Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

אצל כל נושא משרה ציבורי צריך לחפש בנרות וכל נושא משרה ציבורי צריך לדעת את זה ולהיזהר שבעתיים כשהוא מקבל "מתנות" מ"חברים".

על אחת כמה וכמה ראשי הממשלה.

לא ברור לי למה בנאדם שיודע את זה וכסף לא חסר לו ולא יחסר לו, צריך להתלכלך בפרשיות מלוכלכות שכאלה.

יכול להיות שדפוס הפעילות הזה הוא מבחירה, כי ביבי אדם חכם ואינטילגנט והוא יודע שככל שרודפים אותו יותר משמאל (או לפחות ככה הוא מציג את זה), כך מתחזק מעמדו מצד ימין. מצד שני, יכול להיות שהבנאדם פשוט זחוח ויהיר, והסביבה הקרובה ואישתו הפסיכית מחזקים את זה, וזה סביר בעיניו וראוי לקבל החל ממתנות ועד מימון משפטי מ"חברים".

אין לי ספק שהמאמצים לחלץ את ביבי מהמשפט ממשיכים והפעם עם יותר רוח גבית. בימים הקרובים יתחילו דיבורים על דחיית המשפט "רק עד שתוקם ממשלה", ואחריה עוד המצאות שונות ומשונות.

אני אף פעם לא אשכח מקרה שקרה כשהייתי ילד.

אבא שלי היה מנהל בקרן חינוכית כלשהי, והוא ניהל מחנות קיץ מדעיים בנגב לתלמידי בית ספר.

לקחתי חלק באחד מהמחנות האלה, מאוד נחמד. אחת האטרקציות הייתה הרכבה של טיל ושיגור שלו. הביאו לכל ילד קיט של טיל עם מנוע רקטי קטן ושיגרנו אותו. היה מגניב.

בכל מקרה לא על זה אני בא לכתוב. לאחר שהסתיימו המחנות אני זוכר שקמתי בחופש הגדול ובבית היו שני ארגזים ענקיים של מטוסים על שלט. שני מטוסים מאוד רציניים. ממש שמחתי, ובאתי לפתוח את האריזות. אבא שלי עצר אותי "אל תיגע בזה אני צריך להחזיר את זה". לא הבנתי על מה הוא מדבר. הוא הסביר לי שהספק של הטילים למחנות הקיץ שלח לו את המטוסים במתנה, בלי שביקש וללא תמורה, ולכן הוא חייב להחזיר לו את זה כי אסור לו לקבל את זה.

אז אבא שלי היה יותר צדיק מהאפיפיור, ואני מצפה מראש ממשלה ש"קיבל" מתנות קצת יותר שוות להיות לפחות צדיק כמו אותו מנהל בקרן חינוכית שלא מעניין אף אחד.

רמת המוסר של ראש הממשלה הזה היא בתחתונים, זה שהמוני בבונים בוחרים בו לא גורם למוסר שלו ושלהם לעלות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4911

• SlowRide

4779

• פינדר

3808

• m3x7r3m3

2926

בוא שניה רגע, במחילה, לא יודע מי זה "אתם" ואת מי זה אמור לכלול.

אני לא חושב שהשמאל תמיד צודק. ממש לא. לצערי מה שנקרא פה היום שמאל (עבודה וצפונה) הוא אוסף של מטורללים ו/או אופורטיוניסטים. אני גם די בטוח שכחול-לבן לא קיבלו את האמת ארוזה יפה בקופסה.

מה שמטריד אותי הוא הרבה פחות הדיון (המאוד תאורטי) ימין-שמאל. זה דיון מעניין שאפשר לשפוך עלי הררי מגה-בייטים. גם הדיון יש/אין אלוהים והאם מעניין אותו מה אכלתי, מתי הדלקתי אור ואיפה עובר קו התאריך הבינלאומי מעניין בפני עצמו, וחסר תוחלת בערך באותה מידה. זה בכלל לא העניין.

