Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כרטיס אשראי אמריקן אקספרס

Yakird12
שימו לב! השרשור הזה בן 4374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עיזבו אותכם מכל השטויות האלה - עיבדו במזומן ורק במזומן.

מקסימום - הוראות קבע והעברות בנקאיות.

ואז - תתחילו לראות איך החשבונות בנקים מתחילים להתנפח. וכל זאת - מחיסכון אדיר עקב אי שימוש בכרטיסי אשראי.

גילוי נאות - עד לפני שנתיים היו לי מעל ל- 10 כ"א שונים, ומועדונים ומה לא.

באופן תמידי אני ואישתי תמיד היינו במינוס.

כיום, הכרטיס האשראי היחידי שיש לנו הוא דיירקט. מאז שהפסקנו את השימוש בכ"א אנחנו תמיד בפלוס. ולא יעזור כמה שאתם חזקים - השימוש בכ"א הינו פסיכולוגי - תמיד נותן תחושה שיש - אפילו שאין.

לשיקולכם.

רזי.

איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה איפה - העוגה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה כמו אלון מזרחי, "אני רוצה לשחק או באירופה או בספרד" ?

באירופה בכלל, ובפרט באיטליה.

יותר הגיוני?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אז אני היחיד פה שמשלם דמי כרטיס מלאים על המאסטרקרד.

:(

במידה ואני מבקש לבטל את הכרטיס שהוא בנקאי , ולעבור לכרטיס חוץ בנקאי נגיד של חברה אחרת , או שאני מקבל כרטיס חדש , מה קורה להוראות הקבע והחיובים בתשלומים בחשבון?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Arilou, זה היה בצחוק, הזכיר לי, אז כתבתי את מה שכתבתי.

אני מצאתי את צרפת קשה כמו איטליה ב(אי)הכרה באמקס.

maxcher

כתבת את הבעיה, הוא בנקאי, משום מה הבנקים בטוחים שהכרטיסים שלהם שווים יותר ולכן שווה לשלם את דמי הכרטיס שלהם (הם לא)

כדי לקבל כרטיס מהבנק מספיק לבקש אחד, בשביל חוץ בנקאי צריך למלא טופס, משום מה אנשים מאוד מפחדים למלא טופס של כרטיס אשראי חוץ בנקאי, המון שדות, לפחות 8, לפעמים אפילו 9...

מה קורה להוראות קבע בכרטיס?

מתקשרים לכל הספקים ונותנים את הכרטיס החדש.

עלולה להיות בעיה להוציא חוץ בנקאי של בנק שעובדים איתו למשל לקוחות הבינלאומי יתקשו מאוד לקבל כאל חוץ בנקאי, אז שיוציאו של לאומי-כרד או הפועלים יתקשו לקבל ישראכרד אז שיוציאו כאל וכדומה

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנזי - אם זו בעייתך אתה פשוט לא יודע להתנהל. כפי שכתבתי ני מחזיק חצי תריסר כרטיסי אשראי ואשתי מחזיקה מספר זהה ראה זה פלא - ההוצאות נשלטות. מדוע: כיון שחושבים לפני כל העברת כרטיס.

מבחינתי כרטיס אשראי עדיף כיון שקל מאוד לעקוב אחר ההוצאות (כניסה יומית לדף החשבון) ואפשר לתאם את החיוב לתאריך המשכורת על מנת לצמצם ימי אוברדראפט.

מקסשר וארילו - כרטיסים בנקאיים וחוץ בנקאיים מתנהגים בדיוק באותה צורה מבחינת עלויות: יש שתי דרכים לצמצם אותם - האחת היא להחזיק בכרטיס המשוייך למועדון הנותן פטור מדמי כרטיס, או להשתמש בו במינימום החודשי המקנה פטור (הסכומים מצויינים בדף התעריפים באתר החברה או הבנק). לכן רצוי להנפיק כרטיס המשוייך למועדון שיתן לך את ההנחה, אם הדבר אינו אפשרי - לבחור בכרטיס בדרגה המתאימה לשימושיך לצורך קבלת הפטור מדמי כרטיס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספירל,

האמן לי שגם אני וגם אישתי יודעים להתנהל.

להחזיק שלל כרטיסי אשראי נותן לך מסגרות אשראי כמעט ובלתי נגמרות בכולם יחד - וקשה לי להאמין שתמיד ניתן לעמוד בפיתוי ולא לרכוש.

