Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרתכם בטיפול עובד בעייתי

anonport
שימו לב! השרשור הזה בן 244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בעבודה שהיא לא היי טק כלומר עבודה "פשוטה" שלא מצריכה השכלה פורמלית אבל בפועל רוב העובדים עם השכלה. בצוות יש 10 עובדים ויש עובד מאוד בעייתי שהגיע לאחר שפוטר בדיוק על הרקע הזה (יחסי אנוש). אין טעם לפרט כי אפשר להבין לבד אבל הבעיה שלאור הזמן שעבר (קרוב לעשרה חודשים) אין יותר מדי מה לעשות. דווקא עכשיו במלחמה הוא מצליח להתבלט כי הוא מגיע וזה מתסכל את העובדים האחרים כי זה עוד יותר מסבך את המצב. 

גם המנהל שונא אותו ויודע על בעיות היחסי אנוש וגם יותר מדי אנשים מתלוננים אבל הגישה של המנהל שאין משהו קונקרטי להצביע עליו כלפי אותו עובד (מדובר בארגון גדול ורציני והמנהל לא יכול לפטר על דעת עצמו אלא צריך לערב גורמים מחוץ לאתר והוא יצטרך להסביר להם מה הסיבה).

ההבנה שהוא לא מתאים נפלה כבר בקיץ, אבל אז עובדים יצאו לחופשות לכן לא ניתן לפטר אף אחד כי היה נוצר מצב של מחסור בעובדים. לאחר הקיץ לא ניתן לפטר בגלל הרגישות של החגים ואז עם סיום החגים נחתה המלחמה וכך הפיטורים שלו מתרחקים כי הוא  מתרחק מהקטגוריה של עובד חדש ואי אפשר פשוט להגיד "הוא לא מתאים" וצריך יותר אירועים ספציפיים וניסיונות לפתור אותן בטרם פיטורים וזה ממש חסר סיכוי כי אי אפשר לשנות מערכת הפעלה של בנאדם באמצע החיים. 

יש מה לעשות במצב כזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, anonport כתב:

אין טעם לפרט כי אפשר להבין לבד

סליחה, אולי לך זה ברור אבל לי זה פחות. תוכל לתת פרטים או מקרים שהיו. ככה שאוכל לתת כיוון כללי לאן צריך לנתב את המאמצים. כי יכול להיות שזו בעיה של הפרעת קשב וריכוז או בכלל פסיכופת או נרקסיסט או כל דבר אחר. לכל מקרה יש את הפתרון שלו. חלקם אפשר לעדן את המצב וחלק פשוט לפעול על מנת לפטר.

• רעיון טוב! 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה בלי עוד פרטים על אופי העבודה, אבל הייתי מנסה להעביר אותו לתפקיד יותר 'עורפי' עם פחות אינטראקציה עם שאר הצוות (או אנשים בכלל), סוג של בק אופיס כזה אם קיים. במינימום הקטנת את חומרת הבעיה, מקסימום הוא מתפטר (בדין מפוטר אולי, אבל עדיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הפוזיציה שלך בכל הענין, קולגה? צוות אחר? כ״א? (הבנתי שאתה לא המנהל הישיר שלו)

קצת קשה ליעץ לך אישית בלי לדעת, אז אנסה בכללית:

לפני 9 שעות, anonport כתב:

הגיע לאחר שפוטר בדיוק על הרקע הזה (יחסי אנוש)

מאיפה המידע הזה? אם זה ידוע, מדוע בחרו להעסיק אותו?

מצליח להתבלט כי הוא מגיע וזה מתסכל את העובדים האחרים כי זה עוד יותר מסבך את המצב. 

עצם העובדה שהוא מגיע מספיקה לו להתבלט? זה לא מעיד יותר מידי טוב על יתר העובדים. אם לי היה עובד כל כך לא נעים והוא זה שהיה מגיע לאור המצב, זה היה בעיקר מבאס אותי שנתעקתי דווקא עם הפוץ והעובדים הטובים נאלצים להשאר בבית.

הגישה של המנהל שאין משהו קונקרטי להצביע עליו כלפי אותו עובד

מה זה משהו קונקרטי? אולי באמת השד לא נורא כל כך?

יצא לי לעבוד בצוות עם מישהו שהוא לא הכי חברותי ונעים, קצת מתנשא, יהיר. הוא מאוד טוב מקצועית ולכן למרות שבחברה הזו שמו דגש על אופי, הבליגו לו. אבל גם לא היה שום דבר נורא שהוא אמר או עשה. הוא עושה את העבודה שלו טוב, הוא עובד עם אחרים כשצריך. אז הוא לא אומר שלום במסדרון ולפעמים קצת בוטה לגבי ביקורת על אחרים.