העניין הוא, וכאן מגיע לידי ביטוי נושא ה"חוסר כבוד בסיסי לחוק", שמי שמוביל נכון להיום את המפלגה הגדולה בישראל שקיבלה כמעט שליש מקולות הבוחרים הוא אדם שנאשם ב-3 כתבי אישום שונים. בכל מצב דומה אדם כזה היה אומר יפה שלום ומפנה את מקומו (וכבר היו מספיק מקרים כאלו). רק שכרגע, האדם הזה יהיה כנראה ראש הממשלה הבא, ובדרך לשם הוא יבעט כמה שצריך במערכת אכיפת החוק ובכל מי שיעמוד בדרכו.

וזה מאוד מטריד, כי שלטון החוק הוא צורך די בסיסי במדינה מערבית מתפקדת. ברגע שעיקרון שלטון החוק נשבר, אתה לא יודע אם מי מותר לך להתעסק ועם מי אסור לך להתעסק. אתה לא יודע מתי יפול עליך תיק שלא תוכל להתמודד איתו, ובכלל כל קשר בין המעשים שלך לתוצאה נהיה מקרי לגמרי. חושב שזה רחוק מאיתנו? סע לאיזו עיר ערבית ותראה מה הולך שם.

וזה אפילו יותר מטריד, כי כל כך הרבה אנשים הצביעו למועמד הזה ולמפלגה הזו. וזה אומר שמצד אחד, הם לא כל כך מעריכים את שלטון החוק, ומצד שני, הם מאוד מעריכים שליט "חזק", שעושה מה שבא לו, מתי שבא לו, למי שבא לו.

ואותי זה די מפחיד. גם אם לא נעים לך לשמוע את זה.

הבחירות האחרונות בישראל לא היו על ימין נגד שמאל - שיקום מי שיכול לעמוד על ההבדלים בנושאי מדינה / בטחון / כלכלה בין הליכוד וכחול לבן.

הבחירות היו על מוסדות החוק. בצד אחד עומדים מי שמאמינים שמוסדות האכיפה התביעה והמשפט מושחתים ונמצאים כולם בקנוניה להפלת המנהיג החזק בהיסטוריה הישראלית, ובצד השני עומדים מי שחושבים שהתזה הזו לא מחזיקה מים.

היות והליכוד מתחזק מאיטרציה לאיטרציה, המגמה של ריסוק אותן מוסדות נמצאת בטרנד חיובי (או שלילי, תלוי איך מסתכלים על זה). יותר ויותר אנשים אומרים קבל עם ועדה: שחררו אותנו מהמשטרה וביהמ״ש, אין דבר כזה שלטון החוק - יש רק שלטון.

צריך לזכור: בנימין נתניהו, הראשון לשמו, אב הדרקונים, מאלף הרגבים, מנפץ הסמולנים, משחרר הציוצים (וכו׳) הוא אמנם האיש החזק ביותר בישראל, אבל הוא (לכאורה) אינו בן אלמוות. יום אחד הוא לא יהיה בנוף הארצישראלי, אבל את הנזק המצטבר לשלטון החוק ולמוסדות השלטון יהיה קשה מאוד לתקן.

--

אם ראש הממשלה אומר בלי למצמץ שצריך ״לחקור את החוקרים״, ושכל המשטרה/פרקליטות/שופטים מושחתים - כמה ברצינות ייקח את החוק מר ישראל ישראלי?

אנשים ממשיכים לפמפם את המנטרה הזו ולא מבינים את כמות הנזק הפסיכית שזה ייצר בטווח הרחוק, היום המועמד ״שלך״ מתחמק מידי החוק, מחר המועמד ״שלו״ - קצת מזכיר את הביקורת של נטקו (איתה אני מסכים) שהשמאל רוצה לשלוט בכל המערכות בצורה ריכוזית, ובד בבד מתלונן כשהימין עושה זאת... חרב פיפיות.

