Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרנקוס נבצר: שרשור טופ גיר מתגלגל החל מעונה 21

ezuf
שימו לב! השרשור הזה בן 2780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ובכן את הפרט הזה לא ידעתי!

אז איך מדינת ישראל רואה את קייטרהאם? הרי ברישיון הרכב רשום שזה, אהה רכב.

א. אין לקייטרהאם רישיון רכב בארץ אז לא רשום שזה רכב.

ב. זה כמו באגי - הרכב הוא חיפושית וכל השאר זה קיט, ואם זה קיט זה לא נכנס לארץ יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נדמה לי שקייטרהם לא חייבת לבוא כקיט אלא מורכבת מהמפעל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין לקייטרהאם רישיון רכב בארץ אז לא רשום שזה רכב.

ב. זה כמו באגי - הרכב הוא חיפושית וכל השאר זה קיט, ואם זה קיט זה לא נכנס לארץ יותר.

א) אז זה שלרכב מסוים אין רישיון רכב בארץ זה אומר שלא ניתן להכניס אותם? הרי יש רכבים/יצרנים שלא היו בארץ הקודש וכן הגיעו בתור רכבי אספנות. מניח שזה אולי יותר מסובך אבל אפשרי. צריך לשאול בפורום אספנות.

ב) אבל אם באירופה זה נחשב כרכב, מכונית, בארץ לא ייחשב גם כרכב? או שבגלל שזה מדינת ישראל אז היא פשוט תמציא משהו וזה יקרה באגי?

* אני מקווה שאני לא משגע אותך, אני פשוט שואל ברצינות כדי לדעת.*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) אז זה שלרכב מסוים אין רישיון רכב בארץ זה אומר שלא ניתן להכניס אותם? הרי יש רכבים/יצרנים שלא היו בארץ הקודש וכן הגיעו בתור רכבי אספנות. מניח שזה אולי יותר מסובך אבל אפשרי. צריך לשאול בפורום אספנות.

ב) אבל אם באירופה זה נחשב כרכב, מכונית, בארץ לא ייחשב גם כרכב? או שבגלל שזה מדינת ישראל אז היא פשוט תמציא משהו וזה יקרה באגי?

* אני מקווה שאני לא משגע אותך, אני פשוט שואל ברצינות כדי לדעת.*

קייטרהאם כיום היא יצרנית רכב מוכרת באירופה. הם התחילו משימוש בבודי של לוטוס סופר 7 והלבשת קיט עליו.

מאחר ויש מצב שאתה לא מכיר את המונח באגי אני אסביר (אם אני טועה - סליחה) - באגי הוא שילוב של שלדה ומנוע מיצרן רכב מוכר (בארץ לרוב היו מבוססים על חיפושיות) עם מה שמדינתו היקרה אוהבת להתייחס אליו בתור "שינוי מבנה" - קיטים חיצוניים לבודי ושינויים מבניים אמיתיים כאלו ואחרים. הייתה תקופה שניתן היה לקבל רישוי לרכב באגי אבל לקראת סוף שנות ה-90 נדמה לי הפסיקו עם זה ולא ניתן יותר ליצור רכבי באגי בארץ.

ככה מדינת ישראל מחשיבה את הרכבים של קייטרהאם - רכבי קיט \ באגי - ולכן היא לא נותנת להם רישוי.

אגב - אני מסבירה למיטב הבנתי וזכרוני ואם אני טועה במשהו אתם מוזמנים לתקן אותי

עריכה אחרונה על ידי Eowyn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הפירוט!

כלומר, לפי מה שאת אומרת, גם באגי אספנות לא ניתן לייבא למעשה ארצה. חבל!

שאלה נוספת- אם במדינה אחרת, ארץ המקור או שלא, הרכב מוגדר כמכונית ולא רכבי קיט/ באגי, אז עדיין במדינת ישראל הוא מוגדר כרכב קיט?

אני יודע שישנם יצרנים שמייצרים גוף על גבי מכוניות קיימות (יחסית מעט כיום. בעבר היו הרבה) והן מוגדרות כרכבי קיט גם בעולם הרחב. אבל כאן זה לא המקרה. בחו"ל קייטרהאם נחשבת יצרן מכוניות (קטן אומנם אבל עדיין יצרן), אזי אני לא רואה סבה שלא ניתן יהיה לייבא אותה. לפחות לא את אלו של הדורות שמאז הם נחשבים כיצרנים ולא כרכבי קיט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה ומתוודה שהיתה לי צמרמורת כשצפיתי בכתבה של JC על הדיסקו וולנטה...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תיקונים לדיון קייטרהאם/לוטוס:

גם את הלוטוס 7 היה ניתן לרכוש "מוכנה" או כקיט להרכבה עצמית. זה לא הופך אותה לקיט-קאר וזה לא מנע מכמה יחידות להגיע לארץ.

קיט-קאר זה שעטנז של מכונית (בד"כ חיפושית, פונטיאק פיירו) שמלבישים עליה מרכב פיבר חדש.

"קייטרהאם-קארס" הייתה בתחילת דרכה דילר של לוטוס. כשלוטוס החליטו להפסיק עם ייצור ה-7, קייטרהאם קנו את הזכויות ולהמשיך בייצור בעצמם.

בדיוק כמו עם לוטוס לפניהם, גם קייטרהאם הציעו ומציעים את ה-7 כמכונית מורכבת ומוכנה או כאוסף חלקים מלא להרכבה עצמית.

קייטרהאם מייצרים את ה-7 (S3) עוד משנת 74, כך שלא צריך לחכות לקייטרהאם אספנות, הן קיימות מזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכה כבר שיעשו את זמני הקפה בין הפורשה לבין המקלארן!

הפרק בשבוע הבא הולך להיות אחד הגדולים לפי מה שזה נשמע!

חכה לקיץ (יולי)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעמום עם האופניים האלה, אבל הפורשה בסוף פיצתה על הכול, וגם ספיישל 2 פרקים שבוע הבא כיף.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...