Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מאוד אינפורמטיבי, ולא, זה לא שקר.

אתה יודע, אני בדרך כלל מתעלם מההודעות שלך כי אתה בעיקר משתמש בוואטאבאוטיזם וסילוף של עובדות, אבל יש מקרים שבהם השקרים שלך הם כל כך בוטים שאני לא מצליח להתאפק.

אגב ההודעה הקודמת שלי (וגם זאת בעצם) בכלל לא הייתה מיועדת אליך אלא לכל שאר המשתתפים שאולי בטעות יחשבו שיש שביב של אמת במה שכתבת. אז למען ההבהרה, האמירה "בעשור האחרון לא הייתה הפוגה כזו של חודש" היא שקר מוחלט. לא רק שהמב"מ נכנס לעצימות גבוהה יחסית רק בחמש השנים האחרונות, אלא שגם מאז 2017 היו פעמים רבות עם הפוגות ארוכות מאוד בין דיווחים על תקיפות ישראליות, הרבה יותר מחודש ואפילו חודשיים.

רק בשביל להמחיש עד כמה השקר שלך מגוחך ומובהק - ישראל תקפה בסוריה ב-8 למרץ 2022. התקיפה הבאה הייתה ב-9 באפריל 2022. לא הייתי צריך ללכת הרבה אחורה, כולה חצי שנה. 

וזה עוד יותר אירוני בהתחשב בזה שתקיפה נוספת בוצעה יום אחרי ש"רמזת" שישראל נמנעת לתקוף בסוריה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוסים תוקעים בכל השופרים ומכינים את השטח לזה שאוקראינה מתכננת להשתמש בנשק גרעיני.

כמובן שאת שטופי השכל של הקרמלין לא מעניינת העובדה שלאוקראינה בכלל אין נשק גרעיני...

אבל מה שמפחיד יותר זה שרוסיה מכינה את השטח וכנראה לא סתם כך ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Gavrik כתב:

כמובן שאת שטופי השכל של הקרמלין לא מעניינת העובדה שלאוקראינה בכלל אין נשק גרעיני...

אני חושב שהם התכוונו לפצצות מלוכלכות, לא בהכרח גרעיני.

לא שזה הרבה יותר טוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נראה לכם שלרוסים אכפת אם צפון ישראל תכוסה בטילים או לא?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, vadim6385 כתב:

למה נראה לכם שלרוסים אכפת אם צפון ישראל תכוסה בטילים או לא?

גם לאוקראינים לא איכפת. 

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברי טעם במה שגנץ אמר. מערכות הגנה או תקיפה, אי אפשר לתת כיום אבל כן אפשר לסייע באמצעים אחרים. מערכות התרעה, אימון חיילים, מודיעין וכדומה.

למרות שלדעתי זה צריך לבוא עם מחיר כלשהוא אחרי המלחמה כמו הסכמים לקדימות במכרזים.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בלי רוסיה, אין אסד.

ובלי אמריקאים יש ישראל? 😂 במבצע קצר מול ארגון טרור נגמרה לנו תחמושת ורצנו לאמריקאים שיפתחו את המחסנים. מה יהיה במלחמה מול צבא סדיר בלי תמיכה של ארה"ב?

ואנחנו לא גרורה של ארה"ב, רוצה לנחש מה פוטין היה עושה לאסד אם אסד היה טס למוסקווה, ונואם מול הדומה והאסיפה הפדרלית נגד הסכם שפוטין מקדם?

כנראה שאסד לא היה יוצא מגבולות מוסקווה בחתיכה אחת.

אנחנו  תלויים בארה"ב בדיוק כמו סורים תלויים ברוסים (ואולי גם יותר). ביבי היה יכול לדבר מול קונגרס כי קונגרס הזמין אותו. ברוסיה רק פוטין יכול להזמין, לכן אף אחד לא יכול לדבר מול דומה בלי אישורו. זה הבדל בין ארה"ב ורוסיה ולא בינינו ואסד 🙂 כאשר אמריקאים אמרו לנו להעביר נשק לאיראן הצדענו ועשינו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים גם כאשר צבא ארה"ב מבקש משהו אחר מאיתנו. 

לא היה לחיזבאללה, איראן ורוסיה אינטרס משותף כזה עד עכשיו.

