Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבזק של אור ירוק מהשמש

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 4152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשהייתי קטן, עוד בגן ילדים בקייב שבאוקראינה, בחורף 1989-1990, אני זוכר שהיה זמן שנת צהריים.

פתאום, באמצע היום, היה הבזק של אור ירוק לשניה בערך. שוב פעם, היה אמצע היום, כל האורות גם בחדרים וגם ברחוב היו כבויים, על מכוניות עם פנסי קסנון ירוקים לא שמעו אז.

כאילו מישהו לחץ על כפתור, ואור השמש פתאום החליף צבע לירוק, ואז (כאילו בלחיצת כפתור), זה חזר לרגיל.

קראתי על קרני שמש ירוקים, אבל זה ממש לא היה נראה כמו שמתארים כאן, כי א) זה היה באמצע היום (אאל"ט שעה 2 בערך), וב) זה היה כאילו צבע אור השמש השתנה בלחיצת כפתור, ואז חזר לרגיל.

אני זוכר שאז היו לי סיוטים מזה, ופחדתי לישון עם חלונות ווילונות פתוחים. הפחדים עברו עם השנים, אבל השאלה שמטרידה אותי עד היום, זה מה לעזאזל זה היה?

יש למישהו הסבר הגיוני לזה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה ברורה - צ'רנוביל.

ובנימה רצינית, אולי משום שמדובר בזיכרון מלפני 23 שנים, בשילוב העובדה שהיית ילד קטן, זה משהו שאתה חושב שקרה?

בגיל כזה צעיר (אני מניח שהיית בן פחות מחמש) נוהגים לדמיין המון מה שבמשך השנים יכול להיחשב כזיכרון ועובדה מוגמרת. לא אומר שזה המקרה - נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בן 6 (שם הולכים לכיתה א' בגיל 7).

אבל את זה אני זוכר בבירור, כי פחדתי לישון עם וילונות פתוחים אפילו לסנטימטר, עד כיתה ג' בערך, כי פחדתי שחייזרים יבואו לחטוף אותי.

לגבי זיכרון - לדוגמא אני זוכר את המספר של האוטו שהיה לאבא שלי אז -л4752КИ, ואפילו זכור לי איך לראשונה חושך הפך לאור (בשבועות הראשונים תינוקות לא יודעים לזהות צורות, רק להבדיל בין אור לחושך).

אז גם את זה אני זוכר, כי זאת הייתה חוויה מפחידה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שחלף בשמיים ענן של חומר כימי כלשהו, אולי משהו שנפלט מאיזה מפעל, וכאשר אור השמש עבר דרכו הוא נראה ירוק. אני מניח שמומחי הכימיה של הפורום יכולים להצביע על חומרים שספקטרום הבליעה שלהם יכול לגרום לאפקט כזה.

מזכיר לי, כשהייתי בן 3 הלכתי עם אבא שלי לטקס צבאי ענקי שנערך לאחר מלחמת יום הכיפורים, זה היה בלילה בחושך מוחלט, בנגב כמדומני, וכלל מופע אווירי - שלי נראה פשוט כמו אורות מסודרים בשמים. בחיי שעד היום עוד יש לי לפעמים חלומות שבהם פתאום אורות בלילה מתחילים לזוז ולהסתדר בשורה או ליצור סימנים, ואני מבין שאלה לא כוכבים אלא משהו אחר... חלליות או משהו... לדברים מהסוג הזה יש אפקט אדיר על המוח.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שחלף בשמיים ענן של חומר כימי כלשהו, אולי משהו שנפלט מאיזה מפעל

זה נשמע יותר הגיוני, היות ובברית המועצות בשנת 1990 לא בדיוק הייתה דאגה לאיכות הסביבה (כשהמדינה על סף קריסה).

מה גם ש-4 שנים קודם 120 קילומטר משם התפוצץ כור גרעיני (תחשוב שמתפוצץ כור בדימונה (רק הרבה יותר גדול), ואתה בראשון).

