Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלוק גבס לקירות פנימיים. עדיף על בלוק רגיל? פחות טוב? ולמה?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי יש כמה סוגים של בלוק גבס והתכונות שלהם שונות?

הנזילה שהיתה אצלי חדרה דרך החיבור בין הרצפה לקיר מחדר מקלחת לחדר ההורים. בחדר ההורים, צמוד לאותו קיר, עמדה קומודה שהסתירה את זה עד שהמים עלו לגובה כמה עשרות ס"מ מהרצפה, ורק אז זוהתה וטופלה כפי שתיארתי.

לגבי בידוד אקוסטי - לא מרגיש הבדל בדירה זו לבין הקודמת שהיתה מבלוק רגיל. גם ככה לדלתות יש תרומה (או פגיעה) הרבה יותר משמעותית בתחום זה. מדגיש שאצלי מדובר רק בקירות הפנימיים והקירות מול דירות אחרות וכלפי חוץ הם מבטון. לא יודע אם זה משפיע. מה שכן, דווקא בממ"ד שומעים הכי הרבה רעשים מהשכנים (לא דיבור, כל מיני הזזות וכאלה). מניח שמועברים ישירות דרך תקרת הבטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לתחושות הסובייקטיביות-

לפי נתוני CE (התקינה האירפית) המעודכנים לעניין בידוד קול נישא באוויר:

בלוק בטון 10 ס"מ 2 חורים - 46DB.

בלוק גבס - 35DB.

ההפרש הוא בעיקר בגלל העדר שכבת הטיח בבלוק הגבס, שחוץ מזה שהיא מגדילה את המסה בעוד איזה 3 ס"מ, היא גם יוצרת שינויים בתדר, בגלל צפיפות החומר השונה, שזה דבר טוב (ואל תנסו לשאול אותי למה, הידע שלי באקוסטיקה מאד בסיסי :-) )

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, misterb כתב:

למי שיש בלוק גבס בדירה, ממליץ מאד על הדיבל הזה :

https://www.mytad.co.il/productscatlog/dibels/32--4/510-gold.html

image.png.4a94b09b8eab80687bef2b18d03533f0.png

לא דורש קדיחה, רק דופקים עם פטיש בקלות, אפס לכלוך ואפס מאמץ. כמו שאפשר לראות במפרט מסוגל לעמוד ב-30 ק"ג עומס שליפה ו-60 ק"ג גזירה.

שבוע שעבר ניסיתי להשתמש באחד כזה, דפקתי אותו עם פטיש לגבס, לא נכנס טוב, בסוף חצי מהעיגול שנשאר בחוץ נחתך 😂

אבל זו פעם ראשונה שניסיתי את הדיבל הזה אז אולי לא עבדתי איתו נכון

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי, בסוף "קדחתי" שם ותקעתי דיבל גבס אחר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב: