Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צרכני מריחואנה (רק האמיצים מביניכם)- התפקדו

שבלול
שימו לב! השרשור הזה בן 3297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל זה לא מקובל נורמטיבית (ברב חוגי החברה).

אם זה היה נכון, אז לא היו קיימים מועדוני AA ברחבי העולם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 266
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חשבתי שהייתי די ברור, ומסתבר שכולם הבינו. כנראה משהו באינטרפרטציה שלך היה לא נכון.

גילוי נאות: עד היום לא עבדתי בעבודה אחרת למעט עבודות כאלו ובזכותם ורק בזכותם הצלחתי (מבחינה כלכלית) להגיע להשכלה גבוהה.

לא סתם השכלה גבוהה, מורה.

לא סתם מורה, מורה לספרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נעשה קצת סדר.

אסוציאטיבית, מה עולה לך כראש כשמזכירים סמים/אלכוהול ? מצב פיזי ירוד, גמילה, מצב נפשי מעורער, הומלסים, ג'אנקים, סכנה לציבור ונגזרותיה וכו'..

עכשיו אתה צריך להבין שקנאביס לא כזה. אני לא אשקר, יש לקנאביס תופעות שליליות והן:

1. עצלנות

2. עלייה במשקל

3. השיניים נהפכות לצהובות

4. "סם מעבר" לסמים יותר קשים

לגבי סעיפים 1 ו-2 כבר הבעתי את דעתי - במידה ואתה שם לעצמך גבולות תמנע מעצמך את זה. לגבי סעיף 3, טיפולים נכונים יכולים להקדים תרופה למכה - יש פה מספיק רופאי שיניים שיכולים לאשר אותי.

לגבי 4 - זאת שאלה של אופי. למה זה ? כי אתה בפעמים הראשונות באופוריה כ"כ גדולה ועם הזמן כאשר אתה מעשן באופן קבוע כבר אין את ה"HIGH" המטריף הזה של ההתחלה וזה נהיה עניין של מה בכך. גם פה יש מה לעשות, לעשן בין אם זה לעשן נקי או לשנות צורת צריכה של קנאביס (באנג/ג'וינט/מאדה/מזון) אבל יש אנשים שרוצים את זה יותר חזק וזהו בעצם שורש הבעיה.

אני לא מתייחס לאנשים שרוצים מהתחלה להתנסות בסמי הזיות כל אחד וסיבותיו שלו.

בוא נגיד וסעיפים 1-3 (רק הם נוגעים ישירות לצרכן קנאביס בלבד) קורים, הדבר הכי גרוע שיכול לקרות הוא שהאדם יעבוד בעבודה שהוא יוכל לצרוך קנאביס תוך כדי עבודה, יהיה הבורג הכי קטן במערכת, לא יצטרך להתנהל מול אנשים רבים. דהיינו, עבודת מינימום.

יכולה לעלות פה שאלה מה יקרה אם צרכן קנאביס יגיע לנקודה בה הוא צריך לגנוב בשביל לצרוך את הצמח הבעיה היא במדינה שלא נותנת לנו לגדל את העציץ שלנו בבית או מוכרת לנו את זה במחיר שפוי.

בסופו של דבר אפשר לתפקד עם זה בצורה לגיטימית לחלוטין. צורכי קנאביס לא יתדפקו על דלתותיה של ביטוח לאומי/המדינה בבקשה לגמילה או תקציבים מיותרים.

דרך אגב, מי שרשם שזו תהיה הפגנה של סטודנטים סטלנים אני מאוד מתבייש שאתה רושם ככה על דור העתיד שלנו - במיוחד שככל הנראה אחד מחבריי וחברותיי שיהיו שם (כולל אני) יהיה המורה של הבן שלך.

נכנסתי להודעה הזו, קראתי עד הסוף וכבר השכלתי, בעקבותיה נכנסתי גם להודעה הפותחת של השרשור. ראיתי שהפנייה היא לסטודנטים, בכירים, מנכלים , עורכי דין ועוד. השרשור זכה כאן לחשיפה ראויה וכעת אני מצפה שהמסר יעבור הלאה ללשכת עורכי הדין, בהנהלות הבנקים ובועידת ישראל לעסקים. הגיע הזמן לקדם דברים ולהעביר את הלפיד הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לדעתו של משה פייגלין בעניין הצעת החוק של שרת הבריאות

הוא גם שלח לשרים מכתב שמסביר למה הוא מתנגד להצעה הנוכחית.

בתמצית: ההצעה היא שישאר המצב הקיים שרופא אינו יכול לאשר, ובנוסף תינתן שליטה על כל הנושא לחברה פרטית אחת ללא מכרז.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכוהול, בניגוד לקנאביס, לא צורכים רק על מנת להשתכר.

