Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

דווקא זה משהו שהשתנה בחברה החילונית יותר, כי פעם היו משתתפים בזה כולם והיום רק דתיים.

אני זוכר שהיו לוקחים אותנו מבית הספר לצידת ירושלים והיו שם מכל בתי הספר, גם חילונים (וגם בנות 😁)

גם אותי כילד, זה היה ממש יום חג, הכל נעצר כאשר החלו הפיגועים בירושלים ומאז זה כבר הפך למשהו דתי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4771

• פינדר

3794

• m3x7r3m3

2926

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

התפיסה שכל מה שהערבים צריכים זו רווחה כלכלית, היא תפיסה ימנית. כולל של מתנחלים שמספרים בגאווה על ״דו קיום״ מדומיין שבו תושבי הכפר הסמוך מועסקים אצלם בהתנחלות.

לא שמעתי עליו לפני ה7.10. האירוע בבארי והעדויות של שתי הניצולות ועוד אנשים שהיו שם, העלו בי ספקות רבים בקשר להתנהלות שלו. הכיפה היא עוד פרט שמתיישב עם המקרה.

לא מסכים איתך לגבי ההערה הראשונה. אני בטוח שרבים בימין ובמרכז ואפילו בשמאלהשפוי משוכנעים שהערבים לא יסתפקו בפחות מהמשך הנסיונות לחסל את המדינה היהודית. הרי יש להם גם גם נציגות בכנסת שלא מסתירה את השאיפה הזו.

לגבי החלק המודגש, פה הבעיה. הכל מסתדר לך כשאתה מזהה כיפה. בפרפראזה על הדברים המיוחסים לבריה, ראש ה-NKVD, מצא לי את חובש הכיפה אני כבר אמצא את הפשע שעשה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

ב 7.10 כולם תפקדו בתוך כאוס מוחלט וכל אחד עשה כמיטב יכולתו. לא שופט אף פעולה של אף אחד ביום הזה אלא מוריד בפניו את הכובע ואומר תודה בלי קשר לתוצאות.

לא מסכים בכלל. זה משפט שנכון לחיילים זוטרים ולאזרחים, לא לקצין בדרגת תא״ל שאמור לפקד על כח משמעותי כמו אוגדה, בתנאי מלחמה ותחת אש.

לפני 1 דקה, Renaultrap כתב:

לא מסכים איתך לגבי ההערה הראשונה. אני בטוח שרבים בימין ובמרכז ואפילו בשמאלהשפוי משוכנעים שהערבים לא יסתפקו בפחות מהמשך הנסיונות לחסל את המדינה היהודית. הרי יש להם גם גם נציגות בכנסת שלא מסתירה את השאיפה הזו.

לא הבנתי למה אתה לא מסכים. השמאל תמיד טען שרווחה כלכלית היא תנאי הכרחי, אבל לא מספיק. לפלסטינים יש שאיפה למדינה עצמאית, כמו לכל עם כמעט.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

לפני ה7 לאוקטובר אולי היינו במקום אחר.

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

ואם ליותר קצינים היו ביצים אולי היינו מטפלים בחמאס מזמן ולא מגיעים למציאות הנוכחית.

האשם היחידי זה הדרג המדיני, הדרג של שקט יענה בשקט, הדרג של מזוודות הכסף, הדרג שהעניק בפועל חסינות לחמאס. דרג שהפך את צה"ל למגן במקום לתוקף ואנחנו יודעים מה קורה למי שעסוק רק בהגנה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

לא מסכים בכלל. זה משפט שנכון לחיילים זוטרים ולאזרחים, לא לקצין בדרגת תא״ל שאמור לפקד על כח משמעותי כמו אוגדה, בתנאי מלחמה ותחת אש.

