Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

רומן, כרגיל ההבדלים בדעות שלנו לא באמת כאלה גדולים.

גם במקרה שלה וגם במקרה של טקה, אני לא נכנס בכלל בכלל בכלל לפרטי המקרה עצמו, כי אני לא יודע מה כמה ולמה.

אבל גם במקרה הזה, שנינו מסכימים שמה שעשו לה זה מטומטם.

כן, גדיק6, מוסלמים לא מגויסים לצהל כי ״מתעדפים״ אותם. לגמרי. ישבו והחליטו שהם יותר מדי טובים לשרת. לא בגלל שום סיבה אחרת.

בחייאת נו, לא כל, כל, כל דבר שקורה בעולם צריך לנסות לנתח בפרספקטיבה קיצונית של שחור לבן והפוך על הפוך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4914

• SlowRide

4788

• פינדר

3816

• m3x7r3m3

2926

ההבדל הוא לא ב"מה" אלא ב"איך לראות את זה". אתה ועוד כמה פה החליטו שמכיוון שזה מטומטם, היא צודקת. היא לא. אמנם זה מטומטם, אבל זה ידוע. אם שמו גדר חשמלית במקום לא טוב זה אמנם לא טוב, אבל אם מישהו נשען עליה, למרות שרואים שזאת גדר חשמלית והיא מזמזמת וזה כתוב בכל מקום, זה לא עושה אותו צודק, נכון?

היא קיוותה, ככל הנראה, שיהיה בסדר. הצבא הגיב ככה:

מה זה משנה שהיא צודקת? לא היה עדיף להיות חכם?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גדיק6, מוסלמים לא מגויסים לצהל כי ״מתעדפים״ אותם. לגמרי. ישבו והחליטו שהם יותר מדי טובים לשרת. לא בגלל שום סיבה אחרת.

בחייאת נו, לא כל, כל, כל דבר שקורה בעולם צריך לנסות לנתח בפרספקטיבה קיצונית של שחור לבן והפוך על הפוך.

זה נאמר בתגובה לטענה על גזענות של המערכת משום שבחורות "דתיות" יכולות להתחמק משירות (רק כי הן יהודיות) בעוד שבחורות נוצריות לא.

הסיבות לא רלוונטיות, מה שרלוונטי זה שלא רק "יהודיות" פטורות מגיוס, כפי שעלול היה להשתמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, כרגיל ההבדלים בדעות שלנו לא באמת כאלה גדולים.

גם במקרה שלה וגם במקרה של טקה, אני לא נכנס בכלל בכלל בכלל לפרטי המקרה עצמו, כי אני לא יודע מה כמה ולמה.

למיטב הבנתי (ואולי אני טועה), הפטור ניתן לערבים ישראלים, לא לכל מוסלמי באשר הוא. אם אתה תתאסלם זה לא יעזור לך לקבל פטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ועוד כמה פה החליטו שמכיוון שזה מטומטם, היא צודקת

האמת שעכשיו אני לא כ״כ מבין אותך.

האם מה שעשו לה פסול ברמה העקרונית/ערכית/שיקולי "צדק" (עד כמה שזה קיים)? בוודאי שכן

מבחינתי זה מתחיל ונגמר כאן. אני מרשה לעצמי להניח שאם הייתה מיליונרית, ללא בעיות נפשיות (כפי שטענו שיש לה) - היה לה יותר קל לצאת מזה. אבל זה בכלל לא משנה ולא מעניין.

אם אני מסכים שאפשר לפתור מקרים כאלו בלי להגיע לכלא? אם אתה אומר אז כן, כי אתה מן הסתם מכיר את העולם המשפטי יותר טוב ממני.

אם זה הופך את הסיפור שלה לפחות מטומטם גם מצד המערכת? לדעתי לא.

הסיבות לא רלוונטיות, מה שרלוונטי זה שלא רק "יהודיות" פטורות מגיוס, כפי שעלול היה להשתמע.

כן, זה בדיוק ה״

כל דבר שקורה בעולם צריך לנסות לנתח בפרספקטיבה קיצונית של שחור לבן והפוך על הפוך.״.

הסיבות כן רלוונטיות.