לעומת זאת - ביטול כרטיסי האשראי וביטול קו האשראי בחשבון, ייצור מצב שתמיד תהיה בפלוס. שימוש בכרטיס אשראי דיירקט שכל חיוב בו יורד אוטומאטית מהחשבון - אין דבר טוב מזה על מנת לשלוט בהוצאות. יש כסף - משלמים. אין כסף - לא משלמים. ואני אומר את זה לא מהפן שחסר כסף - אלא להיפך. וגם אתם כזוג, המחזיק כ- 12 כ"א (לפי דבריך...), אם תנהגו כמונו תיווכחו לדעת שאתם חוסכים - ולא מעט. אין לנו בעיה של כסף - אנחנו פשוט יודעים להתנהל נכון. כ"א הינו "כסף בכאילו". הכסף האמיתי נמצא בחשבון, ולא כאשר אתה במינוס.

לשיקולך.

רזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנזי - בדיוק לזה אני קורא חוסר יכולת להתנהל. מעולם לא ניצלתי את קוי האשראי, מעולם לא השתמשתי בשירותי "קרדיט" למיניהם וחילקתי לתשלומים (על חשבון המוכר) רק קניות חריגות, לא סופר ושאר קניות שוטפות. פיתויים? כן לפעמים אשתי קונה זוג נעליים במציאון במחיר 50 ש"ח, וגם זה לא באופן יום-יומי. לכן מרבית השימוש בכ"א היה כדי לדחות תשלום עד יום קבלת המשכורת ולא יותר, וכרטיס האשראי חסך לי עלויות משיכת יתר.

אבל אני משוגע - בודק את מצב החשבון 6 םעמים בשבוע, וכשיש חיוב שמקורו לא ברור לי אני שואל את אשתי, בד"כ מדובר בשם של זכיין של רשת כגון "מאפיית אריאל" ודברים דומים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספירל,

האמן לי שגם אני וגם אישתי יודעים להתנהל.

להחזיק שלל כרטיסי אשראי נותן לך מסגרות אשראי כמעט ובלתי נגמרות בכולם יחד - וקשה לי להאמין שתמיד ניתן לעמוד בפיתוי ולא לרכוש.

לעומת זאת - ביטול כרטיסי האשראי וביטול קו האשראי בחשבון, ייצור מצב שתמיד תהיה בפלוס. שימוש בכרטיס אשראי דיירקט שכל חיוב בו יורד אוטומאטית מהחשבון - אין דבר טוב מזה על מנת לשלוט בהוצאות. יש כסף - משלמים. אין כסף - לא משלמים. ואני אומר את זה לא מהפן שחסר כסף - אלא להיפך. וגם אתם כזוג, המחזיק כ- 12 כ"א (לפי דבריך...), אם תנהגו כמונו תיווכחו לדעת שאתם חוסכים - ולא מעט. אין לנו בעיה של כסף - אנחנו פשוט יודעים להתנהל נכון. כ"א הינו "כסף בכאילו". הכסף האמיתי נמצא בחשבון, ולא כאשר אתה במינוס.

לשיקולך.

רזי.

אם אתה יודע שאתה חוגג מעבר ליכולת הכלכלית שלך - אתה לא יודע להתנהל. כאשר אתה במודע לוקח לעצמך כלי מסויים כי אתה יודע שאתה לא יכול לעמוד בפיטוי - אתה לא יודע להתנהל.

החוכמה היא לשאול את עצמך האם אתה באמת צריך או פשוט רוצה בטרם כניסה לחנות. אם אתה משכנע את עצמך שצריך כשאתה לא באמת אז שום דבר לא יעזור. במקרה כזה צריך אחד משני דברים: או להרוויח ככה שתוכל בכל מקרה להרשות לעצמך הכל או עמוד שדרה. אה. אפשר גם לחתוך לעצמך ידיים ולשכנע את עצמך שזה הדבר הנכון לעשות.

בחו"ל אין דבר כזה מינוס ואנשים חיים יפה מאוד עם כרטיסי אשראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי,

האמינו לי - אתם בודדים בים של כאלו שלא נוהגים כמוכם.

החוכמה היא לא לשמור על עצמך פן תשתמש. החוכמה היא למנוע מעצמך לעשות כן.

אני ואישתי מאז ומתמיד חיינו ברמת חיים גבוהה. מעולם לא חסכנו מעצמינו מאום - ועכשיו אנחנו תמיד יודעים מה מצבנו בבנק. אני יודע בכל רגע נתון כמה יש ומה צריך לרדת. והכי חשוב - אני לא חי בפחד (כמו רוב האנשים במדינה) מה יקרה ביום שיורדים כרטיסי האשראי.

התנהלות נכונה היא התנהלות כזו שמשאירה אותך תמיד עם מזומנים - לא רק כשיש, אלא גם כשאין. הלמידה הנכונה ביותר לצורת ההתנהלות נלמדת דווקא כשיש ולא כשאין. אם תשכיל ללמוד כיצד להתנהל כאשר יש לך כסף - תצליח לצלוח ביתר קלות משברים כאלו ואחרים.

