Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, איציק נ. כתב:

שאלה למגובבים:

Huawei P20 pro, אצלי כבר שנתיים +.
לציין שהוא עובד פנטסטי (מאוד מרוצה ממנו).
לאחרונה שמתי לב (אין לי מושג כמה זמן זה "שם") שיש צריבה במסך.

הצריבה היא של אפליקציית WAZE (היא בשימוש הכי הרבה בתכל'ס). במסך בהיר רואים את האייקונים של ווייז ברקע.

חיפוש בגוגל העלה שאחרים גם כן נתקלו בתופעה הזו בטלפון הזה ולטענתם מסכי AMOLED סובלים מהבעיה הזו. האמת, לא שמעתי על בעיה כזו ב AMOLED-ים מעולם.

השאלות: 

א. ידוע לי שאין פתרון מעשי לבעיה וצריך להחליף מסך. אני לא מתכוון להחליף מסך בגלל זה כי זה לא מטריד אותי ברמת ההחלפת מסך או החלפת הטלפון בכלל.
האם האפליקציות של "תיקון" BURN-IN שוות משהו ? ואם כן, אשמח להמלצות (כרגע מנסה כמה). לא מצפה ל"לתיקון מלא", אפילו "שיטוח העקומה" של ניראות הצריבה יהיה נהדר.

ב. האם, למשל, במסכי AMOLED של סמסונג, נתקלתם בכזה דבר ? האם יצרנים אחרים עם מסכי AMOLED סובלים מזה גם כן ?

איציק

תופעה ידועה במסכי אמולד

תיכנס לכול חנות סלולר שיש מכשיר סמסונג בתצוגה, תגלה צריבות מסך יפות מאוד. 

פשוט לא צריך שהמסך יהיה דלוק הרבה זמן על תמונה סטטית. 

אגב גם במסכי LCD זה גם קיים(יש לי טלוויזית LG עם אחלה צריבות מסך זמניות) , רק ששם זה עובר אחרי כמה זמן. 

לא חושב שיש פיתרון תוכנתי לעניין הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פבל כתב:

@falou זה בערך כמו להציע אופנוע טורינג למישהו שמבקש המלצה לסטיישן. אין שום קשר בין המכשירים האלה. 

אמרתי לך הרבה פעמים. כל המכשירים עושים אותו הדבר. ה וואזאפ אותודבר, הוויז אותודבר, הכל אותודבר. 

ההבדלים הם בפיצ'ר זניח פה ושם. כמו מצלמת טלפוטו. 

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

אמרתי לך הרבה פעמים. כל המכשירים עושים אותו הדבר. ה וואזאפ אותודבר, הוויז אותודבר, הכל אותודבר. 

ואמרתי לך הרבה פעמים - זה שבשימושים/דרישות שלך הם עושים אותו דבר, לא אומר שזה נכון גם לאנשים אחרים. אתה כל פעם מחדש חוטא בלהמליץ לאנשים אחרים מה שהיית קונה לעצמך במקום להבין שאולי יש להם דרישות/רצונות שונים. 
למשל פה, ה"פיצ'ר הזניח" שאתה מדבר עליו הוא לא "מצלמת טלפוטו" אלא ממשק, אורך חיי עדכונים, קדימות בקבלת פיצ'רים, אופי עיבוד תמונות, אורך חיי סוללה, מעבד, אופי מסך (מהירות, בהירות, רזולוציה, שטוח/מעוקל), חומרים ואלה סתם דברים ששלפתי מהשרוול בלי לראות השוואות בין השניים ובלי שעדיין פורסמו מבחנים מלאים של הפיקסל.

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

גם אלטו ורולס רויס בגדול עושים את אותו דבר. ההבדל זה בכל מיני פיצ׳רים לא חשובים פה ושם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

גם אלטו ורולס רויס בגדול עושים את אותו דבר. ההבדל זה בכל מיני פיצ׳רים לא חשובים פה ושם.

אנלוגיה שגויה לחלוטין.

מדובר בכלים מכניים שונים לחלוטין, עם חווית שימוש אחרת לגמרי.