עדיין, זה היה בדיוק לשניה והפסיק. אם היה ענ של חומר כימי כלשהו, זה היה בהדרגה, לא? וזה היה גם לוקח יותר משניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מספיק רכבים ירוקים, ומאף אחד מהם לא השתקף אור בעוצמה שתסתיר את אור השמש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמש לא משנה את הטמפרטורת צבע שלה פתאום לירוק ואז חוזר לצהוב.

או שהסתכלת יותר מידי על השמש, הפנית את המבט שלך אל עבר חולצה ירוקה ואז חזרה לשמש, או שחייזרים באו לקחת אותך.

מה שבטוח, משקפי רוח.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתאום, באמצע היום, היה הבזק של אור ירוק לשניה בערך.

כאילו מישהו לחץ על כפתור, ואור השמש פתאום החליף צבע לירוק, ואז (כאילו בלחיצת כפתור), זה חזר לרגיל.

לא הבנתי. האם זה היה הבזק או שפשוט הצבע של האור השתנה?

אם רק צבע האור השתנה, אז יש הרבה אופציות: אפילו משהו בנאלי כמו מטוס עם שלט פרסומת נגרר (למשל לבירה בבקבוק ירוק) יכול לשנות את הצבע של האור לשנייה או שתיים.

אם זה הבזק, דהיינו צבע ירוק שהופיע פתאום ב"בום" של אור (אין לי תיאור יותר טוב להבזק), אז או שראית את צ'רנוביל בשידור חי... או שזה עוד משהו בנאלי כמו זיקוק, ענן קטן של זיהום אוויר כמו שאמרו, לא יודע... יש מספיק אפשרויות.

אני זוכר בשנת 2001 או 2002, בצבא, שהיה יום שהשמיים היו בצבע כתום. ככה כל היום. אובך כתום מגעיל, וחמסין. בדיוק על היום שהייתי בתורנות רס"ר של ניקוי הבריכה (בסיס ח"א). אין לי הסבר למה הופך אוויר לקינלי, אבל אני משוכנע שזה לא משהו על טבעי.

במקומך, הייתי מנסה לאתר עוד אנשים מהשכונה הישנה שלך ולשאול אותם אם הם זוכרים משהו כזה. אם הרבה אנשים ראו את זה, או שהם ראו את הגורם או שהם זוכרים את זה כי זה חריג.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעת? אבי נאור החליט להלחם בגרמי השמיים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. האם זה היה הבזק או שפשוט הצבע של האור השתנה?

זה היה כאילו צבע אור השמש השתנה לרגע לירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי הבזקי אור ירוקים מהשמש אבל כן לגבי כדור אור מרחף

כמו שמתואר כאן

הייתי לדבר כזה ב2004, ויש לי עד נוסף ככה שזה לא בגלל האלכוהול

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר בשנת 2001 או 2002, בצבא, שהיה יום שהשמיים היו בצבע כתום. ככה כל היום. אובך כתום מגעיל, וחמסין. בדיוק על היום שהייתי בתורנות רס"ר של ניקוי הבריכה (בסיס ח"א). אין לי הסבר למה הופך אוויר לקינלי, אבל אני משוכנע שזה לא משהו על טבעי.

בחיי שאני זוכר את היום הזה! גם אני הייתי בצבא ואני זוכר שכולם יצאו לחזות בפלא השמיימי שמתרחש מעל לראשנו.

לא שמעת? אבי נאור החליט להלחם בגרמי השמיים.

הוצאת לי את המילים מהמקלדת :-P

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות אחת התאונות מבין אלפי תאונות הבלתי מדווחות שגרמו לפליטה של חומר כלשהו מאחד המפעלים. בברה"מ היו הרבה מאוד תאונות שעל רובן איש לא שמע, כולל בכל מיני אובייקטים שיש להם רק תא דואר (תעשייה צבאים שלהם). למשל היו להם תחנות כמו HAARP ועוד כל מיני על סלילי טסלה ודברים דומים, מידי פעם עשו איתן ניסויים. עדיין תחנות האלו נמצאות בכל מיני יערות נטושים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...