את זה חלק ובזריזות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל אני מצטרף להמלצות החברים להחליף מורה בדחיפות!

לגבי הורדת הילוך: אתה צריך להבין את פעולת המצמד (קלאץ'), העזר בסרטונים ביוטיוב, ואם יהיו לך עוד שאלות, נשמח לענות.

בגדול אתה צריך להבין שלחיצה על הקלאץ' מפרידה את המנוע מהגלגלים, כך שהמנוע יכול להמשיך לפעול במהירות נמוכה, והרכב עומד במקום.

החיבור בין המנוע לגלגלים לא נעשה מייד עם תחילת עזיבת הדוושה, וגם לא בעזיבה מלאה של הדוושה, אלא איפשהו באמצע (משתנה מרכב לרכב ותלוי בכוון של הקלאץ' ובמצבו) ובהורדת הילוך צריך להישאר בנקודה הזאת לרגע. ככל שהחיבור יעשה בהדרגה הרכב פחות יקפוץ. הפעולה הזאת מחייבת תרגול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתרגל כשהמנוע כבוי 50 פעם עד שמרגישים שניתן לבצע עם מנוע עובד. המורה יכול לסייע עם הדוושות בצד שלו.

לא ניתן לתרגל נקודת הצמדה של קלאץ' על מנוע כבוי. באותה מידה הוא יכול לתרגל אותה גם בלי אוטו..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את נקודת החיבור - לא.

אבל לתרגל פרוגרסיביות בלחיצה ובשחרור של הדוושה - כן, וזו הבעיה העיקרית כאן ובכלל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה שלך לא סבלני מספיק והוא אמור להיות מאושר מזה שאתה לא קולט משהו כי זה יותר שיעורים ויותר כסף בשבילו. אני הייתי מחליף מורה.

כשאתה כותב שיש מכה בהורדת הילוך למה אתה מתכוון ?

יש רעש מהגיר ? יש תחושה לא נעימה של האוטו שנבלם ?

מה בדיוק אתה מרגיש/ שומע ?

נקודת החיכוך להורדת ההילוך היא בדיוק באותה נקודה גם להעלאת ההילוך.

יש בלימה כזאת לפחות משנייה, ואני לא יודע איך להפסיק את המצב הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה שיעורים כפולים כי אני רוצה שיהיו לי הרבה שיעורים, הוא מביא לי 2-3 שיעורים כפולים בשבוע ואני רוצה יותר, האם זה מספיק לשבוע או שעדיף עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה יותר מדי, ככל שיעשה יותר שיעורים כך ילמד יותר מהר איך לתפעל את הרכב.

ברגע שאתה מרגיש את הבלימה של המנוע (השנייה הזו שדיברת עליה) תבין שהגעת לנקודת החיכוך של המצמד עם המנוע, באותה שנייה זו עליך לשחרר את המצמד יותר מהר טיפה. קשה להסביר בכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בכך שיש עלות לא זניחה לשיעורי נהיגה, וכן הזמן המוקדש להם, ובשל אופי המוח האנושי שלוקח לו זמן להפנים פעולות חדשות (חלק מהתהליך כנראה מתרחש בשינה), יש גם יש מספר אופטימלי לשיעורים ברצף ושיעורים בשבוע. המספר יכול להשתנות מאדם לאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לי להגיד את זה אבל אולי "אין לך את זה". לא לכולם רמת קואורדינציה מוטורית זהה.

קרובת משפחה "אכלה קש" עם נסיונות ללמוד נהיגה בגיר ידני. היא נלחצה כ"כ מאי הסתגלותה לתפעול הקלאץ' וההילוכים שכלל לימוד הנהיגה עוכב ונפגע קשות. לאחר +60 שעורים ושני טסטים כושלים הקשיבה לעצה ועברה לרכב אוטומטי. תוך 10 שעורים וטסט נוסף הגיעה ישועת הרישון הנכסף.

אני ממליץ לשקול לעבור ללמוד על רכב אוטומטי. יהיה לך הרבה יותר קל ותוכל להתרכז בסיגול מיומנות חיוניות כך שתעבור טסט מהר יותר וגם תחסוך ממונך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה יותר מדי, ככל שיעשה יותר שיעורים כך ילמד יותר מהר איך לתפעל את הרכב.

ברגע שאתה מרגיש את הבלימה של המנוע (השנייה הזו שדיברת עליה) תבין שהגעת לנקודת החיכוך של המצמד עם המנוע, באותה שנייה זו עליך לשחרר את המצמד יותר מהר טיפה. קשה להסביר בכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר עם השיעורים.

אחרי כל שיעור כזה, תעשה סיכום עם עצמך ותסיק מסקנות. תישן על זה ותכין את עצמך לשיעור הבא עם הדברים שלא היית חד בהם.

ככה תחדד ותתרגל לכל העניין הזה.

תהיה עדין עם הקלאץ ואל תמהר לשחרר אותו עד שלא תרגיש שהגעת לנקודת התפיסה שלו.

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אפשרויות כפי שאני רואה את זה :

1. להחליף מורה, יש בינכם קצר בתקשורת או מדובר במורה לא סבלן במיוחד.

2. לעבור לאוטומטי ולוותר על התענוג של נסיעה ברכב ידני , אם תרצה בעתיד (ואם אתה לא חולה הגה , לא רואה סיבה שכן ) תוכל לשדרג את הרישיון.

בהצלחה

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרף לשיעור הבא את אחד ההורים או מבוגר שאתה סומך עליו. גם את המורים יש לבדוק לפעמים.

מקווה מאוד בשבילך שהוא לא נוקט בשיטה של לערער לך את הבטחון כדי שתעשה 60 שיעורים.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לי להגיד את זה אבל אולי "אין לך את זה". לא לכולם רמת קואורדינציה מוטורית זהה.

קרובת משפחה "אכלה קש" עם נסיונות ללמוד נהיגה בגיר ידני. היא נלחצה כ"כ מאי הסתגלותה לתפעול הקלאץ' וההילוכים שכלל

לימוד הנהיגה עוכב ונפגע קשות

.

נעים או לא? עובדתית זה נכון. הבעיה שאותם נהגים מקבלים בסופן של דבר רישיון נהיגה ( הם ישתפשפו על הכביש...מה שלא נכון בכלל) וממשיכים לנהוג באותה צורה. זה מתחיל בתפעול גרוע של הרכב ונגמר (לדאבוני) באופן נהיגה לקוי.

אני אגב מזמן הבנתי שמורי נהיגה לא מלמדים את מה שצריך באמת ללמוד. ואת זה רואים

כל יום בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...