במיוחד לקצין בדרגה כזו שנמצא בשטח עיוור לחלוטין, לא יודע אם יגיע סיוע ומתי, שומע על מה שקורה בגזרות האחרות וצריך לסיים אירוע לא ברור מה שיותר מהר כי שומעים כל הזמן על עוד מקומות שצריכים סיוע ואין כוחות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Supertigre כתב:

מכיר את זה היטב, מה שהיה פעם ומה שקורה בישיבות "הארדקור" כיום זה לא אותו הדבר. מספיק להסתכל על יום ירושלים, פעם חג ישראלי היום זה חגם של הציונות הדתית כדי להבין שמשהו פה השתנה. 

כי ה"ישראלים" החליטו שהנפת דגל ישראל זה מעשה לאומני שפוגע ברגשות של האנטי ישראלים שמחזיקים בתעודת זהות ישראלית ומקבלים ביטוח לאומי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

אין לי מספיק מידע על האירוע שקרה שם ולכן אני נמנע להגיב ספציפית לאירוע, אבל אני כן חושב שקצין כזה בכיר ועוד כמה דומים לו, פעלו באופן גרוע מאוד בכל המובן של להגיב לאירוע. עד לשעה שמונה בבוקר כבר היה ברור למי שנמצא בעניינים מה קורה שם, מקצינים בכירים כאלו שלא היו בלב האירוע עם תחילתו, הייתי מצפה שבשעה 10 בבוקר כבר הייתה להם חטיבה אחת סדירה תחת פיקודם שתפעל בנוהל קרב מסודר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

אין בעיה עם דעה פוליטית ידועה. הבעיה מתחילה כשהיא מהווה חלק מהשיקולים המבצעיים.

חירם לא קיבל שום ריקושטים על בארי פרט לריקושטים מאנשי העוטף (וגם אני אישית טענתי שלכל היותר זו טעות מבצעית לגיטימית). מנגד ההחלטה לפוצץ אוניברסיטה על דעת עצמו ובניגוד גמור לפקודות שהוא היה גם מודע להן זה סיםור אחר.

וניטר נפגש עם דמות פוליטית למטרות פוליטיות. זה לא היה ביקור של חבר.

נאום הכלניות תיאר מציאות ביטחונית ולא פוליטית והשקט ייענה בשקט זו ההחלטה של הדרג המדיני שאליה מחוייב הצבא.

קיבל גם קיבל:

https://www.ynet.co.il/news/article/yokra13814095

כפי שאמרתי, וינטר סוכל לפני הפגישה עם בנט. לאחריה ננזף. אישית, אני לא סבור שהוא אמור להחרים את מכריו שפנו לפוליטיקה אבל נוהל זה נוהל.

נאום הכלניות תיאר את הרפיסות והעולב של תפיסת הביטחון שלנו מאז אוסלו. משפחת טרגרמן היתה הראשונה לשלם את המחיר אחריו.

אני מסכים לגמרי שהצבא מחוייב להחלטות הדרג המדיני. משהו התבלבל לצבא שלנו (ולבכיריו במיל') בשנה שלפני הטבח. חזור לנאום של דיסקין בקפלן כדוגמא אחת מבין לא מעט אם התבלבלת באשר למי איבד קשר עם המבנה ההירארכי בדמוקרטיות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Supertigre כתב:

האשם היחידי זה הדרג המדיני, הדרג של שקט יענה בשקט, הדרג של מזוודות הכסף, הדרג שהעניק בפועל חסינות לחמאס. דרג שהפך את צה"ל למגן במקום לתוקף ואנחנו יודעים מה קורה למי שעסוק רק בהגנה. 

