Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלה גריטת רכבים בני 15 שנה

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 5011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואולי להפך?

לפני כמה שנים בקושי הצלחנו למכור שקודה קומבי (פורמן), שהיתה במשפחה, ב-1500 ש"ח, וגם זה היה לבסוף למישהו ממוסך שקודה שטיפל בה.

מעתה לא תוכל למצוא רכבים במחיר של 3000 ש"ח ומטה, המחיר יתחיל מ-4500. לא שזה רע, פשוט זו ההשפעה שאני חוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחשבה יפה, אמיר.

מצד שני, זה אומר שמכונית בת 7 תמכר כמו מכונית בת 10 (סתם דוגמא) ולכן אנשים יוכלו להרשות לעצמם לקנות מכונית שפעם לא אפשר להם כיסם לרכוש. מי שהכי יפסיד יהיה זה שקונה מכונית חדשה, כי המחיר ישאר זהה.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי להפך?

לפני כמה שנים בקושי הצלחנו למכור שקודה קומבי (פורמן), שהיתה במשפחה, ב-1500 ש"ח, וגם זה היה לבסוף למישהו ממוסך שקודה שטיפל בה.

מעתה לא תוכל למצוא רכבים במחיר של 3000 ש"ח ומטה, המחיר יתחיל מ-4500. לא שזה רע, פשוט זו ההשפעה שאני חוזה.

אין ולא תהייה השפעה כזו - זה אולי יהיה המחיר בYAD2, במשך שבועיים שלושה - עד לנקודה שבה יתייאש בעל הרכב ויעיף את הנבלה לגריטה.

סמוך עלי ששום רכב שלא נמכר ב-1500 ש"ח, יימכר פתאום ב-4,500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא ראיתי הסמכתה באתר של משרד התחבורה על השינוי, כתבה בעיתון לא מספיק טובה.

זה מה שכתוב באתר של משרד התחבורה לגבי רכבים בני 15 ומעלה "רשאי להשתתף בתוכנית רכב בן 15 שנה שניידת בטיחות הורידה אותו מהכביש".

זה נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי שרכב שעד היום נמכר ב1500 ש"ח יתחיל להימכר ב-4500, אלא שרכבים כאלה כבר לא יהיו בהיצע. וזה אולי עלול להשפיע על המחירים, אבל רק כלפי מעלה.

כי בגדול מה שקורה זה שמשרד התחבורה "נכנס לשוק" כ"קונה בטוח" במחיר מסוים(3000), אבל המכירה היא לא בגדר חובה. מכאן יוצא שאם תהיה השפעה על המחירים היא תהיה כלפי מעלה (כביכול הביקוש גדל, ומכאן ההיצע בהכרח קטן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, מסכים.

מחיר המינימום שנקבע בהחלט מעלה את המחיר כלפי מעלה להרבה רכבים, לפחות ברמת ההצהרה.

העסקאות היחידות שנסגרות כיום בשנתונים הנ"ל, הן עסקאות של רכבים "לטווח קצר" - ז"א רכבים אשר נרכשים בכוונה תחילה להוות רכב זמני עד לגריטה.

היה פה מישהו בפורום שרכש רכב כזה (פיג'ו 405) עד שתגיע המכונית החדשה שלו. אחלה עסקה לטעמי - רכב ל-3 חודשים בפחות מ-1000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, ביצעתי גם גיחה קצרה ל-יד2 וראיתי לא מעט סוברו-אים מהסוג שהזכרת גם בשנתונים שכן נגרטו בשנה האחרונה, גם במחירים פחותים מ3000 (1500 וכאלה) על חלקם מצוין "בלי טסט" ועל חלקם לא ציינו את זה (לפחות במודעה).