🤣🤣🤣 הם רק נלחמו כתף אל כתף, תוך תיאום מלא ביניהם.

ברור שהתערבות ישראלית לא התאימה לתוכניות שלהם.

זה בדיוק מה שאני אומר - לפני הבקשה הישראלית, זה פשוט לא עניין אותם, זה היה בעדיפות מיליון אצלם.

ותוך רמז שאים הם לא יעשו את זה ישראל תעשה את זה בעצמה 🙂 כמו שצבא סורי עצר בזמנו בגדה הצפוני של ליטני.

לא הבנת את הטענה.

האם חלק מהנשק, בהוראה מפורשת ואישור של מוסקווה, לא אוחסן ונשלח משטח אוקראינה של היום עם אנשים שאז היו אזרחי בריה"מ, אבל היום אזרחי אוקראינה?

לא, לא הבנתי. הנשק נשלח על ידי ברה"מ ומשטח של ברה"מ. מה זה משנה מאיזה נמל/שדה תעופה בדיוק? יכול להיות שבאותם מקומות עבדו גם יהודים, שאז היו אזרחי בריה"מ והיום הם אזרחי ישראל. תכף תגיד שישראל סיפקה נשק לאסד 🤣

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, DareDevil כתב:

יש דברי טעם במה שגנץ אמר. מערכות הגנה או תקיפה, אי אפשר לתת כיום אבל כן אפשר לסייע באמצעים אחרים. מערכות התרעה, אימון חיילים, מודיעין וכדומה.

למרות שלדעתי זה צריך לבוא עם מחיר כלשהוא אחרי המלחמה כמו הסכמים לקדימות במכרזים.

הכל תירוצים. כולם (כלל זלנסקי) מבינים, שישראל לא יכולה להוריד כלים מהכוננות. לא מדובר על זה. ישנה סוללה בארה"ב שמנענו העברתה לאוקראינים. ישנם גם טילי נ"ט שישראל כבר מכרה למדינות נאט"ו אבל אוסרת להעביר  אותם לאוקראינה. אנחנו פשוט מפחדים להרגיז את המשטר פאשיסטי במוסקבה. מאותה סיבה אנחנו לא נאמן את החיילים האוקראינים. ביום יום זה נקרא התרפסות והתקפלות מול סחיטה באיומים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, MiniMiz3r כתב:

אתה יודע, אני בדרך כלל מתעלם מההודעות שלך כי אתה בעיקר משתמש בוואטאבאוטיזם וסילוף של עובדות, אבל יש מקרים שבהם השקרים שלך הם כל כך בוטים שאני לא מצליח להתאפק.

זה בסדר, בשרשור הזה כולנו רואים מה האמינות שלך.

אגב ההודעה הקודמת שלי (וגם זאת בעצם) בכלל לא הייתה מיועדת אליך אלא לכל שאר המשתתפים שאולי בטעות יחשבו שיש שביב של אמת במה שכתבת. אז למען ההבהרה, האמירה "בעשור האחרון לא הייתה הפוגה כזו של חודש" היא שקר מוחלט. לא רק שהמב"מ נכנס לעצימות גבוהה יחסית רק בחמש השנים האחרונות, אלא שגם מאז 2017 היו פעמים רבות עם הפוגות ארוכות מאוד בין דיווחים על תקיפות ישראליות, הרבה יותר מחודש ואפילו חודשיים.

אה, כי אם אין דיווחים על תקיפות ישראליות, אז גם לא היו כאלה.

רק בשביל להמחיש עד כמה השקר שלך מגוחך ומובהק - ישראל תקפה בסוריה ב-8 למרץ 2022. התקיפה הבאה הייתה ב-9 באפריל 2022. לא הייתי צריך ללכת הרבה אחורה, כולה חצי שנה. 

אתה מתכוון לדיווח על תקיפה.

אני מבין שזה מבלבל אותך, אבל דיווח על תקיפה =\= תקיפה.

וזה עוד יותר אירוני בהתחשב בזה שתקיפה נוספת בוצעה יום אחרי ש"רמזת" שישראל נמנעת לתקוף בסוריה.

אני לא רמזתי כלום, אלו היו גורמי ביטחון שאמרו את זה.

