Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, יוסי פרנקוס כתב:

הטענה שלי היא שהם יכולים לחיות ברמה סבירה גם פה, עם בית גדול ורכבים חדשים, ולא בדירה מצ'וקמקת ושני רכבים ישנים.

אין ספק שבמקום אחר הם יכולים לחיות הרבה יותר טוב. לא רואה טעות בטענה שלכם וזה לא סותר מה שאני אומר.

הם לא יכולים, אלא בוודאות יחיו. זו הנקודה.

ספציפית הייטיקיסטים, ספציפית בארה"ב, ברוב המוחלט של המקרים, ישתכרו בהרבה מהמקביל בארץ. ם 

לקחת הייטקיסט בירוחם מול הייטקיסט בוויאויאויאוצ'ינגה במסיסיפי = האמריקאי חי יותר טוב כלכלית. 

לקחת אחד במנהטן מול תל אביב, האמריקאי עם כוח קנייה גדול יותר.

לא מבין מה כואב לאנשים להודות שבמקצועות ה"נכונים" הכוח הצרכני של אותו האדם פי כמה וכמה יותר טוב בארה"ב. זה מאוד פשוט. לוקחים אדם שעבד במקצוע איקס ושמים אותו באותו מקצוע במדינה מקבילה בארה"ב ומשווים (יש פה כמה כאלו).

אין מה להשוות שכר, או מחיר של עגבנייה בנפרד, אלא כוח קנייה. כמה אדם מצליח לחסוך או מה יכולת הרכישה שלו ביחס לשכר ולהוצאות הצפויות. מה לעשות זה בארה"ב יותר טוב.

בן דודתי שגר כבר כמעט עשור בארה"ב אמר לי שעד שלא תגיע לגור בעצמך לא תבין את גודל הפערים מבחינה כלכלית ואיכות חיים. והוא לא אדם שנוטה להגזים והוא דווקא כן מאוד אוהב לחיות בארץ ומגיע להקר הרבה, אבל מבחינה כלכלית? ביץ' פליז. 

עכשיו יש לי אמירה קטנה שהיא לא פוליטיקלי קורקט ויסלחו לי. עלתה פה טענה על מחקרים שבדקו מה זה אושר. אז אותם המחקרים גם הראו כי ככל שהאינטלגינציה נמוכה יותר כך מדד האושר גבוה יותר. קצת כמו ילד שאם תיתן לו סוכריה הוא המאושר באדם. תעשו (או אל תעשו) עם הנתון הזה מה שבא לכם. 

מחקר המשך שעשו לפני שנים רבות יש לסייג, ראה כי כאשר ריבדו את מדדי האושר לפי אחוזוני IQ, אז באחוזון 68 ומעלה עושר שיחק תפקיד מרכזי, לצד חיי חברה וקהילה פעילים במקום הראשון. 

כלומר, סביר להניח שאנחנו יצורים חברתיים. 

סביר להניח שלכסף יש מרכיב משמעותי באושר.

סביר להניח שהפתגם אין שכל אין דאגות, אכן מבוסס על משהו. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 6
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יוסי פרנקוס כתב:

אז זה אומר שהוא מתנהל ממש גרוע מבחינה כלכלית.

זוג הייטקיסטים שמכניסים ביחד 40 נטו יכולים לחיות טוב מאוד.

אלא אם כן היה להם איזה עסק שקרס עם חובות אדירים אחורה, אין שום תירוץ לזה.

אם כבר רוצים כסף, אז עם המשכורת הזו אפשר בכיף ליצור תוך שנתיים מספיק הון עצמי בשביל משכנתא לדירה גדולה וטובה בפריפריה ואז לסיים לשלם אותה תוך 4 שנים, ואז לקנות עוד דירות, או להשקיע באפיקים אחרים.

כל זה בלי פגיעה ברמת החיים, אלא אם טסים לחו"ל 3 פעמים בשנה ויוצאים לאכול כל יום.

אני מכיר לא מעט אנשים שחיים מעולה עם שני רכבים ומרוויחים חצי מזה.

ברמה הזו אם חסר לך, יש לך בעיה.

כלומר, תוך 6 שנים דירה ?
איך ?
לא נראה לי אפשרי מתמטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלנו, אנחנו שנינו בהייטק, מרוויחים בערך שליש פחות מישראל במקצוע דומה. מצד שני, עלות המחייה כל כך הרבה יותר זולה מישראל שאני יכול לשלוח את הילדים לבית ספר פרטי ברמה של בית הספר האמריקאי באבן יהודה + חסכון לכמה דירות + 5-6 חופשות בשנה. לפחות. אבל זה אפילו לא העיקר.

העיקר פה זה שיש לי Work-life Balance שבחיים לא הייתי יכול להשיג בישראל. עובדים פחות שעות ביום. יותר ימי חופשה. רואים יותר את הילדים. 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Lior_Django כתב:

כלומר, תוך 6 שנים דירה ?
איך ?
לא נראה לי אפשרי מתמטית.

