Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בזיהוי רכב מוזר שעקף אותי (ממש מהר)

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 5608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה הערות בנוגע לסאאב (וביחוד בארץ...) :

* סאאב רכב יחודי ומעולה , שלא תפס בארץ מכמה סיבות , שלכולם כתובת אחת - היבואן UMI.

- כחדשה תימחור מופרז.לא היו מאמצי שיווק וקידום נאותים.

- רשת מוסכים ללא ידע ויכולת טיפול הולמת ומחירי טיפולים וחלפים אסטרונומית גרמה לקריסת מכלולים מוקדמת - תדמית גרועה - שמירת ערך איומה - והתדרדרות המותג.

בשנת 2007 נמכרו פחות מ - 10 סאאב בארץ וב - 2008 אחת !

* כל דגמי סאאב בעשור האחרון בטכנולוגיית מנועי טורבו. (סאאב היצרן הראשון ששיווק סדרתית מכוניות טורבו כבר מ - 1977).

* יש בארץ 2-3 מקומות בלבד שמבינים בסאאב וניתן לטפל בהם נאמנה ,וזאת במשטר טיפולים שונה מהמומלץ ע"י היבואן (סוגי שמנים ותדירויות שונות). מי שמטפל נכונה בסאאב מקבל רכב אמין ומדהים.

* סאאב רכב לא קל אבל המנועים המוגדשים מאפשרים תאוצות ביניים מעולות. נתוני 0-100 לא מדהימים , אבל נתוני תאוצה

בטווח בינוני- גבוה כמעט ללא תחרות . ( בטופ גיר 9-5 ניצחה פורשה 911 בתאוצות ביניים ! )

* בארץ שווקו כמה מאות בודדות של 9-5 , רובם במנועי 2290 סמ"ק בהספקים שהחלו ב - 170 כ"ס ב - 99' ועלו עד 220

כ"ס בדגמים אחרונים. היו בשנים 99' - 02' מנועי V-6 3 ליטר טורבו 200 כ"ס (על בסיס מנועי אופל) עם אמינות בעייתית.

* השאור שבעיסה הם דגמי ה - AERO עם מנוע סאאב 2290 סמ"ק לחץ גדישה גבוהה ו - 250 כ"ס (עד 300 במאוחרים) ושיפורים נוספים. תאוצה ל 100 בערך 6 שניות ותאוצות ביניים מדהימות.

* קל להזמין בחו"ל ערכות צ'יפ לשדרוגי הספק מנוע ולשפר בנקל ביצועים , הרכבים בד"כ מותאמים לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

SAAB 9-5 Griffin

יש כמה בכבישי ארצנו. 3.0 טורבו. אין לך מה להתבאס. היא אוכלת אותך ברוורס.

אין כזה דבר SAAB 9-5 עם מנוע 3.0ל' טורבו, קיים 3.0ל' V6 אטמוספרי ומנועי 4 בוכנות 2.0ל' עד 2.3ל' (טורבו)

עם הספקים שנעים בין 150 ל260 כ"ס. אלא אם אתה מתכוון ל גרסת הדיזל שאני בספק אם נמכרה בארץ ולה בסביבות ה180 כ"ס. אה ו Griffin זאת רמת גימור.

יוני.

עריכה אחרי בירור קטן לV6 כן היה טורבו אם כי בלחץ נמוך טעות שלי, קישור לכתבה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_9-5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפסדתי לסאאב שבקושי יש לא סוף העולם...

אבל זה כן סוף העולם אם אתה חושב ש"אתה מפסיד" למישהו בגלל שהוא נוסע יותר מהר ממך.

מי ייתן ותצליח להימנע ממחדלי מע"צ והשם ישמור את שאסיסך מעציך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר SAAB 9-5 עם מנוע 3.0ל' טורבו, קיים 3.0ל' V6 אטמוספרי ומנועי 4 בוכנות 2.0ל' עד 2.3ל' (טורבו)

עם הספקים שנעים בין 150 ל260 כ"ס. אלא אם אתה מתכוון ל גרסת הדיזל שאני בספק אם נמכרה בארץ ולה בסביבות ה180 כ"ס. אה ו Griffin זאת רמת גימור.

יוני.

עריכה אחרי בירור קטן לV6 כן היה טורבו אם כי בלחץ נמוך טעות שלי, קישור לכתבה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_9-5

אני לא מומחה אבל אני חושב שדגמי 3ליטר שנמכרו בארץ היו טורבו וGRIFFIN בלבד.

. כלומר כל הגריפינים היו 3.0 טורבו. לכן ציינתי GRIFFIN כי הכוונה למנוע 3.0 טורבו עם מומנט עצבני שמאפשר לזנק בטיל בעליות של גינות סחרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאאב של ימינו היא חברה בינונית למדי, שמתבססת על מכלולי GM לא ממש מוצלחים.

היתרון שלה הוא בעיקר במנועי הטורבו, שם יש לשבדים יתרון של נסיון עצום (עוד משנות ה-70).

כמכונית יוקרה - היא לא מצליחה להתמודד מול הגרמניות המובילות.

עובדה זו + "החבאת" המתוג ע"י UMI = בערך אפס מכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שמועות שיש בארץ db9 של אסטון מרטין.

אבל לא נראה לי הגיוני שיהיה לה לוחית של ישראל, האומנם?

יש D9,

צבע ירוק חאקי כזה...יש אפילו כמה כאלה, משהו מדהים,המון מומנט..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שמועות שיש בארץ db9 של אסטון מרטין.

אבל לא נראה לי הגיוני שיהיה לה לוחית של ישראל, האומנם?

גם אני חשבתי, אבל התברר שזאת הייתה יגואר

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...