בנוגע להערה שלך לגבי ה״ערכים״ שלי נטקו - שמאיזושהי סיבה נכתבה בלשון רבים (חשבתי שאתה נגד הכללות?) - אני בהחלט שם את המשפחה שלי הרבה (הרבההההה) לפני קדושת האדמה, אף פעם לא טענתי אחרת - מן הסתם שלא, היות ובסט הערכים שלי לשים רצפה לפני משפחה זה משהו אבסורדי שמאוד לא תואם את השקפת העולם הפרטית שלי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבי קו העימות בטוחים, שעם ממשלת שמאל יהיה עוד יותר גרוע. במקום להסביר להם כמה יהיה להם יותר טוב עם המתחרים ולמה, מסבירים להם שעכשיו חרא להם, ושהם טיפשים

נכון, ובכל זאת צריך להיות די טיפש בשביל להאמין שנתניהו הוא מי שמחזיק את הערבים מאחורי הגדר ו-4 רמטכ"לים לשעבר הם חבורה של אידיוטים חסרי ניסיון שצריכים ללמוד 3-4 שנים בבתי ספר לממשל ע"ש ביבי נתניהו לפני שהם מתקדמים הלאה. יותר מזה אם תסתכל על מפת הבחירות תראה שהישובים המבוססים (יחסית) סביב עוטף עזה הצביעו כחול לבן בזמן שעיירות פיתוח נכשלות כמו שדרות ונתיבות הצביעו ליכוד באופן מובהק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירוניה התאבדה. 12 שנה שהליכוד מחרבן על הפריפריה, אפס פיתוח, התעלמות, רקטות על הדרום, מירי רגב עם "אז מה אם ירו על אשקלון", הזנחת החקלאות ומה לא

אבל בסדר, "השמאל האשכנזי" הוא זה שהעליב והשפיל את הפריפריה. אני מבין פשוט שנתניהו זה שם של טריפוליטאי.

אני באמת שלא מצליח להסביר את התופעה התמוהה הזו.

מדהים שמי שלא חי בפריפריה וכנראה גם לא היה פה, מחליט שהחיים פה בזבל.

אני מכיר את קריית גת של היום לעומת 2009 והמצב פה הרבה יותר טוב.

אבל השמאל ימשיכו לבוא לפה ולצלם רק שיכוני עוני.

אבל אף אחד לא יצלם את כל השכונות החדשות שנבנו בקריית גת, נתיבות, באר שבע, דימונה....

אגב, תבוא היום ב-8 בבוקר או 5 בערב לאיזור תעשייה של קריית גת.

אני אישית לא זוכר כאלה פקקים לפני 10 שנים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיל 0 ועד היום אני חי בפריפריה. (למרות שב 14 השנים האחרונות, ב "פריפריה פרימיום" למען ההגינות) אף אחד לא אמר שהחיים בזבל, ולמען האמת, למעט ישובים מרוחקים ומנותקים- אין הרבה מקומות שהחיים בהם בזבל.

איך רלוונטית העובדה שיש שכונות חדשות? אנשים צריכים לחיות איפושהו, תהיה בניה גם אם המדינה תידרדר לעוני סטייל ונצואלה.

ספר לי בבקשה, איך התחב"צ בדימונה? מה לגבי זמינות טיפולים רפואיים? ובערד? מה לגבי מצב החינוך בטבריה?

"השמאל" קיים רק בראש שלך, והליכוד רחוקים מלהיות ימין.

לקריית גת ספציפית יש מזל שהיא מרכז הייטק, אחרת- אתה יכול להיות בטוח שהמדינה הייתה שוכחת אותה טוב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך התחב"צ בדימונה.

אבל אני יודע על הרכבת בשדרות, נתיבות ואופקים ולפני 5 שנים שיפרו את כל התחבורה הציבורית באותו איזור.

בדרום היום יש הרבה יוממים שהרבה יותר נוח להם להגיע ברכבת לעבודה במרכז, לפעמים גם יותר מהר מאנשים שגרים פיזית קרוב יותר.

קריית גת של סוף שנות ה-90 היתה עיר מוכת אבטלה עם סרייה מפעלי טקסטיל שנסגרו.

עד 2009 היו מציגים אותה כ"עיר מתחרדת" שבפועל מאז אמנם הורחבה הקרייה חרדית, אבל במקביל נבנו מאפס 3 שכונות חדשות לציבור הכללי.

זמינות טיפולים? המיון החדש בברזילי, בית החולים אסותא באשדוד, בית חולים נוסף שרוצים להקים בבאר שבע...