15,000 ש"ח לחודש משכנתא (אם אתה גר בפריפריה ונשארים לך 25,000 ביד) כפול 6 שנים = קצת יותר ממליון שקל.

תוסיף לזה מקדמה ששמת וזה יכול להיות.

זה לא נורמלי ואף אחד לא היה עושה את זה כי זה נשמע מטורף אבל זה יכול לקרות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, garicho כתב:

העיקר פה זה שיש לי Work-life Balance שבחיים לא הייתי יכול להשיג בישראל. עובדים פחות שעות ביום. יותר ימי חופשה. רואים יותר את הילדים. 

אני רוצה לגעת בזה לרגע גם - כי זו נקודה מהממת.

אפילו בארה״ב שנחשבת וורקוהוליקית - המצב כ״כ יותר טוב מבארץ.

הציפיה בישראל לחמם את הכיסא כפונקציה לפרודוקטיביות זה משהו שלא נתקלתי בו בשום מקום שגרתי או עבדתי בו (לצורך העניין במקום עבודה הקודם - הייתי טס ועובד עם צוותים מקומיים בהרבה מדינות באירופה , בארה״ב ובמרכז אמריקה) - ואני מדבר לא רק על ימי חופש , אלא גם על החדירה של עבודה לזמן הפרטי בחיים האישיים.

מספיקה דוגמא אחת קטנה לתפיסה - האנשים היחידים בעבודה שיש להם גישה לפלאפון שלי הם המנהל הישיר והכח אדם למקרי חירום. קיבלתי בדיוק 0 הודעות לפלאפון פה, ואם אני לא oncall אין שום ציפיה לענות מעבר לשעות העבודה.

כן - יש לחברים שלי לעבודה את המספר שלי - למתי שאנחנו באיזור - ורוצים לשבת על בירה או משהו דומה.

דוגמא נוספת - כעיקרון - בלי אישור וסיבה מיוחדת - אסור לקחת את הלפטופ / מכשירי עבודה לנסיעות שהן לא נסיעות עבודה - וכתוצאה מזו - יש בדיוק 0 תקשורת בזמן חופשה מתוכננת. והעולם שורד...

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוסיף על הכתוב לעיל - אצלי בברצלונה אין אושר ואין עושר (אני כנראה בין הבודדים שמשתכרים פה פחות מבישראל), אין משפחה ואין אוטו חדש, ועל פניו הכל די חרא... אבל איזה שקט. 😄

שלושים יום חופשה בשנה, שממילא אין צורך לקחת כי יש לו"ז גמיש אמיתי בעבודה ואפשר להריץ את כל הסידורים במהלך היום כל עוד אני זמין בזום ומתייצב לפגישות. כל התורים אנכיים ולא אופקיים כמו בישראל. בכל משרד ממשלתי שאני מבקר בו יש אנשים שפויים ושירותיים שעובדים שם מתוך בחירה ולא אחרי שכשלו בהשגת מקצוע 'אמיתי' ונחשק יותר. אפשר לרכב על אופנוע 320 יום בשנה ולא לפחד שיתנקשו בחיי בכל צומת שניה. השמש זורחת בשבע בבוקר ושוקעת בתשע בערב, כך שגם אם אני כבר במשרד יש לי 3-4 שעות אור אחרי שאני מסיים שם. שבת זה יום עבודה מלא בכל החנויות, לא רק כמה שעות בבוקר. יש אחלה תחבורה ציבורית מכל מקום לכל מקום. ועוד ועוד.

קשה להסביר את זה לישראלים שרגילים למדוד הכל בכסף, אבל יש פרמטרים לא מדידים שמאד משפרים את איכות החיים גם מבלי לשפר בהכרח את רמתם. אם לא תנסו, לא תבינו.

• אהבתי 7
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. פה לדוגמא שעות נוספות זה היוצא מהכלל, לא הכלל. חייבים לבקש מראש וזה נבדק - יותר מידי פעמים שעות נוספות יבואו לחברה בתלונות איך זה יכול להיות ולמה לא שכרתם עובדעם נוספים. אם אתה חולה אסור לך להתחבר למערכות של הארגון. ברמה שHR יכולים להתחיל לשאול למה התחברת בתקופת מחלה. ואם קיבלת אישור מחלה אתה לא יכול באמצע להחליט שאתה מרגיש יותר טוב ולחזור לעבוד. קיבלת שבוע אתה יושב בבית שבוע. אסור אפילו לבקש מהרופא לקצר…

לפני 3 דקות, Derish כתב:

שבת זה יום עבודה מלא בכל החנויות, לא רק כמה שעות בבוקר. יש אחלה תחבורה ציבורית מכל מקום לכל מקום. ועוד ועוד.

קם בשבת בבוקר, טופסים טראם לעיר העתיקה. מטיילים קצת. אוכלים בראנצ באיזה בית קפה. קונים איזה משהו לבית. חוזרים בטראם לשנ״צ. אין לחץ של לפני סופש. לחץ להספיק הכל ב-4 שעות שהחנויות פתוחות בשישי. חיים אחרים.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Derish כתב:

אצלי בברצלונה אין אושר ואין עושר (אני כנראה בין הבודדים שמשתכרים פה פחות מבישראל), אין משפחה ואין אוטו חדש

גם אני פחות מבישראל, אין בינתיים עושר אבל יש אושר.