לא מעט חברים ובני משפחה יש לי שפוטרו ממקום עבודתם ופתאום המינוס רק גודל וגודל. התנהלות כספית תמיד תהיה נכונה מבלי להשתמש באשראים, בכ"א, בקווי אשראי ובהלוואות למיניהן. לספירל - אילו היית מבטל לחלוטין את קווי האשראי בבנק בו אתה נמצא, מבטל את כרטיסי האשראי לחלוטין (משאיר אחד כגון דיירקט) - האם היית מצליח לכלכל את משפחתך במשך החודש מבלי לחכות למשכורת ? זו השאלה החשובה ביותר כאן. התנהלות נכונה צריכה להיות במשך החודש כולו - ולא רק ביום קבלת המשכורת. המצב כפי שהינך מתאר הוא מצב מצויין - כל עוד המשכורת נכנסת בזמן והכל מתקתק כמו שעון. מה קורה אם המשכורת תאחר בכמה ימים (קורה לא מעט פעמים) או שלא תגיע? מה קורה עם אנשים שמכורתם אינה קבועה ומתבססת על עמלות ? אין לי ספק שאנו לא האנשים הנכונים לדוגמא של חוסר התנהלות נכונה, אבל לא רבים כמותנו. נקודה למחשבה.

רזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההתקפה על רנזי

הוא מצא דרך שעובדת בשבילו ובשורה הסופית הוא מתנהל כלכלית נכון וחשבון הבנק שלו מוכיח את זה

זה לא חייב לעבוד לאף אחד אחר מהפורום ויש כאלה שיתנהלו נכון גם עם 3 כרטיסים בארנק מצד שני יש לא מעט שבמינוס תמידי בגלל מלכודת התשלומים, האשראי הבנקאי והחוץ בנקאי וכו והנה דוגמה למישהו שעשה מעשה ופשוט חתך את הסיפור.

במקום לצחוק על מישהו שמכור לשוקולד שאין לו שוקולד בבית כי הוא לא יכול להחזיק את עצמו, יש לשבח אותו שהוא מתנהל נכון ולהחמיא לו על הדיאטה שלו, זה לא משנה שלכם יש חבילת שוקולד בבית ואתם אוכלים ממנה כל יום קוביה אחת והיא מחזיקה שבועיים, הוא לא מסוגל והוא מתמודד עם זה בדרכו, אבל הוא מתמודד, בניגוד לרבים אחרים שפשוט משמינים ואומרים ככה אני זה מה יש.

רנזי, ישר כוח.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את המטאפורה של דיאטה. היא מאוד נכונה וממחישה את המצב.

אבל ההתקפה הייתה על רקע הטפה שזאת האמת האבסולוטית ורק כך יש להתנהג ומי שלא גוזר את הכרטיס ילך לגיהנום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילספירל - אילו היית מבטל לחלוטין את קווי האשראי בבנק בו אתה נמצא, מבטל את כרטיסי האשראי לחלוטין (משאיר אחד כגון דיירקט) - האם היית מצליח לכלכל את משפחתך במשך החודש מבלי לחכות למשכורת ?

רזי.

התשובה חיובית באופן חד משמעי - למעט תקופות של הוצאות חריגות , למשל תקופה של מעבר דירה גרמה למינוס לגדול למשך מספר חודשים קטן עד שהתחיל להצטמצם. פרט לכמה חודשים אלה לא היה מצב שבו לאחר קבלת המשכורת החשבון לא חזר להיות חיובי, כך שלמעשה הייתי פחות או יותר מאוזן מרבית חיי הבוגרים. מה שהכרטיס אפשר לי באותם ימים היה לדחות תשלומים עד יום המשכורת, כך ששילמתי פחות ריבית משיכת יתר. הצד השני היה של השקעת מאמץ גדול בעבודה, היו שנים שבהן שבוע עבודה של 100 שעות היה די שגרתי בשבילי, וכמובן שעומס עבודה זה השתרשר גם לעומס על אשתי שהיתה צריכה לטפל בבית ובילדים לבד גם אם שעות העבודה שלה היו יותר קצרות. וזה כמעט ללא חופשות, מכסימום איזה סופ"ש בנופש כפרי.

מה שאני רוצה לומר שהתנהלות נכונה צריכה להיות הן בצד ההוצאות, ואבל גם בצד ההכנסות.

הצד היותר אופטימי הוא שאותה השקעה והצטמצמות הובילה אותי היום למצב שבו אני כבר לא צריך לספור כל גרוש, למרות שהאופי שלי גורם לי לא להיות פזרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...