Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה p0420 הידועה לשמצה בטויוטה קורולה RunX 2004

ehud83
שימו לב! השרשור הזה בן 4245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חחחחחח, הרגת אותי...

התקלה סודרה, התנהגות הרכב וצריכת הדלק נותרו ללא שינוי, ובכלל, איזו סיבה יש להם להשתנות?! הבעיה היא עם השוואת נתוני קריאת החיישנים...

איך אני יודע שהחליפו מחשב? לכל מחשב, בנוסף למס' קטלוגי, יש מס' סריאלי.

גם עם נורית דולקת עדיין ניתן לעבור טסט, או שלא, משום שלא יודעים אם יש תקלות נוספות שקשורות לבדיקה.

לא ברור לי איך קבעת שהחלפת ממיר הייתה פותרת את הבעיה... היא הייתה דוחה, אבל לא פותרת.

תקלה P0420 מתריעה על תקלה כללית במערכת הפליטה, ולא על ממיר תקול(!), והחלפת ממיר היא הפתרון הקיצוני ביותר בטיפול הבעיה..

http://www.obd-codes.com/p0420

תקלה P0422 מתריעה על ממיר תקול

אז אם כן הייתי מחליף ממיר, היה לי שקט לתקופה, אבל הבעיה לא הייתה נפתרת.

וד"א, גם בפרוטוקול יצרן החלפת ממיר היא השלב הקיצוני והאחרון בפתרון התקלה.

במדינת הקומבינות המליצו לי להחליף ממיר, אולי כדי להוציא ממני עוד אלפייה או 2, במדינות אחרות הודו שזה לא הפתרון האולטימטיבי

אהוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חחחחחח, הרגת אותי...

התקלה סודרה, התנהגות הרכב וצריכת הדלק נותרו ללא שינוי, ובכלל, איזו סיבה יש להם להשתנות?! הבעיה היא עם השוואת נתוני קריאת החיישנים...

איך אני יודע שהחליפו מחשב? לכל מחשב, בנוסף למס' קטלוגי, יש מס' סריאלי.

גם עם נורית דולקת עדיין ניתן לעבור טסט, או שלא, משום שלא יודעים אם יש תקלות נוספות שקשורות לבדיקה.

לא ברור לי איך קבעת שהחלפת ממיר הייתה פותרת את הבעיה... היא הייתה דוחה, אבל לא פותרת.

תקלה P0420 מתריעה על תקלה כללית במערכת הפליטה, ולא על ממיר תקול(!), והחלפת ממיר היא הפתרון הקיצוני ביותר בטיפול הבעיה..

http://www.obd-codes.com/p0420

תקלה P0422 מתריעה על ממיר תקול

אז אם כן הייתי מחליף ממיר, היה לי שקט לתקופה, אבל הבעיה לא הייתה נפתרת.

וד"א, גם בפרוטוקול יצרן החלפת ממיר היא השלב הקיצוני והאחרון בפתרון התקלה.

במדינת הקומבינות המליצו לי להחליף ממיר, אולי כדי להוציא ממני עוד אלפייה או 2, במדינות אחרות הודו שזה לא הפתרון האולטימטיבי

אהוד

לפי דעתי:

לנורית אין שום קשר לטסט, וגם למחשב שהחלפת לא היית צריך להחליף היות ולפי דעתי זה לא רק פיתרון קיצוני אלה סופר קיצוני להחליף מחשב רכב, אבל אתה מרוצה, הנורה כבויה, וזה מה שחשוב.

מדינות אחרות זה לא בישראל ישראל היא מדינה של קומבינות עם כל מה שמשתמע מזה. תקלה פשוטה ואף אחד כבר לא יודע איך להתייחס,מחליפים חיישנים סתאם ומכלולים, ממירים,מחשב רכב, עד שהתקלה מסתדרת,או שלא!

אנשים שכחו שפעם הייתה פלטינה וקבל,מפלג ופלאגים, מחליפים הכל התקלה בטוח תסתדר, היום זה לא ככה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המחשב עלה חצי מהממיר, וכמו שכתבתי, השינוי היחיד הוא ערכי הבדיקה.. סביר להניח שאם לא הייתי בודק את העניין מול מסמכי היצרן, הייתי מתפתה לזרוק עוד כסף על ממיר.

2. "הנורה כבויה": משום מה ישנה התייחסות כאילו תפקיד הנורה הוא ליידע רק לגביי התקלה הזו. לא כ"כ ברור לי למה..

3. כשכתבתי "במדינות אחרות" התכוונתי לאנשים שונים בארץ, בין אם מוסכניקים, אנשי/יועצי שירות, מתכנני בקרים ומחשבי אינטגרציה.

4. "תקלה פשוטה ואף אחד כבר לא יודע איך להתייחס,מחליפים חיישנים סתאם ומכלולים, ממירים,מחשב רכב, עד שהתקלה מסתדרת,או שלא!" - צודק! מזל שיש לי קצת שכל כדי לומר למוסכניק "לא!" כשהוא מנסה לשכנע אותי במשהו שאין לו מושג (בעניין הזה: אלקטרוניקה ובקרים)

5. "אנשים שכחו שפעם הייתה פלטינה וקבל,מפלג ופלאגים, מחליפים הכל התקלה בטוח תסתדר, היום זה לא ככה." - בפעם הבאה פשוט אחליף אוטו לאחד חדש דנדש. הכי זול :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהוד שלום,

כמה שאלות ברשותך,

1. איפה בוצעה ההחלפה? (מוסך מורשה?)

2. המחשב חדש או משומש?

3. הצריבה בוצעה בארץ ?

