Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למלצר יש זכות לדרוש טיפ?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 2172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

במקום להתאמץ לשנות כל מיני נורמות חברתיות, פשוט תעשה מה שבא לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 261
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

בדברים מסויימים כן, בדברים אחרים לא. במקרה הזה אתה מתרגל לשלם פחות, ולדברים טובים מתרגלים מהר מאד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה/סלואורייד, בתור מי שכן חווה "מלצר אמיתי" כהגדרתכם, לא פעם ולא פעמיים - זה *ממש* לא מה שעשה את החוויה *עבורי*.

החוויה שלי במסעדות היא נגזרת של איכות האוכל, זו ההנאה שלי ועבור זה אני הולך. מצידי שהמלצר יוחלף ברובוט (הייתי במקום כזה ביפן, אגב, היה מגניב).

מי שאמר שאפשר לקחת אוכל הבייתה, אז... לא. זה לא עובד ככה, אוכל אינו באותה רמה כשאתה מוסיף אריזה וזמן שילוח, אם ימציאו קופסא מיוחדת ששומרת על המנה as is הייתי שמח לאכול בבית.

אני מבין שעבורכם זה כן פקטור, אני לא מבקר וחושב שזה מאוד לגיטימי, אבל מציע שתקחו בחשבון שלא כולנו חווים דברים בצורה זהה, חלקנו משקללים פנימה את המלצר שממלא לך את כוס המים אחרי כל שלוק וחלקנו מעדיפים שהוא רק יעזוב אותנו בשקט.

__

עכשיו שנראה שיש +/- קונצנזוס בנוגע לכך שמנטליות הטיפים היא דבר רע (כי כסף שחור, כי שכר משולם ע"י לקוח ולא מעסיק, כי טיפ לא פרופורציונלי לשירות אלא למחיר המנה, כי זה נהיה ברירת מחדל, כי מלצרים לא מיוחדים ביחס למקצועות אחרים, כי...) נותרה השאלה הכי מעניינת:

איך זה שכולנו (/רובנו המוחלט) זורמים עם זה...?

וכאן אני חוזר להודעה הראשונה שלי - מנטליות עדר. בעיני זה מרתק.

__

נקמיצ'י - מסכים לחלוטין. הזוי. תחשוב גם מה זה עושה ליוקר המחיה.

אבל בוא תשמע מה עוד יותר הזוי -

יצאנו למסעדה עם חברה ישראלית שגרה בארה"ב כמה חודשים.

קיבלנו את החשבון, והשארנו 15-18% טיפ כל אחד בערך.

אני שם לב שהחברה עוברת על הקבלות ונלחצת, עושה כל מיני חישובים - מה קרה? מסתבר שמבחינתה הקונפירמיזם הגדיר כי "מקובל" להשאיר 20%, מרוב הפדיחות על החברים ה"קמצנים" שמשאירים רק 15-18 היא רצתה להשאיר יותר בשביל לאזן את זה חזרה למקום ה"הגיוני".

זה, בעיני, מקרה בוחן לכמה קונפורמיזם יכול להכניס אדם למצב אירציונלי בעליל, ומכאן כל נושא הטיפים מסתעף לנושא הרבה יותר מעניין של איך אנחנו כחברה יכולים לעשות דברים מטופשים להחריד רק עקב מוסכמות משוללות הגיון.

עכשיו עזבו שטויות, מי מרים את הכפפה ומכניס למוסכמה החברתית שמתכנתים מקבלים מסאג' כל ערב? כואב לי הגב

תחליף כסא. רציני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף כסא. רציני

ובנוסף שחרר, תפסיק להיות לחוץ, ולכווץ את שרירי הישבן, לא כולם :wink: מחכים לך.. מאחור

לחץ באופן כללי, משפיע ומכווץ שרירים הן של השכמות והן בגב, והכל קשור.

וכמובן גם ישיבה לא נכונה ורכונה תמידית.

picture%206.png

2Q==

איך לשחרר שכמות בישיבה על כסא

כדאי לעבוד על שני שרירי האורך של הגב, כמו בבית ספר - ידיים בגובה הכתפיים לפנים

ולסובב את הגוף מאזור המותניים ימינה ושמאלה עד הסוף - תרגול של כ 20% פעמים 2 ביום.

עם סיום התרגול הנ"ל, בעמידה.

אפשר גם להפעיל את אזור החלציים, עם האגן באותה תנועה בסיבובים.. וקדימה אחורה..

נראה מביך אבל בריא, :grin: ואנו הרי שוברים את הנורמות - ואני רציני.

אייל.

3:6

3

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אתמול נתקלתי לראשונה במסעדה שקבלתי חשבון ללא הכיתוב " לא כולל דמי שירות" לא היתה תוספת למחיר. עד היום בכל המסעדות שהייתי היה כתוב לא כולל דמי שירות . האם במצב שכזה יש להשאיר כלל טיפ?. אני השארתי כמקובל 10% אגב מסעדה מצוינת למי שמזדמן לרמת גן רי ביאליק פינת נורדאו מסעדה איטלקית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה נתקלתי בזה היום למרות שזה ישן

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10152343744498649&id=534978648

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...