אגב, נתפסת שוב בשקר, שתי התקיפות האחרונות שדווחו לא היו של שיירות.

אני לא בטוח שלרמת האמינות שלך יש עוד לאן לרדת.

לפני 46 דקות, mikyl כתב:

ובלי אמריקאים יש ישראל? 😂 במבצע קצר מול ארגון טרור נגמרה לנו תחמושת ורצנו לאמריקאים שיפתחו את המחסנים. מה יהיה במלחמה מול צבא סדיר בלי תמיכה של ארה"ב?

לא יודע עד כמה אתה יודע, אבל במלחמת העצמאות נלחמו עם כל מה שהצליחו להשיג, שזה הרבה פעמים נשק בייצור עצמי, או נשק צ'כי או נשק צרפתי.

מישהו זוכר שפעם בחיל האוויר היו "מיראז'ים" צרפתיים?

ובוא, מלחמת העצמאות הייתה "קצת" יותר בעייתית מבחינה לוגיסטית מאשר צוק איתן.

לפני 48 דקות, mikyl כתב:

אנחנו  תלויים בארה"ב בדיוק כמו סורים תלויים ברוסים (ואולי גם יותר). ביבי היה יכול לדבר מול קונגרס כי קונגרס הזמין אותו. ברוסיה רק פוטין יכול להזמין, לכן אף אחד לא יכול לדבר מול דומה בלי אישורו. זה הבדל בין ארה"ב ורוסיה ולא בינינו ואסד 🙂 כאשר אמריקאים אמרו לנו להעביר נשק לאיראן הצדענו ועשינו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים גם כאשר צבא ארה"ב מבקש משהו אחר מאיתנו. 

אתה טועה בכל אחד מהמשפטים האלה, אבל באמת שאין לי רצון להוכיח לך שצה"ל לא כפוף לצבא ארה"ב.

לא לדבר על כך שבשתי המדינות הדרג הצבאי כפוף לרשות המבצעת.

לפני 51 דקות, mikyl כתב:

🤣🤣🤣 הם רק נלחמו כתף אל כתף, תוך תיאום מלא ביניהם.

כן, שזה בדיוק מה שזה.

איפה שהאינטרסים התחברו - הם פעלו ביחד.

איפה שלא - לא.

הרוסים נעלו את האיראנים, חיזבאללונים ואפילו חיילים סורים מחוץ לקרונות השליטה של מערכות ההגנה האווירית, כדי שחס וחלילה לא יקרה שמישהו יורה מ-S300 למטוסי חיל האוויר.

ומה מטוסי חיל האוויר עשו שם? תקפו את אותם איראנים וחיזבאללונים.

ממש כתף אל כתף, בטח גם האיראנים התנדבו לשבת באותו האנגר תוך כדי שהם יודעים שחיל האוויר יתקוף אותו. יש את זה ביותר מגוחך? 🤣

לפני 53 דקות, mikyl כתב:

ותוך רמז שאים הם לא יעשו את זה ישראל תעשה את זה בעצמה 🙂 כמו שצבא סורי עצר בזמנו בגדה הצפוני של ליטני.

אז אתה טוען מצד אחד לברית ותיאום מלא בין איראן, סוריה וחיזבאללה מול רוסיה.

אבל מצד שני כשישראל העבירה מסר לרוסיה, אז הרוסים, בתיאום מלא עם איראן, סוריה וחיזבאללה, והחליטו ביחד להקריב חיזבאללונים ואיראנים 🤣

לפני 56 דקות, mikyl כתב:

לא, לא הבנתי. הנשק נשלח על ידי ברה"מ ומשטח של ברה"מ. מה זה משנה מאיזה נמל/שדה תעופה בדיוק? יכול להיות שבאותם מקומות עבדו גם יהודים, שאז היו אזרחי בריה"מ והיום הם אזרחי ישראל. תכף תגיד שישראל סיפקה נשק לאסד 🤣

ההבדל הוא שיהודים שעלו לישראל עברו מקום.

לא לדבר על הדמיון ה"מפתיע" בתמיכה בישראל - בין אוקראינה ורוסיה.

שניהם לא תומכים שלנו, בכלל, שניהם פועלים בתיאום איתנו כשזה מסתדר עם האינטרסים שלהם.

