Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן לפורד קפרי

mini1000
שימו לב! השרשור הזה בן 5142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

בקפרי שלי הותקן מזגן ע"י הבעלים הקודם. כרגע המדחס לא מורכב (צריך לבנות תושבת).

אמרו לי שלא כדאי לי להרכיב מזגן על המנוע הזה (X FLOW) כי האוטו לא יסחב או מכל מיני סיבות אחרות.

מה אתם אומרים? אפשרי/מומלץ או לא?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי אבל לא כדאי, המנוע שלך XFLOW סתם יעבוד קשה ובנוסף התאמה של תושבת מדחס למנוע וגם פולי כפול יעלו משמעותית את עלות התקנת המזגן וגם אז לא בטוח שהכל יעבוד כמו שצריך (תלוי במתקין),

המלצה שלי, לקנות פורד סיירה עם מזגן לחלקים, לקחת את המנוע שלה עם כל מערכת המזגן וזה יעלה יותר זול, תוכל לעשות חלק מהעבודה לבד על מנת להוזיל עלויות.

ככה גם השתדרגת במנוע מודרני יותר וחזק יותר שיותר קל למצוא לו חלפים (וגם לשפר אותו) וגם נהנה ממזגן ללא קומבינות.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? בלבן שלי היה מזגן (אומנם זה היה מנוע פינטו- אבל עם הקרב' רגיל, ועוד אוטומטי), והוא היה סוחב יותר טוב מהאדום, כאשר באדום בכלל היה וובר כפול וסעפות של GT! אין כל בעיה עם זה, לדעתי! וחוץ מזה- למה מהרוס מקוריות ברמה כזאת, מה עוד, שהמנוע הזה מאד מוצלח?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש באוטו פולי כפול! מה יקר בו? בוא קח אותו במתנה.. :-D. סתם האמת שבאמת שיש לי פולי כפול, ומדחס מותקן עם תושבת והכל. אני בפירוש לא הולך להתקין מזגן בעגלה הזאת. חשבתי אפילו להוריד את הכל כולל התושבת כי זה סתם משקל עודף, ולמעשה, זאת היתה גחמה של הבנאדם שממנו קניתי את האוטו.ועכשיו באמת מה נדיר בפולי הכפול?

אני קניתי עכשיו פולי חדש מהבאזר של בני, לא כפול. הפולי שיש לי כרגע על האוטו "זורק לצדדים" ונוזל ממנו שמן, כל זה עם מחזיר שמן חדש. מה שמעלה לי את החשד שהוא גם אכול. בכ"א הנזילה לא משמעותית, ואין טפטופים מתחת לאוטו. אז אני מחכה שאמצא מחזיר שמן ואז אחליף אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש באוטו פולי כפול! מה יקר בו? בוא קח אותו במתנה.. :-D. סתם האמת שבאמת שיש לי פולי כפול, ומדחס מותקן עם תושבת והכל. אני בפירוש לא הולך להתקין מזגן בעגלה הזאת. חשבתח אפילו להוריד את הכל כולל התושבת כי זה סתם משקל עודף, ולמעשה, זאת היתה גחמה של הבנאדם שממנו קניתי את האוטו.ועכשיו באמת מה נדיר בפולי הכפול?

אני קניתי עכשיו פולי חדש מהבאזר של בני, לא כפול. הפולי שיש לי כרגע על האוטו "זורק לצדדים" ונוזל ממנו שמן, כל זה עם מחזיר שמן חדש. מה שמעלה לי את החשד שהוא גם אכול. בכ"א הנזילה לא משמעותית, ואין טפטופים מתחת לאוטו. אז אני מחכה שאמצא מחזיר שמן ואז אחליף אותו.

שלום.

קודם כול פרק ותגיע אלי אם המחזיר שמן דוגמא בטוח יש לי.

לגבי התקנת מזגן אין שום בעיה או מיכשול להרכבי מזגן למנוע של הקפרי והוא יסע יפה מאוד. אני לא יודע מי מנפח לכם את הראש אבל אין שום בעיה ולא צריך להכנס להרפתקאות של החלפת מנוע וכו'.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עומד להתקין מזגן באוטו שלי.

אגב היו קפרי עם מזגנים ונסעו טוב מאוד. ממש לא סיפור. (היתה כזאת במשפחה שלי, אוטומט)

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון,

מאיפה אפשר להשיג פולי כפול למנוע XFLOW ?? ואם תשיג פולי בשילוב של עוד חלקים שצריך להתאים אז זה יעלה את המחיר משמעותית,

לך לכל מתקין מזגנים ותראה את התגובה שלהם.

סיטרואן ויזה

הקפרי שהגיעו עם מזגנים היו עם מנועי פינטו לפחות.

בני

לגבי החלפת מנוע לפינטו

לא אמרתי שלא ניתן או לא יעבוד, אלא אמרתי לא כדאי כלכלית,

יש קצת קצת עבודה בגלל שינוי כיוון יציאת סעפת הפליטה אבל זה ישתלם בסוף.

יש לי בקורטינה מנוע פינטו ויש מזגן, כשמפעילים את המזגן מרגישים ירידה משמעותית בכח של המנוע, אז איך זה יהיה עם מנוע מיושן יותר וחלש יותר כמו XFLOW ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אם כול הכבוד והערכה לכול מה שהחברה עושים לבד ואני תמיד מנסה לעזור אבל!!!

חברה מכונאות רכב זה מיקצוע לא הובי!

אופיר אם יש ירידה דרסטית בכוח המנוע של הפינטו זה ביגלל "שחמור" הרכיב את המזגן ולמה?

או שהרכיבו "התאימו" פולי קרנק גדול מידי או מדחס מיושן שדורש הרבה כוח.