באמת לא שום דבר שבגללו צריך לפטר עובד.

אבל זה מצב שונה אם אנשים נמנעים מלעבוד איתו, יוצאים מתוסכלים מכל אינטראקציה והאוירה כל הזמן עכורה.

במקרה זה, הכתובת היא המנהל, כי הגישה שלו לא נכונה. עובד שאיש לא סובל ולא מעוניין לעבוד איתו רע לצוות ולחברה.

צריך לדבר עם המנהל עצמו ועם כ״א ולהבהיר להם שעובד כזה פוגע בכולם. 

והמנהל לא יכול לפטר על דעת עצמו אלא צריך לערב גורמים מחוץ לאתר והוא יצטרך להסביר להם מה הסיבה).

ההבנה שהוא לא מתאים נפלה כבר בקיץ, אבל אז עובדים יצאו לחופשות לכן לא ניתן לפטר אף אחד

משהו לא ברור, מצד אחד אתה אומר שצריך אישור של גורמים ניהוליים לפיטורים, מצד שני אתה מציג זאת כאילו כבר הוחלט וזה ענין של תזמון.

בכל מקרה, אם לעובד יש נקודות שצריכות שיפור, המנהל צריך לקחת אותו לשיחה ולהציג לו אותן. זה נעשה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת אי אפשר להבין כלום מההודעה.

אם אתה לא המנהל, מה ההשפעה שלך בכלל בעניין?

אתה בדירקטוריון? יועץ סתר אישי למנהל?

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לענות אבל קשה לכתוב ככה אולי אם היה אפשרות לתגובה קולית. אז בצמצום: המנהל ידו לא קלה על הדק הפיטורין ורק כשהצטברו עימותים וצעקות הוא הבין שאין מנוס (מידיעה אישית שנאמרה בחדרי חדרים). בגלל הקיץ והחגים העיסוק בזה נדחה ועכשיו במלחמה אותו עובד לא עשה צבא ולכן מגיע כל יום וזה מחדד את העובדה שצריך סיבה מיוחדת כדי לפטר אותו אחרי ה"תרומה" שלו.

מדובר בעמותה חינוכית של חוגים ופעילויות לילדים מיוחדים שיש לה סניפים בכל הארץ והמנהל רק יכול לקבל עובדים אבל לא לפטר בעצמו (קל לקבל עובד ומסובך לפטר, אתם מבינים). חלק מהעובדים מגיעים ליום או יומיים מתוך תחושת שליחות וחלק עובדים במשרה מלאה וחוץ מהם יש גם סטודנטים, מתנדבים ומתמחים.

העובד בעייתי לא יודע לשתף אחרים למשל קובע בעצמו חלוקת עבודה לעובדים שאמורים להיות איתו בזמן המשמרת (דמיינו לעצמכם שעובד באותו מעמד כמוכם שאתם אמורים להעביר זמן בנעימים קובע לכם את ההתנהלות היומית בלי התייעצות וכשמעירים לו אז הוא מתעלם, מפנה את הגב או מלגלג על עובדים אחרים). יש עובדים חלשי אופי שמסכימים להתנהלות הזאת אבל עובדים אחרים מתלוננים ולאט לאט גם העובדים השקטים מתלוננים וזה מה שגרם למנהל להבין שאין מנוס מפיטורין.

המנהל דיבר בישיבת צוות באופן כללי על יחסי עבודה תקינים ולא אישית עליו (וגם זה היה לפני חודשיים). מה עוד אפשר לעשות??? והאם בזמן המלחמה זה אפשרי בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בייחוד כשמדובר בילדים עם צרכים מיוחדים. לא יודע איך אפשר לפטר אבל באמת שצריך להשים את הילדים מלפנים. בסופו של דבר אם הוא מתעסק ככה עם בוגרים, מה קורה שהור עם ילדים לבד בחדר? איך ההתנהגות שלו?

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוא בהריון ?

האם הוא נקרא לשירות מילואים ?

האם יש לו צו מניעה מבימ"ש שאוסר פיטורין ?

האם מבקר המדינה או בימ"ש נתן לו מעמד של חושף שחיתויות ?

אם התשובה שלילית לכל השאלות, אז אין מניעה לחוקית לפטר אותו בכפוף לשימוע.

