Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים עם כסף "פנוי" בעו"ש?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, HybridBoy כתב:

50% יותר הכוונה לסך כל ההחזר בסוף התקופה אני מניח, לא להחזר החודשי.

לגמרי יכול לקרות פה, ולכן אמרתי שאם זה יקרה, הכסף ילך למשכנתא ולא לרכב.

הכוונה היא שבמקום להחזיר 3000 כמו לפני חצי שנה, הם מחזירים עכשיו 4500, והצפי שזה יעלה עד 5500 בעוד כמה חודשים…

במסלול שלך יש עוד ממתק, לא רק הריבית אלא גם הקרן עצמה עולה עם המדד. אז גם תשלם יותר וגם סך החוב שלך יגדל, לא יקטן, עם כל חודש נוסף…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, garicho כתב:

הכוונה היא שבמקום להחזיר 3000 כמו לפני חצי שנה, הם מחזירים עכשיו 4500, והצפי שזה יעלה עד 5500 בעוד כמה חודשים…

במסלול שלך יש עוד ממתק, לא רק הריבית אלא גם הקרן עצמה עולה עם המדד. אז גם תשלם יותר וגם סך החוב שלך יגדל, לא יקטן, עם כל חודש נוסף…

מלחיץ משהו.

מה הצפי לעליות פה? הבנתי שאת הריבית מתכננים להעלות עד 1.5% תוך שנה.

מה עם המדד אבל?

בתרחיש של עליית ריבית ל1.5% ומדד ב3%, כמה זה משפיע על המשכנתא מבחינת החזר חודשי?

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לראות את הרכב החוב שלך, אבל, לדוגמה, במרס פורסם כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-12 החודשים האחרונים ב-3.5%. זה אומר שכל החוב שלך במסלול כזה צמח ב-3.5% (מינוס מה ששילמת, כל סכום לפי תאריך הפרעון). זה אומר שאם מדובר בחוב של 100,000 ש"ח הוא צמח ל-103,500 ש"ח (כמובן פחות מה ששילמת בתקופה זו, ועם תוספת הריבית שהצטברה על הסכום), ואת הריבית תשלם על הסכום המוגדל. הוסף לכך את מגמת העליה בריבית, כך שצפוי שבתחנה הבאה גם הריבית על המסלול תעלה.

מסלולים צמודים הם מסלולים בסיכון גבוה, מעשית אם הריבית שלך כעת במסלול היא 2.8% לשנה והמדד עלה ב-3.5% הרי שבחישוב גס מאד למעשה תשלם 6.3% לשנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, sperial כתב:

צריך לראות את הרכב החוב שלך, אבל, לדוגמה, במרס פורסם כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-12 החודשים האחרונים ב-3.5%. זה אומר שכל החוב שלך במסלול כזה צמח ב-3.5% (מינוס מה ששילמת, כל סכום לפי תאריך הפרעון). זה אומר שאם מדובר בחוב של 100,000 ש"ח הוא צמח ל-103,500 ש"ח (כמובן פחות מה ששילמת בתקופה זו, ועם תוספת הריבית שהצטברה על הסכום), ואת הריבית תשלם על הסכום המוגדל. הוסף לכך את מגמת העליה בריבית, כך שצפוי שבתחנה הבאה גם הריבית על המסלול תעלה.

מסלולים צמודים הם מסלולים בסיכון גבוה, מעשית אם הריבית שלך כעת במסלול היא 2.8% לשנה והמדד עלה ב-3.5% הרי שבחישוב גס מאד למעשה תשלם 6.3% לשנה.

450543861_.thumb.jpg.4ba144bcac917129ef4a2c3fdaf63912.jpg

לפי הבנק כרגע זה עומד על:

1. 174K

2. 212K

3. 208K

במידה ועושים מיחזור, האם כדאי גם לעבור להחזר של קרן השווה (או איך שזה לא נקרא) במקום שפיצר?

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, HybridBoy כתב:

הבנתי שאת הריבית מתכננים להעלות עד 1.5% תוך שנה.

%1.5 זו רק ריבית בנק ישראל, תוסיף עוד 1.5% כדי לקבל את ריבית הפריים, כלומר היא תעמוד על 3%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, HybridBoy כתב:

נשמע כמו לשחק עם הכסף, פחות בשבילי.

מה זה "לשחק עם הכסף" ?

אם קניתי היום דירה כי אני מאמין שעוד 10 שנים היא תעלה הרבה יותר אבל מה לעשות בדרך קרו דברים כאלה או אחרים והיא לא עלתה, אז שיחקתי עם הכסף ?

ההיסטוריה המאוד ארוכה אומרת שמדדים לאורך השנים רק עולים

למה? ככה. כי אנשים קונים אותם

יכול להיות שהיום תקנה ומחר תפסיד, אבל עוד 2-3-4-5 שנים אתה תהיה כנראה ברווח מאוד יפה של כמה מאות אחוזים

איזה דירה בישראל נותנת לך רווח כזה? לא ממש נותנת

כשאתה קונה משהו שהמחיר שלו ירד נמוך מאוד, הסיכוי שימשיך לרדת לא גדול.

