Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בוולוו 244 מודל 83

re_ilan
שימו לב! השרשור הזה בן 5592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לא יכולתי להתאפק ובסוף קניתי אותה: וולוו 244 GLE, מודל 83, גיר ידני, כסופה, שיובאה ביבוא אישי :biggrin2:.

תמונות בקרוב.

הוולוו כרגע ללא טסט (עומדת כבר כמה חודשים), וסוכם עם הבעלים הקודם שנעביר בעלות אחרי שאתפנה ל"סדר" אותה ולהכין אותה לטסט.

יש לי כמה שאלות:

1. בתחילת נסיעה בהילוך ראשון יש רעידות די חזקות, כשההרגשה היא שהרעידה מתחילה מאחורה (ויש רעש שדומה למשהו שרועד בבגאז') ואח"כ הרעידה עוברת לקדמת הרכב. יש גם רעידה ברגעים הראשונים שלאחר המעבר להילוך שני, אבל אז זה עדין יותר. ZVIK חושב שמדובר בגומיה קרועה בדרייבשאפט (ואני מקווה שזה כך), אבל כשתארתי את הבעיה למוסכניק שלי, הוא אמר שזה הקלאץ':roll:. האם זו בעיה מוכרת ברכב הזה? אשמח לשמוע ממי שמכיר.
  2. התקשרתי לסוכן ביטוח שלי + לביטוח ישיר בשביל לקבל הצעות מחיר, אבל שניהם אמרו לי שלא מופיע אצלם דגם כזה:shock:, ולכן אי אפשר לבטח. מישהו נתקל בבעיה כזו? למישהו יש פתרון? ואפרופו ביטוח: האם יש דרך לבטח את הרכב לנסיעה רק בסופ"ש?
  3. הוולוו זקוקה לפחחות וצבע (צבע כסוף עם כתמי שמש, חלודה פה ושם, ללא דפיקות) . אשמח לקבל המלצות על פחח/צבע לביצוע המשימה (בדגש על חסכון בעלויות). ואם כבר צבע - אשמח לקבל רעיונות לצביעה מקורית שתשבור קצת את המרובעות של הוולוו (ולא להתנפל עלי...).
  4. צריך להחליף את שני הפגושים ברכב. מישהו יודע איפה כדאי להתחיל לחפש? מה המחיר ההגיוני לפגוש?
  5. מצבן של ידיות הדלתות הקדמיות בכי רע, אני מבין שזו מחלה של הרכבים האלה ולכן אני מניח שגם לא אצליח למצוא כאלה במצב טוב. האם מישהו מכיר פתרון יצירתי לבעיה?
  6. ואם כבר חלקים ופירוק - נדמה לי שהכי משתלם כלכלית לקנות עוד אחת לתרומת איברים (הרי זה יעלה לי רק קצת יותר מקניית שני הפגושים + פנס אחורי שבור) מישהו מכיר את כזו למכירה לפירוק? (עברתי על השרשור של ענתיקות בדרכים ובחצרות, ולא מצאתי כלום, עד שבאיזשהו שלב התעייפתי והתייאשתי).
  7. מה בדיוק ההבדל בין 244 ל-240? :oops: האם כל ה244 הן הזרקה?
  8. מה אמורה להיות בערך צריכת הדלק של הרכב (גיר ידני)?

ולכל מי שצריך: ברשותי המנואל של בנטלי לוולוו 240 83-93 (וגם של קורטינה וטאורוס 79-82) אשמח לשתף בו.:beerchug:

תודה ושבת שלום,

אילן

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שהברזל היה גבוה במחיר היו מגיעות תדיר וולוו למגרש של סוחרי הברזל. אם אתה מאיזור המרכז כדאי גם היום לבקר בכמה כאלו בסביבה מוסטפא בצומת מסובים נראה לי המקום הראשון לבדוק. המקום השני זו העיר בני ברק שם תוכל לראות סטיישנים כאלו עומדות זמן רב, אם לא נמכרו לברזל בזמנים הטובים. אם תמצא כזו המחיר שתשלם יהיה מחיר הברזל + הגרירה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אחת כזו נטושה כבר מעל שנה בקרית ים.

