Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 306 VS ניסן סאני VS רנו מגאן

dejavuD
שימו לב! השרשור הזה בן 5113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקציב הוא 10K

חיפשתי זמן רב 306 שמורה ועד שמצאתי אחת חטפו אותה , אז עברתי לניסן סאני ורנו מגאן (ידניות כמובן) שנראה שיש כמה אקזמפלרים שמורים .

זה רכב שני שלי , נהג צעיר .

על ניסן שמעתי שהיא חסכונית ואמינה , אבל חשוב לי גם נושא הנוחות ותנוחת הישיבה שהאירופאיות בשנים האלה מספקות טוב יותר

מפחיד אותי קצת נושא האמינות , אין לי בעיה להתעסק ברכב שעות ולתקן אותו , להפך זה לדעתי סוג של פנאי (:

אני לא מחפש רכב שרק יקח אותי מנקודה א' לב' , הלא שאני אהנה בדרך לנקודה .

אבל מצד שני אולי כדאי ללכת על הדרך הבטוחה והקלה (ניסן סאני?) והעיקר להתנייד כבר כי נמאס ללכת ברגל .

אני יותר נמשך לכיוון ה-306 אבל כולן פשוט מוזנחות .

הרנו מגאן זאת אלטרנטיבה מעניינת ואשמח לדעת איזה מנוע מומלץ יותר בשנה 96 - 1.4 או 1.6

ואיך היא מבחינת אמינות , שראיתי שהיא שינויה במחלוקת במיוחד בגיר האוטומטי שמימילא אני מחפש ידני , אז אשמח לקצת פרטים על הגרסא הידנית .

ובעצם שתמקדו אותי , נמאס לי לקפוץ מרכב אחד לאחר ואני רוצה למצוא את הרכב שמתאים לי ולא להצטער אחרי הקניה

הדברים החשובים לי ברכב הם: נוחות , ביצועים סבירים , אבזור , אמינות , אחזקה ממוצעת (דלק,ביטוחים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש פיאט פונטו, בדגמים מסוימים היא ממש מאובזרת (4ח"ח ה"כ מד סל"ד ועוד), תנוחת הישיבה גבוהה ונוחה, ובדגמים החזקים עם אני לא טועה יש 70 ומשהו כ"ס והרכב לא מרגיש עגלה. האחזקה ממוצעת והאמינות במידה וטופלה נכון טובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני מכיר את המגאן בשנתונים הללו אך הייתה בבעלותי בעבר ניסן סאני ידנית (1992, קרבורטור, יד ראשונה:-D).

היא בהחלט איננה מהנה לנהיגה, גם לאנוחה במיוחד ובטוח לא סקסית. אבל לדעתי אין בחירה טובה יותר לרכב בתקציב הנ"ל מהסאני. תוכל למצוא אחת משנת 1996, יד ראשונה שמטופלת במוסכים מורשים בלבד ועוד להישאר עם עודף לשוארמה בפיתה וחבילת אורביט.

מבחינת האבזור, מומלץ ללכת על רמת הגימור הגבוהה (SLXI) שכוללת ABS, חישמול לחלונות, מראות ודלתות,הגה כח מתכוונן וריפודים נאים יותר בפנים הרכב, כמו-גם מראות וידיות בצבע המרכב מחוץ לרכב. הביצועים סבירים מאוד. מנוע 1.6 ל' מתקדם יחסית לזמנו (שירת גם באלמרה) ואמין מאוד. המזגן מקפיא! אינני זוכר במדויק את עלות הביטוחים אך הן לא היו גבוהות במיוחד.

צריכת הדלק תעמוד על ממוצע של כ-11 ק"מ לליטר.

במהלך השנתיים (ו-45K ק"מ) שהייתה בבעלותי היא מעולם לא השאירה אותי בבית! התקלה היחידה התגלתה בקרבורטור (לא רלוונטי לשנתונים המתקדמים יותר) ונפתרה בכמה שעות ו500 ש"ח.

מעבר לזה, המונח 'תדלק וסע' תפור על הרכב הזה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לפיאט פונטו, לא קיימת פונטו בעלת 4 חלונות חשמל, גם ABS לא קיים בדור הראשון אלא רק לאחר מתיחת הפנים שנעשתה ב - 2001.

מה שכן, ניתן למצוא פונטו מהשנים 98+ בסכומים מגוחכים, הרכבים הללו יפגינו אמינות טובה יותר מפ'ו או רנו שבשנתונים הללו 96~ לא היו המוצר הכי אמין על כבישי ישראל (וגם היום אמינות היא לא גולת הכותרת של הרכבים הללו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה צריך להתפשר והפעם נתפשר על נוחות וסקסיות :p , ויותר רכב והעיקר רכב , גם ככה לא יהיה קל להחזיק רכב בגיל 18 לבד

את ההרפתקאות נשאיר לאחרי הצבא ביחד עם תאילנד (:

תודה לכם על התגובות , ובכל זאת אשמח לקבל כמה עצות על רנו מגאן שמאוד משכה אותי , וגם מצאתי אחת שנראת שמורה ויפייפיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...