• רעיון גרוע 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

גם לאוקראינים לא איכפת. 

שאלתי על רוסים

אתם מציגים כאילו בלי התיאום עם פוטין חיזבאללה, ואיראן מיד יתקפו את ישראל.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, vadim6385 כתב:

אתם מציגים כאילו בלי התיאום עם פוטין חיזבאללה, ואיראן מיד יתקפו את ישראל.

יהיה להם יותר חופש פעולה, אני מאמין שיש דברים שנמנעים כתוצאה ממשולש האהבה ישראל-רוסיה-איראן ושות' (לא אני לא מדבר על העליונות האוויר של ישראל בשמי לבנון/סוריה)

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא יודע עד כמה אתה יודע, אבל במלחמת העצמאות נלחמו עם כל מה שהצליחו להשיג, שזה הרבה פעמים נשק בייצור עצמי, או נשק צ'כי או נשק צרפתי.

מישהו זוכר שפעם בחיל האוויר היו "מיראז'ים" צרפתיים?

אני יודעה 🙂 טוב שלא נזכרת בשלמה המלך, גם אז נלחמו עם כל מה שהצליחו להשיג בלי עזרת אמריקאים 🤣 
ואת מיראז'ים אני זוכר, מספר פעמים הם צוללו עלינו באימונים, כדי נכיר את ההרגשה.

אתה טועה בכל אחד מהמשפטים האלה, אבל באמת שאין לי רצון להוכיח לך שצה"ל לא כפוף לצבא ארה"ב.

לא אמרתי, שצה"ל כפוף. פקודות מגיעות יותר מגבוהה. שירתי ועבדתי כמה שנים בצבא. וראיתי איך כולם עמדים דום ברגע שמגיעה משלחת אמריקאית. סיפורים תספר למישהו אחר.  כאשר אובמה דרש, ביבי קיפל זנב ורץ לבקש סליחה מארדואן על "מרמרה". אבל כן, אנחנו לא אסד 😂 

כן, שזה בדיוק מה שזה.

איפה שהאינטרסים התחברו - הם פעלו ביחד.

איפה שלא - לא.

זה מה שנקרא בני ברית. ב-WWII אמריקאים סיפקו המון תמיכה צבאית/כלכלית לרוסים וגם נלחמו יחד איתם בגרמנים ויפנים. מה שהיה לפני ואחרי מלחמה אני מקווה שאתה יודעה בעצמך.

ממש כתף אל כתף, בטח גם האיראנים התנדבו לשבת באותו האנגר תוך כדי שהם יודעים שחיל האוויר יתקוף אותו. יש את זה ביותר מגוחך? 🤣

כן, במהלך מלחמה בסוריה הם פעלו בתיאום מלא עם כוחות על הקרקעה - סורים/אירנים/חיזבאללה. מאותה סיבה זמני התרעה לרוסים מאוד קצרים, כי ידועה שהם מעבירים הכל לאירנים/חיזבאללה.

אז אתה טוען מצד אחד לברית ותיאום מלא בין איראן, סוריה וחיזבאללה מול רוסיה.

אבל מצד שני כשישראל העבירה מסר לרוסיה, אז הרוסים, בתיאום מלא עם איראן, סוריה וחיזבאללה, והחליטו ביחד להקריב חיזבאללונים ואיראנים 🤣

אני מניח שזה היה יותר אולטימטום ממסר. ולא הקריבו שם אף אחד, להפך עוד כמה אנשי חיזבאללה ואירנים חזרו חיים הביתה. 

ההבדל הוא שיהודים שעלו לישראל עברו מקום.

אתה טוען, שאוקראינים של היום אשמים בזה, שברה"מ שלחה נשק לערבים מאודסה? 🤣😂🤣

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, DareDevil כתב:

יהיה להם יותר חופש פעולה, אני מאמין שיש דברים שנמנעים כתוצאה ממשולש האהבה ישראל-רוסיה-איראן ושות' (לא אני לא מדבר על העליונות האוויר של ישראל בשמי לבנון/סוריה)

כוחות איראניים וחיזבאללה (ואפילו סורים) לא יכלו ללכת לכל מקום שרצו ברחבי סוריה.