אתה מוזמן לפרק ממנה חלקים, הרבה כבר עשו את זה - אני תכננתי לקרוא לעירייה שתפנה אותה כי היא לא זזה כבר די הרבה זמן ונראית כמו מפגע תברואתי חמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

ד"ר סובארו ווולבו לכל החיים - אני פונה אליכם בפרטי בכדי לקבל פרטים.

אני יודע שבתחילת השרשור הפלתי בליל של שאלות, ובכל זאת: האם יש חברים עם תשובות לשאלותיי האחרות?

שבוע טוב לכולם,

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אפשרות לחלפים משומשי וגם חדשים, צביעת המכונית ותיקונים כלליים במוסך שמתמחה במכוניות וולבו אספנות

ו"מבוגרות" ושיש לו גם מלאי חלפים וגם "תורמות אברים: "מוסך חיבה" שברח' ישראל בק 22 ת"א, טל' 03-5616868

או 03-5622545 ובקש את שרון.

פרוקיית רכב שעוסקת רק בוולבו: "אחסנה ושרות לרכב" שברח' הירקון 18 א.ת בני ברק, טל' 03-6180831 או 03-5782422 ובקש את שלמה סייג.

תתחדש על המכונית ובברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדי - אתה צודק! תודה על התיקון + עכשיו למדתי להבדיל בין השנתונים.

האם ההבדלים מהותיים, כלומר חוץ מהשוני הבולט לעין של הפנסים והניקלים?

אני מניח שניתן להעביר חלפים בין השנתונים, (לדוגמא ניתן להחליף טמבונים, אפילו שיש הבדלים בעיצוב) האם זה נכון? האם יש הבדלים מכניים והבדלים בעיצוב תא הנוסעים והאיבזורים?

רפי - תודה רבה. זו לא הפעם הראשונה שאני נעזר בשירותי ההפניה שלך, ועד כה בהצלחה רבה.

*אודה על תשובות גם לגבי שאר השאלות שלי שבתחילת השרשור.

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות:

1. מה בדיוק ההבדל בין 244 ל-240? :oops: האם כל ה244 הן הזרקה?
  2. מה אמורה להיות בערך צריכת הדלק של הרכב (גיר ידני)?

עד שנת 1982 (כולל) השיטה היתה: ספרה ראשונה - דגם, ספרה שניה - מספר בוכנות, ספרה שלישית - מספר דלתות. לכן 244 אומר: סדרה 2, 4 בוכנות 4 דלתות. לעומת זאת, 262 אומר סדרה 2, מנוע V6, שתי דלתות, וכן הלאה.

משנת 1983 והלאה לא רשמו את הספרה השלישית, אלא 0. לכן גם 244 וגם 245 נקראות 240. שינוי זה נעשה בעת הצגת סדרה 7, ולכן יש 740\760 אבל אין 744 או 765.

במספר השלדה המשיכו לרשום 744, 245 וכן הלאה. לכן, אם תסתכל במספר השלדה הטבוע בתא המנוע, תראה שמופיע בו 244.

אם רשום לך 244 על רכב משנת דגם 1983, זה קצת חשוד. יכול להיות שהרכב נרשם בשעת המעבר בין שנות הדגם. האם למכסה המנוע יש "שן" בולטת מקדימה (דגם 83 והלאה) או מכסה ישר (82 ומטה)? אתה יכול גם להסתכל על השמשות - אם הן מקוריות, כתוב עליהן שנת יצור (יתכן מאד שדגם 83 יוצר בשנת 82, אבל לא 81!).

אין קשר בין מספר הדגם להזרקה, אבל ה "E" של ה-"GLE" פירושו "Einspritz" שזה בגרמנית הזרקה.

צריכת דלק סבירה לידני מוזרק - 1:10.

