Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אגב, מי מכם יודע לתפעל קלאצ׳?

בסדיר עברתי רומ"ט/M-16/גליל. כבר אחרי צבא יצא לי להתאמן עם קלאצ'. אומנם יש להם צורה/משקל/תחמושת שונים אבל לבן אדם עם ניסיון אין שום בעיה לעבור מאחד לשני כמעט מידית. כמו לנהג מנוסה לעבור מרכב אחד לאחר באותה קבוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל הזקנים מכירים גליל (ואף אחד לא שם לב להודעה שלי בעניין), אבל גם הגליל יצא משירות לפני 30 שנה, כך שמי ש(היה) מיומן בשימוש בו צריך להיות בו 45-50 ומעלה. לא בדיוק הכוח הלוחם המרכזי. וכמובן שהפעם האחרונה בה ירה בנשק מסוג זה היתה אי שם בשנות ה-90 המוקדמות, כך שייקח לו רגע להיזכר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר רוסיה ששירתה קרבית בצבא. צלפית.

הייתה בביקור ברוסיה ביום החייל, או משהו כזה. בחדר הכושר היה חייל שהדגים איך מפרקים קלאץ׳ לבאי המועדון ונתן להם להרכיב (זה היה באיז׳בסק, איפה שקלצ׳ניקוב חי, יש שם מוזיאון קלאצ׳ים, עם כל ווריאנט שאי פעם יוצר).

ניגשה אליו, שאלה אם יכולה לנסות.

הסתכל עליה במבט מזלזל וחיוך ונתן לה.

צ׳יק צ׳ק פירקה והרכיבה את הנשק.

אומרת שהפרצוף שלו היה פרייסלס.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן היתה אחרי השחרור, ועם איזה נשק היא הלכה בצבא?

אתה מדבר על מיומנויות שמצריכות הזכרות. אני מניח שלא יהיה לי קושי לפרק M16 (אחרי 20 שנה) וכנראה גם גליל - (אחרי 40 שנה) ואולי כנגזר מזה גם קלאצ, אבל באמת אולי. הזמן עושה את שלו. מיומנויות של תפעול נשק במצב הלחץ הכי קשה שקיים (תחת אש) לא יכולות להשמר בלי תרגולים סדירים. בדיוק כפי שטייס קרב מתאמן פעם בשבוע. אז אולי לא צריך אימון שבועי, אבל בהחלט תוכנית אימונים סדירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל הזקנים מכירים גליל (ואף אחד לא שם לב להודעה שלי בעניין), אבל גם הגליל יצא משירות לפני 30 שנה, כך שמי ש(היה) מיומן בשימוש בו צריך להיות בו 45-50 ומעלה. לא בדיוק הכוח הלוחם המרכזי. וכמובן שהפעם האחרונה בה ירה בנשק מסוג זה היתה אי שם בשנות ה-90 המוקדמות, כך שייקח לו רגע להיזכר.

בן 42, תותחנים, טירונות עם גליל ושירות עם גלילון.

בפעמיים שלוש הראשונות במילואים הייתי עם גלילון, ומאז רק עם m16.

עד המלחמה, הפעם האחרונה שיריתי בנשק ארוך הייתה במילואים לפני שנה וחצי. 

תן לי עכשיו גליל ואני מתפעל לך אותו.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן היתה אחרי השחרור, ועם איזה נשק היא הלכה בצבא?

אני הכרתי אותה במילואים אז כל מה שאני זוכר זה ציצים.

• מצחיק 6

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

הגליל יצא משירות לפני 30 שנה

לא, שריון ותותחנים המשיכו לקבל אותו כנשק בסדיר עד 2004.

לאחר סיום טירונות החליפו להם לגלילון.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תותחנים קיבלו גליל בטירונות

שריון קיבלו גלילון מהיום הראשון

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברו כ 25 שנים מאז שנגעתי בגליל ואני מבטיח לך שאני מפרק ומרכיב או.ו בעיניים עצומות.

אפילו מקלע 03 מאמין שאצליח די בקלות (עוד זוכר את איפוס הקנה והלשונית במכלול שצריך לדחוף קדימה לפני שמכניסים אותו).

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

הייתי עם גלילון באינטיפאדה שנייה, שנת 2000 יענו.   גם אחרי הסדיר עשיתי איתו מטווחים לפחות  עד 2008. שלא לדבר על מיקרו גליל שהיה בשירות משטרה עד 2018 לכל הפחות (מטווח אחרון שלי איתו היה ב2018).ייתכן שנמצא בשימוש משטרתי עד עכשיו, פשוט ביחידה נוכחית שלי משתמשים בм16

• אהבתי 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

יש הבדל בין לוחמים מיומנים עם נשק ארוך לבין חובבנים עם אקדחים. כל התיאורים שלכם הוא של לוחמים מיומנים, מרביתן עם נשק ארוך. פה ושם מישהו עם אקדח, חלק מהם שהניחו יד על קלאצ׳ של מחבלים.

אגב, מי מכם יודע לתפעל קלאצ׳?

אתה יוצא מנקודת הנחה שמי שמחזיק אקדח הוא חובבן,טענה שהיא מגוחכת בלשון המעטה,כאילו מחלקים אקדחים לכל דורש.
הקריטריונים לקבלת אישור נשיאה של אקדח הם מחמירים,לראיה סך הכול כ180 אלף מחזיקי אישורי נשיאה,נכון להיום.
הגישו הרבה מאוד אנשים בחודשיים האחרונים,אין סיבה שלוחם בצה"ל וכל רובאי 03 ומעלה לא יוכל לקבל רשיון לאקדח.

כמובן שאקדח זה לא רוס"ר והוא יותר קשה לתפעול,בשביעי לאוקטובר הרבה מאוד אנשים השתמשו באקדחים בכדי להדוף מחבלים,גם שוטרים,גם אזרחים,גם חברי כיתות כוננות שלקחו להם רוס"רים.
כמובן שהמטרה העליונה במצב כזה הוא לשים ידיים על נשק ארוך,אבל אין,וגם לקחת קלאצ' ממחבל זו בעיה,הסכנה היא דוצים יותר מאשר תפעול הנשק,בסופו של דבר זה רוס"ר ומה שצריך לדעת זה איפה ההדק.
כל מי ששירת בצה"ל בתפקיד לחימה ידע לתפעל 99 אחוז מהנשקים בלי בעיה,כולל קלאצ'.

אתם מדברים על לפרק ולהרכיב נשק,זה לא רלוונטי זה לא נשק אישי,תדע לפרק אותו עד מחר,נראה אותכם מתחילים לפרק אותו שמעליכם שורקים כדורים.

עריכה אחרונה על ידי ArikC
  • אהבתי 4
  • מעניין 1

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...