אלכוהול צורכים גם בשביל הטעם, וגם כשצורכים אותו כסם (כלומר, במטרה להתמסטל), יש בחברה חינוך עמוק לאיך ראוי ונורמטיבי לצרוך אלכוהול. זה לא שאין מקרים של צריכה לא אחראית (abuse), אבל זה לא מקובל נורמטיבית (ברב חוגי החברה).

כמה אחוזים מהאנשים ששותים אלכוהול שותים את זה בישביל הטעם ולא בישביל להתמסטל? על תתן לי תשובה פשוט כנס לגוגל ותכתוב "How many people die each year from alcohol".

אני לא מבין איך אנשים שותים אלכוהול, זה מגעיל, זה מסריח, זה לא טעים, זה פאקינג כוהל!! זה נוזל שנועד לחטות דברים ואנשים פאקינג שותים את זה!

זה שזה "לא מקובל" נורמטיבית לא אומר כלום, עדיין אנשים משתכרים תחת ונוהגים והולכים מכות וצורחים בקולי קולות וכו', בקיצור מתנהגים כמו אידיוטים, אני סולד משיכורים ואם אני מגיע למקום שיש שם שיכורים על יתר המידה אני ישר הולך משם, לא משנה לי אם זה חברים או לא, אלכוהול משנה אנשים לרעה.

ועוד משהו, לא כול מי שמעשן קנאביס עושה את זה בישביל להיות מסטול, יש עוד המון סיבות לעשן קנאביס, בין אם זה בנסיבות רפואיות או בנסיבות רוחניות ובישביל מה שותים וודקה?

HU: DEH-P690UB|Rear:JBL CS3196 (6X9)|SubWoofer:JBL GTO1204D|Mono:RockFord P3001|Front:Morel Hybrid Ovation 6

Front AMP:Rockford Punch 500a2|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן לקדם דברים ולהעביר את הלפיד הלאה.

אתה לא חושב שהגיע הזמן דווקא לעצור את הלפיד? זה לא שהוא עשה משהו לטובת מישהו, אי פעם.

אפילו שהוא עישן\לא עישן ג'וינט פעם אחת\בכלל לא, זה לא עזר לנושא.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IceCold - מילא זה שאתה מתפרץ לדלת פתוחה (אתה כנראה לא מבין מה פאלו רשם ולמה), אבל אתה גם שוגה. לא חסר אנשים שלא שותים אלכוהול בשביל להתמסטל. יש אנשים ששותים לפעמים בשביל להשתכר, ולפעמים לא. זה שאתה קובע שאלכוהול לא טעים לא הופך את זה לעובדה. אלכוהול, כמו קפה אגב, ואני מניח שכמו מריחואנה (וטבק, אם כבר) הם טעמים נרכשים.

וודקה שותים כדי להשתכר, אך גם באירועים בחברות בהן זה מקובל (העדה שלי, למשל). וויסקי לאו דווקא שותים כדי להשתכר, כך גם קוניאק ואפילו בירה. אל תזרוק הצהרות, הן לא חכמות יותר מההצהרה שכל מי שמעשן ג'וינט סופו להזריק הרואין.

אל תעשה מקנאביס מה שהוא לא, ולא תיראה טיפש. קנאביס הוא צמח עם המון סגולות, במיוחד בתחום הרפואי, ובגדול לא מזיק יותר מרוב הסמים החוקיים (ניקוטין, אלכוהול). הוא לא הפתרון לכל בעיות העולם והגישה של בוא נעמיד אותו למול אלכוהול או כל דבר אחר שמקובל חברתית היא בין הדרים שמונעים את הלגליזציה.

הלגליזציה היא כורח המציאות, כי אין באמת נזקים מגראס, בוודאי לא כאלה שחריגים, וגם כי זו גזירה שהציבור לא יכול, וגם לא מעוניין לעמוד בה. הצהרות כמו שלך והעובדה, שמי שמוביל את המהלכים ללגליזציה הם סטלנים ולא ציבור שנתפס כנורמטיבי הם אלה שמונעים אותה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חושב שהגיע הזמן דווקא לעצור את הלפיד? זה לא שהוא עשה משהו לטובת מישהו, אי פעם.

אפילו שהוא עישן\לא עישן ג'וינט פעם אחת\בכלל לא, זה לא עזר לנושא.

ידעתי שמישהו יעלה על כפל המשמעות, לא מתפלא שזה אתה.

אני חושב שצריך להעביר אותו הלאה.

גם את הלפיד של השרשור הזה הגיע הזמן להעביר הלאה מקארספורום. פותח השרשור ציין שהוא פונה לסטודנטים, עורכי דין בכירים ומנכלים.

מיצינו, עכשיו תעבירו לטיפול המנכלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אחוזים מהאנשים ששותים אלכוהול שותים את זה בישביל הטעם ולא בישביל להתמסטל?