דני

נ.ב. לגבי ענין הרעידות - גם אני חושב שכדאי לבדוק קודם כל את ענין ציר ההינע. בדוק את התושבות - שתי תושבות גומי למנוע ואחת לתיבת ההילוכים. כמו כן בדוק את המיסב של ציר ההינע - נמצא באמצע הדרך בין ההילוכים לציר האחורי. גם הוא מחובר בעזרת גומי שלפעמים נקרע. אם מוסך נגע בו, יתכן שלא כיוונו היטב - צריך להדק את הברגים כאשר הרכב עומד על הגלגלים על משטח ישר. בדוק גם את המפרקים האוניברסליים (אם לא תקועים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שנת 1982 (כולל) השיטה היתה: ספרה ראשונה - דגם, ספרה שניה - מספר בוכנות, ספרה שלישית - מספר דלתות. לכן 244 אומר: סדרה 2, 4 בוכנות 4 דלתות. לעומת זאת, 262 אומר סדרה 2, מנוע V6, שתי דלתות, וכן הלאה.

משנת 1983 והלאה לא רשמו את הספרה השלישית, אלא 0. לכן גם 244 וגם 245 נקראות 240. שינוי זה נעשה בעת הצגת סדרה 7, ולכן יש 740\760 אבל אין 744 או 765.

במספר השלדה המשיכו לרשום 744, 245 וכן הלאה. לכן, אם תסתכל במספר השלדה הטבוע בתא המנוע, תראה שמופיע בו 244.

אם רשום לך 244 על רכב משנת דגם 1983, זה קצת חשוד. יכול להיות שהרכב נרשם בשעת המעבר בין שנות הדגם. האם למכסה המנוע יש "שן" בולטת מקדימה (דגם 83 והלאה) או מכסה ישר (82 ומטה)? אתה יכול גם להסתכל על השמשות - אם הן מקוריות, כתוב עליהן שנת יצור (יתכן מאד שדגם 83 יוצר בשנת 82, אבל לא 81!).

אין קשר בין מספר הדגם להזרקה, אבל ה "E" של ה-"GLE" פירושו "Einspritz" שזה בגרמנית הזרקה.

צריכת דלק סבירה לידני מוזרק - 1:10.

דני

נ.ב. לגבי ענין הרעידות - גם אני חושב שכדאי לבדוק קודם כל את ענין ציר ההינע. בדוק את התושבות - שתי תושבות גומי למנוע ואחת לתיבת ההילוכים. כמו כן בדוק את המיסב של ציר ההינע - נמצא באמצע הדרך בין ההילוכים לציר האחורי. גם הוא מחובר בעזרת גומי שלפעמים נקרע. אם מוסך נגע בו, יתכן שלא כיוונו היטב - צריך להדק את הברגים כאשר הרכב עומד על הגלגלים על משטח ישר. בדוק גם את המפרקים האוניברסליים (אם לא תקועים)

אתה מתכוון לכל הדגמים ?

אם כן אתה טועה ובגדול, תתפלא - יש גם 944 וגם 854 ואם תרצה אני אמצא לך עוד כמה

אשמח אם תסביר את אצמך ברור יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה יש 944 או 854? אולי אתה מתכוון שיש אנשים שקוראים לדגמים המתאימים בשם זה, אבל השם ה"רשמי" מהמפעל זה 940 ו-850.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזק ואומר שאין ולא היו מעולם דגמים שנקראו ע"י היצרן "744" או "855" וכולי. הם פשוט הפסיקו עם השיטה הזו משנת 83. דגמי סדרת 200 היו 242, 265 וכן הלאה עד שנת 1982 בלבד.

לגבי ה-"E" - היה גם דגם DLE, שהיה מוזרק למיטב ידיעתי. הענין של "E" כמייצג הזרקה היה גם במרצדס, אאודי, אופל ופורשה - כל המשתמשים בהזרקה מתוצרת בוש, למעט BMW ששמו "i" כמו באנגלית "Injection".

דני

נ.ב. היה גם VOLVO 1800E - עם הזרקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

יש וולוו 240 משנת 82 שעומדת (מתייבשת) למכירה כבר לפחות שנה בהרצליה, ממש על צומת הרחובות של דרך ירושלים וסוקולוב. על הרמזור. (אם אתה בא מסוקולוב, אתה מגיע לצומת T - שמאלה לרעננה, ימינה לכיוון דרום, הרכב יהיה ממש מולך).

הוא עומד שם כל-כך הרבה זמן שנראה לי שיתנו לך אותו בתמורה להעברת הבעלות או משהו כזה. לא מכיר את הבעלים או כל פרט אחר על האוטו.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...