Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, falou כתב:

מעבר לזה, לא לקנות מכשיר שרק יצא לשוק.

זה בסדר, עכשיו עם כמות המלאים שיש, גם די קשה לקנות מכשיר אלקטרוני שרק יצא לשוק.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ezuf כתב:

אני רק שאלה,יש מישהו שאשכרה החליף סוללה וזה באמת עזר לו? החזיר את המכשיר למצב הראשוני?

זה פשוט כסף לכיס המעבדה המטפלת,אם המכשיר שתה סוללה לפני ההחלפה,הוא עדיין ישתה את החדשה בתורה.

וגם אם "פתאום" המכשיר מחזיק יותר מעמד לאורך היום,לדעתי זה זניח וההחלפה לא באמת עוזרת.

השאלה היא מה התופעות.
אם המכשיר עבד סבבה, עשית עדכון תוכנה ופתאום הסוללה מתרוקנת מהר זה לא יעזור כנראה (למרות שאיש השירות של אפל יגיד לכם שכן).
אם הסוללה של המכשיר התחילה להתרוקן מהר בלי שעשית שדרוג תוכנה או התקנת אפליקציה חדשה למשל זה כן יכול לעזור.

צריך לנתח כל מקרה לגופו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.10.2021 בשעה 09:42, פבל כתב:

איזה מעצבנים הגוגל האלה...

אני ממש רוצה את הפיקסל, אבל ברגיל אין את כל המצלמות, והפרו עצום!!! מה עושים?

מתפשרים על משהו, או על המצלמות, או על הגודל, או על הפיקסל (כמו שעופר הציע לייבא סוני אקספריה 1 III למשל)

בתאריך 22.10.2021 בשעה 09:53, ch2856 כתב:

אכן. מעולם לא הצלחתי להבין את הקטע הזה, כלומר הם בוודאות מאבדים לקוחות שהם פשוט לא חושבים עליהם. אני לא סובל טלפונים גדולים, פשוט לא נוח לי, זה לא אומר שאני רוצה לוותר על יכולות ואיכות שאני מוכן לשלם עליה רק בקטן יותר. אז נכון שכנראה צעירים מחליפים מכשירים בתדירות גבוהה יותר ורובם דורשים פרו מקס, אולטרה וכו', אבל לא חסרים לקוחות שפשוט לא רוצים לסחוב אריח קרמיקה בכיס. 

בידול, בלי זה, אין הצדקה לקיום של דגמי הפרו / אולטרא / פלוס ושות'.

למעט מאוד אנשים ברשימת קניות מופיע "מסך ממש גדול" או "לא נכנס בכיס", הרוב במסגרת הפשרות בוחרים להתפשר על הגודל.

יש כמובן את אלה שבוחרים לפי המחיר ולא לפי הצרכים / תכונות, אבל לטובת אלה ניתן היה לייצר את הפרו מקס זהה בפיצ'רים לדגם הרגיל והם עדיין היו קונים, רק כי זה יקר יותר.

בתאריך 22.10.2021 בשעה 11:34, falou כתב:

סוני אקספריה.

בהחלט רק שאין ייבוא לארץ :( נושאת הדגל של מכשירי פרימיום בגודל נורמלי

בתאריך 22.10.2021 בשעה 11:51, פבל כתב:

@falou זה בערך כמו להציע אופנוע טורינג למישהו שמבקש המלצה לסטיישן. אין שום קשר בין המכשירים האלה. 

זה בגדול פשרה לא פחות טובה מאשר הפשרה של לבחור בין הרגיל לפרו.

בתאריך 22.10.2021 בשעה 12:38, Nemesis כתב:

נראה שפשוט אין שוק מספיק גדול למכשירי פרימיום קטנים. 

יש, רק לא מייבאים אותם.

מעבר לזה, שתי הגדולות מייצרות בכוונה בסדרת הדגל מכשירים משונמכים כדי לייצר בידול. ואז אפשר לגבות פרמיה גבוהה על המכשיר החזק בסדרה.

בתאריך 22.10.2021 בשעה 13:09, איציק נ. כתב:

שאלה למגובבים:

Huawei P20 pro, אצלי כבר שנתיים +.
לציין שהוא עובד פנטסטי (מאוד מרוצה ממנו).
לאחרונה שמתי לב (אין לי מושג כמה זמן זה "שם") שיש צריבה במסך.

הצריבה היא של אפליקציית WAZE (היא בשימוש הכי הרבה בתכל'ס). במסך בהיר רואים את האייקונים של ווייז ברקע.

חיפוש בגוגל העלה שאחרים גם כן נתקלו בתופעה הזו בטלפון הזה ולטענתם מסכי AMOLED סובלים מהבעיה הזו. האמת, לא שמעתי על בעיה כזו ב AMOLED-ים מעולם.

