Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו פלואנס חשמלית ל70 ק"מ כל יום,עד כמה זה מטורף בכדי שזה יעבוד?

eladns

פוסטים מומלצים

עדיין, לקנות רכב ב20 אלף שמוגבל ל100 ק״מ וזה במקרה ואכן כך, לדעתי ביזבוז של כסף.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי לרכבים של בטר פלייס אין טעינה מהירה ( dc) אז גם אם נתקעים עם הרכב מחוץ לבית וצריך לטעון אותו זה יקח הרבה זמן.

לא הייתי רוצה רכב שאני יכול להתקע איתו ללא אפשרות לתת לו טעינה קצרה ולהמשיך בדרך. 

זה כלי לא פרקטי גם אם ניתן בחינם ( יש לעשות לו ביטוחים) ומצריך ממני להחזיק עוד רכב בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקראו שוב את שרשמתי

הרכב יטען בעבודה על חשבון המעסיק ואז יהיה עליו לעלות 35 ק"מ לירושלים עליות קשות ורעות מאוד

קליה----> ירושלים

-400 מטר ל 800 מטר מעל פני הים.

ואז יום אחרי הרכב ירד לקליה ויטען שם וחוזר חלילה.

וכל מי שמצע רכב אחר אז לא. כל רכב טוחן דלק בעליה הזאת.

ואטובוס לא אפשרי למרות שאני מאוד רוצה בגלל שהאוטובוס הראשון שיוצא לכיוון יוצא ב7 בבוקר ומגיע לשם ב7:30. לא טוב לי צריך להיות שם ב6:30.

לפני 8 שעות, Mr.Hybrid כתב:

החישוב כולל הפעלת מזגן?

שלילי

מזגן לא עושה לי טוב

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, eladns כתב:

מזגן לא עושה לי טוב

גם לפלואנס של בטר פלייס מזגן לא עושה טוב🤪

לפני 27 דקות, eladns כתב:

הרכב יטען בעבודה על חשבון המעסיק ואז יהיה עליו לעלות 35 ק"מ לירושלים עליות קשות ורעות מאוד

קליה----> ירושלים

כל כך הרבה מנורות אדומות כתבו לך אבל אם אתה רוצה ללכת על זה.....בעל המאה הוא בעל הדעה.

אני כבר רשמתי את דעתי לגבי הרכב הזה וגם בחינם לא הייתי לוקח אותו אבל תנסה.

מקסימום הלכו 20,000 שקל.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladns כתב:

תקראו שוב את שרשמתי

קליה----> ירושלים

ואז יום אחרי הרכב ירד לקליה ויטען שם וחוזר חלילה.

וכל מי שמצע רכב אחר אז לא. כל רכב טוחן דלק בעליה הזאת.

ואטובוס לא אפשרי למרות שאני מאוד רוצה בגלל שהאוטובוס הראשון שיוצא לכיוון יוצא ב7 בבוקר ומגיע לשם ב7:30. לא טוב לי צריך להיות שם ב6:30.

שלילי

מזגן לא עושה לי טוב

אם רכב בנזין מתאמץ בעליות גם רכב חשמלי מתאמץ, גם אם אתה לא תרגיש את זה כל כך בגלל שהתאוצות קלות והשקט נשמר. אם רכב בנזין של 14 קמ"ל עושה 7 קמ"ל בעליות כאלה, גם רכב חשמלי ייצרוך כפול אנרגיה בעליות האלה. כלומר תצטרך אנרגיה של 70 קמ לעליה ועוד 5 קמ עד שהרכב יתחיל להטעין בירידות.(לפחות כי אתה יוצא ממזג אוויר קר)

כלומר, תצטרך טווח של 75 קמ. הרכב שאתה רוצה לקנות יש להבנתי 100 קמ תיאורטיים שהם 90 קמ מעשיים בנהיגה רגועה. כשהרכב מגיע ל 50% סוללה מתחיל תהליך מואץ של גסיסה, הרכב יגביל את הכח וזה יפגע מאוד במהירות בעליות ויכול אף להגביל את הטעינה בירידות. רכב עם טווח של 100 קמ תיאורטיים, קרוב לשלב הגסיסה ואם הקמ שלך (כולל הירידות, כי מה שנטען נצרך בעליה), הוא יגיע לשם מהר.