עריכה אחרונה על ידי itsik170

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסילת אשקלון-באר שבע היא פרויקט מתקופת שרון, אדם שללא ספק הפריפריה כן הייתה על סדר היום שלו. (טכנית הוא היה ליכוד. מצד שני, הליכוד 2003 זה עולם אחר מהליכוד 2019. אם הייתה לי זכות בחירה ב 2003, סביר להניח שגם הייתי מצביע ליכוד)

אל תתבלבל בגלל זהות האדם שגוזר את הסרט. (אתה לא חושב הרי לרגע שחשמול קו הרכבת עד ת"א הוא רעיון או ביצוע של סמוטריץ'...)

זו הסיבה אגב למה התחב"צ בישראל דרעק, כל שר תחבורה רוצה להיות זה שגוזר את הסרטים, רובם לא טורחים להניח יסודות לפרויקט ארוך טווח מאוד. הרכבת הקלה בגוש דן וקוי המטרו הם דוגמה ראשונה מזה יותר מחצי מאה לפרויקט בסדר גודל כזה, אבל אני מניח שזה סוף סוף נכנס להילוך בגלל שישראל על סף מצב חירום לאומי בתחום התחבורה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון תכנן, ממשלת אולמרט הקפיאה, ישראל כץ הוציא אותה לפועל.

עזוב את העובדה שבשנים האחרונות אני טס לחו"ל בתדירות של פעמיים בשנה (ואם לא השנה על אבא שלי ז"ל הייתי טס גם ב-2019) כל זה בזכות השמיים הפתוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבניה החלה כבר ב 2006, כץ לא הוציא אותה לפועל. ממשלת אולמרט הקפיאה את תהליך הבניה לפרק זמן מסוים עקב מלחמת לבנון השניה ושתיית תקציבים קשורה.

מה הקשר לשמים פתוחים? בנושא הזה אגב, לא משנה מי היה פה ראש ממשלה, שר תחבורה או שר אוצר- זה היה קורה. מגמה עולמית בלתי נמנעת.

בנושא זה אני כן נותן שאפו לכץ ולפיד על מינימום סחבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט לא חושב שאדם שמועמד לדין בשלושה כתבי אישום שונים, ברמת חומרה כזו, צריך להיות ראש ממשלה או מועמד לראשות ממשלה.

זה נורא נחמד שזה מה שאתה חושב, אבל כשמצד אחד אתם מדברים גבוהה גבוהה על שלטון החוק ואמון במוסדות האכיפה, ומצד שני אומרים דבר כזה אחרי שהמחוקק קבע במפורש שרק אחרי פסק דין חלוט כהונת רה"מ תופסק (אגב הפרוטוקולים מראים שהח"כים חששו בדיוק ממצב כזה שמגישים כתב אישום ככלי שרת פוליטי), אז זה פשוט נראה ש"שלטון החוק" זה רק מונח כזה נחמד שמשתמשים בו כשזה מתאים לפוזיציה.

זה, והעובדה שלא מזיז לכם בכלל הכשלים בתיקים של ביבי, העובדה שמאשימים אותו בשוחד-אבל לא את התאגידים שנתנו את השוחד (בניגוד להנחיות של הפרקליטות עצמה), לא מבצעים חילוט לכאורה של אותם מליארד שקל שנגנבו מהציבור (ככה טענו לא?)-שוב פרקטיקה שנוהגת במקרים אחרים, ומשתמשים בעבירה שפרקליט המדינה בכבודו הודה שהיא תקדימית, כלומר זה טסט קייס שייבחן בבית משפט.

ואז מתברר לך שהממצאים נגד המועמד השני שוכבים כבר כמה חודשים בפרקליטות, ולא פתחו בחקירה פלילית משיקולים פוליטיים.

אז כן, אפשר לטעון שחצי עם הוא עם "חוסר כבוד בסיסי לחוק", ואפשר אולי לנסות להבין שוואלה להרבה מאוד אנשים שמסתכלים על כל הנק' לעיל (ועוד..), בעדינות זה קצת מסריח.

ובהערת אגב, גם העתירה של התנועה לאיכות השלטון (עאלק) שמבקשת מבג"ץ לדון במשהו בניגוד מפורש לחוק יסוד (הנשיא חסין לחלוטין מביקורת שיפוטית, בג"ץ לא יכול להתערב בשיקול דעתו), אם היא לא תידחה על הסף עם הוצאות משמעותיות, רק תוסיף עוד מסמר בארון של מערכת המשפט.