השאלות: 

א. ידוע לי שאין פתרון מעשי לבעיה וצריך להחליף מסך. אני לא מתכוון להחליף מסך בגלל זה כי זה לא מטריד אותי ברמת ההחלפת מסך או החלפת הטלפון בכלל.
האם האפליקציות של "תיקון" BURN-IN שוות משהו ? ואם כן, אשמח להמלצות (כרגע מנסה כמה). לא מצפה ל"לתיקון מלא", אפילו "שיטוח העקומה" של ניראות הצריבה יהיה נהדר.

ב. האם, למשל, במסכי AMOLED של סמסונג, נתקלתם בכזה דבר ? האם יצרנים אחרים עם מסכי AMOLED סובלים מזה גם כן ?

איציק

בעיה ידועה ב-AMOLED, כולל בסמסונג.

לא חושב שאפליקציות יכולות לעזור בזה.

לפני 13 שעות, ezuf כתב:

אני רק שאלה,יש מישהו שאשכרה החליף סוללה וזה באמת עזר לו? החזיר את המכשיר למצב הראשוני?

זה פשוט כסף לכיס המעבדה המטפלת,אם המכשיר שתה סוללה לפני ההחלפה,הוא עדיין ישתה את החדשה בתורה.

וגם אם "פתאום" המכשיר מחזיק יותר מעמד לאורך היום,לדעתי זה זניח וההחלפה לא באמת עוזרת.

אם הבעיה היא בסוללה, אז כן, כלומר סוללה שחלק מהתאים שלה כבר לא מתפקדים.

נניח מכשיר שנכבה ב-20% סוללה למשל, או נפילה מיידית מ-80 ל-60%.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאלה, בטח לא בארץ ובטח לא בייבוא שוטף.

אצל כולם המכשירים הקטנים מגלמים איזשהו שינמוך לעומת הדגם העליון באותה סדרה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

speaking of....

אישפזתי אתמול את ה S21+ של אישתי במעבדה של "סאני".

בוקר בהיר אחד המסך סירב להידלק (מסך שחור) אבל הטלפון המשיך לעבוד (הוא מקבל שיחות, ואם אתה יודע איפה ללחוץ בשביל לענות, אז גם אפשר לדבר). כל שיטות ה RESET למינהן לא עבדו (זאת אומרת שהוא הגיב ל RESET לפי הרטט שהגיע בזמן, אבל המסך לא נדלק).

התייאשתי אחרי יום של ניסיונות ואז שלחתי אותו למעבדה (הוא סה"כ בן 7 חודשים, עדיין באחריות כמובן).

מחיפוש בגוגל מסתבר שזה עניין מ-א-ו-ד נפוץ...אפילו בגילאים של 3 חודשים בלבד. לטענת כל מי שנתקל בבעיה, החלפת המסך פתרה את הבעיה. אני מנסה להישאר אופטימי ;-)...

איציק

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח את התיק, שוב.

שומדבר לא מבטיח שלסלולרי לא תהיינה בעיות. לא היצרן ולא רמת האיכות/מחיר של המכשיר.

הדרך היחידה לנסות להמנע מבעיות זה לקנות מכשיר שיש כבר מספיק הכרות של השוק איתו, ולחפור הרבה באינטרנט לפני שקונים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אייפון מ 2008, כולם עבדו עד הרגע שבו הוחלפו לדגם חדש, לא התקלקלו לי מעולם. זה בד"כ עולה יותר מאנדרואיד אבל לי זה שווה את האמינות. זהו שחררתי 🧐

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד התקלות הידועות של האייפונים. 

לאנדרואיד אין מחיר, זה עולה מ-300 ש"ח ועד יותר מכל אייפון. 

לפני כמה חודשים האייפון 12 של זוגתי עשה חיקוי של לבנה, כי נגמר מקום האחסון, והיה צריך לגרור אותו למוסך.

בכל מקרה, לא ראיתי שמעבדות לתיקון אפל זה עסק ללא לקוחות...

https://www.zdnet.com/article/iphones-are-much-more-unreliable-than-android-devices-claims-report/

https://www.forbes.com/sites/ewanspence/2018/07/23/apple-iphone-x-repair-flaw-broken-android-applecare/?sh=2832eb5666f5

https://www.cultofmac.com/469989/iphones-high-failure-rate-makes-android-reliable/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, איציק נ. כתב:

מחיפוש בגוגל מסתבר שזה עניין מ-א-ו-ד נפוץ...אפילו בגילאים של 3 חודשים בלבד. לטענת כל מי שנתקל בבעיה, החלפת המסך פתרה את הבעיה. אני מנסה להישאר אופטימי ;-)...

כמה שאני מבין במכשירים האלו מחליפים את כל המסגרת ביחד עם המסך ולא רק מסך עצמו. רק מעבירים מהישן לחדש לוח אם וסוללה. אחרי החלפה כזאת, המכשיר עדיין יהיה חסין למים?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, איציק נ. כתב:

speaking of....

