Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 36 דקות, renault5 כתב:

מה דרכון אירופאי מאפשר כניסה לאוסטרליה?

אני לא יודע, אני שואל. 

אני ממש אבל ממש בהתחלה של בחינה רצינית יותר של מעבר לחו"ל. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז גם אנחנו בדרך להצטרף לחבורת נפולת של נמושות. זה לא מאוד מפתיע בהינתן כל הסטט'/מאמרים/נתונים שצירפתי לאורך הזמן בשרשור הפוליטי, הוקטור די ברור.

המחשבות על הגירה מקרקרות כבר תקופה. אתמול "נפל האסימון" גם לזוגתי.

אנחנו זוג מתכנתים (אחד עם תואר, אחת בדרך). אין לנו דרכונים זרים. מתעניינים באירלנד/הולנד/קנדה/ארה"ב. אשמח לשמוע תובנות/רעיונות/המלצות. גם הכוונה למקורות מידע איכותיים (גם בתשלום זה בסדר) יתקבלו בברכה. 

• לא הבנתי... 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

טוב, אז גם אנחנו בדרך להצטרף לחבורת נפולת של נמושות. זה לא מאוד מפתיע בהינתן כל הסטט'/מאמרים/נתונים שצירפתי לאורך הזמן בשרשור הפוליטי, הוקטור די ברור.

המחשבות על הגירה מקרקרות כבר תקופה. אתמול "נפל האסימון" גם לזוגתי.

אנחנו זוג מתכנתים (אחד עם תואר, אחת בדרך). אין לנו דרכונים זרים. מתעניינים באירלנד/הולנד/קנדה/ארה"ב. אשמח לשמוע תובנות/רעיונות/המלצות. גם הכוונה למקורות מידע איכותיים (גם בתשלום זה בסדר) יתקבלו בברכה. 

מתי אשתך מסיימת את התואר? הכי טוב זה למצוא מעסיק בחברה באחת המדינות האלה שיכול לעשות לך את הרילוקיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, garicho כתב:

מתי אשתך מסיימת את התואר? הכי טוב זה למצוא מעסיק בחברה באחת המדינות האלה שיכול לעשות לך את הרילוקיישן.

עוד שנה~. 

למעסיק שלי יש מספר סניפים, אבל מדובר בחברה קטנה-בינונית. אין עדיין נוהל רילוקיישן מסודר. מספר אנשים בחברה עשו את המעבר אך היו להם דרכונים/אזרחויות זרות.

בגדול אני צריך שהמעסיק יספק ויזת עבודה במדינת היעד?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק חבר קרוב שאל אותי, מעניין.

יש לו נתונים מעט שונים, אשמח להמלצות.

1. פנסיונר צעיר (50) עם פנסיה יפה, אין בעיה עם משפחה.

2. אין לו דרכון זר.

3. מעדיף אירופה. לא מתכנן מגורים מלאים. כל פעם קפיצה של מספר חודשים בין ישראל לבין המדינה הנבחרת.

4. מעדיף כפר. בית פרטי/בית חווה וכ"ו. מעוניין לקנות.

5. זקוק למדינה שמאפשרת לאזרח זר קניית דירה.

6. סופר חשוב. פטרולהד! לכן סופר חשוב שיוכל לקנות ולנהוג ברכבים/אופנועים שם. קניה על שמו, ביטוח וכ"ו.

יודע שבאיטליה ניתן לקנות בית יחד עם זאת יש בעיה עם קניית רכב כשאתה לא אזרח.

צרפת ניתן לקנות בית, לא יודע לגבי רכבים.

פורטוגל? ספרד? הולנד? דנמרק? עוד מדינות שלא עלו במחשבה?

עריכה אחרונה על ידי pasparto
  • נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Gosser1860 כתב:

עוד שנה~. 

למעסיק שלי יש מספר סניפים, אבל מדובר בחברה קטנה-בינונית. אין עדיין נוהל רילוקיישן מסודר. מספר אנשים בחברה עשו את המעבר אך היו להם דרכונים/אזרחויות זרות.

בגדול אני צריך שהמעסיק יספק ויזת עבודה במדינת היעד?

בידיוק. זאת הדרך הכי פשוטה והכי נכונה אם אין דרכון זר. בין אם זה המעסיק הנוכחי ובין אם זה מעסיק חדש שיקח אותך לעבודה ישירות במדינה החדשה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, pasparto כתב:

1. פנסיונר צעיר (50) עם פנסיה יפה, אין בעיה עם משפחה.

הוא צריך לפתור את עניין הויזה. אם יש לו מספיק כסף, אולי שווה לבחון רכישת ויזה 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, DareDevil כתב:

הוא צריך לפתור את עניין הויזה. אם יש לו מספיק כסף, אולי שווה לבחון רכישת ויזה 

למה הוא זקוק לויזה אם הוא לא מתכנן הגירה מלאה? הרי מותר לשהות במדינות אירופה חצי שנה בשנה ומותר לאזרח זר לרכוש נכס. יש את עניין רכישת הרכבים(באיטליה ניתן לעקוף אם יש חברה שרשומה על שמך).