היות והליכוד מתחזק מאיטרציה לאיטרציה, המגמה של ריסוק אותן מוסדות נמצאת בטרנד חיובי (או שלילי, תלוי איך מסתכלים על זה). יותר ויותר אנשים אומרים קבל עם ועדה: שחררו אותנו מהמשטרה וביהמ״ש, אין דבר כזה שלטון החוק - יש רק שלטון.

אם ראש הממשלה אומר בלי למצמץ שצריך ״לחקור את החוקרים״, ושכל המשטרה/פרקליטות/שופטים מושחתים - כמה ברצינות ייקח את החוק מר ישראל ישראלי?

וול, חוסר האמון במערכות אכיפת החוק ובבתי המשפט נבנה אצל הרבה מאוד חלקים בחברה הישראלית במשך הרבה שנים.

הפולטיזציה, הבריונות של המשטרה, המחדלים והבריונות של הפרקליטות באינספור מקרים שקרו לאזרחים רגילים גרמו לכך מזמן, דנו בזה מספיק בהרחבה בעמודים קודמים.

העניין הוא שזה לא טופל, ועכשיו כשזה קורה עם ראש ממשלה והציבור נחשף לדברים בצורה רחבה, זה מציף את הנושא הזה לסדר היום הרבה יותר מפעם. אם תחבר את זה עם חוסר האמון שגם ככה נמצא שם (בין השאר עקב כך שזו פרקטיקה שהופעלה לא פעם נגד אנשי ימין, וכאלו שלא באו בטוב למערכת אכיפת החוק) וול זה לגמרי מתקבל על הדעת שמדובר כאן באכיפה בררנית נגד נתניהו.

אפשר ללכת למקום הקל שמי שהצביע לו עשה את זה כי החוק גם ככה לא בראש מעייניו (AKA בבונים), ואפשר לנסות להקשיב ולהבין את הדברים הללו, ולהבין למה הם קורים.

אתם (כמייצגי הדעה, לא ברמה האישית) פעם אחרי פעם הולכים לאופציה הראשונה, וזו בדיוק הטענה שלי בכל העמודים האחרונים, והמשעשע שזה מציב אתכם בדיוק באותו מקום א-רציונאלי כמו אלו שאתם יוצאים נגדם.

בנוגע להערה שלך לגבי ה״ערכים״ שלי נטקו - שמאיזושהי סיבה נכתבה בלשון רבים (חשבתי שאתה נגד הכללות?) - אני בהחלט שם את המשפחה שלי הרבה (הרבההההה) לפני קדושת האדמה, אף פעם לא טענתי אחרת - מן הסתם שלא, היות ובסט הערכים שלי לשים רצפה לפני משפחה זה משהו אבסורדי שמאוד לא תואם את השקפת העולם הפרטית שלי.

זו הייתה שאלה אמיתית (ואמרתי אתם, כי כאמור הגישה שלך רווחת בשמאל לצערי) לא ממקום של קינטור, זה באמת סקרן אותי איך זה מסתדר עם תפיסת עולם ציונית, וול תודה שענית בכנות (אתה ופינדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורא נחמד שזה מה שאתה חושב, אבל כשמצד אחד אתם מדברים גבוהה גבוהה על שלטון החוק ואמון במוסדות האכיפה, ומצד שני אומרים דבר כזה אחרי שהמחוקק קבע במפורש שרק אחרי פסק דין חלוט כהונת רה"מ תופסק (אגב הפרוטוקולים מראים שהח"כים חששו בדיוק ממצב כזה שמגישים כתב אישום ככלי שרת פוליטי), אז זה פשוט נראה ש"שלטון החוק" זה רק מונח כזה נחמד שמשתמשים בו כשזה מתאים לפוזיציה.

אני לא זוכר שטענתי שזה לא חוקי שנאשם יהיה ראש ממשלה. טענתי שזה לא נכון פרקטית ואתית.

כשאני מדבר על שלטון החוק (להלן, אתית) אני מתכוון שנבחרי ציבור צריכים לתת דוגמה, ולא להמשיך בתפקיד בכיר כשהם נמצאים בניגוד אינטרסים משווע.

