Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלוק גבס לקירות פנימיים. עדיף על בלוק רגיל? פחות טוב? ולמה?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי במוצר שכנראה קיים הרבה זמן אבל אני לא הכרתי.

בלוק גבס:

https://www.ashbond.co.il/בלוק-אשבונד/בלוק-גבס

זה משהו כזה. זה בלוק. רק שהוא עשוי מגבס.

למיטב הבנתי יש לו יתרון מסויים בגימור.

אבל האם גם בבידוד תרמי ואקוסטי הוא טוב כמו בלוק רגיל/עדיף? או מדובר במוצר פחות טוב ופשוט נוח יותר לשימוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להמתין למומחים . ובכל זאת - הניסיון שלי עם חומר דומה (אשקלית עם מספר כלשהו) היה זוועתי. הדבר הזה רך מאוד ואי אפשר לתלות עליו משהו יותר כבד מתמונה, איכל צנרת (אבל זה עוד מימי צנרת הברזל, אני מניח שעם צנרת מודרנית הבעיה נפתרה), היו עוד מספר בעיות שאיני זוכר. עד כמה שאני זוכר דווקא הבידוד היה טוב. הדירה שלי נבנתה עם המחיצות האלה כדירה לדוגמה, אבל אחרי הניסיון הזה הקבלן עבר בשאר הבניין (עוד 35 דירות) לבלוקים רגילים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משווה אותו לבלוק בטון 10 ס"מ (שני חורים) התכונות התרמיות והאקוסטיות, וכן עמידות באש, הן דומות.

יתרונות זניחים לפה ולשם לכל בלוק.

היתרון של השיטה (בתיאוריה) היא בחסכון זמן וכסף למבצע.

בגבהי תקרה סטנדרטיים המקובלים בארץ, לא צריך לבצע חגורות בטון. אפילו לא מעל פתחים- יש להם מן פס מתכת, שמאפשר בניה מעל הפתח עד רוחב מטר ללא חגורה.

בנוסף, אין צורך בשכבת טיח.

גם את המישקים בין הבלוקים וביניהם לבין תקרות/עמודים קירות חוץ וגם חציבות לצנרת ממלאים בטיט יעודי שלהם, ומחליקים. 

זה מוריד לקבלן המבצע בערך 30 אחוז עבודה בבניית מחיצה, וכסף בהתאם.

לעומת זאת, העבודות מצריכות צוות יעודי שמתמחה בבנייה הזו ובפרטי הביצוע שלה, שאלו צוותים נדירים ומשום כך גם יקרים יותר.

לך כלקוח, תהיה בעיה בעיקר בתלית אביזרים.  (דורש מיתדים יעודיים שלא מוצאים בכל טמבוריה).

באתר ממנו הורדת את דף המידע ניתן להוריד גם מפרט מלא, עם הנחיות ופרטי ביצוע.

כנראה שאחרי שתקרא אותו, תבין למה השיטה עדיין נפוצה בארץ בעיקר במגדלים גבוהים, ולא בבנייה הסטנדרטית...

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי במגדל כל הדירות מהקבלן עושות שימוש בבלוק גבס וקירות גבס בלבד, כל התשתיות של הדירה עוברות דרך התקרה ולכן כל הדירה מכילה תקרת גבס גם כן

האמת שעם המיתדים הנכונים אפשר לתלות הכל מהכל, מה שכן לתאורה כבדה ביקשתי חיזוקים בדמות משטח עץ מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השכונה שבה אני גר בנויה עם קירות פנימיים מבלוק גבס (בניה ירוקה). עשרות בניינים בני 6 עד 21 קומות. לא רואה בעיה לתלות שום דבר. קודח עם מברגה, שם דיבל פלסטיק רגיל, ותולה. לדברים קטנים אפשר גם סתם לדפוק מסמר קטן לתוך הקיר. אין לי דברים כבדים במיוחד תלוים על הקירות. דווקא הדברים הכי כבדים תלוים על חיפוי הגבס של הקירות החיצוניים, וגם שם זה לא משהו שדיבל גבס רגיל לא מחזיק.

לא יודע מה אתם תולים על הקירות שלכם.

עריכה:

בעצם אולי הדבר הכי מאתגר כן תלוי על קיר מבלוק גבס... זו טלוויזיה 49 אינץ' על זרוע ארבע תנועות. תלויה על 3 דיבלים רגילים ואין שום בעיה להרחיק אותה למלוא אורך הזרוע.

עריכה 2:

איך שכחתי את הקלאפות של המטבח... גם הן תלויות על קירות בלוק גבס. לדעתי המתקין תלה אותן על ג'מבואים (באמת לא מתאים) ועדיין זה מחזיק אותן למרות משקל לא מבוטל.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסרון הכי גדול שיש לבלוק הזה הינו רטיבות.