בכל מקרה יש לך מושג בעלויות ובאיזה מדינות?

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, pasparto כתב:

מדינות אירופה חצי שנה בשנה

90 יום מתוך 180 יום במדינות שנמצאות בהסכם שנגן.

לפני 3 דקות, pasparto כתב:

בכל מקרה יש לך מושג בעלויות ובאיזה מדינות?

אפשר לעשות השוואות בין מדינות עם האתר https://www.numbeo.com/cost-of-living/

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, DareDevil כתב:

90 יום מתוך 180 יום במדינות שנמצאות בהסכם שנגן.

אפשר לעשות השוואות בין מדינות עם האתר https://www.numbeo.com/cost-of-living/

תודה.

הכוונה עלויות ואיך רוכשים ויזה ובאיזו מדינה?

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, pasparto כתב:

הכוונה עלויות ואיך רוכשים ויזה ובאיזו מדינה?

לא בדקתי, כי יש לי כבר אזרחות אירופאית וזה בעצם מייתר את כיוון החשיבה לרכישה של ויזה.

אבל מגוגל קצר שעשיתי צריך בערך 10 מיליון שקל בערך בשביל הכל כולל הכל בארה"ב.

באזור ה-3 מיליון לצורך השקעה ראשונית וה-7 מיליון הנוספים בשביל לתחזק את הנושא מסביב (צריך לעמוד בכל מיני סטנדרטים שלא נכנסתי אליהם) + מחייה ומגורים.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו (אישתי + תינוקת) עברנו לפני כ- 3 חודשים לקנדה.

היה לא פשוט ועדיין לא,לשנינו היו משרות טובות,רכשנו דירה בשנה האחרונה, אבל נושא המעבר היה כל הזמן במצב של on-off במשך מספר שנים.

כמו ש-@oryo ציין (מבחינתנו) הקושי הוא בעיקר המרחק מהמשפחה,במיוחד שזאת הנכדה הראשונה.

אנחנו עדיין לא עובדים,אישתי עם הילדה וכנראה תהיה כך לעוד תקופה לא קצרה (לא פשוט) , אני לומד (מגשים חלום) וכן גם כאן האינפלציה גואה,אך תחושת ה״רגוע״ היא ברמה שקשה לי לתאר,שינוי חד ומיידי לתחושה שהייתה בארץ.

כן,כנראה לעולם לא נהיה ״מקומיים״ והמילה ״בית״ תהיה תמיד בהקשר לישראל וגם כאן יש מינוסים וכנראה שנמצא עוד כמה בדרך (האדישות שלהם הורגת אותי) כמו בכל מקום אחר.

אני מניח שאנחנו עדיין בתקופת ה-"honeymoon" של המעבר ויש עוד דרך ארוכה לקבלת תושבות הקבע,שלא לדבר על אזרחות.

ולמרות הקשיים,אני אפילו לא חושב, עם כל הצער שבעולם לעשות אחורה פנה ולחזור לארץ.

נראה מה יהיה בעתיד..

אם למישהו יש שאלות בנוגע לקנדה,תרגישו חופשי :-)

עריכה אחרונה על ידי bv12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ישתנה עם הזמן. כשאני עברתי להולנד בהתחלה היה לי מאוד קשה. לא היו לי חברים, כל החיים שלי היו בית עבודה. היום יש לי רשת חברים די סולידית, ברמה שאני כל יום יכול לפגוש מישהו אחר אם ארצה. אני מבין ומכיר את איך דברים עובדים מקניית בית ועד תחזוקת רכב. יודע לנווט בלי וויז למקומות שחשובים לי, איפה עדיף לקנות כל מיני דברים וכו׳

זה לבד מייצר תחושת שייכות.

כאשר שני בני זוג ישראלים עוברים ביחד יש להם תא מתבדל והזרות תמיד תהיה שם. לרווקים זה יותר קל. יש להם יותר סיבות להתערות בחברה. בני זוג מקומיים יכולים לעזור בזה מאוד. אני רואה את החברים הישראלים שלי עם בנות זוג הולנדיות ואת איך הם רואים את המדינה שהם גרים בה ומבין שזה שונה מאוד מהחוויה שלי, אף על פי שהחוויה שלי היא סה״כ חיובית

• אהבתי 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר טוב שהוא ניהל כמה מטבחיים בארץ, ויש לו גם דרכון גרמני.

ביקר אותי בנורווגיה, ראה את המקום.

קיצר הייתה לו הזדמנות לנסוע לנהל מסעדה בברגן, בבעלות ישראלי שגר שם 30 שנה.

נסע לבד(בברגן יורד 2500 מ"מ גשם בשנה!).

קיצר היה חצי שנה, קיבל התמוטטות עצבים, חווה את מערכת הבריאות המעולה הנורווגית מיד ראשונה, חזר לארץ ומאז לא חזר לעצמו.

לא לכולם זה מתאים, גם במדינות הכי טובות בעולם.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...