סמארטפונים מאוד דומים אחד לשני. חווית השימוש בוויז או בוואזאפ או בכל אחת מהאפליקציות שעושים בהם הרב את רב השימוש, מאוד דומות בין סמארטפון באלפיים ש״ח לסמארטפון בארבעת אלפים, עד כדי חוסר יכולת להבחין.

נ.ב. בו נגיד ככה. כשאתה מגיע למסעדה, מחנה את הרולס שלך בכניסה או את האלטו, בו נגיד שיש הבדל מובחן. כנ״ל אם אתה יושב בפנים, שלא לאמר נוהג.

ובו נגיד, שאם אתה מגיע למסעדה ושם סמארטפון על השולחן (שיושב באותו מגן שכולם שמים), הוא נראה כמעט בדיוק כמו כל סמארטפון אחר שנמצא על השולחן. ואם תיתן אותו למי שיושב לידך, לעשות איתו משהו, הוא לא ירגיש הבדל.

וזה למה האנלוגיה הזו מופרכת.

לפני 3 שעות, פבל כתב:

למשל פה, ה"פיצ'ר הזניח" שאתה מדבר עליו הוא לא "מצלמת טלפוטו" אלא ממשק, אורך חיי עדכונים, קדימות בקבלת פיצ'רים, אופי עיבוד תמונות, אורך חיי סוללה, מעבד, אופי מסך (מהירות, בהירות, רזולוציה, שטוח/מעוקל), חומרים ואלה סתם דברים ששלפתי מהשרוול בלי לראות השוואות בין השניים ובלי שעדיין פורסמו מבחנים מלאים של הפיקסל.

אני לגמרי התייחסתי למה שאתה כתבת.

לאקספריה ממשק מצלמה מתקדם מאוד ומסך מעולה, בגודל מתאים, ומערך מצלמות כמו שאתה מחפש. גם המעבד מתקדם ואיכות הבנייה.

זה מה ששלפתי בלי לראות השוואה בין השניים.

לגבי ממשק, יש לי פיקסל, הממשק הוא... ממשק. ברגע שמתרגלים, הוא עובד, פחות או יותר, כמו כל ממשק אחר. יש אייקונים, לוחצים עליהם, נפתחות אפליקציות. לרב, אותן אפליקציות שכולם משתמשים בהם לשימוש יומיומי. גם אתה.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער אבל אתה פשוט מפספס המון המון דברים. כל כך הרבה, למעשה, שאני אפילו לא יכול להתחיל להסביר את זה... 

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר. יש איזה זיליון אתרים שמסבירים ומפרטים ומנפחים כל פיצ׳ר זניח, כאילו הוא ישפר את איכות החיים הכוללת של כל אחד, מרמת הקליקיות של הכפתור ועד רמת המודם 5G (שעוד אף אחד לא צריך), בשביל להחליף אותך.

הפיקסל 6 נראה אחלה סלולרי. המצלמה מסקרנת, האסיסטנט מסקרן (אני עושה לא מעט שימוש בפקודות קוליות, בהצלחה משתנה, אבל אוהב), והמחיר טוב. רק הגודל...

אני ממש שוקל לקנות 4a עכשיו, לפני שכבר לא יהיו טלפונים בגודל שאני אוהב, בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים נמצא בדברים הקטנים...

יציבות המערכת (גם תחת תנאי חום כבדים = שימוש ב WAZE על מתקן תליה בדשבורד חשוף לשמש).
דיוק ומהירות ה GPS.

דיוק חיישן טביעת אצבע

דיוק ומהירות חיישן זיהוי פנים

איכות המכשיר באופן כללית ועמידותו לאורך זמן (לרבות אורך חיי סוללה)

דיוק חיישנים אחרים - והוזכר כאן כבר עניין חיישן קרבה כדוגמא (בעבר שהיה לי A1 הוא היה מחורבן).
מצלמה איכותית = פיצ'ר חשוב כמעט לכל אחד מאיתנו, גם לאלו שהם לא חובבי צילום.