זה שאנחנו כעת במצב מלחמה לא אומר שאסור לפטר עובדים

וסליחה על שנכתב בצורה מעט בוטה אך ישירה - זאת כבר בעיה של המנהל. לא שלך.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, DareDevil כתב:

כן, בייחוד כשמדובר בילדים עם צרכים מיוחדים. לא יודע איך אפשר לפטר אבל באמת שצריך להשים את הילדים מלפנים. בסופו של דבר אם הוא מתעסק ככה עם בוגרים, מה קורה שהור עם ילדים לבד בחדר? איך ההתנהגות שלו?

תפקוד רגיל. לא מעולה אבל לא גרוע. העבודה עם הצוות היא גרועה וכך היה גם בעבודה הקודמת. משום מה המנהל התעלם מכל תמרורי האזהרה אבל זה לא הזמן לחפש אשמים

לפני 36 דקות, guya72 כתב:

אם התשובה שלילית לכל השאלות, אז אין מניעה לחוקית לפטר אותו בכפוף לשימוע.

וסליחה על שנכתב בצורה מעט בוטה אך ישירה - זאת כבר בעיה של המנהל. לא שלך.

וואי שאלות מצוינות שידעתי שיגיעו וקשה להסביר ולפרט מה ואיך. אתה יכול להבין שמנהל לא רוצה לפטר על ימין ועל שמאל ובטח לא בימים רגישים כי אז יחשבו עליו שהוא לא יודע לנהל. יש מנהלים שקודמו רק בגלל השכלה, ותק וניסיון ולא בגלל איכויות ניהוליות וכנראה המקרה הזה משקף מצוין את זה. אבל אני לא רוצה להיכנס לזה כי זה לא יקדם אותנו.

איך אפשר לגרום לעובד להתפטר או ליצור תנאים שיאפשרו פיטורים? האם לפגוע לו בשכר? האם להמריד נגדו? לעמוד עם סטופר במשימות? אני פתוח לרעיונות    

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות סליחה.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התכנית שלך? לגשת למנהל שלכם ולומר לו איך לפטר? זה לא יראה טוב בשבילך.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, anonport כתב:

איך אפשר לגרום לעובד להתפטר או ליצור תנאים שיאפשרו פיטורים? האם לפגוע לו בשכר? האם להמריד נגדו? לעמוד עם סטופר במשימות? אני פתוח לרעיונות    

אתה יכול לפגוע לו בשכר?

אתה יכול לעמוד עם סטופר מולו במשימות?

שוב, בפעם העשירית - אתה לא המעסיק שלו ולא המנהל שלו, אתה לא יכול לעשות *כלום* בצורה שנוגעת ישירות לעובד. שום דבר. נאדה. רק המנהל הישיר שלו יכול, או מישהו יותר גבוה בשרשרת.

לענייננו - תוך כדי מלחמה אפשר הכול, אין שום בעיה טכנית לפטר אותו מהיום להיום בכפוף לשימוע ותשלום מה שמגיע לו. אבל זאת לא ההחלטה שלך.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני כשעה, anonport כתב:

כל המעשים הלא חוקיים האלה במקום פשוט לכתוב "חוסר התאמה בעבודת צוות" ולשחרר את הבנאדם?

איזה מנהל משאיר כזה טיפוס כדי שלא יגידו "שהוא לא יודע לנהל" בזמן שההשארה לבד בעצמה מאירה עליו באור לא משהו?

יאללה, להתחיל לפעול ולא לרפד כל מילניאל לח ודביק באלף צ'אנסים.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

זה, לפטר ומייד.

כל ה-OVER ניתוח, מה יחשבו עליו ומה פה ומה שם, איזה מן מנהל זה ?

מנהל צריך לחשוב איך לייצר אווירה כיפית בעבודה, איך לגרום לסינרגיה ואיך לוודא שכל העובדים מרוצים ומתפתחים.

אני אומר את זה בקלילות כרגע על המקלדת אבל ברור שלפטר זה לא כיף וזה לא קל, אני נפלתי לתוך תהום ה "אני אשתדל",

ניסיתי להיות טוב, ניסיתי לייצר סינרגיה, ניסיתי לחבר בין העובדים (אפילו הוא ועוד בחור נסעו לחו"ל ביחד), לא רציתי לוותר בקלות, לא 100% מהזמן הכל היה רע,

היו גם זמנים טובים אבל גם אם לא רואים את זה על פני השטח, הריקבון עדיין היה שם.

הכתובת הייתה על הקיר וניסיתי להתעלם ממנה בתואנות שונות ומשונות (זה רק ההתחלה, הנה עכשיו הוא בסדר, עובר עליו משהו, ועוד ועוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...