זה, והעובדה שלא מזיז לכם בכלל הכשלים בתיקים של ביבי, העובדה שמאשימים אותו בשוחד-אבל לא את התאגידים שנתנו את השוחד (בניגוד להנחיות של הפרקליטות עצמה), לא מבצעים חילוט לכאורה של אותם מליארד שקל שנגנבו מהציבור (ככה טענו לא?)-שוב פרקטיקה שנוהגת במקרים אחרים, ומשתמשים בעבירה שפרקליט המדינה בכבודו הודה שהיא תקדימית, כלומר זה טסט קייס שייבחן בבית משפט.

ואז מתברר לך שהממצאים נגד המועמד השני שוכבים כבר כמה חודשים בפרקליטות, ולא פתחו בחקירה פלילית משיקולים פוליטיים.

תאמר לי בבקשה, כבודו עו"ד? מומחה בתחום? עבר על חומר הראיות? פגש את העדים? אז מאיפה כבודו יודע כמה חמורים ה"כשלים"? ואיזה "ממצאים" יש נגד המועמד השני (אם בכלל)? או שכבודו סתם ממחזר רטוריקה תעמולתית?

זה בדיוק זה - אתה יכול לא לאהוב את המערכת, אתה יכול לטעון שיש בה כשלים שדורשים תיקון (ואני בטוח שיש, בכל מערכת יש, בטח באחת ביורוקרטית שמחזיקה כח עצום ביד) אבל זו מערכת אכיפת החוק היחידה שיש לנו. אם תשבור אותה לא תבוא אחת חדשה ותקינה מחר בבוקר ב-one day shipping מאמאזון. אז לפני ששופכים את התינוק עם המים, כדאי לעצור שניה לחשוב על הנזק הפוטנציאלי.

אז כן, אפשר לטעון שחצי עם הוא עם "חוסר כבוד בסיסי לחוק", ואפשר אולי לנסות להבין שוואלה להרבה מאוד אנשים שמסתכלים על כל הנק' לעיל (ועוד..), בעדינות זה קצת מסריח.

לא חצי עם, כל העם. זו תכונה ישראלית נפוצה גם אצל גדולי האשכנזים. העלמות מס, עקיפה בתור, קומבינות ושאר מרעין בישין. העובדה שזה כל כך נפוץ עוזרת להרבה אנשים שבעד צד מסוים לקבל בסלחנות עבירות שאותו צד עבר, לכאורה. ואני אדגיש שוב את הנקודה - גם אם זה מסריח (לך), זה לא אומר שאתה יכול לבחור מתי החוק כן בתוקף ומתי לא. בשביל זה יש בתי משפט. אם כל אחד יחליט לעצמו, תקבל אנרכיה. זה ה-א-ב הכי בסיסי של שלטון החוק. אם מחר לא יבוא לי ללכת למילואים (מטאפורית, אני אישית כבר לא עושה מילואים) כי אני לא מאמין לביבי אז זה יהיה בסדר? זה בדיוק אותו דבר.

וול, חוסר האמון במערכות אכיפת החוק ובבתי המשפט נבנה אצל הרבה מאוד חלקים בחברה הישראלית במשך הרבה שנים.

הפולטיזציה, הבריונות של המשטרה, המחדלים והבריונות של הפרקליטות באינספור מקרים שקרו לאזרחים רגילים גרמו לכך מזמן, דנו בזה מספיק בהרחבה בעמודים קודמים.

העניין הוא שזה לא טופל, ועכשיו כשזה קורה עם ראש ממשלה והציבור נחשף לדברים בצורה רחבה, זה מציף את הנושא הזה לסדר היום הרבה יותר מפעם. אם תחבר את זה עם חוסר האמון שגם ככה נמצא שם (בין השאר עקב כך שזו פרקטיקה שהופעלה לא פעם נגד אנשי ימין, וכאלו שלא באו בטוב למערכת אכיפת החוק) וול זה לגמרי מתקבל על הדעת שמדובר כאן באכיפה בררנית נגד נתניהו.

אפשר ללכת למקום הקל שמי שהצביע לו עשה את זה כי החוק גם ככה לא בראש מעייניו (AKA בבונים), ואפשר לנסות להקשיב ולהבין את הדברים הללו, ולהבין למה הם קורים.

