Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פסיכומטרי בתיכון- כדאי או לא?

ZX2.0
שימו לב! השרשור הזה בן 5171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחבר שלומד כרגע בתיכון (יא') הוצע ללמוד ולעשות מבחן פסיכומטרי בזמן היותו תלמיד.

הלימודים יחלו בתחילת חודש אוגוסט וימשכו עד אמצע- סוף ספטמבר.

בסיום הלימודים הם (התלמידים) יבחנו במבחן פסיכומטרי.

עלות הקורס היא 1050 ש"ח בלבד וזה הדבר שממש קורץ. מצד שני הוא יאלץ ממש ללמוד ולהשקיע זמן בזה.

לכן השאלה מופנת אליכם- האם כדאי לעשות או שזה מיותר כרגע ורצוי לחכות לאחרי הצבא?

מי מכם עשה והאם זה עזר לו/ה? והאם אתם ממליצים?

תודה מראש לכל מי שיעזור וגם למי שלא וסתם רוצה להסתלבט. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי!

שלא ילמד, שלא יעשה בגרות אבל שיעשה את הפסיכומטרי בתיכון, זה אולי הדבר הכי נכון והכי חכם שאפשר לעשות

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ ולא ממליץ.

למה אני לא ממליץ ?

כי יש דברים שבשביל לעבור\לחוות אותם כמו שצריך אתה צריך להיות בשלב מתאים בחיים.

פסיכומטרי זה אחד מהם.

לפעמים אתה צריך להיות בראש של "עכשיו אני צריך להתקבל לאוניברסיטה לכן אני חייב להוציא ציון טוב" בשביל לשבת על הפסיכומטרי כמו שצריך.

כשאתה בכיתה י"א לימודים אקדמאיים הם כל כך רחוקים ממך,אתה כל כך באוירה לא "לימודית" מהבחינה שאתה עסוק בבנות, בלבלות,בלחשוב על מה תעשה בצבא,שהשלב של לימודים אקדמאיים נראה כאילו יגיע רק עוד איזה 100 שנה (ולזה מתווספות המחשבות של "אולי עד אז יבטלו את הבחינה המטומטמת הזאת??").

תוסיף לכך את העובדה שלרוב לימודי הפסיכומטרי בתיכונים מתבצעים בחופשת הקיץ,כשאתה בכיתה עם החברים שלך לשכבה שאיתם אתה מריץ דחקות ביום יום,והנה לך למה לא מומלץ לעשות פסיכומטרי בתיכון.

ולמה אני כן ממליץ ?

כי זו עדיין הזדמנות לראות "במחיר זול" מה זו הבחינה הזאת שכולם כל כך חוששים ממנה,זו הזדמנות לחוות את החוויה המפוקפקת של לשבת בחדר עם עוד נבחנים ולפתור שאלות במהירות גבוהה תחת הלחץ שפתאום המשגיח יאמר "אוקיי,כולם להניח עפרונות".

זו דעתי שנכתבה מהנסיון האישי והמפוקפק שלי של עשיית פסיכומטרי בתיכון, השיעורים היו כל כך מעמיקים שבאחד השיעורים ערכנו תו"כ השיעור מלחמת אוכל בכיתה,את הספר של הפסיכומטרי פתחתי בערך פעמיים בכל תקופת הקורס,במהלך הקורס הצהרתי מפורשות שעל כל הכבוד לכל האוניברסיטאות,עוד לא נולדה האוניברסיטה שתגרום לי לעבור שוב את הבחינה המטופשת הזאת (והיא מטופשת כי היא לא מודדת כלום פרט ליכולת שלך ללמוד נוסחאות ושיטות לפתרון מהיר של בעיות,בקיצור, אם יש לך זכרון הבחינה יכולה רק למדוד לך עמידה בלחץ,היא לא בודקת ידע אמיתי).

בבחינה בסופו של דבר קיבלתי טיפל'ה מעל 600,שזה לא משהו מצד אחד,אבל מצד שני בהתחשב בכך שלא ממש פתחתי ספר והשיעורים של הקורס לא היו ממש "לימודיים" ולא היה הלחץ של "אין,אני חייב ציון גבוה!!" אז זה היה די בסדר.