מוסלמים לא מגויסים לצבא לא כי ״מתעדפים אותם״.

דתיים שמקבלים פטור לשירות של שנה וחצי או פטור בכלל - דווקא כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"גוש הימין" ללא ליברמן ממשיך לצנוח בסקרים ובסקר של אתמול ירד לשפל של 54 מנדטים. וזה עוד כאשר גם איחוד הימין וגם בנט את פייגלין עוברים את אחוז החסימה והרשימה המשותפת מקבלת רק 9.ידוע לי שסקרים "לא אמינים" וכו', אבל אומרים שהם טובים למגמות. והמגמה ברורה, מה שנותן סיבה לאופטימיות מסויימת. אבל יש עוד חודשיים+ עד הבחירות, הכל יכול להשתנות עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא, במקרה הזה זה הופך אותך לאטום לב (וכנראה גם קצת גזען)

לאחר עשרות מכתבי מעריצים שהגיעו לדסק המערכת, אני רוצה להבהיר.

לא קראתי לאף אחד גזען, אטום לב או מטומטם.

ההודעה שלי הייתה בתגובה לאמירה הזו של יבגני

תן לאנשים את הקרדיט שהם לא חושבים שישראל זו מדינה עד כדי כך מטומטמת.

שגרמה לי לחשוב - באופן מנותק לחלוטין מהדיון שמתנהל כאן - על סיטואציה בו אדם כלשהו, שלא יודע איך גוף כלשהו מתנהל, נותן לאותו גוף מספיק קרדיט ויוצא מתוך נקודת הנחה שהגוף הזה לא "עד כדי כך מטומטם", שזה לדעתי דבר די חכם לעשות (באופן כללי, לא בנוגע לכל דבר אפשרי שקורה בתוך גבולות מדינת ישראל). אבל... הגוף הזה כן מטומטם וכן פועל בצורה מטומטמם.

אז האם, בהינתן התנאים הללו, האם המחשבה הזו - מתן הקרדיט לגוף כלשהו, הופכת את הבנדאם הזה, שחושב שהוא חכם, בעצם למטומטם?

לא אנשים שמכירים איך משהו עובד ומצדיקים אותו. לא גזענים. לא שום דבר אחר.

פשוט כל ההסבר הזה היה נראה הרבה פחות טוב בתוך one liner על meme.

מי שחושב שמערכת שמתעדפת נשים מגזע א' על פני נשים מגזע ב', רק על בסיס הגזע, היא מערכת סבירה / הגיונית - ייתכן שהוא קצת גזען.

אני מניח שאת האטום לב לא צריך להסביר, אבל למען הסר ספק: ללעוג לחלשים ("הגיבורה המסכנה שלנו") או להצדיק התעמרות לא מידתית של מערכת בפרט כי tough luck, you should've known better זו, לדעתי, אטימות לב. המקרה הזה מדבר בעד עצמו, אם אתה חושב שמדובר בהתנהלות תקינה של הפרקליטות הצבאית - אשריך.

יש לציין שזה לא מקרי שהדברים האלו קורים לאנשים מפרופיל מסוים, הרי ברור לשנינו שלילדה שלך או שלי זה לא היה קורה כי היינו מסוגלים לספק לה תמיכה שתמנע ממנה להגיע למצב מלכתחילה או לחלץ אותה אם הגיעה לשם.

האמת שזאת לא פעם ראשונה, אבל נשמע כאילו אתה משום מה חושב שבכל סיטואציה יש רק צד אחד שהוא ה"לא בסדר".

אני מסכים איתך לחלוטין לגבי הפסקה הראשונה שלך. מערכת לא צריכה לתעדף אף אחד מהאזרחים שלה על בסיס שום פרמטר שלאותו אזרח אין (כמעט) שליטה עליו (מין/דת/צבע עור/כו'), ומי שחושב שזה תקין - הוא בהחלט גזען.

מאידך, כשאתה מכיר את המערכת שלך ומודע להשלכות של המעשים שלך, וכמו שרומן ציין כנראה שכל מי שיורד מהארץ ומגיע לבקר כשהוא במסגרת גיל הגיוס מודע למצב, ואתה עדיין לא עושה שום דבר כדי למנוע את הסיטואציה למרות שזה אפשרי לחלוטין (שוב, עפ"י העדות של רומן) ואפילו לא כזה מסובך - אז כן, גם אתה קצת אהבל וגם לך מגיעה קצת אשמה.

