Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(המלצה לרכב) ראשון, סופר מיני

Xavi06
שימו לב! השרשור הזה בן 4152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני בן 22 והחלטתי לקנות רכב ללימודים.

הסתכלתי במספר דגמים שעניינו אותי אבל כל הזמן שמעתי דעות לטוב ולרע, ועכשיו אני מבולבל עם הרבה דגמים,

אני מקווה שפה תוכלו לעזור לי למקד את החיפושים על רכב שיתאים לי.

אז התקציב הוא סביבות ה40 אלף אם זה ממוכר פרטי

ואם מחברות ליסינג שנותנות אפשרויות מימון ופריסת תשלומים אז עד 60 אלף

נפח מנוע של 1000-1600

שנת הרכב רצוי 2004 ומעלה עם עדיפות ל5 שנים האחרונות אפילו....

חשוב לי שזה יהיה רכב 5 דלתות, קטן, עם צריכת דלק נמוכה ככל האפשר.

אלו הדגמים שחשבתי שיוכלו להתאים אבל אני לא יודע במה להתמקד ומה באמת יתאים לי:

טויוטה יאריס

ניסאן מיקרה

יונדאי I20

מאזדה 2

סקודה פאביה

אז אלו הדגמים שאני מסתכל בנתיים שמתאימים לי מבחינה חיצונית.....

אני מאוד רוצה את היאריס אבל הדגמים מ2007 מגיעים עם גיר רובוטי ואין לי מושג איך הנסיעה בזה.

אם תוכלו למקד אותי באיזה דגם אתם הכי ממליצים שיהיה חסכוני בדלק, חלקים זולים, לא עושה הרבה בעיות, "לא רואה מוסך".....

אני אשמח.....תודה מראש :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום Xavi06,

כל הרכבים שציינת מתאימים לדרישות שהצבת מהרכב, כאשר חלקם חסכוניים קצת יותר וחלקם קצת פחות אך ההבדלים אינם גדולים. היאריס היא החסכונית ביותר, אך כפי שציינת היא מגיעה עם גיר אוטומטי-רובוטי בשנים האלו ולא כולם מסתדרים עם אופי פעולתו. אם לא יצא לך לנהוג על גיר כזה, אני ממליצה לך בחום להגיע לאחת מסוכנויות המכירה שמחזיקה רכב כזה, לבקש נסיעת מבחן ולהתרשם בעצמך מאופי הנהיגה ברכב. לאחר הסתגלות קצרה, אני חושבת שתגלה שזה לא כל כך נורא.

גם המיקרה נחשבת לחסכונית מאוד בדלק וגם היא זולה יחסית לאחזקה. בתקציבך תוכל למצוא מיקרה ממודל 2009, הדור הקודם של המיקרה, שהגיע עם מנוע 1400 סמ"ק ותיבת הילוכים אוטומטית רגילה.

מלבד המכוניות שציינת, אמליץ לך לבדוק גם את סוזוקי סוויפט. מכונית מאוד נחמדה, אמינה ונאה. בתקציבך תוכל למצוא סוויפט ממודל 2008 או 2009, הדור הלפני אחרון של הסוויפט, עם מנוע 1500 סמ"ק ותיבת הילוכים אוטומטית שמספקים ביצועים טובים וצריכת דלק נמוכה.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמבין כל הרכבים שהעלת לכאן, הi20 היא האופציה הכי טובה.

אך נשאלת השאלה - אם יש לך תקציב של 60 אלף ש"ח בצורה כלשהי, למה לא להפנות אותו למכונית חסכונית קטנה וחדשה, כמו יונדאי i10 למשל, קיה פיקנטו וכו'?

אתה קונה אוטו חדש, עם ראש שקט, צריכת דלק לא רעה, ואחריות וכו'. רק לטפל ולנסוע. ברכב ישן כבר יש בלאי ויתחילו תקלות.

רק קח בחשבון שמדובר בגיר ידני.

ב70 אלף ש"ח כבר תקבל סופר מיני, מכוניות בגודל של הi20, כמו הפאביה, הקליאו והאיביזה. ב75 אלף ש"ח כבר תמצא את הi20 החדשה עם גיר ידני, או את הפיאסטה של פורד ששתיהן מכוניות טובות לטעמי.

ולשאלתנו - למה אני ממליץ על i20? כי מדובר ברכב טוב יחסית, מאובזר, אמין, די חסכוני, לא יקר לתחזוקה, בטיחותי, מרווח יחסית, נוח, נותן תמורה טובה למחיר.