כמעט כל החברים שלי שעשו איתי את הקורס בתיכון עשו שוב קורס לאחר הצבא,הציונים שלהם השתפרו משמעותית לאחר הצבא.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יעשה את זה, אני עשיתי את זה בזמן לימודים וזה פשוט עומס שאי אפשר לעמוד בו.

לימודים עד 10 בלילה פשוט מעייף את המוח ומוציא מריכוז, אי אפשר להישאר מרוכזים כל היום בלימודים לא משנה מה הוא יעשה.

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שלא.

כמו שנאמר כאן- בגיל 17 כל הנושא של לימודים אקדמיים נראה מאוד רחוק. עדיף לעשות פסיכומטרי אחרי הצבא, כשברור שהלימודים זה השלב הבא, ואם אפשר גם בידיעה מה ואיפה רוצים ללמוד, כדי לדעת לאיזה רמה לכוון.

שוב אתן את הדוגמא על חבר שעשה פסיכומטרי בתחילת י"ב, ו7 שנים לאחר מכן, כשהיה עדיין בצבא הלך הציון לעזאזל.

גילוי נאות- לא עשיתי פסיכומטרי (וסיימתי תואר)

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי.

החומר הלימודי בפסיכומטרי מתבסס על 3 יחידות מתמטיקה ואנגלית.

כדאי לנצל את המומנטום שיש בתיכון.

בנוסף, במחיר הזה אתה מקבל את אותם הספרים שהקורסים האחרים מקבלים, וגם ככה רוב התוצאות מגיעות מההשקעה העצמית בבית.

חבר נוסף עשה זאת בכלל בעצמו וקיבל יותר ממני ככה שהמשמעות של הקורסים היא יותר במשמעת עצמית ומהספרים אפשר ללמוד את רוב הטריקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את הפסיכו' פעמיים (בשניהם ללא לימוד מוקדם וללא קורס). הראשונה אחרי השחרור מהצבא שבה הוצאתי 666 והשנייה תו"כ מכינה בטכניון ושם הוצאתי 699.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ - מדובר בהתנסות חשובה.

רוב הסיכויים שציון גבוה מדי לא יצא מזה (אלא אם באמת חשובה לו עתודה ורצוי שישקיע אם כן), ולמרות זאת כדאי לעבור את המבחן הראשון כשהלחץ (בסגנון של "שילמתי הרבה יותר מדי כסף על הקורס הזה, אני כבר בן 20+ אחרי צבא וטיול וחייב את המבחן הזה כדי להתחיל ללמוד") לא בשמים.

לרוב האנשים המבחן הראשון בפסיכומטרי הוא די טראומה - יש גם הרבה שאומרים (ואני נוטה להסכים) שבמבחן השני ניתן לשפר עשרות נקודות לעומת הראשון גם אם יעשו בהפרשים צמודים ובלי שום תרגול.

כמובן שזה אינדיבידואלי ואנשים שלא נלחצים כלל ממבחנים אולי לא יושפעו כ"כ אבל עדיין לרוב הלחץ משפיע.

לכן, רצוי לעבור את החוויה הזאת כשאין משקל רב מדי על הכתפיים, ובתור השקעה לעתיד - גם להוציא 500 במבחן הזה זה טוב ורוב מי שאני מכיר שעשה את הקורס בתיכון וקיבל גם ציון כזה עדיין הסכים שזה היה חיוני.

ובסופו של דבר - אין לדעת מה יתגלגל...

אני אישית בתיכון עשיתי את הקורס, לא השקעתי יותר מדי (חודשי הקיץ נועדו לחופש, ובתחילת השנה כבר היה את התירוץ שחבל לפגוע בבגרויות), רוב הזמן ש'למדתי' למבחן הייתי חורש בפורום הטכני וקיבלתי 625 - ציון נחמד מאוד לתיכון, אך היה ברור מאליו שלא יספיק ללימודי הנדסה שרציתי לאחר הצבא.

הגיע יום בהיר לפני שנה וקצת (למעשה הוא היה גשום וסגרירי, אבל זה נשמע טוב יותר), אני קופץ בלי סיבה ליום פתוח באונ' ת"א.