ניתן היום להתאים מדחיסים יפנים קטנים אבל "ערסים" שדורשים פחות כוח מנוע אם ביצועים מצוינים.

יתכן מאוד שגם מנוע חלש יושפע חזק בהפעלת מזגן.

לבו ולהגיד שיותר כדאי להחליף מנוע מרכב ממוזג זו שטות גדולה.

לגבי מנועי פורד המיושנים כמו קפרי קורטינה וכו' אין שום בעיה להרכיב מזגן שיקרר טוב ולא יפגע בצורה קשה בבצועי הרכב.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1989 היתה ברשותי פורד קורטינה XL אוטומט בצבע חום זהב{ מעניין האם הרכב עדיין נוסע עד היום } אני התקנתי מזגן ברכב יחידת פיזור האויר ישבה בצד הנוסע מהיחידות של פעם הרכב היה ברשותי כשלוש שנים ונסעתי איתו בכל הארץ בכל מקום ללא בעייה מזגן זה מתכון לחיים טובים יותר מאשר לסבול בחום , נותן גיבוי לדעתו של בני ל. מניסיוני בעבר

שלום.

אופיר אם יש ירידה דרסטית בכוח המנוע של הפינטו זה ביגלל "שחמור" הרכיב את המזגן ולמה?

ניתן היום להתאים מדחיסים יפנים קטנים אבל "ערסים" שדורשים פחות כוח מנוע אם ביצועים מצוינים.

לגבי מנועי פורד המיושנים כמו קפרי קורטינה וכו' אין שום בעיה להרכיב מזגן שיקרר טוב ולא יפגע בצורה קשה בבצועי הרכב.

בברכה בני ל.

הרכב נמכר ועכשיו יש חלקים למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד מניסיון שלי עם קורטינה 1.6 עם מנוע של סיירה,ידנית, הרכב סרבני, כלומר נותן הרגשה של כאילו עושה טובה שהוא נוסע,כבד,כבד מאוד, ממש כיף לנסוע ולנהוג בו אבל, המזגן היה גורם למצב להיות חמור עוד יותר, הטורים עולים בהפעלת מזגן, רעש המנוע עולה,הסרבנות עולה ואני יכול להעיד על עצמי כמעט ולעולם לא השתמשתי בו בגלל הסיבות האלה,שלא נדבר על צריכת הדלק עם מזגן שעולה משמעותית לפחות ברכב הספציפי שהיה לי.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי אבל לא כדאי, המנוע שלך XFLOW סתם יעבוד קשה ובנוסף התאמה של תושבת מדחס למנוע וגם פולי כפול יעלו משמעותית את עלות התקנת המזגן וגם אז לא בטוח שהכל יעבוד כמו שצריך (תלוי במתקין),

המלצה שלי, לקנות פורד סיירה עם מזגן לחלקים, לקחת את המנוע שלה עם כל מערכת המזגן וזה יעלה יותר זול, תוכל לעשות חלק מהעבודה לבד על מנת להוזיל עלויות.

ככה גם השתדרגת במנוע מודרני יותר וחזק יותר שיותר קל למצוא לו חלפים (וגם לשפר אותו) וגם נהנה ממזגן ללא קומבינות.

ראו מה הדגשתי באדום :idea:

אם בני הולך להתקין לך מזגן פתרת את הבעיה.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

בברכה בני ל.

היי

אצלי מנוע 1600XL פינטו 1600 המזגן מקפיא את הסלון של הרכב,גם במהירות איטית והאוטו לא מתחמם.

רציתי להבין מהם אותם מדחסים ערסים והאם כדאי להחליף למדחס ערס ?

בידידות ובברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אצלי מנוע 1600XL פינטו 1600 המזגן מקפיא את הסלון של הרכב,גם במהירות איטית והאוטו לא מתחמם.

רציתי להבין מהם אותם מדחסים ערסים והאם כדאי להחליף למדחס ערס ?

בידידות ובברכה

חפש מדחס של רכב יפני קטן כמן סוזורי טיוטה מצובישי וכדומה.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון,

מאיפה אפשר להשיג פולי כפול למנוע XFLOW ?? ואם תשיג פולי בשילוב של עוד חלקים שצריך להתאים אז זה יעלה את המחיר משמעותית,

לך לכל מתקין מזגנים ותראה את התגובה שלהם.

סיטרואן ויזה

הקפרי שהגיעו עם מזגנים היו עם מנועי פינטו לפחות.

בני

לגבי החלפת מנוע לפינטו

לא אמרתי שלא ניתן או לא יעבוד, אלא אמרתי לא כדאי כלכלית,

יש קצת קצת עבודה בגלל שינוי כיוון יציאת סעפת הפליטה אבל זה ישתלם בסוף.

יש לי בקורטינה מנוע פינטו ויש מזגן, כשמפעילים את המזגן מרגישים ירידה משמעותית בכח של המנוע, אז איך זה יהיה עם מנוע מיושן יותר וחלש יותר כמו XFLOW ??[/quote

אופיר הי.

במידה ולא מוצאים פולי כפול ניתן לפתור את הבעיה בשני דרכים נוספות.

1.לקחת פולי נוסף אחר ולרתך אותו לפולי הקיים הריתוך חייב להתבצע על מחרטה תוך הקפדה על איזון.

2. לא חייבים פולי כפול במידה ובכל מקרה מתקינים מערכת חדשה יש לייצר גם תושבת למדחס ניתן לייצר אותו כך שישב מול הפולי הקיים ופשוט להחליף לרצועה ארוכה יותר שמניעה גם את המדחס.

אני אישית ביצעתי בעבר את שני האופציות ועבד ללא בעיה.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...