את כל זה אני כותב מניסיון שלי ושל קרובי משפחה, הם מחזיקים בi20 כשנתיים, הרכב אמנם לא נוסע הרבה, אך נוסע בעיקר בעיר ולמרות שהסגנון נהיגה שלהם לא חסכוני במיוחד, צריכת הדלק בעיר עדיין עומדת בצורה יפה על 1:12. מניח שאני מהרכב בסגנון הנהיגה שלי הייתי מוציא צריכה עדיפה במעט.

הרכב מאובזר יפה מבחינה בטיחותית - 6 כריות אוויר, ABS וכמובן ESP, ותוצאות הריסוק במבחן הן מושלמות - 5/5 כוכבים

מבחינת אבזור חשמלי - יש 4 חלונות חשמל, מראות חשמליות מתקפלות באופן חשמלי (שימושי לאיזורים צפופים וחניות צפופות כשלא תרצה שישפשפו את המראה שלך), מערכת סטריאו מובנית עם AUX וMP3 ושליטה מההגה

וכל זה ברמת הגימור הבסיסית, וזה יפה מאוד לדעתי

הם היו עם הרכב רק בטיפולים שוטפים ולא יותר מזה, תדלק וסע, באמת רכב טוב, יצא לי לנהוג עליו כמה פעמים ולנסוע עליו די הרבה, והוא באמת מראה את השיפור שיונדאי עשו מהגטס. (למרות שהרכב האמיתי שמוכיח את השיפור של יונדאי והזניק אותה גם באירופה הוא היונדאי i30).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אם אתה מותח את התקציב אז אופצייה נוספת בשבילך היא השברולט ספארק, יש אפשרות גם לטרייד אין ותשלומים ללא ריבית.

הספארק מגיעה עם מנוע 1.2 ל' 82 כ"ס, ידני.

הרכב מאוד ספורטיבי ומאובזר וכולל רדיו דיסק MP3 4 חלונות חשמל 5 מקומות ישיבה פסי גגון להעברת מטען וכו'...

מאובזר בכל פרטי הבטיחות הנדרשים מ 6 כריות אוויר ועיגוני ISOFIX ועד מערכת בקרת משיכה ומערכת בקרת יציבות ו- 4.5 כוכבי בטיחות.

גיא משברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכולה לעזור לך בסינון ראשוני - מאזדה 2 ויונדאי i20 מתומחרות בסביבות 60+ במודל הכי "ישן" שלהן 2008/2009.

אלא אם תחפש אותן בליסינג/השכרה. עם קילומטראז' גבוה תוכל למצוא ב45 אלף.

http://malkabakvish.blogspot.co.il/ מבחני דרך במלכת הכביש

https://www.facebook.com/queenoftroads פייסבוק

http://instagram.com/queen.of.the.roadאינסטגראם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.....לסוויפט אני לא כל כך מתחבר, מה גם שהמחירון 2007 כבר מתחיל להיות יקר.

בקשר להצעות של הממש קטנות עם מנוע 1000 חדשות, אני ממש לא רוצה מנוע אלף חח.

הספארק יקרה לי, והמאזדה 2 אמרו לי לא להתקרב אליהן.

טוב תראו קצת התמקדתי ברכבים, השאלה היא מה דעתכם...

*טויוטה יאריס 2005-2006 הצורה הישנה אבל אוטומט לפחות ולא רובוטי(אולי אם יצא לי לנהוג על רובוטית זה ישתנה)

*ניסאן מיקרה 2007 רק כי זה נכנס למחיר, שנים אחרי זה כבר יקרות,

אבל השאלה היא האם הדעות עליה גם טובות כמו של החדשות?

*יונדאי I20 שנת 2009 אני אוהב את הצורה שלה ומחיר יהיה קשה למצוא בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא ממש בתקציב שלך.

חוץ מזה שהיא לא בדיוק סופר מיני, לדעתי היא נופלת איפשהו בין מיני לסופר מיני.

גם לא נוחה במיוחד, ולא בטיחותית במיוחד.

במחיר שלה עדיף לקחת i20, פיאסטה, לחכות לדור החדש של הקליאו, וכו'. הן מכוניות עדיפות בכל אספקט אפשרי - בטיחות, נוחות, מרווח, ביצועים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי קצת עזרה מבחינת תקציב וגם אפשרות מימון בחברת ליסינג.....

הI20 אני יכול לקחת 2010 בתקציב הזה והיא הרבה פחות חסכונית מהמיקרה, פורד ורנו אני לא מתקרב :/

מה כל כך רע במיקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, ביצעתי נסיעת מבחן,

אמנם על הגיר הידני אבל זה אותו רכב.

