Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסתבך בשיעורי נהיגה

hexxt
שימו לב! השרשור הזה בן 2956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש בלימה כזאת לפחות משנייה, ואני לא יודע איך להפסיק את המצב הזה

הבלימה שאתה מרגיש נגרמת מחיבור הכוח חזרה בין המנוע לגיר, בנקודה הזו קיימת נקודת החיכוך. ברגע שזיהית את הנקודה אתה פשוט צריך לשחרר את הקלאץ' יותר לאט (ולא יותר מהר כמו שרשמו פה כי זו זריקה של הקלאץ' ורק יחמיר את המצב).

אין דבר כזה יותר מדי, ככל שיעשה יותר שיעורים כך ילמד יותר מהר איך לתפעל את הרכב.

ברגע שאתה מרגיש את הבלימה של המנוע (השנייה הזו שדיברת עליה) תבין שהגעת לנקודת החיכוך של המצמד עם המנוע, באותה שנייה זו עליך לשחרר את המצמד יותר מהר טיפה. קשה להסביר בכתב.

בוודאי שיש דבר כזה יותר מדי שיעורים. בתור נהג אתה עולה לרכב ונוהג אוטומטית ולפעמים מגיע לאן שאתה רוצה ולא זוכר אפילו מה היה בדרך.

בתור תלמיד כל שנייה בכביש דורשת המון ריכוז.

אני לא חושב שזו בעיית קואורדינציה ולא הייתי ממהר לוותר על גיר רגיל. נסה עוד מספר שיעורים שלפחות באחד מהם תבקש מהמורה להתמקד בנושא שמציק לך.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה לוקח דוגמת קיצון של שנים של נהיגה.

מדובר פה על התחלת נהיגה, דבר חדש לאדם הממוצע (יש כאלו שהתחילו לא חוקית בגיל צעיר).

כמו כל דבר חדש, צריך המון המון אימונים / תרגולים.

לגבי המצמד:

שחרור איטי של הדוושה יגרום לשריפת המצמד. לכן רשמתי טיפה מהר יותר ולא מהר. לא נרשמה המילה זריקה בשום מקום.

שים לב לעובדות ולהבנת הנקרא.

עריכה אחרונה על ידי נתנאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצדק, משיבים לך שהריכוז הרב הנדרש בתחילת לימוד הנהיגה דורש זמן בין נסיעות כדי שהכל "ישקע" וגם פרקי הנהיגה לא יכולים להיות ארוכים מדי, לפחות לא ברצף.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלימה שאתה מרגיש נגרמת מחיבור הכוח חזרה בין המנוע לגיר, בנקודה הזו קיימת נקודת החיכוך. ברגע שזיהית את הנקודה אתה פשוט צריך לשחרר את הקלאץ' יותר לאט (ולא יותר מהר כמו שרשמו פה כי זו זריקה של הקלאץ' ורק יחמיר את המצב).

ברשותך אוסיף- במקביל יש להוסיף גז, בעדינות כמובן לכיוון 1500+ סל"ד.

פות"ש, אתה בכלל מוסיף גז בתהליך? [שואל כדי להבין איפה חוסר הזרימה]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנאל, הויכוח מיותר מכיוון שזה מאוד אישי ואם יכולת הריכוז של פותח השרשור מסתיימת אחרי 40 דקות הרי שהשיעור השני כולו מהווה בזבוז כסף. אם הוא מסוגל להתרכז 4 שעות רצוף שייקח שיעורים בהתאם.

צודק רשמת טיפה יותר מהר. היית צריך לרשום טיפה יותר לאט. שריפת המצמד (קלאץ') זו בעיה של מורה הנהיגה ולא של התלמיד שכל מה שהוא רוצה זה לעבור טסט.

פותח השרשור - תרגלו איתך גלישה מהמקום ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל העצות על איך לנהוג נכון באמצעות האינטרנט מיותרות. כאשר אנחנו מדברים על תלמיד נהיגה, בוודאי.

השאלה העיקרית היא התאמת המורה לתלמיד.

ואגב, יש שרשור יעודי בדביק.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני מאט בשביל להוריד הילוך אני לא לוחץ על גז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הדרך שלך בחיים? לוותר?

אם כן, לפחות אל תציע את זה לאנשים אחרים.

לפות"ח השרשור, אל תוותר, אם לא הולך עם המורה הזה, ילך עם מורה אחר.

בכל מקרה אל תעבור ללמוד על אוטומט, העניין עם הקלאטץ יקלט בסופו של דבר וכשהוא יקלט זה ילך לך בקלות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשמורידים הילוכים צריך ללחוץ על גז בהעברת הילוך? כי הוא לא אמר לי משהו כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוריד הילוכים תוך כדי האטה אז אני אישית לא טורח.

בסוף ההאטה, כשאתה משלב הילוך מסוים, עדיף קודם להשלים את ההאטה מוקדם, ותוך כדי הורדת ההילוך לעבור לדוושת הדלק כדי שההעברה תהיה חלקה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהורדת הילוך לצורך האטה נדרש "לשבת" על נקודת החיכוך לשניה בערך, ואז השילוב יהיה חלק יותר.

בהורדת הילוך לצורך האצה נדרש לתת מעט גז לפני נקודת החיכוך.

בלי כל קשר נהיגה ובמיוחד על ידני בצורה חלקה צריך להתאמן, וגם בשביל זה אתה משלם למורה.

גם שאני למדתי נהיגה (2003) המורה התעצבן עליי באחד מהשיעורים, עצרתי בצד והצעתי לו לפתור את זה מחוץ לרכב, מיותר לציין שנשארנו באוטו והשיעורים אחרי זה היו יותר נעימים.:lol:

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם באמת חושבים שכל ההמלצות כאן יעזרו לבחור לנהוג טוב יותר?

מה שהוא צריך זה רק התנסות/מיומנות שוב ושוב.

מעבר לזה מישהו באמת מפקפק בזה שיש נהגים שקואורדינציה שלהם בנהיגה לקויה?

גם אחרי 20 שנות נהיגה. תנסו להעביר נהגים (מנוסים למדי) לנהיגה על גיר ידני -וספרו לי מה דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...