ממש לא נכון.
אם הדרג הצבאי היה ניצי, היה יוזם, היה שואף לפעול הייתי אומר שאתה צודק, אבל אנחנו יודעים מה הייתה עמדת מערכת הבטחון, אנחנו יודעים מה הייתה עמדת המודיעין.
הם חיזקו את עמדת הממשלה.
תראה מה קרה בששת הימים, ראשי הביטחון והצבא היו ניציים ודחקו בממשלה לצאת למלחמה: "הדרג הצבאי בישראל תבע יציאה מהירה למלחמה והדרג המדיני נקט בעמדה מתונה יותר. ב-2 ביוני התכנסה ועדת השרים המורחבת לענייני ביטחון לפגישה עם פורום המטכ"ל, ובהזדמנות זו באו לידי ביטוי העמדות השונות.[27] ישיבה זו זכתה לכינוי "מרד הגנרלים", בשל הביקורת מהדרג הצבאי (בראשות האלופים אריק שרון ומתי פלד) על הממשלה והאשמתה בהססנות, עקב הימנעותה (באותו שלב) מיציאה למכה מקדימה. בסיום ההתכנסות דחה ראש הממשלה, לוי אשכול, את דרישת הרמטכ"ל, יצחק רבין, לכינוס מיידי של הממשלה וקבלת החלטה של יציאה למלחמה – אשכול הודיע שהממשלה תתכנס במועד הקבוע הרגיל, ביום ראשון, 4 ביוני.[28]

ביום שישי בצהריים כינס ראש ממשלת ישראל, לוי אשכול, התייעצות שבה לקחו חלק שר הביטחון, משה דיין, שר החוץ, אבא אבן, יגאל אלון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יעקב הרצוג והרמטכ"ל יצחק רבין. בהתייעצות תמכו אשכול, דיין, אלון ורבין ביציאה מיידית למלחמה ואבן, שנחשב למתון, לא התנגד לכך. הוחלט שבכל מקרה המתקפה לא תתחיל לפני 5 ביוני (הטעם לכך מובא בתת-פרק על "מבצע ההונאה" בחזית המצרית)."

מה קרה ב-15 שנה האחרונות? בדיוק להפך. אף אחד לא דחק לצאת למלחמה בעזה כנ"ל בלבנון. "חמאס מורתע". "חיזבאללה מורתע". זה כמו אצל הסובייטים שאומרים שהמחסנים מלאים וכל הטנקים עובדים, ובפועל אם יש טנקים בכלל במחסן זה נס.

יש פה כשל של שתי המערכות:
ראש ממשלה אפס מאופס שרק דואג לכיסא שלו, פחדן, שלא יודע לקבל החלטות שבמשך 15 שנה הקטין את תקציב הצבא וביזבז את הכסף על בחירות וקואליציה ומצד שני תיחזק, מימן וחיזק את חמאס, ואני לא מדבר בכלל על לבנון... ובמקביל האכיל את הציבור בשקרים כמו שהוא עושה לכולם.
כשפגש אנשים ניציים כמו ליברמן, וראש השב"כ לשעבר שלא אכלו את הלוקשים שלו הוא פיטר אותם או לא הקשיב להם.

מהצד השני מערכת בטחון, קצינים ורמטכ"ל שרק רוצים להעביר את הזמן בשקט... לא ליזום, לא לתקוף, מפחדת ואגף המודיעין שלה בקונספציה מוחלטת.

זו הסיבה שמערכות צריכות רענון, דם חדש (בעיקר ממשלה/ראש ממשלה), ביקורת. זו הסיבה שצריך מנהיג שהוא לא פחדן ומושחת כי כשהמנהיג פחדן שאר האנשים גם מפחדים, וכולם מזינים אחד את השני באשליות, זו הסיבה שצריך גנרלים עם "ראש של מ"פ", כי צריך לפעמים אנשים עם הרבה אומץ ומעט שכל שמסתכלים על המציאות בפשטות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 5

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

במיוחד לקצין בדרגה כזו שנמצא בשטח עיוור לחלוטין, לא יודע אם יגיע סיוע ומתי, שומע על מה שקורה בגזרות האחרות וצריך לסיים אירוע לא ברור מה שיותר מהר כי שומעים כל הזמן על עוד מקומות שצריכים סיוע ואין כוחות.