ואני מדגיש - בלי סיבה - כי לי היה כ"כ ברור שאני צריך לשפר את הפסיכומטרי ולהתחיל שנה הבאה (גם ככה הייתי אמור לסיים שנה קבע וגם היה לי די נחמד בקבע אז חשבתי לחתום גם למשך השנה הנוספת הזו).

נחש מה...

מסתבר שאותו ציון 'חלש' מיקם אותי מעבר לתנאי הקבלה לתואר - מיותר לציין שכל השיקולים השתנו כבר באותו יום...

היום אני כבר באמצע סמסטר ב' בהנדסת מכונות באונ' ת"א.

אז שוב - כדאי לנסות ואולי בסוף זה ישתלם ממש - אני בדיעבד חסכתי לעצמי זמן וכאב ראש של השלמת הציון לקבלה לאונ'.

מה שכן, החיים מצחיקים - גם אחרי כמעט 6 שנים, אני עדיין בודק טופיקים מעניינים בפורום הטכני במקום ללמוד אינטגרלים משולשים...

שיהיה בהצלחה. :-D

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יעשה את זה, אני עשיתי את זה בזמן לימודים וזה פשוט עומס שאי אפשר לעמוד בו.

לימודים עד 10 בלילה פשוט מעייף את המוח ומוציא מריכוז, אי אפשר להישאר מרוכזים כל היום בלימודים לא משנה מה הוא יעשה.

סלח לי, אבל איך נראה לך שמתנהלים הלימודים באוניברסיטה/מכללה אחרי זה?

אם אתה לא מסוגל ללמוד קשה למבחן כמו הפסיכומטרי במהלך התיכון, כשאתה בסביבה לימודית קבועה, אז איך בדיוק תלמד אח"כ לתואר? (שוב, כמובן תלוי באיזה תואר מדובר, יש תארים קלים ויש הנדסה/רפואה :wink: )

בקיצור - אני ממליץ מאוד. לי זה חסך הרבה זמן, בלגן וכסף. וכמו שאדוארד לפני אמר - בזמן הלימודים בתיכון אתה כבר בראש של לשבת ולהשקיע לבגרויות (לפחות, ככה אתה אמור להיות אם יש לך טיפה שכל) והפסיכומטרי יהיה לך יותר קל.

גם אם התוצאה הסופית לא תהיה מאוד מוצלחת, לפחות תדע מול מה אתה הולך כשתחליט לשפר אחרי או בזמן הצבא.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי, אבל איך נראה לך שמתנהלים הלימודים באוניברסיטה/מכללה אחרי זה?

אם אתה לא מסוגל ללמוד קשה למבחן כמו הפסיכומטרי במהלך התיכון, כשאתה בסביבה לימודית קבועה, אז איך בדיוק תלמד אח"כ לתואר? (שוב, כמובן תלוי באיזה תואר מדובר, יש תארים קלים ויש הנדסה/רפואה :wink: )

בקיצור - אני ממליץ מאוד. לי זה חסך הרבה זמן, בלגן וכסף. וכמו שאדוארד לפני אמר - בזמן הלימודים בתיכון אתה כבר בראש של לשבת ולהשקיע לבגרויות (לפחות, ככה אתה אמור להיות אם יש לך טיפה שכל) והפסיכומטרי יהיה לך יותר קל.

גם אם התוצאה הסופית לא תהיה מאוד מוצלחת, לפחות תדע מול מה אתה הולך כשתחליט לשפר אחרי או בזמן הצבא.

רוני

את הפסיכומטרי עשיתי בזמן המכללה, בכיתה י"ד לקראת הסוף כשהיינו צריכים כבר לסיים את הפרויקט , תאמין לי זה היה לחץ מטורף זה היה ללכת ללמוד ב7 וחצי בבוקר במכללה לעשות מגנים, לעבוד על הפרויקט עד 4-5 בערב ואז ישר לנסוע לפסיכומטרי ללמוד עד 10. זה היה באמת לחץ מטורף בשבילי, אם הייתי עושה את זה בכיתה י"א- י"ב זה לא היה כל כך קשה.

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...