חיילים סורים (כל החיילים הסורים, מכל הדרגות) למשל לא יכלו להיכנס לקרונות השליטה של S300. חיילים סורים, בבסיס צבאי של צבא סוריה, בסוריה.

יש את השטחים שבהם הרוסים אסרו (אחרי בקשה ישראלית) על כוחות חיזבאללה ואיראן להימצא בהם (בעיקר בקרבת הגבול).

לפני 53 דקות, mikyl כתב:

אני יודעה 🙂 טוב שלא נזכרת בשלמה המלך, גם אז נלחמו עם כל מה שהצליחו להשיג בלי עזרת אמריקאים 🤣 
ואת מיראז'ים אני זוכר, מספר פעמים הם צוללו עלינו באימונים, כדי נכיר את ההרגשה.

נו, אז למה אתה חושב שאנחנו תלויים בארה"ב באופן מוחלט?

לפני 54 דקות, mikyl כתב:

לא אמרתי, שצה"ל כפוף. פקודות מגיעות יותר מגבוהה. שירתי ועבדתי כמה שנים בצבא. וראיתי איך כולם עמדים דום ברגע שמגיעה משלחת אמריקאית. סיפורים תספר למישהו אחר.  כאשר אובמה דרש, ביבי קיפל זנב ורץ לבקש סליחה מארדואן על "מרמרה". אבל כן, אנחנו לא אסד 😂 

וצבא סוריה בהחלט כפוף לצבא הרוסי. גם אם לא רשמית.

באותה מידה ביבי יצא נגד אובמה ואובמה נגדו.

כולנו יודעים איך זה נגמר עבור מישהו שיוצא נגד פוטין

לפני 56 דקות, mikyl כתב:

זה מה שנקרא בני ברית. ב-WWII אמריקאים סיפקו המון תמיכה צבאית/כלכלית לרוסים וגם נלחמו יחד איתם בגרמנים ויפנים. מה שהיה לפני ואחרי מלחמה אני מקווה שאתה יודעה בעצמך.

אינטרסים, לא בני ברית.

לפני 57 דקות, mikyl כתב:

כן, במהלך מלחמה בסוריה הם פעלו בתיאום מלא עם כוחות על הקרקעה - סורים/אירנים/חיזבאללה. מאותה סיבה זמני התרעה לרוסים מאוד קצרים, כי ידועה שהם מעבירים הכל לאירנים/חיזבאללה.

שוב, עד כדי הקרבה מוחלטת של אותם "בני ברית".

הם אפילו לא ניסו בכאילו לירות נ"מ נגד חיל האוויר כדי להגן על מי שאתה טוען שהם בני ברית שלהם.

זה לא מסתדר.

לפני 59 דקות, mikyl כתב:

אני מניח שזה היה יותר אולטימטום ממסר. ולא הקריבו שם אף אחד, להפך עוד כמה אנשי חיזבאללה ואירנים חזרו חיים הביתה. 

תקפו כוחות שהיו קרובים לגבול כמה פעמים.

זה לא משנה איזה מסר או אולטימטום זה היה.

אם הם היו בני ברית, רוסיה הייתה מגנה על בני הברית שלה, ולא מקפלת אותם אחורה.

לפני כשעה, mikyl כתב:

אתה טוען, שאוקראינים של היום אשמים בזה, שברה"מ שלחה נשק לערבים מאודסה? 🤣😂🤣

בערך באותה מידה שרוסים של היום אשמים בזה שברה"מ שלחה נשק לערבים:

בתאריך 23.10.2022 בשעה 15:57, mikyl כתב:

זאת אומרת לספק נשק, לאמן ולהילחם לצד האויב שלך זה "לא אויב ולא אוהב"? אז סבבה, אנחנו יכולים רק למכור נשק לאוקראינים. 

או שרוסים של היום תמיד היו בצד השני של המתרס:

בתאריך 20.10.2022 בשעה 23:24, mikyl כתב:

הם תמיד היו בצד השני של המתרס.

אז אם אנחנו מחשיבים את ההיסטוריה, אז נחשיב את כל ההיסטוריה, לשני הצדדים.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע של עברית:

לפני 6 שעות, mikyl כתב:

זה מה שנקרא בני ברית.

זה מה שנקרא בעל ברית. בן ברית  זה משהו אחר לגמרי.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...