ברוב המקרים בהיסטוריה של המין האנושי שהסתיימו במקרה לא נעים - היו מעורבים שני (או יותר) אנשים שחלקו את האשמה בצורה שהיא לא 0-100.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר יכול להיות. אפילו סביר.

מטומטם זו סתם מילה.

האם לכולם יש את אותה הנגישות למידע? כסף לעורכי דין? וכו׳ וכו׳. לא.

העולם לא הוגני, כבר הסכמנו על זה כולנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה בדיוק ה״

כל דבר שקורה בעולם צריך לנסות לנתח בפרספקטיבה קיצונית של שחור לבן והפוך על הפוך.״.

הסיבות כן רלוונטיות.

מוסלמים לא מגויסים לצבא לא כי ״מתעדפים אותם״.

דתיים שמקבלים פטור לשירות של שנה וחצי או פטור בכלל - דווקא כן.

בחיי אתה מעייף.

ומה לגבי נשים דרוזיות, גם אותן לא "מתעדפים"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כדי לוותר על אזרחות ישראלית לא צריך עורך דין, משלמים 80 יורו וממלאים הרבה טפסים, יושבים בבית ומחכים לאישורים. זה טירטור בירוקרטי אבל לכל פועל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הסלידה שלי מגוש הימין, יהיה לי מאוד קשה להצביע למפלגה/גוש שמכילה בתוכה את אהוד ברק. אני מניח שאני לא היחיד.

לא מאמין שברק יהיה חלק מהממשלה. האופטימיות היא שלא תקום שוב ממשלת ליכוד-חרדים, כאשר הגוש לצורך זה יורד בקביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לכולם יש את אותה הנגישות למידע? כסף לעורכי דין? וכו׳ וכו׳. לא.

כולם גולשים באינטרנט. כולם יודעים על הבעיות. נכנסים לפורומים, מודעים. אין לך מושג איך העולם הזה השתנה בשנים האחרונות. נכון שחלק ניכר מהמידע הזה לא שלם או לעתים גם שגוי, אבל עצם המודעות לבעייתיות המצב מוחלטת. ובהתחשב בכך שהכתבה מתעלמת לחלוטין מהרקע, אני מרשה לעצמי להניח שהיא ידעה היטב מה עלול לקרות לה.

יבגני, אור - בוא נניח (אפילו לא נניח, בואו נסכים) שהמצב עצמו לא תקין. מה אתם רוצים? מה המטרה של היציאות האישיות שעפו פה, besides venting out או להיראות כנעלה מוסרית?

זה שיש בעיה זה ידוע הרי. היה ידוע גם לה. זה שהיא לא פעלה אלא בדיעבד, מתוך עמדת נחיתות שלא איפשרה לה שליטה על המצב, גם זה די ברור. מה מטרת הכניסה באלה שלא בהכרח אומרים "וואלה, צודקת". מה זה ישנה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי אתה מעייף.

ומה לגבי נשים דרוזיות, גם אותן לא "מתעדפים"?

לא ידוע מה קורה פרטנית עם נשים דרוזיות.

אבל אם אתה בתור יהודי ישראלי מרגיש מקופח אל מול ערבים או דרוזים - יש לך בעיה מאוד מאוד קשה של רגשי נחיתות. מצטער אם זה מעייף אותך להבין את זה.

יבגני, אור - בוא נניח (אפילו לא נניח, בואו נסכים) שהמצב עצמו לא תקין. מה אתם רוצים? מה המטרה של היציאות האישיות שעפו פה, besides venting out או להיראות כנעלה מוסרית?

אני לא נכנסתי באף אחד אישית.

מה המטרה?

אין מטרה.

אור שיתף סיפור, סך הכל רובינו הסכמנו על זה שהמערת מטומטת. ליותר ימנים פה היה את הצורך להוסיף את ה״כן, אבל..״. לפחות ימניים (אור הוא לא ממש שמאלני מהכירותי איתו) לא היה את הצורך הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...