דבר ראשון, נוחות הנסיעה לא טובה לטעמי, גם תנוחת הישיבה לא, בקליאו אני מבצע נסיעות בינעירוניות 5 ימים בשבוע, כל יום גומע כ-100 ק"מ, ובחיים לא מתעייף, הנסיעה טובה ועוברת בצורה נעימה, הכבישים לא הכי איכותיים אבל הגב שלי לא מרגיש את זה.

במיקרה נוחות הנסיעה למשל הרבה פחות טובה מהקליאו והפיאסטה (שאת שתיהן אני לא מבין למה אתה כל כך ממהר לפסול), וגם פחות טוב מהi20.

המנוע במיקרה חסר מחץ וביצועים, הוא רועד בגלל שהוא בעל 3 צילנדרים ויש לו צליל די מצחיק, לא שזה אמור להפריע, אבל זה נותן לך תחושה של אלטו, ולא של רכב בקטגורייה של קליאו, פאביה, i20 וכו'.

בתחום הבטיחות גם כן הרכב חלש יחסית, יש לו רק 4 כוכבים במבחני הריסוק וברקסים מסוג תופים מאחור, בעוד במכוניות האחרות יש 5 כוכבים במבחני הריסוק, מה שמעיד על סיכוי טוב יותר לשרוד תאונות ויש להם ברקסים מסוג דיסקים, שהם בעלי כושר בלימה טוב יותר.

גם הביצועים שלה לא משהו בכלל, היא חלשה. היא מאוד אכזבה אותי. לטעמי היא גם מאוד מכוערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באוטומט אמורים להיות הרעשים והחוסר יציבות של המנוע?

אני ממש לא רוצה אירופאיות, במיוחד לא צרפתיות בגלל הכמות תיקונים והיוקר של התיקונים בחלקים אירופאיים.

בקשר ליונדאי I20 רציתי לקחת אותה אבל ראיתי ששנת 2010 זה אותו מחיר של מיקרה 2012....אז חשבתי לעצמי שעדיף לי משהו חדש מאשר 2010 אם המחיר זהה.....

אתה היית מעדיף לרכוש יונדאי I20 2010 עם קילומטראז' נגיד 70-80 אלף לעומת מיקרה 2012 חדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באוטומט אמורים להיות הרעשים והחוסר יציבות של המנוע?

אני ממש לא רוצה אירופאיות, במיוחד לא צרפתיות בגלל הכמות תיקונים והיוקר של התיקונים בחלקים אירופאיים.

בקשר ליונדאי I20 רציתי לקחת אותה אבל ראיתי ששנת 2010 זה אותו מחיר של מיקרה 2012....אז חשבתי לעצמי שעדיף לי משהו חדש מאשר 2010 אם המחיר זהה.....

אתה היית מעדיף לרכוש יונדאי I20 2010 עם קילומטראז' נגיד 70-80 אלף לעומת מיקרה 2012 חדשה?

כן, זה אותו מנוע.

צרפתיות, אוי כמה סטיגמות אנשים מייצרים לרכבים, בחייאת. אל תוציא ממני עצבים עכשיו.

התיקונים דווקא בצרפתיות ואיטלקיות לא יקרים, בגרמניות כן.

קח בחשבון שהמיקרה יותר נחותה בערך בכל דבר מהi20, חוץץ מהגיל שלה. מצד שני לקנות רכב בן שנתיים שנסע הרבה גם לא הכי טוב.

איך אתה משיג אבל מיקרה חדשה אוטומטית ב70-75 אלף ש"ח, זאת השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדבר על יוקר התיקונים אלא על האמינות של הרכב שמצריך טיפולים לעיתים תכופות....

את המיקרה אני יכול להשיג חדשה עם 4 אלף קילומטר ב78 או חדשה חדשה ב83.....זה כבר תלוי באפשרות מימון שיציעו לי.

נגיד עכשיו יש לפניך את 2 הרכבים האלה באותו מחיר....

ניסאן אקו מיקרה 2012 הדגם המשופר שכולל מחשב דרך, בקרת שיוט, מערכת סיוע חנייה, חיישני רוורס ועוד כל מיני.

או

יונדאי I20 שנת 2010 הדגם הרגיל, ועם קילומטראז' של בסביבות 70-80 אלף.....

באיזה רכב יישמר הערך ויהיה אפשרי למכור ביותר בעוד נגיד 5 שנים, ואיזה רכב יותר חסכוני והאם זה משמעותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...