זה מגלם בתוכו את המלחמה ברוסיה וכו'

כשתגמר המלחמה \ המצאו שקר כלשהו להאחז בו - המדדים יטוסו

יכול להיות שזה לא יקרה בחודשים הקרובים, אז יקרה עוד שנה או שנתיים

אבל הכסף ששמתי יכפיל את עצמו הרבה יותר מה ממה שהיה מכפיל בדירה

לפני 17 שעות, HybridBoy כתב:

יכול לשתף בתשואות ואם היו תקופות של הפסדים?

אני מעריך שהוא במשך שנים מושקע בניירות ערך וכל יום פותח את המחשב ורואה רק עליות

נו באמת

אתה מכיר  תיק מנייתי שלא היו בו הפסדים ?

ביטקוין נחתך ב 50% בערך

אני מאמין שקריפטו יותר אגרסיבי נחתך יותר

זה גם משנה מתי הוא נכנס עם הכסף. אני יכול להראות לך תיק של יותר מ 100% רווח בשנה. אז מה ? אתה יכול להחזיר את הגלגל אחורה לאפריל 2020 ולהכניס כסף ?

לפי השאלות שלך אתה לא באמת מתכוון להשקיע, טוב לך שהכסף יושב בעו"ש ואתה לא רוצה לעשות איתו כלום

זה בסדר גמור אבל תחסוך את הזמן לאלה שמגיבים פה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אג״ח אמריקאי, 7.12% ומחודש הבא עד סוף השנה 9.62%.

מגבלות: ריבית משתנה כל חצי שנה בהתאם לCPI. ניתן להפקיד מקסימום 10,000 דולר בשנה, אם מושכים בין שנה ל-3 שנים מפסידים 3 חודשים של ריבית.

מתאים למי שיש כסף שיושב בצד ולא רוצה להכנס לבורסה.

image.png.b3060478716d4c6ab3696b2a16e6cdb0.png

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Nemesis כתב:

איזו לקרדה אכלתי עם המניה של נטפליקס. 

בדיוק אני מתלבט אם להיכנס, הם כבר חצי שנה בירידה מתמדת.

נטפליקס לא תיעלם אבל קמו לה כל כך הרבה מתחרות שאני לא יודע אם הם יחזרו ל500-600 דולר למניה + העלאות מחירים  + הרבה ניתוקים + המלחמה באוקראינה (שמתישהו תיגמר)

מניית פייסבוק לדוגמא כבר חודשיים אחרי הדוח הגרוע לא מצליחה להתאושש.

כנראה אחזור לתגובה הזאת עוד חצי שנה ואדע אם צדקתי או לא.

כרגע העיניים על טוויטר.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, FlicK כתב:

בדיוק אני מתלבט אם להיכנס, הם כבר חצי שנה בירידה מתמדת.

נטפליקס לא תיעלם אבל קמו לה כל כך הרבה מתחרות שאני לא יודע אם הם יחזרו ל500-600 דולר למניה + העלאות מחירים  + הרבה ניתוקים + המלחמה באוקראינה (שמתישהו תיגמר)

מניית פייסבוק לדוגמא כבר חודשיים אחרי הדוח הגרוע לא מצליחה להתאושש.

כנראה אחזור לתגובה הזאת עוד חצי שנה ואדע אם צדקתי או לא.

כרגע העיניים על טוויטר.

קנינו כשירדה מתחת ל-400.

בד״כ אני לא קונה מניות בודדות, אשתי רצתה.

כמעט 20 אלף דולר התאדו.

• מבאס 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלקחתי את המשכנתא לפני שנתיים. כל המסלולים, לא צמודים. חושב שזה השתלם לי עכשיו

• רעיון טוב! 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Nemesis כתב:

קנינו כשירדה מתחת ל-400.

בד״כ אני לא קונה מניות בודדות, אשתי רצתה.

כמעט 20 אלף דולר התאדו.

נטפליקס חייבת להמציא את עצמה מחדש. לא רואה איך היא יוצאת מזה אחרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין לשמור על נזילות גבוהה, תשאיר בעו"ש. אם אתה מעוניין בתשואה כלשהי, הדבר הכי הגיוני, ובפער גדול, הוא מה שכבר המליצו לך פה לא מעט- לפרוע, בסכום שאתה מעוניין להשקיע, את המסלול המשתנה צמוד במשכנתא שלך. במשוואת סיכוי/סיכון זה הדבר הכי משתלם שאתה יכול לעשות. לשם השוואה, באג"ח ממשלתי צמוד מדד ל- 22 שנים אתה תקבל היום בערך 0.9%- (מינוס 0.9%) פלוס אינפלציה. פירעון של המסלול הזה יחסוך לך (שזה בדיוק כמו יביא לך) 2.8% פלוס אינפלציה, פער של 3.7% בתשואה מול אג"ח ממשלתי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, BarryG כתב:

פירעון של המסלול הזה יחסוך לך (שזה בדיוק כמו יביא לך) 2.8% פלוס אינפלציה

מסכים,

תשואה כזו ללא סיכון אין בשום מקום!

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...