Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידוח בנירוסטה - קשה מאוד .

erga25
שימו לב! השרשור הזה בן 3824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכבר אמרו לך- השתמש אך ורק במקדחי קובלט והשתדל לא לחמם אותם יותר מדי ע"י התזת שמן ומהירות איטית.

אם תמצא שמן קירור יעודי יהיה לך הרבה יותר קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה פשוט עובד לא נכון.

אתה צריך מהירות סיבוב נמוכה ולחץ גדול על המקדח. לפני יומיים קדחתי ככה 4 חורים עוברים בפלטה 316 בעובי 6 מילימטר בקוטר 7.

אני השתמשתי במקדח היי ספיד פשוט (לבן) של ETM. עם מקדח קובלט טוב של נאצ'י למשל זה היה הולך יותר טוב.

עבוד עם רגש על הדק המקדחה ועם הפסקות. כמובן מה שאמרו לך על נודל קירור יעזור מאוד (אני ממליץ על סולר במקום wd40).

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נירוסטה בהחלט עושה צרות בקידוח ( אומר את זה כמתכנן מקדחים, בין היתר גם עבור נירוסטה :-D ).

בנירוסטה יש בעיה מאוד גדולה של התנגדות לשיבוב וחום .

ממליץ לעבוד עם שימון וקירור במהירות סיבוב מאוד נמוכה וכח בינוני על המקדחה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב ושבת שלום , הצלחתי לקדוח עוד מספר חורים בנירוסטה - חומר ארור , חזק בטירוף .

אני מבריג לחורים שאני קודח , ברגי איסוכורית - הקדח הסופי שאני צריך מתבצע בעזרת מקדח 5 מ"מ .

מרק : מה זה קדח "מירכוז" - האם לשם כך צריך מקדח מיוחד .

קיררתי את המקדח עם סולר היום , עזר לשמור על המקדחים .

יש לי בערך 10 מקדחי קובלט שזקוקים להשחזה .

אין לי את הציוד להשחיז אותם וגם לא את הידע .

היכן אני יוכל להשחיז אותם באיזור הוד השרון או מרכז הארץ ? .

למרות שמרק אמר שסגרו את חברת ,ETM - המקדחים שלהם נמכרים במלא חנויות .

אגב , החנות באיזור תעשייה של חולון : ג' את ז' - התאחדו עם "טכנו בורג" , טכנו בורג יושבים באיזור תעשייה של חולון .

מכיוון שטכנו בורג היו סגורים היום , קניתי את המקדחים ברמת גן : "הכל לתעשייה " , גם שם ניסו למכור לי מקדחי קובלט של חברת ETM . ביקשתי Titex ,לא היה להם . קניתי מקדחי קובלט של חברת GRUNIG , חברה גרמנית - נראה לי שאני קצת טועה עם השם של החברה אך הוא בטוח מתחיל באות G .

לשם ידע עצמי , הבנתי כמובן שיש הרבה סוגי נירוסטה .

האם צריך להתאים את המקדח לסוג הנירוסטה ? . באם כן , למה לא לקנות מקדח קובלט לנירוסטה הכי קשה שיש וכך הקידוח יהיה קל יותר .

Sound Stream -Trantula 800.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למקדח בקוטר 5 מ"מ ואורך , אני מניח , של 25 מ"מ אין צורך בקדח מרכוז.

ישנם בשוק מקדחי מתק"ש שיעשו את העבודה מצויין אך מחירם גבוהה.

מקדחי guhring מצויינים, יעשו את העבודה.

אין מקדחים לנירוסטות שונות, בד"כ מסווגים את המקדחים לפלדות,יציקות,נירוסטה וחומרים אקזוטיים. דווקא הנירוסטה אינה קשה, היא די רכה ומשיכה ולכן העיבוד שבבי של נירוסטה די בעייתי עקב מקדמי שיבוב גבוהים וחום גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שמרק אמר שסגרו את חברת ,ETM - המקדחים שלהם נמכרים במלא חנויות .

מכיוון שטכנו בורג היו סגורים היום , קניתי את המקדחים ברמת גן : "הכל לתעשייה " , גם שם ניסו למכור לי מקדחי קובלט של חברת ETM . ביקשתי Titex ,לא היה להם . קניתי מקדחי קובלט של חברת GRUNIG , חברה גרמנית - נראה לי שאני קצת טועה עם השם של החברה אך הוא בטוח מתחיל באות G .

מקדחים תוצרת Guhring נחשבים מקדחים מעולים.

חברת ETM נסגרה לפני יותר מ-15 שנים כאשר קו הייצור של כלי תפיסה למכונות CNC וכרסומות קונבנציונליות נמכר לחברת יישקר.

קו הייצור של המקדחים המשיך לעבוד עוד שנתיים לאחר המכירה.

מה שנותר מחברת ETM זה רק השם ETM כאשר לבעל החברה מוטי רונן (או אישתו) יש זכויות עליו.

אין ייצור בארץ של מקדחי ETM. חברת אטמוס כנראה מייבאת מקדחים תוצרת סין העממית או יצרן אחר ואורזת אותם באריזה צהובה עם לוגו ETM.

מרק - אחד שעבר כמתכנן מכני בחברת ETM עד יום הסגירה (כיביתי את האורות)

אל תאמין לקשקושים של הספקים בחנויות כי הם בעצמם לא יודעים מאיפה המקדחים מגיעים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיררתי את המקדח עם סולר היום , עזר לשמור על המקדחים . - עדיף שמן מינרלי (גם שמן מנוע יעשה את העבודה).

