Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיחי כליםי זולים, סביב 1000 ש"ח. האם שווים משהו? על מה מתשפרים?

Buki

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני התכוונתי לברז המילוי. 

גם הסתימה בניקוז השתחררה בקלות. סביר שאיזה גוש קטן שעבר בחיבור של צינור הניקוז לסיפון של הכיור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את זה, 1090 ש"ח ומשלוח חינם. 

בהחלט יש הבדלים בנוחות התפעול ובגימור בין זה לבין מדיח ב 3000 ש"ח אבל בגדול נראה די בסדר, תודה לכולם על התגובות. 

IMG_20240226_214410.thumb.jpg.d2fdefffc5ef36f53b3f440eaaf430e8.jpg

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק.

מדיחים של אלקטרה - יש למישהו נסיון?

יש את דגם 1006 - בעזרת הנחה אפשר לקנות אותו בסביבות 1350.

זה דיי זניח.. אבל עדיף כבר לדוגמה להוסיף עוד קצת ולקנות בקו? מידאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידאה הוכיחו שהמוצרים ובים לא פחות משמות גדולים.
אלקטרה זו מדבקה, לא יודע מה מקור המוצר, בהחלט יכול להיות שזה יצרן מכובד שלא מוכר תחת שמו.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שיש במדיח הזה כפתור של חצי כמות.

כשקניתי את המדיח שלי (בוש, לפני 9.5 שנים) המוכר אמר לי להפעיל תמיד על חצי כמות כי אין הבדל באיכות הניקיון בתוכנית הזו לבין תוכנית רגילה. זה מה שעשיתי מאז, ובכנות אין הבדל - הכלים יוצאים תמיד נקיים וזמן ההפעלה מתקצר משמעותית. המדיח עובד רק שעה וחצי במקום שלוש וחצי שעות. אני מניח שיש גם חיסכון במים וחשמל.

בתאריך 26.2.2024 בשעה 21:48, Buki כתב:

IMG_20240226_214410.thumb.jpg.d2fdefffc5ef36f53b3f440eaaf430e8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיח הזה לא מותקן אצלי בבית אז לא אוכל לבדוק.

במדיח סימנס שיש לי כתוב בחוברת ההוראות שהתכונות החסכונית ביותר היא הארוכה ביותר ECO שאורכת 4:55 שעות.

יש מגוון תוכניות קצרות יותר אבל החוברת טוענת שהן פחות חסכוניות. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסיפור של תוכנית הדחה במדיח מודרני מסתכמת בפחות מ-10 ליטר, שזה 1.5 הדחות אסלה. כמה כבר אפשר לחסוך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במדיח בוש שלי התכנית החסכונית ביותר היא הארוכה ביותר, 3:30. החסכון מושג על ידי חימום מועט יותר של המים ומפצים בזמן הדחה ארוך יותר כדי לשמר את איכות הניקיון. התכנית בחום הגבוה ביותר היא הקצרה ביותר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט שלא ציינתי מקודם - בכל המדיחים שיצא לי לראות עד כה, היה שסתום בטחון חשמלי  בקצה צינור המילוי. זאת אומרת השסתום הזה יושב על הברז שמתחת לכיור במטבח, כבל פיקוד רץ בתוך השרוול של צינור המילוי עד לשסתום. 

בשיטה הזו כל עוד המדיח כבוי אין לחץ מים במדיח ולא בצינור המילוי, כשאין חשמל בפיקוד השסתום סגור. 

במדיק שקניתי וגם בדגם Electra 1006 שבדקתי (שהוזכר פה), אין כזה שסתום. 

צינור מילוי הוא צינור רגיל כמו של מכונת כביסה, כל זמן שהצינור מחובר לברז יש לחץ מים בצינור עד השסתום מילוי שבתוך המדיח.

תגידו אתם עד כמה זה חשוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מבין יש לחץ כאשר המדיח כבוי והמטרה היא לאתר דליפה בצינור. צינור הגומי נמצא בתוך מוביל שמנתב את הדליפה למדיח. במדיח יש מצוף או חיישן שמזהה את המפלס, מפעיל את משאבת הניקוז וסוגר את הברז בעזרת הסולנואיד.

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, innvision כתב:

ממה שאני מבין יש לחץ כאשר המדיח כבוי והמטרה היא לאתר דליפה בצינור. צינור הגומי נמצא בתוך מוביל שמנתב את הדליפה למדיח. במדיח יש מצוף או חיישן שמזהה את המפלס מפעיל את משאבת הניקוז וסוגר את הברז בעזרת הסולנואיד.

אחרי שקראתי את ההודעה שלך, הלכתי לאינטרנט לחפש הסברים.

בגדול שנינו טעינו. 

השסתום הזה  בקצה  צינר המילוי זה מערכת Aqua Stop. 

יש שם למעשה שני שסתומים. אחד רגיל,  פתוח כשהמדיח ממלא מים וסגור ביתר הזמן - כשאין מתח פיקוד השסתום יהיה סגור. 

השני שסתום בטחון למניעה הצפה במדיח.

אם יש דליפה בצינור המילוי אז דרך השרוול  של הצינור המים יגיעו למדיח כמו שאמרת,  מעל מפלס מסויים שנמדד על יד מצוף , יסגר השסתום  בטחון שעל  הברז. גם אם המלס עלה מכל סיבה אחרת  (דליפה פנימית במדיח),  בלי קשר לצינור, יסגר השסתום בטחון  ובמקביל תפעל משאבת ניקוז שתנקז את המים לביוב. 

בקיצור אין את המערכת הזו במדיחים הזולים. 

תודה על התיקון. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אני רק לא מצליח להבין למה לסגור את הברז כשהמדיח כבוי. אם המטרה לאתר את הנזילה הזמן הכי טוב לבדיקה הוא שהמדיח לא "מושך" מים. בזמן הפעלה יהיו מים באגן כתוצאה מפועלה של המדיח ויהיה קשה יותר לדעת אם זו דליפה מהצינור.

חשבתי גם שהמטרה לנתר את הצינור באופן רציף גם כשמדיח כבוי ואז הוא בעצם מתפקד כמנגנון התרעה על צינור בלוי. אבל יתכן שלא הבנתי נכון.

יכול להיות שיש שני שסתומים עם פיקוד אחד?

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

פרט שלא ציינתי מקודם - בכל המדיחים שיצא לי לראות עד כה, היה שסתום בטחון חשמלי  בקצה צינור המילוי. זאת אומרת השסתום הזה יושב על הברז שמתחת לכיור במטבח, כבל פיקוד רץ בתוך השרוול של צינור המילוי עד לשסתום. 

...

תגידו אתם עד כמה זה חשוב. 

אני לא יודע למה הפטנט הזה מיושם במדיחים ולא במכונות כביסה. אולי בגלל הנוכחות בארון מטבח מעץ?
אם הצינור חדש ואיכותי, בשנים הראשונות אתה יכול להיות שקט, לדעתי. חשוב לא להדק את האום עם כלים כדי לא לסדוק אותו. זו לרוב נקודת הכשל בצינורות גמישים של מכונת כביסה.

פעם היו שסתומי פטנט קפיציים שמרכיבים על הברז, ומאפשרים זרימת מים נורמלית אבל נסגרים כשיש זרימה פראית בלתי מוגבלת. היתה להן תופעת לוואי מעצבנת שאחרי הפסקת מים (ואויר בצינורות) הם ננעלים כמו בעקבות צינור קרוע. לצערי אני לא יודע לאן נעלמו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...