אתם (כמייצגי הדעה, לא ברמה האישית) פעם אחרי פעם הולכים לאופציה הראשונה, וזו בדיוק הטענה שלי בכל העמודים האחרונים, והמשעשע שזה מציב אתכם בדיוק באותו מקום א-רציונאלי כמו אלו שאתם יוצאים נגדם.

ושוב, אתה אומר אותו דבר - הפסקת להאמין למערכת המשפט כי , אז אתה מוכן לשבור אותה ולקחת את הסיכון על מה שיקרה פה אח"כ. בגדול, אתה פשוט לא מבין מה אתה עושה ומה זו דמוקרטיה.

וסתם בשביל הקטע, איך אפשר לטעון לאכיפה בררנית נגד ביבי כשראש הממשלה הקודם שהיה פה, שהיה מוכן ללכת מאוד רחוק (בטח במושגים של היום) מול הפלסטינים נאשם, נשפט, הורשע בשוחד וריצה את עונשו? איפה פה הבררנות?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה, והעובדה שלא מזיז לכם בכלל הכשלים בתיקים של ביבי, העובדה שמאשימים אותו בשוחד-אבל לא את התאגידים שנתנו את השוחד

.

חדל קשקשת. נוני מוזס והזוג אלוביץ' מואשמים ויעמדו לדין באשמת שוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, ובכל זאת צריך להיות די טיפש בשביל להאמין שנתניהו הוא מי שמחזיק את הערבים מאחורי הגדר ו-4 רמטכ"לים לשעבר הם חבורה של אידיוטים חסרי ניסיון שצריכים ללמוד 3-4 שנים בבתי ספר לממשל ע"ש ביבי נתניהו לפני שהם מתקדמים הלאה. יותר מזה אם תסתכל על מפת הבחירות תראה שהישובים המבוססים (יחסית) סביב עוטף עזה הצביעו כחול לבן בזמן שעיירות פיתוח נכשלות כמו שדרות ונתיבות הצביעו ליכוד באופן מובהק.
והנה, אתה ממשיך ללמד את הנייטיבז.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שמי שלא חי בפריפריה וכנראה גם לא היה פה, מחליט שהחיים פה בזבל.

אני מכיר את קריית גת של היום לעומת 2009 והמצב פה הרבה יותר טוב.

אבל השמאל ימשיכו לבוא לפה ולצלם רק שיכוני עוני.

אבל אף אחד לא יצלם את כל השכונות החדשות שנבנו בקריית גת, נתיבות, באר שבע, דימונה....

אגב, תבוא היום ב-8 בבוקר או 5 בערב לאיזור תעשייה של קריית גת.

אני אישית לא זוכר כאלה פקקים לפני 10 שנים.

אני גם מכיר היטב. סלח לי, אבל מספר שכונות במסגרת מחיר למשתכן לא נקרא פיתוח.

באר שבע הבירה של הנגב. לא מפתיע שהעיר נהנתה מתנופת פיתוח יחסית בהשוואה לשאר הערים באזור.

עזוב את העובדה שבשנים האחרונות אני טס לחו"ל בתדירות של פעמיים בשנה (ואם לא השנה על אבא שלי ז"ל הייתי טס גם ב-2019) כל זה בזכות השמיים הפתוחים.

שמיים פתוחים היא חלק ממגמה גלובלית של טיסות לואו-קוסט ותיירות המונים. ישראל לא יכלה להישאר מאחור.

כאן בדיוק שורש הבעיה לקחו דברים קטנים כמו טיסות זולות לחו"ל והציגו אותן כרפורמות משנות חיים בזכות המנהיג העליון. ממש לחם ושעשועים.

בתור אחד שגם נהנה לטוס לחו"ל בזול זה אומנם כיף, אבל זה לא מה שמשנה את החיים לטובה.

דירה אתה יכול לקנות? דירה טובה? מה לגבי תחבורה ציבורית? רכב אתה יכול להשאיר בחנייה? ובתי ספר? איך הם בשכונה שלך? וביטחון? ומקומות עבודה רציניים מגיעים לפריפריה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...