יש לי בערך 10 מקדחי קובלט שזקוקים להשחזה . - מקדחים במידות קטנות לא משתלם להשחיז בגלל מחיר עלות ההשחזה.

האם צריך להתאים את המקדח לסוג הנירוסטה ? . באם כן , למה לא לקנות מקדח קובלט לנירוסטה הכי קשה שיש וכך הקידוח יהיה קל יותר .

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למקדח בקוטר 5 מ"מ ואורך , אני מניח , של 25 מ"מ אין צורך בקדח מרכוז.

ישנם בשוק מקדחי מתק"ש שיעשו את העבודה מצויין אך מחירם גבוהה. - מקדחי מתק"ש מלא (Solid Carbide) במידות קטנות לא מתאימים לקידוח ידני ועלולים להשבר בקלות.

מקדחי guhring מצויינים, יעשו את העבודה.

אין מקדחים לנירוסטות שונות, בד"כ מסווגים את המקדחים לפלדות,יציקות,נירוסטה וחומרים אקזוטיים. דווקא הנירוסטה אינה קשה, היא די רכה ומשיכה ולכן העיבוד שבבי של נירוסטה די בעייתי עקב מקדמי שיבוב גבוהים וחום גבוהה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למרק וליבגני .

יבגני מה העלות לערך של מקדח "מתק"ש " שהיה קל מאוד לקידוח בנירוסטה , מקדח בקוטר 3 מ"מ , מקדח נוסף בקוטר 5 מ"מ ? .

אני פשוט שואל את עצמי , בעל מקצוע שקודח בנירוסטה ביום יום , היה עני אם היה קודח בנירוסטה במהירות האיטית שזה לוקח לי .

איך בעלי מקצוע קודחים בנירוסטה בצורה מהירה ? .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי קודם לכן מקדחי מתק"ש מלא לא מתאימים לקידוח ידני בגלל סיכוי גדול שתשבור את המקדח.

מקדחי מתק"ש מלא הם אומנם בעלי קשיות גבוהה מאוד ועמידים טוב יותר בפני שחיקה וטמפ' גבוהות אבל שבירים.

אתה יכול לנסות לקנות מקדח בודד בקוטר של 3 ולנסות.

בפעם האחרונה שרכשתי מקדחי מתק"ש בקוטר של 3 מילימטר אצל ג' את ז' העלות הייתה כ-50-80 שקלים למקדח בודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לא פעם לקדוח עם מקדח מתק"ש במקדחה ידנית. עושים את זה בזהירות .

מקדחי מתק"ש די יקרים. אם תהיה באזור הצפון אוכל לבדוק אם יש אצלי מקדח בקוטר 5. אני מניח ש 5.1 או 5.2 גם יתאים,לא ?

לדעתי אין צורך לעשות קדח 3 ואז 5 מ"מ, אני חושב שהמקדחה שלך תסחוב קידוח של 5 מ"מ ישר.

בעלי מקצוע שמשבבים נירוסטה עושים זאת יחסית לאט כי אין דרך אחרת. לדוג' פלדות רגילות כמו 4340 מחוסם ניתן לקדוח בקדמאות של 0.5 מ"מ/שן ומהירות 120-150 מטר/דקה לעומת נירוסטה שקודחים 0.16 מ"מ/שן ומהירות 40-60 מטר/דקה. הבדל משמעותי בקצב הסרת חומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את התשובה לגבי מקדחי מתק״ש , אני ירד מהרעיון של מקדחים אלה . האם כשאני קודח עם מקדח 3 ולאחר מכן מחליף למקדח 4 ולבסוף ל-5 זה מיותר ?. האם המקדחה תוכל לקדוח ישר עם מקדח 5 ?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קודח עם מקדחי מתק"ש בעזרת סטנד קידוח. מרכוז לא מדוייק של המקדח או הפעלת כוח קל בניצב לציר המקדח שוברת את המקדח במהירות

גם מקדח בקוטר 5 מילימטר ממתק"ש מלא עלול להשבר במהירות כתוצאה מעבודה לא זהירה ויחס עלות תועלת במקרה הזה לרעת מקדחי מתק"ש.

אין דין של חובב לבין מישהו שהולך לקדוח מאות או עשרות קדחים בעזרת מקדח מתק"ש מלא בנירוסטה ואין לו זמן 'להנדס' את הקידוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, סולר יותר טוב לקידוח נירוסטה משמן (לא מדבר על שמני קידוח יעודיים אלא על שמן הידראולי/מנוע וכו').

כמו שאמרו, שכח מ קדח מתק"ש הוא ממש לא מיועד לעבודה ידנית.

מהניסיון שלי (אלפי חורים בחודש בנירוסטה בקטרים החל מ 5.2 ועד ל 18) מקדחי קובלט נותנים את התוצאות הטובות ביותר מבחינת יחס עלות תועלת. ביציקות עברתי למקדחי מתקש מולחם שנותנים אוך חיים גבוה אוד במחיר זול מאוד (מקדח 18.5 חי כ 5000 חורים עוברים בעומק 23 מילימטר לפני צורך בהשחזה.

לגבי השחזה, אם יש לך מישהו עם משחזת שולחנית וקצת ניסיון הוא ישחיז לך אותם בכמה דקות. יש מכשירים קטנים להשחזת מקדחים ( כ 1800 שקל למכונה עד 13 מילימטר) ואם יש כמות של מקדחים זה שווה את ההשקעה.

מקדחי טיטקס יש רק בורגוס אבל אם קונים מקדח יעודי לנירוסטה אז היפאניים של נאצ'י (היבואנן זה מ.א. וינשטוק) הם הכי טובים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...