הרב המכריע.

כל שותי היין ורב שותי הבירה.

ועוד משהו, לא כול מי שמעשן קנאביס עושה את זה בישביל להיות מסטול, יש עוד המון סיבות לעשן קנאביס, בין אם זה בנסיבות רפואיות או בנסיבות רוחניות ובישביל מה שותים וודקה?

סיבות רפואיות זה מיעוט בטל, שצריך משכך כאבים.

השאר עושים זאת כדי להתמסטל (שזה נסיבות רוחניות...?:lol:)

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אל תכליל את כל שותי היין, פעם שתיתי בצבא בקבוק של יין פטישים כדי להתמסטל בשבת :lol:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שהייתי אחראי אבטחה בבסיס, והייתי צריך להחריש ששני צעירים דנדשי"ם השתכרו בערב פסח מיין פטישים ולא תפקדו כל החג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אחוזים מהאנשים ששותים אלכוהול שותים את זה בישביל הטעם ולא בישביל להתמסטל? על תתן לי תשובה פשוט כנס לגוגל ותכתוב "How many people die each year from alcohol".

אני לא מבין איך אנשים שותים אלכוהול, זה מגעיל, זה מסריח, זה לא טעים, זה פאקינג כוהל!! זה נוזל שנועד לחטות דברים ואנשים פאקינג שותים את זה!

זה שזה "לא מקובל" נורמטיבית לא אומר כלום, עדיין אנשים משתכרים תחת ונוהגים והולכים מכות וצורחים בקולי קולות וכו', בקיצור מתנהגים כמו אידיוטים, אני סולד משיכורים ואם אני מגיע למקום שיש שם שיכורים על יתר המידה אני ישר הולך משם, לא משנה לי אם זה חברים או לא, אלכוהול משנה אנשים לרעה.

אני לא אתן לך תשובה פשוטה, אלא מלומדת. ב-50 שנים האחרונות פרסמו לא מעט מחקרים בנושא האלכוהול, והמסקנה הרווחת מהם היא שרוב האנשים ששותים, שותים כחלק מתקשורת חברתית מקובלת, ולא "בישביל להתמסטל". וכן, זה אולי נשמע טריוויאלי וברור מאילו, אבל הרמת כוסית בכל תרבות בעולם בערך זו דרך מקובלת וסטנדרטית לאשרר קשרים חברתיים, לתחום זמן פנאי ועוד. לא רק דרך להתמסטל.

אם זה באמת מעניין אותך, אתה מוזמן לחפש ספר בשם Constructive Drinking של חוקרת בשם Mary Douglas, היה גם איזה חוקר בשם Mandelbaum (לא זוכר את שמו הפרטי) שכתב על זה, והם לא לבד, כמובן.

אלכוהול גם לא "נועד לחטות דברים". בירה ויין, לצרוך העניין, ידעו להכין גם לפני 4000 שנה, ובמשך מאות ואלפי שנים זה היה מרכיב סטנדטרי ביותר בארוחה ממוצעת של כל אדם, מעבר לזה שגם שתו כדי להשתכר, כמו שעושים גם היום.

דווקא ההפך. זה שזה "מקובל" אומר שצריך לנסות לפחות לבחון את זה מפרפסקטיבה של התנהגות חברתית נורמלית, ולא איזו חריגה שיש לחפש איך להעניש. כנ"ל גם לגבי כל סוג סם אחר, ולא משנה אם זה הרואין או גראס. מי שרוצה להזיק לעצמו - יעשה את זה גם ככה בכל דרך שהיא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירה באופן מתון וצריכת קנאביס באופן מתון לא גורמת שום נזק לטווח ארוך.

תעשו הכל במידה, והעיקר תהנו.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם צריכת קוקאין באופן מתון, צריכת אמפיטמנים באופן מתון, צריכת LSD באופן מתון, צריכת גבינה צהובה באופן מתון...

כמעט כל דבר במידה איננו מזיק (לא כולל צריכת 9מ"מ ישירות מקנה אקדח, לדוגמא).

הנקודה היא שיש אנשים שמתמכרים, כי מבנה האישיות ו/או אופן הפעילות של המוח ו/או נסיבות חייהם, מובילים אותם בייתר קלות להתמכר. הם האנשים שלא מצליחים להשתמש באופן מתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Falou - אתה צודק אבל אני לא מבינה את הקשר לנושא המדובר (לגליזציה \ דה-קרימיניליזציה). גם צריכה של בשר באופן לא מתון או שוקולד, או לחם או חמאה יכולות להיות בעלות תוצאות הרסניות לגוף.

מה שאני מבינה ממה שאתה כותב זה שאם יש אוכלוסיה שנוטה להתמכרויות אז השאר צריכים לסבול בגללם (תקן אותי אם אני טועה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...