במיוחד שהיום יודעים שהמחבלים רצחו את בני הערובה ולא ירי הטנקים:

פרשת בני הערובה בבארי – ויקיפדיה (wikipedia.org)

" מאידך, תחקיר חיל השריון והתחקיר האזרחי של רשות העתיקות הגיעו למסקנה שבני הערובה נהרגו מירי נשק קל עם כדורי 7.62 ולא מירי פגז הטנק אל עבר גג הבית.[2]"

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Renaultrap כתב:

נה היום זה מגיע לנו שוב דרך "גורמי בטחון"

https://www.ynet.co.il/news/article/bknbd3rvc#autoplay

לישראל לא הייתה שום תוכנית לעזה, כלום, פשוט שום דבר. עכשיו מה התוכנית של ישראל למקרה שהרשות קורסת? אתה יודע? מישהו יודע? ברור שאין שום תוכנית וזה מה שרע כאן. כל שר משיחי עושה מה שבא לו כי ביבי (שאסור לקלל אותו בפורום) עדיין מחזיק בשלטון.

עריכה אחרונה על ידי Supertigre
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

לא הבנתי למה אתה לא מסכים. השמאל תמיד טען שרווחה כלכלית היא תנאי הכרחי, אבל לא מספיק. לפלסטינים יש שאיפה למדינה עצמאית, כמו לכל עם כמעט.

לפלסטינים אין שום שאיפה למדינה עצמאית. אף פעם לא היתה להם שאיפה כזו. גם בשמאל הישראלי (שמא אומר שמאל קיצוני, או שזה ביטוי השמור לימין?) רבים הבינו את זה:

https://www.e-vrit.co.il/Product/8498/מלחמת_זכות_השיבה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

אם הדרג הצבאי היה ניצי, היה יוזם, היה שואף לפעול הייתי אומר שאתה צודק

אתה יודע איזה ניצי הוא יאיר גולן, ראשי שב"כ שהיו ועוד, עזוב, ביבי פשוט מנע מהם כל דבר והם מה לעשות, חייבים להתיישר. אם היה איזה מקרה שהיינו שומעים שביבי דחף לפעולה בעזה, בלבנון או לא יודע מה והדרג הצבאי דחף שלא, אז מילא, אבל לא שמענו על זה פעם אחת ואנחנו יודעים שאם זה היה קורה, ביבי כבר מזמן היה משתמש בזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Supertigre כתב:

הדרג המדיני בחגי 2023, או כל מי שנגוע בפוליטיקה הישראלית מאז אוסלו ו"קורבנות השלום"? אני יודע להצביע על אלטרנטיבה שלא נגועה במשיחיות השקר הזו, אבל הם מוקצים כ"משיחיסטים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:

מאידך, תחקיר חיל השריון והתחקיר האזרחי של רשות העתיקות הגיעו למסקנה שבני הערובה נהרגו מירי נשק קל עם כדורי 7.62 ולא מירי פגז הטנק אל עבר גג הבית.[2]"

לא יודע מה הקשר של רשות העתיקות ואני גם לא בטוח שלחיל השריון יש כלים לתחקיר כזה.

זה לא מתיישב עם העדות של הניצולה היחידה מירי הטנק.

לפני 7 דקות, יובל .מ. כתב:

כי ה"ישראלים" החליטו שהנפת דגל ישראל זה מעשה לאומני שפוגע ברגשות של האנטי ישראלים שמחזיקים בתעודת זהות ישראלית ומקבלים ביטוח לאומי.

לא. זה בגלל שה״חוגגים״ החליטו להפוך את התהלוכה לפוליטית ומיטב הנוער שלהם החליט שהתהלוכה היא זמן מצויין לפריקת הנטיות האלימות והפשיסטיות שלהם.

image.thumb.png.925371968ca7abaeac9c3dc4cf75df22.png

• מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...