Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלון גז והתקנה או אמשיראגז ושות

mrmiki1234

פוסטים מומלצים

אהלן

דירה שכורה שנהיה בה בשנה הקרובה. כרגע מבשלים על חשמלי. גילינו שיש אפשרות לחבר בלון גז. האם עדיף לקנות ולהתקין או להתחבר לחברת גז?

מבשלים מעט.. 

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעל הדירה לא מחבר?

אנחנו התנתקנו מחברת הגז ועברנו לאינדוקציה לפני למעלה מעשור, לא מסתכלים לאחור. שני הבנים ששיפצו דירות הלכו בעקבותינו.

חשוב לציין - יש חיבור תלת פאזי צמוד לכיריים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המערכת ישנה, יכול להיות שתצטרכו לבצע בדיקה של הקו, למיטב זכרוני מדובר בכמה מאות שקלים (ביקור טכנאי). 

בנוסף, תצטרכו גם לקנות כיריים בהנחה ואין.

לא בטוח שזה מהלך שישתלם לכם בשביל שנה אחת של מגורים. 

אם הכיריים הנוכחיות לא מספיקות בעוצמתן או בגודלן, הייתי הולך על עצתו של ספריאל ומשקיע קצת יותר על כיריים אינדוקציה בסיסיות.

(רק לוודא שיש שקע תלת פאזי קרוב או לקנות אינדוקציה חד פאזית).

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mrmiki1234 כתב:

האם עדיף לקנות ולהתקין או להתחבר לחברת גז

מה הכוונה בלקנות ולהתקין? יש אפשרות שהיא *לא* להתחבר לחברת גז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ניסוח לא לגמרי ברור. אני מפרש אותו כהתחברות למערכת מרכזית או לבלון גז דירתי.

החוקים והדרישות להתקנת מערכת גז נוקשותו ומקבילות לחוק החשמל (ובצדק מוחלט), צריך לברר מה מאושר לדירתו של פות״ש, ואת ההתקנה למסור לידי טכנאי מורשה.  

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, mrmiki1234 כתב:

. גילינו שיש אפשרות לחבר בלון גז.

אם המשפט הנ"ל אומר שגיליתם שיש תשתית מוכנה אז אתם צריכים להתקשר לאחת מהחברות, להזמין בלון, והם יבואו, יחברו, וילכו.

ניתן להזמין בלון אחד או 2, לפי בחירתך בלבד.

ניתן להזמין בלון גדול או קטן (48 ק"ג או 12), וזה תלוי במקום שיש לך.אם יש לך מקום לגדול תוכל לבחור גדול או קטן, אם יש לך מקום לקטן אז רק קטן (מן הסתם).

אם אתם מבשלים מעט בלון אחד קטן עלול להספיק. 2 בטוח יספיקו.

אם ב"גילינו שיש אפשרות לחבר בלון גז" התכוונת למשהו אחר, ואין תשתית, אז זה כבר לא ממש ישתלם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, אורח לרגע כתב:

אם המשפט הנ"ל אומר שגיליתם שיש תשתית מוכנה אז אתם צריכים להתקשר לאחת מהחברות, להזמין בלון, והם יבואו, יחברו, וילכו.

ניתן להזמין בלון אחד או 2, לפי בחירתך בלבד.

ניתן להזמין בלון גדול או קטן (48 ק"ג או 12), וזה תלוי במקום שיש לך.אם יש לך מקום לגדול תוכל לבחור גדול או קטן, אם יש לך מקום לקטן אז רק קטן (מן הסתם).

אם אתם מבשלים מעט בלון אחד קטן עלול להספיק. 2 בטוח יספיקו.

אם ב"גילינו שיש אפשרות לחבר בלון גז" התכוונת למשהו אחר, ואין תשתית, אז זה כבר לא ממש ישתלם לך.

יש תשתית

לפני 23 שעות, ArikB כתב:

מה הכוונה בלקנות ולהתקין? יש אפשרות שהיא *לא* להתחבר לחברת גז?

ממה שאני זוכר/מבין אפשר לקנות בלון גז ולחבר פרטי.. לא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mrmiki1234 כתב:

לא יודע אם אפשר או לא, אבל להזמין בלון מחברה כולל הובלה וחיבור לא עולה הרבה.

לי יש שני בלונים של 12, של חברת פזגז, כשנגמר אחד ואני מזמין בלון הם באים שמים את החדש, לוקחים את הריק, וכל התענוג הזה עולה 195 שקל. מניח שעל בלון חדש ייקחו לך גם דמי פיקדון.

רוצה לאמר שבמחיר כזה אין לך מה לשבור את הראש עם לנסוע לקנות בלון עם האוטו.

אגב, אני כן מבשל הרבה. ובלון של 12 מחזיק לי כמעט שנה.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mrmiki1234 כתב:

יש תשתית

רק בבית פרטי או בבניין משותף ישן מאוד (שנות ה40-50) לפני שהיה גז מרכזי. היו מניחים את הבלונים בצד הבניין וסוללים תשתית גז נחושת עד הבית.

בשום צורה אסור לשים בלון גז בתוך הבית

במרפסת ניתן לשים בלון של 5 ק"ג 

לרוב המשפחות בלון של 5 ק"ג יגמר תוך חודש/חודשיים. אנחנו כזוג צעיר החזקנו עם בלון כזה כמעט שנה. אבל זה כי ממש בקושי היינו מבשלים בבית. (פחות משעה גז בחודש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמו בית פרטי, שמים בחוץ,בתיםמשותפים ישנים בלונים היו למטה במסתור.

התהליך הנכון, זה לקנות כיריים, לקנות בלון, יש הרבה חברות שיביאו לכם עד הבית במחיר של כ 200 שקל לבלון קטן, שאם לא מבשלים הרבה מספיק לשנה בשקט.

ואז לקרוא לטכנאי גז מורשה!! לתת לו לחבר בפעם הראשונה, שיעבור על הקו וכל החיבורים ויתקין את הכיריים.

שהכול עובד ומחובר, ונבדק! בפעם הבאה מחברים רק את הבלון בחוץ. לי בזמנו היו 2, קטנים, שאחד נגמר, מחבר את השני ומזמין עוד אחד, בית קרקע.

הם היו בתוך בית משלהם.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, mrmiki1234 כתב:

אפשר לקנות בלון לבד (ראיתי שמוכרים אפילו ב- KSP) אבל כאמור חיבור ייעשה *רק* ע"י טכנאי גז מוסמך. אם לא היה חיבור גז בדירה בשנים האחרונות אז חובה לעשות ביקורת של הצנרת במעמד ההתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הדברים בנוגע לטכנאי גז. ממה שאני יודע, בלון אפשר לרכוש בנפרד. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...