אם אתה הולך על עסקה כזאת אתה צריך להכין את עצמך למצב שהסוללה תמות לך, אתה צריך להבין את העלויות או המכירה שלו לחלקים.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר אחד שעושה את המסלול הזה יומיומי עם טויוטה ראב 4 היברידי נטען (PHEV), לטענתו אין כמעט שימוש בדלק, הוא מטעין בבית עד 80% או 90%, יורד לים המלח תוך כדי טעינה רגרנטיבית, משלים הטענה ל-100% בעובדה אם עדיין לא הגיע לזה, ובחזור ברוב המקרים הסוללה מספיקה לו עד הבית

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, chezik כתב:

מכיר אחד שעושה את המסלול הזה יומיומי עם טויוטה ראב 4 היברידי נטען (PHEV), לטענתו אין כמעט שימוש בדלק, הוא מטעין בבית עד 80% או 90%, יורד לים המלח תוך כדי טעינה רגרנטיבית, משלים הטענה ל-100% בעובדה אם עדיין לא הגיע לזה, ובחזור ברוב המקרים הסוללה מספיקה לו עד הבית

איזה שנה ה RAV4 ואיזו שנה הפלואנס? בת כמה הסוללה בטויוטה ובת כמה הסוללה בפלואנס? זה בכלל לא בר השוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם כמה יעלה RAV4 ?

מי ישלם 100 אלף שקל על זה? איפה החיסכון?

שיש משוואה של 15 אלף שקל דלק בשנה - לפני טיפולים ובלאי מואץ לרכב בנזין

אל מול הימור של 20 אלך שקל שאם האוטו שרד שנה אני מרוויח. אם מת לפני הפסדתי. או שרד יותר משנה--->  סופר WINWIN

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עושה את זה פשוט:

מדבר עם המוכר, מסביר לו את המצב ומבקש ממנו את הרכב ליומיים - כמובן בהסכם כתוב ומסודר.  

מבצע בדיקה בנסיעה אמיתית בלי ניחושים.

מבין האם זה באמת אפשרי או לא.

ולא שוכח לעדכן אותנו כאן 🙂.

אני אישית לא הייתי הולך על זה גם הרכב היה מצליח להגיע. כי:

ככל שעובר הזמן והק"מ - ביצועי הסוללה יורדים.

אני לא יוכל להיפטר מהרכב הזה אחכ.

לא אשרוד נפשית את חרדת הטווח חחח 😅

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצחקו עלי,

רכב שנטען משקע רגיל בבית, לא יכול להיטען במקרי חרום עם איזה גנרטור ידני?

אולי פדאלים...?

אולי בכלל גנרטור חרום קטן שישב בתא המטען, ויוכל להציל אותך בקילומטרים האחרונים לפני הבית?

רק כדי שלא תיתקע באמצע הדרך, בעליות מים המלח.

למרות שאני בספק אם הרכב הזה יגנב אפילו משם😆

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול...

רק שלגנרטור קטן יקח משהו כמו פי 2-3 יותר זמן למלא לך את הסוללה.

וגם ככה זה לא רכב שמצטיין בטעינה מהירה.

אז תסחוב בבגאז' גנטרטור קטן + מיכל דלק של 20 ליטר דלק 

בשביל שבמקרה הצורך תצטרך לשבת ליד האוטו 10 שעות (לפחות) רק כדי שתוכל להגיע הביתה (לא נסיעה מלאה. אבל כמה כמה קמ שנשארו מאיפה שנתקעת)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, om2 כתב:

לשבת ליד האוטו 10 שעות (לפחות) רק כדי שתוכל להגיע הביתה.. אבל כמה כמה קמ שנשארו מאיפה שנתקעת

לפי החשבון שלך, ייקח כמה ימים לטעון את הסוללה...

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן... לגנרטור קטן (שאפשר לשים בתא מטען ) יכול לקחת יותר מיום לטעון סוללה למצב מלא.

רק בשביל לקבל פרופרציה. גנרטור קטן מוציא הספק של 600-700 וואט.

שקע ביתי מוציא כ3500 וואט (שקע 16A)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...