במקרה של רטיבות לוקח לו חודשים להתייבש, אפילו חצי שנה ולא ניתן לסיים תיקון וצבע לקיר עד שהוא יבש.

מניסיון כואב עם זה ואיטונג.

אפילו נאלצתי להחליף קיר שלם לבלוקים בגלל סיבה זו.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אשדבונד בכל הקירות הפנימיים. הבידוד התרמי והאקוסטי עדיפים משמעמותית על בלוק רגיל (משווה לדירה הקודמת, 10 ס"מ בשניהם). 
אין בעיה לתלות דברים כבדים (יש טבלת משקלים באתר שלהם, פישר 8x65 עושה את העבודה מצויין) וקל מאוד להעביר כבלים בתוך הקיר (יש תעלות אויר לכל אורך הבלוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gsi16v כתב:

החיסרון הכי גדול שיש לבלוק הזה הינו רטיבות.

במקרה של רטיבות לוקח לו חודשים להתייבש, אפילו חצי שנה ולא ניתן לסיים תיקון וצבע לקיר עד שהוא יבש.

מניסיון כואב עם זה ואיטונג.

אפילו נאלצתי להחליף קיר שלם לבלוקים בגלל סיבה זו.

גם עם זה נאלץ לא להסכים.

היתה לי נזילה מאיטום לקוי גם בדירה שלי וגם בזו שמעלי. הבניין עוד היה בתקופת הבדק אז התיקון בוצע על ידי נציגים של חברת הבניה. באו, קילפו, עשו שפכטל, חזרו למחורת לצבוע. עברו מעל 3 שנים והכל טוב.

מבחינת בידוד תרמי ואקוסטי אני מרוצה אבל הבידוד התרמי בין החדרים לא כזה חשוב, אלא הבידוד של הקירות החיצוניים. אצלי הקירות החיצוניים הם בטון ולפניו צמר סלעים וחיפוי גבס. חשבונות החשמל שלי בחורף נמוכים וזה עם מזגן מרכזי יחיד על כל הדירה (אומנם עם דמפרים אבל עדיין...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי כמה מים ספג הקיר.

אם אני אומר לך שחיכתי חודשים כדי לצבוע כנראה זה כי אחרי חןדש שצבענו הכל התקלף...

וקיר אחר החלפנו כי לא התייבש.

אולי אצלך היתה רטיבות קלה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רשאי שלא להסכים אבל הנתונים שמסרתי הינם עובדתיים.

תלוי כמה מים ספג הקיר.

הנה קיר איטונג שספג מים בחורף, התיקון החיצוני בוצע ביולי כשהוא יבש מבחוץ ועד ינואר בשנה לאחר מכן הוא לא התייבש, החורים הם להכנסת פרוב בדיקת לחות, בסוף החולפו כל הבלוקים ועד עכשיו שנתיים לאחר מכן הצבע עומד איתן.

IMG_20200111_105604.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירה בה אני גר עם משפחתי, כל הקירות הפנימיים הם מאשבונד (בלוק גבס).

אני לא מאוד מרוצה מהבידוד הטרמי והאקוסטי שהקירות הללו מספקים. תליית אביזרים על הקירות הללו גם היא מאתגרת, אבל מצאתי שדיבלים מסוג "רוזט אדום" שמשמשים בדרך כלל לקירות גבס רגילים, עושים עבודה מצויינת גם באשבונד.

כמו כן, מה שכתב @gsi16v לגבי ספיגת ושחרור לחות מהקירות האלו נכון. אציין רק שקיימת גרסה "עמידה למים" בגוון תכלת שאמורה לשפר את הביצועים בתחום זה.. החדרים הרטובים אצלי בדירה בנויים מהבלוק הזה. גם לא להיט.

אני שמח שבדירה שרכשנו ואליה אנו עוברים בקיץ הקרוב, הקירות הם מבלוקים "אמיתיים".

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלו בפרויקט הקירות הפנימיים הם מבלוק גבס אך גם החיפוי הפנימי של הקירות החיצוניים (דירות גן) הם גם מבלוק גבס. מבחינת בידוד תרמי, הם עושים את העבודה. מבחינת בידוד אקוסטי? גרוע.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיש בלוק גבס בדירה, ממליץ מאד על הדיבל הזה :

https://www.mytad.co.il/productscatlog/dibels/32--4/510-gold.html

image.png.4a94b09b8eab80687bef2b18d03533f0.png

לא דורש קדיחה, רק דופקים עם פטיש בקלות, אפס לכלוך ואפס מאמץ. כמו שאפשר לראות במפרט מסוגל לעמוד ב-30 ק"ג עומס שליפה ו-60 ק"ג גזירה.

עריכה אחרונה על ידי misterb
  • אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...