אני רואה פוטנציאל לצמיחה מחודשת של התופעה הפסולה "קח מזומנים וחתום לי טסט" לצורך גריטה. לכן, למרות שאני נגד עודף רגולציה מצד המדינה, אני חושב שבמקרה הזה המדינה צריכה לפקח יותר על תחום ה"העברה לברזל" ולא להתעקש על "כשירות לנסיעה". אפשר לתת 2000 ש"ח על רכב שהוא בלתי כשיר, כדי למנוע את התופעה הפסולה שאני רואה פוטנציאל לצמיחתה. 2000 ש"ח זה לא רחוק משווי הברזל, או שאני לא מעודכן במחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן שיש העברה של רכבים פסולים טסט כיום, כך יהיה גם בעתיד, בתחום הגריטה.

המזל הוא שמדובר בסכומים נמוכים יחסית, כך שלא שווה כ"כ לחפש רכבים, לשחד טסטרים וכך הלאה. אם היה מדובר ב-5000 ש"ח אכן היינו רואים צמיחה מאסיבית של התופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה פוטנציאל לצמיחה מחודשת של התופעה הפסולה "קח מזומנים וחתום לי טסט" לצורך גריטה. לכן, למרות שאני נגד עודף רגולציה מצד המדינה, אני חושב שבמקרה הזה המדינה צריכה לפקח יותר על תחום ה"העברה לברזל" ולא להתעקש על "כשירות לנסיעה". אפשר לתת 2000 ש"ח על רכב שהוא בלתי כשיר, כדי למנוע את התופעה הפסולה שאני רואה פוטנציאל לצמיחתה. 2000 ש"ח זה לא רחוק משווי הברזל, או שאני לא מעודכן במחירים.

אין סיכוי שזה יקרה, וזאת מכמה טעמים;

1. המטרה בתוכנית הגריטה היא להוריד מהכביש רכבים נוסעים, מכוניות ללא רישוי בתוקף אינן אמורות ממילא לנוע בכבישים.

2. התמורה שמיתקבלת אינה מהווה, למרבה המזל, תמריץ מספק לקומבינות מסוג זה.

3. גם בימי מחירי השיא של חומרי הגלם 600-700 ק"ג ברזל לא היו שווים יותר מ 1000 ש"ח.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן זה הולך ליצור בעיה רצינית מבחינת חלפים.

למשל בעלי רנו טווינגו (כמו אנוכי) שזקוקים לכל אלו שהטווינגו שלהם שפכה מנוע בתמורה ל 1000 ש"ח כדי להוציא משם חלקים הזויים כמו פלסטיק תחתון של הדשבורד, לא יוכלו יותר לעשות זאת. פשוט לא יהיה. (למה למכור גוויה ב 1000 כשאפשר לגרוט ב 3000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נראה שפקיד כלשהו אמר איזו אמירת אגב שעלתה כרעיון על כך שבעתיד כנראה ירחיבו ל-15 שנה. הוא רק לא אמר כמה בעתיד ושאף אחד עוד לא דן בנושא, אף אחד לא בדק השלכות ואף אחד עוד לא הכניס את זה לעמ"ט.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד עוד לא הכניס את זה לעמ"ט.

.

תרגום לאלה שהמוח שלהם התייבש מהחום

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן זה הולך ליצור בעיה רצינית מבחינת חלפים.

למשל בעלי רנו טווינגו (כמו אנוכי) שזקוקים לכל אלו שהטווינגו שלהם שפכה מנוע בתמורה ל 1000 ש"ח כדי להוציא משם חלקים הזויים כמו פלסטיק תחתון של הדשבורד, לא יוכלו יותר לעשות זאת. פשוט לא יהיה. (למה למכור גוויה ב 1000 כשאפשר לגרוט ב 3000)

ואז מה יעשה אותו שניר

ישלח את רכבו לגריטה גם כן. כך התהליך מזין את עצמו בעוד מועמדים לגריטה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נראה שפקיד כלשהו אמר איזו אמירת אגב שעלתה כרעיון על כך שבעתיד כנראה ירחיבו ל-15 שנה. .

שר התחבורה ישראל כץ מסר כי התוכנית היא בעלת יתרונות מעבר לתועלת הכלכלית למדינה: "התוכנית מאפשרת להוריד מהכביש מכוניות מזהמות ולא בטיחותיות, ולכן אנו מרחיבים אותה לתועלת הציבור".

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...