וזה מבלי להיכנס בכלל לפיצ'רים אחרים שיש בטלפונים, שכן חשובים עבור חלק מהאנשים שקונים אותם...

לאורך השנים היו לי טלפונים של ה-1000 שקל שלא עשו פעולות בסיסיות כמו שצריך. גיליתי את זה לא תמיד בהתחלה, אבל היו כאלה עם GPS עצלן ו/או לא מדוייק תמיד (איטי לפעמים), גילית חיישני קרבה דפוקים, גילית גם באגים בדברים פשוטים מאוד כמו התחברות חזרה לרשת DATA לאחר יציאה ממקום בלי קליטה...לטיגימי לא ?
בטלפונים איכותיים יותר \ ממותגים \ יקרים (סדרות דגל או קרוב לזה) , זה לא קרה לי.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איציק נ., רק אוסיף כמה נקודות:

בחיישן טביעת אצבע יש מעבר לדיוק/מהירות - יש עינין של אבטחה. רק חיישנים קפטיביים (לא מתחת למסך) וחיישנים אולטרא סוניק נותנים רמת אבטחה גבוהה יחסית. חיישן אופטי מתחת למסך למעשה מצלמה ברזולוצייה נמוכה.

בחיישן זיהוי פנים טכנולוגייה אמינה יש כרגע רק באייפון עם זיהוי פנים תלת ממדי ולא מצלמת סלפי.

יחד עם זאת מכשירי ביניים מאוד עלו בשנים האחרונות, כולל מסכי OLED בהירים למדי ומצלמות טובות יותר ממה שהיה קודם.

סוללות גם גדולות למדי, אפילו 5000 מילי אמפר.

במכשירי דגל גם יש ניואנסים, במרדף אחרי "למי יש יותר גדול" הגיעו למצב ששמים כמות זיכרון גדולה מאוד ומעבד חזק מאוד, אבל מה שלא אומרים שזה מתחמם וזולל סוללה. אני יודע למשל שבדור אחרון של הנוט ויתרו על תא אידוי (VAPOR CHAMBER) לקירור מעבד לטובת פאדים מגרפיט. וגם גירסא בין לאומית לאומת גירסא אמריקאית באה עם מעבד בעל ביצועים נחותים יותר.

זה נכון שבמכשיר דגל ב4000ש"ח++ בדרך שמים את המצלמות החזקות ביותר ושאר חומרה מרשימה למדי. גם בהנחה שהמכשיר עמיד יותר, האם שווה לקנות מכשיר ביניים שייתכן מספק את כל הצרכים ב1500ש"ח ואפשר להחליף 2 מכשירים ב3 שנים ועוד להשאר עם עודף, או בהפרש לא גדול להחליף פעם בשנה. לכן גם אם הסוללה כביכול עמידה יותר בדגל - האם שווה את ההפרש, כאשר סוללה טרייה בכל זאת תתן יותר.

מניסיון, אחרי 3 שנים גם במכשיר דגל הסוללה כבר עייפה למדי ולא מספיקה ליום. לגבי עמידות, שוב מניסיון, בנפילה לא מוצלחת המסך נשבר גם במכשיר דגל.

היתרונות של מכשיר הדגל מסתכמים בעיקר במצלמה יותר טובה (למשל זום אופטי X10 בסמסונג S21 אולטרא), טעינה אלחוטית, אפשרות לשלם מהטלפון. זהו פחות או יותר. איכות בנייה יותר טובה? לדגמי לא אולטרא גב פלסטיק למשל. וגם ככה המכשיר יהיה כניראה כל חייו בכיסוי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, איציק נ. כתב:

יציבות המערכת (גם תחת תנאי חום כבדים = שימוש ב WAZE על מתקן תליה בדשבורד חשוף לשמש).
דיוק ומהירות ה GPS.

דיוק חיישן טביעת אצבע

דיוק ומהירות חיישן זיהוי פנים

איכות המכשיר באופן כללית ועמידותו לאורך זמן (לרבות אורך חיי סוללה)

אתה צודק, אבל כל אלו, אין לך סיכוי לדעת, אלא אם אתה חפרן מידע של מצרכנים שהתנסו בשימוש, וזה אומר, לא לקנות כלום שלא קיים בשוק כבר כמה חודשים, ויש מידע על בעיות נפוצות.