1. ההחלפה בוצעה במוסך מורשה

2. המחשב משומש. פורק מרכב אחר שגם עבר החלפת מחשב. סביר שהמחשב הקודם שלי גם עבר פירוק, צריבת תוכנה, וכיום מורכב על איזה רכב

3. למיטב ידיעתי כן

המחשב שהורכב אצלי הוא בעל אותו מס' קטלוגי - בדקתי ויזואלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
לפני כ10K ק"מ הוחלף המחשב רכב לאחד אחר שעבר צריבה של עדכון תוכנה, ממיר קטליטי לא הוחלף ולא נוקה. התקלה לא חזרה.

כשלגיסי היתה התקלה הזאת היא תוקנה ע"י ניקוי של הממיר. (כבר 100000 עברו והתקלה לא חזרה) מדובר בקורולה 2004 שיוצרה בטורקיה.

שאלה לאהוד-

מה היה השיקול לא לנסות ניקוי של הממיר?

נראה לי שאתה יסודי ומסודר, ולכן מוזר לראות שלא מנסים צעד פשוט וזול, שבמקרה הגרוע לא יזיק. אם הבעיה לא תיפתר, ניתן יהיה להחליף מחשב.

תודה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שלא ניקיתי את הממיר היא משום שהנתונים שקיבלתי מחיישני חמצן 1 ו2 היו יפים. לא ראיתי טעם בלפרק את הממיר ולנקות אותו רק משום שהערכים במחשב הרכב "דמיוניים" ושהנתונים לא מספקים אותו.

דבר נוסף: לא ידעתי אילו אטמים / גומיות יש להחליף לאחר פירוק הממיר, ומה תהיה ההשפעה לאורך זמן של מי ברז על החלקים הפנימיים שלו, מכיוון שלא אמורים להיות שם כאלה (ייתכן וזה היה גורם לבלאי מואץ או נזקים עקיפים)

אני מקפיד על חיבור הסורק פעם בחודש לצורך עיון בגרפים המתקבלים מנתוני החיישנים, ואני דיי מרוצה.

חבל מאוד שהיבואן זורק ז*ן על העניין הזה והחליט שבפרוטוקול שלו יש צורך להחליף את הממיר... :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון, לא רצית לסכן את הממיר והעדפת להחליף מחשב במשומש "משופץ".

ב. הגעתי לחברה המוכרת מחשבים משומשים (אותו מס' קטלוגי) הטוענים כי מחשבים אלו לא יקפיצו את התקלה (גם פה לא ברור אם שיחקו איתו)

אם זו חברה רצינית עם אחריות והמחיר זול, אולי כדאי היה לשקול?

מי החברה? מה המס' הקטלוגי?

יש לנו 2 קורולות שעוד לא הגיעו לק"מ הזה, נראה לי שכדאי כבר להתכונן.

תודה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון, לא רצית לסכן את הממיר והעדפת להחליף מחשב במשומש "משופץ".

אם זו חברה רצינית עם אחריות והמחיר זול, אולי כדאי היה לשקול?

מי החברה? מה המס' הקטלוגי?

יש לנו 2 קורולות שעוד לא הגיעו לק"מ הזה, נראה לי שכדאי כבר להתכונן.

תודה

יהודה

א. לא מכיר אישית את החברה, אבל לא אהבתי את "הסודיות" עליה היא שומרת בכל הקשור למהות הטיפול שלהם

ב. מס' קטלוגי של המחשב רכב: 89666-02070

ג. במידה ותחליף מחשב, האימוביליזר משתנה וחובה לקודד מחדש את המפתחות, אחרת לא תוכל להניע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהוד צודק, גם חיישן 1 יכול להקפיץ תקלה P0420, בדקתי בספרות טכנית של טויוטה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר שרציתי להעיר:

כל חיישן / רכיב של מערכת הפליטה יכול להקפיץ את התקלה. הקוד המדובר מתריעה על תקלה כלשהי במערכת, שעלולה לא להיות מזוהה (!) ע"י אחד החיישנים. במקרה כזה צריך תחילה לוודא שכל חיישן עושה את עבודתו בהתאם למה שהוגדר. קודים דומים P04XX עלולים לצוץ במידה ו:

1. חיישן כלשהו במע' פליטה תקול

2. ממיר "שחוק"

3. ממיר לא מתחמם

4. דליפת גזים מהצינור

5. ועוד!

ולפעמים גם חיישנים צריך לכייל, אבל זה נדיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהוד צודק, גם חיישן 1 יכול להקפיץ תקלה P0420, בדקתי בספרות טכנית של טויוטה.

איתמר.

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

שלום ידידי איתמר.

אני מסכים שבסופו של דבר תקלת תערובת שמתקבלת ונקראת רק ע"י החיישן\ים הקדמיים בסופו של תהליך תפגע בממיר והתוצאה בסופה תהייה גם קוד תקלה p042x כל שהוא והוא היה אחרון ברשימת התקלות ותוצאתי אבל ישירות תקלת חיישן s1 כל שהוא לא ישוייך לממיר מפני שזה לא הלוג.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב חיים!

לגביי קובץ לוג, אני לא יודע להגיד לך, משום שלידיעתי, המחשבי רכב שהגיעו לארץ אינם בעלי אופציה למשיכת לוגים פרט לקודי תקלות. לגביי הקפצת קוד P0420, יכול בהחלט.

אנסה להשיג את קוד הבקר ולהעיף בו מבט. במידה ואצליח, אכתוב כאן את רשמיי.

אהוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, החיישן שלפני הממיר לא יודע ולא יכול לדעת מה קורה אחריו.

אני מצרף את ה"אבסטרקט" לתקלת P0420. יש בערך 7 דפי הסבר לאחר מכן לפתרון התקלה.

איתמר.

p0420.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...