אבל גם לא מעניין אותי להיות עם 40 בתים ו 15 רכבים (אם כי רכב פרוייקט לזרוק עליו כסף יכול להיות נחמד, אבל כרגע אני קמצן).

40 ימי חופשה בשנה (אללה איסטור סתרתי לעצמי פעמיים כשאמרו לי את זה. פאקינג 40, זה כמעט חודשיים)

כמעט הכול עובד גם שבת גם ראשון. שזה ליגה לאומית. הכול נגיש, תחצ סבבה אבל יקר.

ואני לא יודע איך מכמתים את העובדה שיש שבילי אופניים בכול מקום, לכול מקום, והכול בטוח. 

בדיוק חזרתי מריצה, בחוץ כבר חשוך, אין מצב שהייתי עושה ריצה כזאת בישראל ברחובות/כבישים. פה? לא חששתי לרגע גם כשהייתי צריך לרוץ על הכביש עצמו.

מה שכן, לך תזדיין אתה והטמפרטורות שלך ומזג האוויר היבש והנחמד שלך, ושעות האור שלך.

לפני 33 דקות, garicho כתב:

כן. פה לדוגמא שעות נוספות זה היוצא מהכלל, לא הכלל.

"לא נראה לי שאתה בדרגת שכר שמותר לך לעשות שעות נוספות". זה מה שנאמר לי.

40 שעות ויאללה הביתה. אם כי אצלי באמת שאני לא הכי מבסוט כי יש שעון נוכחות, אבל זה כי זה לא משרד רגיל. פלוסים ומינוסים של לעבוד במשרדים של מפעל.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

מה שכן, לך תזדיין אתה והטמפרטורות שלך ומזג האוויר היבש והנחמד שלך, ושעות האור שלך.

😂 קורא ומזדהה ... 

מסתבר שאחרי 7 שנים במקום שיש בו 4 עונות אמיתיות (קיץ חם כמו בישראל , חורף קפוא ועונות מעבר אמיתיות) - התרגלתי ואני אוהב בעיקר קיץ ... 

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Derish כתב:

איזה שקט

זה.

בדיוק זה מה שאני מחפש.

בלי מלחמות מיותרות ומטומטמות כל הזמן ברקע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

בדיוק חזרתי מריצה, בחוץ כבר חשוך, אין מצב שהייתי עושה ריצה כזאת בישראל ברחובות/כבישים. פה? לא חששתי לרגע גם כשהייתי צריך לרוץ על הכביש עצמו.

סבבה אבל אם תיפול אף אחד לא יעצור לעזור לך

• מצחיק 12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Liviur כתב:

😂 קורא ומזדהה ... 

מסתבר שאחרי 7 שנים במקום שיש בו 4 עונות אמיתיות (קיץ חם כמו בישראל , חורף קפוא ועונות מעבר אמיתיות) - התרגלתי ואני אוהב בעיקר קיץ ... 

זה לא שזה רע, אני אוהב, באמת. וחוץ מזה מתמודדים, אחרי שמתרגלים הכול בסדר.

אבל אני חייב להודות שלפעמים אתה יוצא בבוקר, לעוד יום אפור שבתכלס הוא שחור כי השמש עוד בחלום הרביעי שלה, עם קצת גשם ורוח של 40 קמש לתוך הפרצוף שלך, ו-וואלה.... לא מתאים היום. 

לפני 4 דקות, עידן. כתב:

אפילו כלב לא ישתין עליך.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, עידן. כתב:

לא כי פה אנשים ילכו מכות על הזכות לעזור לך

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

זה לא שזה רע, אני אוהב, באמת. וחוץ מזה מתמודדים, אחרי שמתרגלים הכול בסדר.

אבל אני חייב להודות שלפעמים אתה יוצא בבוקר, לעוד יום אפור שבתכלס הוא שחור כי השמש עוד בחלום הרביעי שלה, עם קצת גשם ורוח של 40 קמש לתוך הפרצוף שלך, ו-וואלה.... לא מתאים היום. 

תמיד כשהייתי בהולנד הציקה לי הרוח בטירוף. מעדיף -10 כמו שיש פה לפעמים אבל בלי רוח, מאשר +5 אבל רוח של 40 קמ״ש. מצד שני זה שיש רוח אומר שאין סמוג, ופה לפעמים זה יכול ממש להציק. המצב ממש השתפר בשנים האחרונות, אבל מצפים לחורף קשה בגלל המחסור בגז (ובכסף) מה שיגרום לאנשים לשרוף כל מה שיש בתנורים שלהם…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל אתה חי בשביל לעבוד במקום לעבוד בשביל לחיות...רגע זה נשמע יותר גרוע מה זה צריך להיות התבלבלתי קצת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...