אישפזתי אתמול את ה S21+ של אישתי במעבדה של "סאני".

בוקר בהיר אחד המסך סירב להידלק (מסך שחור) אבל הטלפון המשיך לעבוד (הוא מקבל שיחות, ואם אתה יודע איפה ללחוץ בשביל לענות, אז גם אפשר לדבר). כל שיטות ה RESET למינהן לא עבדו (זאת אומרת שהוא הגיב ל RESET לפי הרטט שהגיע בזמן, אבל המסך לא נדלק).

התייאשתי אחרי יום של ניסיונות ואז שלחתי אותו למעבדה (הוא סה"כ בן 7 חודשים, עדיין באחריות כמובן).

איציק

סביר שזה המסך - כלומר החלק של התצוגה.

שהרי מסך מגע מורכב משני חלקים - הדיגיטייזר שמזהה איפה לחצת, והמסך שמציג את התמונה.

אבל זה קשה ובזבוז זמן טוטאלי להחליף רק מסך (ואז גם לא בטוח שבתוצאה איפה שתלחץ זה איפה שהמכשיר יזהה לחיצה, כי צריך סנכרון בין שני החלקים), אז מחליפים את כל היחידה עם הדיגיטייזר.

סביר להניח שסמסונג גם בשקט בשקט החליפו את המסך באחד בלי הבעיה.

לפני 16 דקות, tzvipper כתב:

כמה שאני מבין במכשירים האלו מחליפים את כל המסגרת ביחד עם המסך ולא רק מסך עצמו. רק מעבירים מהישן לחדש לוח אם וסוללה. אחרי החלפה כזאת, המכשיר עדיין יהיה חסין למים?

כמו שאמרתי כבר פעם, אחרי כל פתיחה כלשהי של המכשיר - יש להתייחס כאילו ה-IP Certificate אינו קיים.

היינו המכשיר יכול להיות שיהיה חסין למים, אבל צריך להתייחס כאילו הוא לא, כי אף אחד לא בודק את זה.

ספציפית אצל סאני הם תיאורטית עושים את כל התהליכים כמו במפעל סמסונג, אבל הרכיבים (כולל המסגרת והגומיות והדבקים) כבר לא חדשים ואולי חטפו איזה מכה או שתיים או עשר בחייהם.

ולכן אף אחד בשום מעבדה לא יחתום לך שהמכשיר שהיה IP68 נשאר IP68.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי היום הודעת SMS שהמכשיר מוכן ונסעתי לקחת אותו.
הנציג סיפר שהחליפו מסך וסוללה.
לשאלתי למה הוחלפה הסוללה, הוא טוען שזה בא כחלק אחד.

ממש לא אכלתי את הסיפור של הנציג (שהסוללה והמסך הם כחלק אחד), כי מניסיוני מסכים לא קשורים בכלל לסוללה, אבל 2 דברים עלו לי בראש מאז:

1. ייתכן והסוללה גרמה נזק למסך (התחממה ? התנפחה ברמה שלא רואים מבחוץ ?)

2. כשהתקלה קרתה (ממש בזמן אמת), מסתבר שהטלפון היה מאוד חם. מאוד. כך אישתי דיווחה לי לאחר מכן שהמסך לא נדלק לה.

כל זה מביא אותי למסקנה (בערבון מוגבל) שככל הנראה הסוללה התחממה כתוצאה מאיזה פגם פנימי - וכנראה גרמה לנזק במסך, וזו הסיבה שהחליפו את שניהם. אה, וגם מופיע "סט מדבקות" ברשימת החלקים שהוחלפו :-P 

SO FAR התיקון נראה מאוד מקצועי והמסך לא נראה שונה בכלל באיכותו מהקודם, בהיר וחד מאוד כמו זה שלפניו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Michazzz כתב:

דברתי מהנסיון שלי. אף מכשיר לא התקלקל לי בשימוש די מאסיבי.

המכשיר היחידי שלא שברתי והתקלקל, היה אייפון 3GS. חודש אחרי גמר האחריות. אז עברתי לסמסונג S2, כמו שהיה לחברה שלי, כי היה לו כפתור back.

אייפון זה מצויין, אבל לשלם פי שלוש על מכשיר שפחות או יותר עושה אותו הדבר כמו מכשיר שעושה שליש... לא עושה לי שכל. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

כי היה לו כפתור back

כשהיה לי HTC Desire וחבר טוב שלי בדיוק קנה אייפון 3GS ישבנו יום אחד בפאב והוא הראה לי משהו שהוא קיבל במייל. נכנסתי לתוך תמונה או קובץ או משהו שהוצג על מסך מלא וביטל את פס הניווט שהיה למעלה. כדי לחזור חזרה למייל הוא היה צריך לצאת למסך הבית, לפתוח מחדש את האפליקציה של המייל, למצוא את המייל המדובר ולהיכנס אליו שוב. באותו רגע נשבעתי שלעולם לא אקנה אייפון. 

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...