יש גם כל מיני דברים שקשה למדוד, כמו האיכות של מנגנון הרטט/פידב

לפני 41 דקות, איציק נ. כתב:

בטלפונים איכותיים יותר \ ממותגים \ יקרים (סדרות דגל או קרוב לזה) , זה לא קרה לי.

אבל זה קורה כל הזמן. מאנטנות לא מתפקדות (אפל) לוחות אם מתפגרים (LG), סוללות מתפוצצות (סמסונג), ועוד.ֿ זה הגיוני שבסדרות יקרות יותר יהיו רכיבים איכותיים יותר, אבל יש הכל מהכל.

קח לדוגמא את הפיקסל 3a. הוא מתוכנן פשוט ונכון, קל לתיקון ולא רגיש לקלקולים.

השיטה שלי היא לקנות מכשיר מוכח וזול, ככה שגם אם פשלתי, אז מחליף. הנזק קטן.

(טוב, נו, אני בעיקר קונה זול כי אני מפיל אותם חמש-שה פעמים ביום...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הטובים ביותר מפשלים, זה ברור.
אף אחד לא חף מפגמים - אבל אחרי שנים של ניסיונות עם טלפונים זולים שבאו לידי ביטוי במותגים שנחשבים לזולים ו/או פשוטים, אני לא מסתכל עליהם יותר - והיום אני סומך יותר (גם בסדרות הנמוכות של הטלפונים הזולים) על המותגים שחזקים בשוק - אפל וסמסונג. את LG אני בכלל לא מזכיר.

@tzvipper מסכים עם רוב מה שכתבת ומוסיף שגם אם אמליץ או אקנה לעצמי טלפון זול, עדיין אלך על מותג מוכר (סמסונג\אפל) ולא על מותגים אחרים שהוזכרו פה, למרות שהם עלולים להיות יותר טובים על הנייר ביחס לאפל\סמסונג.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להחליף סוללה במכשיר דגל בעלות לא גבוהה,

לא צריך להחליף מכשיר כאשר הסוללה נחלשת.

(אני החלפתי לפני חצי שנה בסמסונג S9 ב 220₪, והסוללה החדשה מחזיקה יופי . לא רואה סיבה להחליף את המכשיר, בטח לא למכשיר ביניים כמו A52.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה,יש מישהו שאשכרה החליף סוללה וזה באמת עזר לו? החזיר את המכשיר למצב הראשוני?

זה פשוט כסף לכיס המעבדה המטפלת,אם המכשיר שתה סוללה לפני ההחלפה,הוא עדיין ישתה את החדשה בתורה.

וגם אם "פתאום" המכשיר מחזיק יותר מעמד לאורך היום,לדעתי זה זניח וההחלפה לא באמת עוזרת.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כתבתי בהודעה  הקודמת - החלפתי סוללה לפני חצי שנה כי הסוללה המקורית צנחה מ 30% ל 0% תוך שתי דקות. עם סוללה חדשה אין את הדבר הזה.

אני לא יודע להגיד האם זה חזר למצב המקורי , אבל הסוללה החדשה מחזיקה יפה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, איציק נ. כתב:

המותגים שחזקים בשוק - אפל וסמסונג. את LG אני בכלל לא מזכיר

LG היו יצרן חזק מאוד.

שיואמי יצרן לא פחות חזק מסמסונג ואפל.

אני חושב שמכל המותגים, רק אפל באמת לא יורדים מרמת איכות מסויימת של הרכיבים, אבל גם אין להם מכשירים ממש זולים. להורים שלי אני קונה אייפון SE. ראש שקט. אם המסך לא היה קטן מדי, הייתי קונה גם בשבילי.

אבל הוא לא כזה זול.

היום, אם אני קונה טלפון, אני בודק איך ג׳רי פירק אותו, ואם חוות הדעת טובה, זה כבר אומר הרבה...

מעבר לזה, לא לקנות מכשיר שרק יצא לשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...